Gönderen Konu: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi  (Okunma sayısı 619055 defa)

0 Üye ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi
« Yanıtla #875 : 21 Aralık 2016, 21:53:16 »
BPS 50 Gr üretimimiz bu hafta başlayacaktır. 12/27/76 fiocchi boş kovan gualandi tapa  olarak 1 2 3 4 5 numara olarak bar 900 hız 2.5 mt 380 m/s 20 mt hızı 340 m/s barut tecna 2,04 tüm bizi takip eden kullanicilarimizi hayırlı olsun .Bps üretim standardını bozmadan devam edecektir.saygılar iyi akşamlar.

Öner Bey, 34 gr fişekleriniz hakkında da basınç ve hız bilgisini paylaşabilirmisiniz.
1984 ORDU

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #876 : 21 Aralık 2016, 21:57:50 »
BPS 50 Gr üretimimiz bu hafta başlayacaktır. 12/27/76 fiocchi boş kovan gualandi tapa  olarak 1 2 3 4 5 numara olarak bar 900 hız 2.5 mt 380 m/s 20 mt hızı 340 m/s barut tecna 2,04 tüm bizi takip eden kullanicilarimizi hayırlı olsun .Bps üretim standardını bozmadan devam edecektir.saygılar iyi akşamlar.
Öner Bey, nobel sportun tecna barut magnum dolusu için verdiği ölçüden daha iyi değerlerden bahsetmişsiniz.. Şahsen 50 gr magnum fişek kullanma taraftarı değilim ama kaz avcıları için güzel bir fişek olacağa benziyor. Hayırlısı olsun..

Hüseyin bey firma sitesine baktım iki barutta yüksek gramaj içindir.farklarını anlamadım.
Celal Bey, tecna çift bazlı barut farkı bu.. S4 gibi sıpe veya tecna gibi çift bazlı barutların nemli ve soğuk iklimlerde daha iyi performans sergilediği söyleniyor.. iyi kötü deneyip tecrübe ettik, haksız değiller :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Celal KALABALIK, Öner ŞAHİN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #877 : 21 Aralık 2016, 22:06:58 »
34 gr da 1.86 tecna double base barut 550 bar basınç 2.5 mt hızı 400 m/S 20 MT HIZI 345 m/s saçma çaplarında farklılık gösterebilir +_ olarak barutlarda dikkat edilecek husus single base double base olayıdır A0 Single base tecna double base dir double base barutlar ağır gramaj içindir ve bar basınç gramaja   göre değişir ama hızı ni belirli mesafelere  kadar kesin le kaybetmez bu yüzden kış fiseklerinde  double base barut kullanılır .numaram 05301265424  saat 9 _6 arası arayıp veya mesajla size donuslerimizi yapariz bilgi veririz bps olarak .Bps avrupa ayarında tabir edilen fişekleri 40 50 tl satılan kalitedeki fisekleri yerli fiyatına üretilip kullanıma sunmaktadır,
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #878 : 21 Aralık 2016, 22:15:48 »
Teşekkürler Öner Bey, yanlış anlamazsanız ben,  basıncı 650 - 720 arası tahmin ediyordum.  550 bar bana düşük gibi geldi bir yazım hatası olmasın.
1984 ORDU

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Fatih ESER, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #879 : 21 Aralık 2016, 22:17:04 »
Bu fişeğe 550 bar az değil mi ? Ölçü veya yazım hatası olmasın :)  Bp classic 32 gr fişek 550 bar olarak geçiyor ve senelerdir kullanıyorum, bps 34 gr ile arasında kocaman bir fark var :D hiç tüfek atmamış birisi bile bu farkı atış yaparak anlayabilir.. Evet barut miktarı yüksek olunca basınç-hız dengesi hız lehine değişir ama basınç aynı kalmaz, kalamaz..  En basit örnek olarak mg2 flash fişeğini verebilirim.. Barut 2.10 gr olunca 36 gr fişeğin hızı 430 ms olmuş ama basınç da 740 bar seviyesinde.. Yani sizin 34 gr fişeğin basınç ve hız değerleri bukadar düşük olmasa gerek..  ???
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 22:18:12 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #880 : 21 Aralık 2016, 22:24:11 »
İ
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2017, 07:21:40 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #881 : 21 Aralık 2016, 22:30:40 »
İ
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2017, 07:21:53 Gönderen: Selim UYGUN »

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #882 : 21 Aralık 2016, 22:43:25 »
Konuyu bölüyorum belki ama 36 gr Bps fişeği deneyen/inceleyen oldu mu?

