Gönderen Konu: huğlu eagle hakkında yardım...  (Okunma sayısı 16487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zeynal KAPLAN

• *
huğlu eagle hakkında yardım...
« : 16 Haziran 2010, 15:28:59 »
sevgili abilerim ve arkadaşlar huğlu eagle kullanan varmı nasıl fikri olan yazarsa sevinirim..huğlunun yeni modeliymiş zeriflik esneklik varmı tüfekte şimdiden teşekkürler ...
Zeynal Abidin KAPLAN
1984-Mersin

Çevrimdışı Abdullah SERİN

• *
Ynt: huğlu eagle hakkında yardım...
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2010, 20:03:27 »
Enjektörsüz sıradan bir poze tek özelliği alimunyum kasa olduğundan biraz hafif olması.Ucuz tüfek alacağınıza biraz daha biriktirip Yıldız veya Ata poze alsanız bence çok daha iyi olur. Her ikiside çok teknik ve estetik tüfekler. Sayğılarımla
Abdullah SERİN
1956-İstanbul

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2010, 12:04:58 »
bnce hıc bır anlamı yok bırde o ozelıklere gore pahalı bıle
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2011, 17:32:30 »
Sakın alma, nişan hattının sana uyup uymadığını , namlu çeliğini , namlu yapısını ( namlu içi çapını huğlu 18,4 olarak üretmektedir hemen hemen bütün yerli tüfeklerde oluğu gibi) bide sanki Huğlu dur satar diye üretilmiş gibi... naçizane görüşüm.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2012, 23:02:18 »
huğlu eagle tüfeğimle bu sezon avlanmaya başladım,çok harika bir tüfek,gezerken yorulmuyorsunuz,saçma dağılımı süper,baiakalla karşılaştırdık ondan güzel geldi bana şok olarak 3 ve 4 nolu şokları kullandım,32 gramla çok güzel atışlar yaptım ve söylenildiği gibi geri tepmesi olmadı,yüze çok iyi geliyor,ama en çok sevdiği fişekler bior tapa ve 30 gram olacak,reklam olmasın ama zuber marka fişeği sevdi tüfeğim,almayı düşünürseniz pişman olmazsınız,herkese rastgele..

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2012, 23:22:37 »
saçma dağılımı süper olan bu tüfeği nasıl test ettiniz.neye göre süper bizide  aydınlatırsanız sevinirim.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2012, 01:08:12 »
suat bey saçma dağılımını 40x40 cm çapındaki kartona 40 metreden 30 gr 6 numara fişek ile test ettim kartonda 94 saçma vardı ve düzenli olarak üçlemeler vardı,3 nolu şok ile,bence 30 gram fişeğe göre iyi gibi geldi,benim hoşuma gitti belki daha iyiside oluyordur ama ben memnun kaldım,:)

Çevrimdışı Özkan KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2012, 19:56:23 »
abi bende de huğlu eagle var bıldırcın avında mirage 28 gram attım cansız vuruşlar yaptım ama armusanında 28 gramını kullandım hiç memnun kalmadım kuş delik teşik ama canlı düştü
Özkan KAYA
1994 YAŞADIĞINIZ İLİ YAZIN

Çevrimdışı Özgür YAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 01 Ekim 2012, 23:12:49 »
slmn alykm arkadaşlar.huğlu eağle 71 namlu,aleminyum kasa,ben geçen yıl ocak  ayında aldım.çullukda kullandım,sıklığa gir,merada yürü,yorulmuyorum.atışlar gayet iyi kuşa saçma deysin yeter,şansı yok,çok güzel saçma yakışı var,şokları istediğin gibi ayarla çok güzel,bu sezon bıldırcında kullandım,kuşa biraz yol verince çok daha iyi vuruşlar yaptım.10 numara saçmayla 40ila50 metrelerdekuş ölü düşüyor.kanat kırığı olanlara baktım  saçma kemiği kırmıştı.ben memnunum.selamlar.
Özgür YAŞAR
1975 tuzla_istanbul

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2012, 12:03:41 »
Bende 1 yıldır kullanıyorum ve gayet memnunum,keklikte dağda hiç yormuyor,ancak 34 gr ve üzeri saçma atılmıyor,çok tepiyor.Ben 71 namlu kullanıyorum 5.3 şok la genelde kullanıyorum,çok toplu gidiyor,tavsiyem keçe tapa kullanın,birde ben ördeğe çk gittiğim için 71 namlu aldım,aslında daha kısa bir namlu daha iyi olurdu keklik ve bıldırcında diye düşünüyorum
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #10 : 02 Ekim 2012, 16:42:15 »
Emrah hocam. Kışın soğuk havalarda kaç gram ve hangi marka fişekleri kullanıyorsun ?

