Gönderen Konu: İLAN KALDIRILMIŞTIR  (Okunma sayısı 68660 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
Ynt: YENİ FİŞEKLERİMİZ ÖZEL İMALAT
« Yanıtla #25 : 21 Mayıs 2013, 11:49:12 »
Zahit bey doğrudur kovanımız Baschieri & Pellagri'nin şeffaf,aşırı sert ve kovanın dip kısmı asla ısıdan ve basınçtan ötürü şişmeyen kovan bedeb kısmı yarılmayan denenmiş ve 70mm doyunda 12mm T2 orta konç'tur orjinal ithal  T3-T4-T5 boş kovan bulamıyoruz yan üretimler var onlarda rezillikten başka birşey geğil kimisinin kapsülü çıkar kimisinin bedeni kopar gider böyle işte.Fakan bizim kullandığımız bu kovan bütün zor testlerden geçti ve aynı zamandada sarı konçları asla paslanmıyor dış yüzeyleri rodajlıdır.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2013, 11:49:51 »
Bİ SORUN VAR ZANNEDERSEM AYNI İLETİYİ 3 KERE GÖNDERDİ PARDON!
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #27 : 21 Mayıs 2013, 12:34:24 »
Bİ SORUN VAR ZANNEDERSEM AYNI İLETİYİ 3 KERE GÖNDERDİ PARDON!

Bir sorun yok Akın Bey...

Keyifli paylaşımlar.... ;)
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 21 Mayıs 2013, 15:20:53 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:23:04 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2013, 18:03:56 »
.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2013, 18:06:12 Gönderen: Akın ARIMAN »
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #30 : 21 Mayıs 2013, 18:04:58 »
Teşekkürederim Ahmet bey Saygılar.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #31 : 21 Mayıs 2013, 18:05:39 »
12 li 0/11 çapında doldurduğum tane bilye 4 gr. x 12= 48 gr. olan fişeğin içerisinde Nitroselüloz barut vardır bu barutun İçerisinde fazla miktarda azot bulunur. Pamuğun nitrik asit ve  sülfirik asit ile işleme sokulması sonucu oluşan yanıcı ve hareket reaksiyonu gösteren bir maddedir. Dumansız barutların yapımında kullanıldığı gibi mermi ve elektirikli ateşleme aygıtlarında da kullanılmaktadır. Bar Basıncı : MMAX 1200 BAR, Mühimmatın namludan ilk ayrılış hızı : 1390 FPS / 425 m/sn. Bu barutu her kovanda kullanamazsınız kovanın kapsül yanak kısmı kapsülle yapışmış olması geregir ve dip kısım çok sert olması lazım aynı zamanda kovanın beden kısmı yine çok sert ve uç kısmı yumuşak olması gerekir.Sonrasında barutun uzerine koyacağınız ara tapa olarak kullandığınız plastik itici , sert olması lazım.Yüksek ısıya dayanıklı olmalı ve erimemeli aksi takdirde mühimmat balistiği bozulur ve kovanı kapamak için kullanacağın kapak kırılgan değil sert olması gerekiyor'ki kovanın agzını pürüzsüzce açabilsin , mühimmat bozulmadan ilerleyebilsin diye. ÖNEMLİ NOT: Ben bu tür mühimmatlarımı Mossberg Maverick Pompalımda ve Benelli SuperNova Tac. Tüfeğimde kullanıyorum sizede tavsiyem bu tür güçlü tüfekler kullanın.

Örnek : Alttaki resimlerde sunulduğu gibi patlama şiddeti ve sonuç. 40 Metreden tek atış 12 bilyeden 8'i hedefte  sağ - sol farketmeksizin kotuk altından karın altına doğru kalpten ziyade dalak ölümcül noktadır kanama yaptığı an bütün kanın karın boşluğuna birikmesi hareketsiz olarak 30 saniye ve sonrasında kasılmış ve cansız bir beden.

Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #32 : 21 Mayıs 2013, 18:09:47 »
Teşekkürederim Hüseyin bey.Aslına bakarsanız benim fişek satma gibi bi derdim yok satmakta istemiyorum gönül istiyorki vaktim olsada üretip bütün AVLAK dostlarına hediye olarak gönderebilsem.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #33 : 21 Mayıs 2013, 18:21:45 »
Diğer çeşitlerimde yakın yayınlanacaktır.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 21 Mayıs 2013, 19:22:54 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:22:51 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 21 Mayıs 2013, 19:34:09 »
Akın Bey selamlar..Kolay gelsin..Umarım muvaffak olursunuz...Benim sorum saçma temini konusunda..bir ara bende bakır ve nikel saçmalar bulmuştum ama devamı olmadı. bende az da olsa temin etmek isterim.bu konudaki yardımınız beni sevindirecektir.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #36 : 21 Mayıs 2013, 22:50:58 »
Akın Bey şu fotoğraftaki patlama anını nasıl yakaladınız? Videodan mı çıkardınız? Ejderha soluğu :D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 21 Mayıs 2013, 23:08:31 »
Akın Bey şu fotoğraftaki patlama anını nasıl yakaladınız? Videodan mı çıkardınız? Ejderha soluğu :D

:D hakkettende öyle ,,allah cc akşam bekinde avcıyı yaralı domuzdan korusun,,,bu alevi gören domuzun dişlerinden  anca o kurtarır :-\  :-\
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2013, 23:46:12 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 21 Mayıs 2013, 23:52:38 »
akın bey ,bu namlunun ucundan çıkan alevi görünce şaşırdım doğrusu..bütün kurşun dolular böyle parlayacaksa vay bizim halimize,,yok bunlar atış kurşunu diyorsanız o zaman durum farklı ,,
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2013, 00:00:40 Gönderen: Ramazan HAK »

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2013, 01:17:36 »
52 megapixel kamerayla çekilen videoları bilgisayar ortamında jimijip dediğimiz programla minumum yavaşlatmayla bu kareler yakalanabiliyor.Ayrıca bu patlamalarda gördüğünüz atışlar hedefte de av ürerindede denendi ve hala kullanıyoruz atışlarda  tabiri cahizse hurda AS 950 damperli kamyonet kasalarını bilirsiniz :) özel slug kafalıklarımızla delip geçiyoruz aynı zamanda 40 cm duvarı delen özel karışımlarımızda va :) ayrıca bi keresinde domuz avında pozisyon denk geldi kürek kemiğine tek atış :) önce bir gökgürlemesi ardından doğan bir güneş ve domuz 1 metre ayaklar yerden kesilerek parçalanmış sonuş malum domuzun psikolojisini bozmayı seviyorum. Iskaladığımızda oluyor ama emin olunki domuz birdaha o bölgenin yakınından bile geçmiyor :) sizede tavsiye ederim angel yok arkanıza bakmak yok atın ve emniyeti kapatın. Fakat tüfekte güç omuzda kuvvet önemli :)
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #40 : 22 Mayıs 2013, 01:25:55 »
Yakında sizlerle bir kursun kafalığı paylaşacağım geçen haftaki atışlarımızda 200 metreden A3 hedef kağıdından 12 den 11 sonuç aldık kurşun giderken balans yaparak gidiyor ve herhangibir hava şartından ve su çekmesindende etkilenmiyor beni bile şaşırttı çok yakında rütuşları hallederek paylaşacağım
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2013, 10:55:00 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:22:39 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 22 Mayıs 2013, 11:06:22 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:21:39 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #43 : 22 Mayıs 2013, 13:38:43 »
Hüseyin bey ben aynı zamandada yıllardır kurban bayramlarında kurban keser ve parçalarım domuzda dahi incelemek açaldı iç organların tümünü bilirim.Aynı zamanda Özel Kuvvetlerde görev yaptım hangi organdan yara alındığında nasıl bir direnç olacağını iyi bilirim dalak orta ve büyük baş hayvanlarda olmazsa olmazdır bütün cesaretlerini dalaktan alırlar bütün sinirlerin kesiştiği noktadan ibarettir yara aldığı an hızla tansiyon düşer ve dalak sönmeye başlar max. 30 saniye hızla felç geçirmeye başlar şuna emin olun 40 metreden tabanca ilede düşürdüğüm domuz olmuştur.Saygısızlık etmek istemem ama nereye atacağınızı çok iyi bilmelisiniz.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 22 Mayıs 2013, 14:15:47 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:21:26 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Tufan AVCI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #45 : 22 Mayıs 2013, 14:19:47 »
Güzel ve estetik görünümlü fişekler gurupmanıda iyiyse harika avcılarımıza faydalı olur diye düşünüyorum.
Tufan AVCI
1974 ANKARA