The following users thanked this post: Öner ŞAHİN, Selim UYGUN, Bahattin ACAROĞLU

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #883 : 21 Aralık 2016, 22:47:21 »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Mevlüt KÜÇÜK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Öner ŞAHİN

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #884 : 21 Aralık 2016, 22:52:02 »
Double base ağır gramaj barutudur kesinlik  le single base barut ile  ölçü alınmaması gerekir yanlış olur.double base barut 34 gr 1.86 kullanırken yanması yavaş olduğu için süre uzuyor buda çok basınç olarak algılanıyor bende tüfek ile attigi da sizin gibi hissediyorum ama barut un üretici değeri var benim ölçüm  değerin  var birde turkiye ye gelen avrupa fiseklerinin tse testtinin yapıldığı yer var 3 tane test cihazı sonucu  bu cihazlar çok iyi maliyet onu belirteyim özellikle o yatirimimizida yaptık . Kısa zamanda bu başarı bunlarla oluyor önemli olan bunu bozmamak allahın izniyle.
  • YOK
  • YOK
  • YOK
  • YOK
1979 - Balıkesir

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #885 : 21 Aralık 2016, 22:55:48 »
[
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2017, 07:22:17 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Mevlüt KÜÇÜK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #886 : 21 Aralık 2016, 22:56:26 »
Double base ağır gramaj barutudur kesinlik  le single base barut ile  ölçü alınmaması gerekir yanlış olur.double base barut 34 gr 1.86 kullanırken yanması yavaş olduğu için süre uzuyor buda çok basınç olarak algılanıyor bende tüfek ile attigi da sizin gibi hissediyorum ama barut un üretici değeri var benim ölçüm  değerin  var birde turkiye ye gelen avrupa fiseklerinin tse testtinin yapıldığı yer var 3 tane test cihazı sonucu  bu cihazlar çok iyi maliyet onu belirteyim özellikle o yatirimimizida yaptık . Kısa zamanda bu başarı bunlarla oluyor önemli olan bunu bozmamak allahın izniyle.
Öner Bey bps fişeği,ilçemizdeki bayi benim tavsiyemle sipariş verdi, fişeği kimse bilmiyor acaba elimde kalırsa diye korktu ama, ördek avında denemek için  birer ikişer kutu alanlar av dönüşü koli koli aldılar :)
Gerek tahtalıda gerekse ördek avında geçitte kullandık halen daha kullanıyoruz ve çok memnunuz.. Üretim standartı aynı şekilde devam ettiği sürece bu memnuniyetimiz de devam edecektir..
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 22:57:29 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Tevfik GÜN, Mustafa EMEK, Öner ŞAHİN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #888 : 22 Aralık 2016, 09:57:25 »

öner bey başarılarınız daim olsun yerli marka olarak bps ürünlerini biz avcıların hizmetine sunduğunuz için teşekkürler.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #889 : 22 Aralık 2016, 10:24:45 »
Öner Bey bps fişeği,ilçemizdeki bayi benim tavsiyemle sipariş verdi, fişeği kimse bilmiyor acaba elimde kalırsa diye korktu ama, ördek avında denemek için  birer ikişer kutu alanlar av dönüşü koli koli aldılar :)
Gerek tahtalıda gerekse ördek avında geçitte kullandık halen daha kullanıyoruz ve çok memnunuz.. Üretim standartı aynı şekilde devam ettiği sürece bu memnuniyetimiz de devam edecektir..

