Gönderen Konu: TURNA AVI İÇİN ÖNERİLERİNİZ  (Okunma sayısı 4552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet FARUK

• *
TURNA AVI İÇİN ÖNERİLERİNİZ
« : 15 Mayıs 2013, 10:32:09 »
DEĞERLİ AVCI ARKADAŞLAR, ANKARA CİVARINDA TURNA AVI İÇİN KİME SORSAM KAPULUKAYA BARAJI VEYA DİKİLAT BARAJINA GİTMEMİ SÖYLÜYOR BENİM AKLIMDAKİ YER KAZAN KURTBOĞAZI BARAJI İDİ BU SEZON BU BÖLGELERDE AVLANAN ARKADAŞLAR VARSA YARDIMCI OLURSALAR SEVİNİRİM, ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM SAYGI VE SELAMLARIMLA ...
Ahmet FARUK
1985 Çankırı

Çevrimdışı Göker BAYKAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: TURNA AVI İÇİN ÖNERİLERİNİZ
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2013, 20:34:03 »
merhabalar
bu sene ankarada kesikköprü diğer yerlere göre daha iyi turna veriyor.özellikle kurtboğazını hiç tavsiye etmiyorm kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim.özellikle levrek için atıldığı iddaa edilen zehirli yemlerin etkisi ile mi bilmiyorum ama hiç balık çıkmadığını söyleyebilirim.tabi bu şans işidir denk gelir ama ben botla yaptığım denemelerde çok iyi sonuç alamadım.
Göker BAYKAL
1984 ankara

Çevrimdışı Ahmet FARUK

• *
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2013, 13:40:38 »
tavsiyeleriniz için teşekkürler göker bey
Ahmet FARUK
1985 Çankırı

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2013, 14:06:23 »
Çanıllı barajından alanlar var canlı yem ile. Kapulukaya- kesik köprü kesik köprü -hirfanlı arasındaki ırmak bölgesinden tutuluyor. Sonra kırıkale kalecik arasındaki kum ocakalrından çıkıyo. Benim bildiğim yerler bu kadar.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2013, 16:45:54 »
öncelikle slm. askerliğimi ankarada yaptığım dönemler avdan asla vaçgemedim. askerde iken bile turna tutmaya gidiyordum. kesiköprü mevki çok iyiyidi selçuklulardan kalma tarihi köprüden o virane eski yıkık su içindki evden az balık tutmadım. sonra kazlar ördekler peşine gölü tarlalara doğru dolşıp az tavaf etmedim. ama ne kaz vardı ordu ördklerin her çeşiti. balık avını bırakıp onalrı izledim. bot varsa kesikköprü ideal kamış saz kenarları ii balık veeiyor. 2006 senesinden bu yana değişiklik varmı acaba oralarda.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82