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 22 Mayıs 2013, 14:28:55 »
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:21:08 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
OSMANİYE / 1980

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #47 : 22 Mayıs 2013, 17:58:14 »
Selamunaleyküm merhaba hüseyin bey sizin yazdıklarınızda etkileyici sonuçlar verecek düzeye en kısa zamanda size mühimmatlardan göndereceğim yalnız size şunu sormak istiyorum hatsan pompalınızla hiç remington 1oz luk magnum slug attınızmı.bi kıyaslama yapmam gerekiyor da
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimiçi Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #48 : 22 Mayıs 2013, 19:06:00 »
Birde önemli bir püf noktası vermek isterim siz değerli arkadaşlara.Bu işin eğitimini uygulamalı olarak aldığım için sizlerle baylaşmak istiyorum. Bakın arkadaşlar lütfen kırılmayın size akıl vermek amaçlı söylemiyorum umarım beni yanlış anlamazsınız. REFLEKS bozuklukları odaklanma anında nefes kontrölsüzlüğü ellerde titreme hedefe kilitlenmiş olarak beklerken kollarda yorulma çoğu kez bu belirtiler başarısız atışlara sebep oluyor tedavi önerisi ve tam çözümü : Konumuz NEGATİF İYON ve POZİTİF İYON.Nedir negatif ve pozitif iyon açıklayayım Negatif iyon : Negatif yani (-) iyonlar, insan sağlığı ve hatta tüm canlılar için yararlı
iyonlardır. Beyin vücuda komut vermek için negatif iyon kullanır haliyle bir insanın vücudunun sağlıklı olabilmesi için en az günde 10.000 negatif iyon soluması gerekir negatif iyonlar gözle görülmeyecekkadar nano hava kabarcıklarıdır yani oksijendir üst solunum yolu ile beyne gider ve gerekli olduğunda komutunu negatif iyona pozitif olarak verir ve vücutta hedefe hızla gidip işlevini yerine getirir ama malesef günümüzde negatif iyonların yerini pozitif iyonlar aldı pozitif iyonları soluduğumuzda beyin komut veremeyecek bir negatif iyon neredeyse bulamıyor bu yüzdende Şunlar oluyor :
- Dikkat toplamada güçlük
- Baş ağrısı
- Güçsüzlük duygusu
- Sinirlilik
- Korku, ürküntü
- Kalp rahatsızlığı
- Bağışıklık sisteminin zayıflaması
- Hormon bozukluğu
- Beyin fonksiyonlarının etkilenmesi
- Hamilelerde erken doğum ve ölüm riski
- Genel uyku bozukluğu
- Yüzeysel uyku
- Boyun kaslarında şiddetli ağrılar
- Sabahları yorgunluk
- Ruhi çöküntü (depresyon)
- Denge bozukluğu
- Metabolizma bozukluğu
- İktidarsızlık
- Lösemi riski”
- Beyin tümörü riski
inanınki daha fazlasına var.Bakın arkadaşlar Elektroiklimsel kirliliğin etkilleri, değişik bilim dallarınca incelenmektedir. Elektrik ile canlılar arasındaki ilişkiyi inceleyen bilim dalı; “Elektrobiyoloj onunn bir alt disiplini ise Elektrofizyolojidir.  Elektrofizyoloji elektriksel oluşumların, canlıların hücre, doku veya organlarının görevlerini nasıl etkilediğini inceleyen bilim dalıdır. Hastalık yapıcı elektriksel oluşumları inceleyen bilim dalına ise Elektropatoloji denir
İnsan ve elektroiklimsel kirlilik ilişkisi, doğal ve yapay oluşumlar için ayrı boyut ve özelliktedir. Doğal elektroiklimsel kirliliğin insanları etkilediği çok seyrek görülmektedir. Doğal etkilerden ancak çok duyarlı ve nörolojik hastalığı olan insanlar etkilenirler. Bu oluşumlar insan sağlığında kalıcı izler bırakmaz. İnsan vücudu bu alanlara karşı kendisini korumayı daima başarmıştır.Dünyanın doğal nabız atışı olarak da ifade edilen 10 Hz’lik elektriksel alanlar, ancak hava değişimlerinde şiddetini arttırır. Yapılan ölçümler sonucu, beyindeki akımların aynı frekans aralığında olduğu tespit edilmiştir.”
Bu arada, kendi yarattığımız yapay etmenler ile doğanın dengesini bozan yine biz isek, ortaya çıkan elektroiklimsel kirliliğinin “doğaldır !” diye bizi etkilemeyeceğini düşünmek hayli safdillik olur. Bu aymazlığı ancak Kendim ettim kendim buldum özdeyişi açıklar.Şimdi bakın Doğadaki negatif iyon yoğunluğuna baktığımızda:

Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3- yani santimetre küp Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3 Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3 Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3 Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3 Şehir İçinde : 200 (-) iyon cm3 Konutlarda : 20 (-) iyon cm3  var şimdi soruyorum size biz en çok hangi ortama maruz kalıyoruz ?
her gün dağa çıkamayacağımız için şelale eteklerinde ve deniz kenarlarında çoğumuz yaşayamayacağım için dalgalı denizde sahilde olanlar deniz kenarına kesinlikle gitsin bunların hiçbiriniyapamıyorsak her akşam evimizde bir kovanın yarızından azdaha aşasınakadar kaynatılmış ve soğutulmuş su koyun, suyun içine 1 yemek kaşığı şeker 2 su bardağı kadarda tuz koyun bir bardak deniz tuzu diğeri kaya kuzu olsun suyu iyice karıştırın şeker ve tuz erisin sonra içerinine bitane akvaryumlarda kullanılan hava kabarcığı motorunun topunu atın çalıştırın ve başınıza bir örtü atarak soluyabildiğinizdakar soluyun ertesi sabah kalktığınızda avta atış yaparker :) yokuş çıkarken sürekli ayakta dururken nefes tutmada rekor kırarsınız inanın biz bunu eğitimlerde sürekli yaptık ve hala yapıyorum hayatınız % 100 değişecek inanın.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 22 Mayıs 2013, 19:39:57 »
akın bey ..yazdıklarınız çok doğrudur ama biz anlıyamayız ,,böyle şeylerde aklımızada gelmez ;D ;D

domuz bekinde ilk sesi duyduğumuzda başlar bizim adrenalimiz ,,kalp fırlar yerinden nefes derin derin solumaya başlarız ,,

domuz göründüğünde tekse hedef bellidir, ama sürüyse hangisi azılı hangisi beniş telaşı başlar ,,sonra seçeriz birini,, bizim aklımıza gelmez o an NEGATİF İYON ve POZİTİF İYON. adrenalin tavan yapmıştır zaten  ..gez göz arpacık derken inanın namlunun bir aşağı bir yukarı kalttığını görürsünüz..artık her şey dediğiniz gibi ..nefes kontrolü ve gerisi avcının  tecrübesi,,kimisi daha domuzu görür görmez basar tetiğe,,kimiside sukunet içinde domuzu yıkabileceği mesafeyi ve yan dömesini  için atış yapabileceği uygun anı bekler :) :)
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2013, 19:42:55 Gönderen: Ramazan HAK »