Emrah'a katılıyorum.  Bu arada Ordu Merkez ilçede henüz bu fişeği satan bayi, yok. Bende bir koli hilalavmarketten almıştım.  Ordu İli bayilerinde ürünlerinizin olmasını isteriz.

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 10:26:03 Gönderen: İlhan GÜNEN »
1984 ORDU

The following users thanked this post: Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #890 : 22 Aralık 2016, 11:23:03 »
Öner bey merhabalar
Ürünlerinizi geçen hafta ördek avında deneme şansımız oldu.İlk izlenimlerim olumlu yönde.Fiyat performans aralığı baz alınırsa  gayet memnun olduğumu söyleyebilirim.
 Hemen hemen her açıklamanızda ürünlerinizdeki kalitenin satandartları bozmayacağınızı söylüyorsunuz.Umarım bu hedefinizden hiç sapmazsınız.

Biz av ve avcı camiasındaki bir çok avcı,atıcı arkadaşların en büyük sorunu yerli üreticilerdeki standart üretim olamama sorunu.
Adamlar jk6 Barut kullandık diyor kesip inceliyoruz alakası yok.Yalan ve aldatmaca bir dünya.
Yada bir partide 1.80 gr olan barut aynı gram fişekte  bir parti sonra 1.65 gr oluveriyor.
Maliyetler artıyorsa bu tüketiciye fiyat olarak yansıtılabilmeli.Bunu anlıyoruz ancak hem malzemeden  çalıp  birde fiyatı arttırmak sahtekarlıktan başka bişey değil.
Sabahın  4 ünde ava çıkan bir vatandaş ayakları patlayana kadar gezecek zaten az olan  iki av bulacak ve tüfek patlıyıpta pofff sesi duyunca  bir daha yerli fişeği kapısına koymayacak.
Ülkemizin içinde bulunduğu gerek siyasi gerek ekonomik  yaptırımları görünce bende bir vatandaş olarak ecnebilere sermaye vereceğime  yerli üreticilerimiz kazansın Ülke ekonomisi kalkınsın istiyorum.
Bu yüzden yerli ürünleri kullanmaya özen göstermekteyim.

Ancak şunu da hatırlatmak isterim sizlerede :Burası 21.000 üyeli Türkiye nin en büyük avcı ve atıcı platformu.

Ve fişek inceleme çok merak edilen bir konu.Ürünlerinizde yapacağınız herhangibi bir değişikliği buradan ilk siz duyurun.
Üyelerden herhangibi bir kişi bu tespiti sizden önce yaparsa bütün güveniniz sarsılır.
Benden size ufak bir hatırlatma.
Umarım ürünlerinizdeki standart hiç bozulmaz.Ve uzun yıllar bu camiaya hizmet edersiniz.
Kolay gelsin...

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 11:25:20 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #891 : 22 Aralık 2016, 11:31:53 »
Öner bey merhabalar
Ürünlerinizi geçen hafta ördek avında deneme şansımız oldu.İlk izlenimlerim olumlu yönde.Fiyat performans aralığı baz alınırsa  gayet memnun olduğumu söyleyebilirim.
 Hemen hemen her açıklamanızda ürünlerinizdeki kalitenin satandartları bozmayacağınızı söylüyorsunuz.Umarım bu hedefinizden hiç sapmazsınız.

Biz av ve avcı camiasındaki bir çok avcı,atıcı arkadaşların en büyük sorunu yerli üreticilerdeki standart üretim olamama sorunu.
Adamlar jk6 Barut kullandık diyor kesip inceliyoruz alakası yok.Yalan ve aldatmaca bir dünya.
Yada bir partide 1.80 gr olan barut aynı gram fişekte  bir parti sonra 1.65 gr oluveriyor.
Maliyetler artıyorsa bu tüketiciye fiyat olarak yansıtılabilmeli.Bunu anlıyoruz ancak hem malzemeden  çalıp  birde fiyatı arttırmak sahtekarlıktan başka bişey değil.
Sabahın  4 ünde ava çıkan bir vatandaş ayakları patlayana kadar gezecek zaten az olan  iki av bulacak ve tüfek patlıyıpta pofff sesi duyunca  bir daha yerli fişeği kapısına koymayacak.
Ülkemizin içinde bulunduğu gerek siyasi gerek ekonomik  yaptırımları görünce bende bir vatandaş olarak ecnebilere sermaye vereceğime  yerli üreticilerimiz kazansın Ülke ekonomisi kalkınsın istiyorum.
Bu yüzden yerli ürünleri kullanmaya özen göstermekteyim.

Ancak şunu da hatırlatmak isterim sizlerede :Burası 21.000 üyeli Türkiye nin en büyük avcı ve atıcı platformu.

Ve fişek inceleme çok merak edilen bir konu.Ürünlerinizde yapacağınız herhangibi bir değişikliği buradan ilk siz duyurun.
Üyelerden herhangibi bir kişi bu tespiti sizden önce yaparsa bütün güveniniz sarsılır.
Benden size ufak bir hatırlatma.
Umarım ürünlerinizdeki standart hiç bozulmaz.Ve uzun yıllar bu camiaya hizmet edersiniz.
Kolay gelsin...
+1
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Öner ŞAHİN

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #892 : 22 Aralık 2016, 12:26:18 »
Double base bir barutla dispersante bir BPS de fena olmaz heralde
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #893 : 02 Mayıs 2017, 14:06:28 »
İMPERİAL 16 CAL. 10 NO
power tapa

Saçmalar 10 ve 11 karışık
Kapsül maxam
Barut CSB
tapa B&P 16 cal. Tapası
Barut miktarı bu fişeğin neden çok sevildiğini açıklıyor  ;D
Önleme yapmadan direk at. Bu hızla açığı mutlaka kapatır
Malesef piyasada bulmak neredeyse imkansız
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Semih MAVİLİ

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #894 : 02 Mayıs 2017, 14:20:09 »
MECA 16 CAL. 7 NO
Power tapa

Saçmalar gayet duzgun
Barut CSB
Tapa x-wad 16 cal
Kapsül maxam
Ölçuler gayet orantılı geldi bana
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Semih MAVİLİ

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #895 : 02 Mayıs 2017, 14:48:40 »
JET 16 CAL. 8 NO
Power tapa

Saçmalar düzgün
Barut CSB rengi mavi tukuaz tarzı
Tapa x-wad 16 cal.
Kapsül maxam
Saçmanın miktarı bana biraz fazla geldi. Ama bende kendi dolularımda barut miktarını az tutuyorum. Buda saçma dağılımının bozulmasını önlüyor sanki. Ancak delicilik zayıf kalabilir.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2017, 14:55:07 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #896 : 26 Mayıs 2017, 12:03:52 »

image host

upload photo

37g 6 numara FİŞEKTE  260 AD SAÇMA MEVCUT.
Ayrıntıları resimlerde paylaşmaya çalıştım.
Umarım faydalı olur.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #897 : 26 Mayıs 2017, 12:22:09 »
Suat Hocam,
Eline emeğine sağlık, özellikle 34 g.'ları ile vurduğum Tahtalılar ve ördekler beni şaşırttı mesafe olarak..Yalnız Distribütörden mail yoluyla aldığım %6 antimon(y) olduğu bilgisi buradaki özgül ağırlıklar ile çelişiyor..Antimon miktarı arttıkça saçma ağırlığı çok az da olsa düşer normalde..
Tüfeği ile uyum sağlayan arkadaşlara uzak mesafe anlamında önerebileceğim fişeklerin başında Camouflage geliyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #898 : 26 Mayıs 2017, 13:05:43 »
Aman Tanrım bu nasıl bir zahmet.
Teşekkürler.
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ, Kamil SELCİK

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #899 : 26 Mayıs 2017, 13:43:20 »
Elinize emeğinize sağlık Suat bey
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Talat YILMAZ 46