34 gr da ikinciyi atma fırsatı vermiyormu ? Yani o derece fazlamı dikiliyor namlu ?
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2012, 18:05:17 »
kullanan arkadaşım çok memnun ancak yüksek gr larda sorun yaratıyor tüm avlar için düşünülmüyorsa alınabilir çok hafif bir tüfek ancak biraz daha fazlasına iyi marka hafif tüfeklerde var bence alınmaz tüm avlarda kullanılamayacağı için ama 2.tüfek olarak alınabilir...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 02 Ekim 2012, 20:30:38 »
bende 1 yıldır 71 valment namlusunu kullanıyorum çulluk ve bıldırcında gerçekten güzel avlar yaptım fakat bu eagle ile malesef daha keklik vurmuşluğum yok bu eagle ile keklikte en iyi perfonmansı hangi şok ve hangi fişekle alıyorsunuz arkadaşlar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 03 Ekim 2012, 08:11:27 »
özgür bey sendeki sorun bende de var bıldırcın ve üveyiği güzel vuruyorum ama keklik vuramıyorum,ya adrenalin fazlalığından acele ateş ediyoruz,ya da şok tercihimiz yanlış ben keklikte 4-3 şok kullanıyorum,30 gr 8 numara ilk atış ikinci atışta 32 gr 6 numara ama vuramıyorum,problemi çözemedim :)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2012, 11:37:48 »
özgür bey sendeki sorun bende de var bıldırcın ve üveyiği güzel vuruyorum ama keklik vuramıyorum,ya adrenalin fazlalığından acele ateş ediyoruz,ya da şok tercihimiz yanlış ben keklikte 4-3 şok kullanıyorum,30 gr 8 numara ilk atış ikinci atışta 32 gr 6 numara ama vuramıyorum,problemi çözemedim :) selçuk kardeşim valla bende anlamdım gitti bu işi elimde birsürü çeşit fişek var test atışlarıda yapıyorum bakalım bu sezon nasıl olcak ama emrah hocam 5- 3 şok ile 32 gr keçe tapa imperıal ilk göze 8 no ikinci göze 6 nosunu kullanıyor iyide keklik vuruyor federal olsun wınchester in 4 çeşidi rc 3 çeşidi şimide rc sıpe alacağım bakalım sonucunu paylaşırım sende tutturursan paylaş bizimle saygılar
[/quo
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2012, 12:06:39 »
özgür bey ben de çeşit çeşit fişek denedim en son bu hafta imperial keçe tapa 32 gr 6 numara aldım eğer ola ki keklik vurursam sana etkisini söylerim,sezon acılmasına az kaldı gecen sene keklikler beni görünce uçmuyordu bile nasıl olsa vuramıyor diye bakalım bu sene ne olacak:)))

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 03 Ekim 2012, 12:43:42 »
Emrah hocam. Kışın soğuk havalarda kaç gram ve hangi marka fişekleri kullanıyorsun ?

34 gr da ikinciyi atma fırsatı vermiyormu ? Yani o derece fazlamı dikiliyor namlu ?

İlhan arkadaşım genelde keçe tapa imperyal wincester kullandım geçen sezon ,keklik ve bıldırcında sorun yok,ördeğe gittim hemde çok kere hep cansız düşürdü hemde mne mesafelerden 32 gr ile bence 32 gr da yeter,kaza gitmiyosan,34 gr ve üstünde dikme yapıyor,Özgürün vuramama sebebi psikolojik :)birde kesinlikle huğlu eagle toplu gidiyor 5 şok ta bile kısa namlu almakta fayda görüyorum,rastgele
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #17 : 03 Ekim 2012, 12:44:10 »
28-30 gram 7 numara fişek, keklik sorununu çözer gibi. hafif tüfek, hafif fişek, ince saçma. bizim yıldız da parola bu, eagleda da işe yarar.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2012, 12:45:33 Gönderen: Ahmet ARIKAN »
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2012, 13:34:53 »
İlhan arkadaşım genelde keçe tapa imperyal wincester kullandım geçen sezon ,keklik ve bıldırcında sorun yok,ördeğe gittim hemde çok kere hep cansız düşürdü hemde mne mesafelerden 32 gr ile bence 32 gr da yeter,kaza gitmiyosan,34 gr ve üstünde dikme yapıyor,Özgürün vuramama sebebi psikolojik :)birde kesinlikle huğlu eagle toplu gidiyor 5 şok ta bile kısa namlu almakta fayda görüyorum,rastgele

Teşekkür ederim.

Ben şu anda armsan otomatik kullanıyorum. Huğlu 103 ce yada de alma planlarım var. Ama bi taraftan hafif olduğu için 103a da kafamı karıştırıyordu.
Özellikle su kuşu avı seviyorum. Eagle daki tek tereddütüm ördekte yeterli performansı alamamak. Yüksek basınçlı, ağır gramaj (34-36 gr gibi) fişekler ördekte kullandığım fişekler. O sebeğle çelik kasa 3300 gr - 3500 gr bi poze almak bana hep mantıklı geliyordu.

Ama sen ördek avı yaptım ve başarılı diyorsun. Buda iyi bir referans. Tekrar teşekkürler.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 03 Ekim 2012, 17:06:27 »
özgür bey ben de çeşit çeşit fişek denedim en son bu hafta imperial keçe tapa 32 gr 6 numara aldım eğer ola ki keklik vurursam sana etkisini söylerim,sezon acılmasına az kaldı gecen sene keklikler beni görünce uçmuyordu bile nasıl olsa vuramıyor diye bakalım bu sene ne olacak:)))

selçuk kardeşim ikimizden başka vuramayan yok galiba şu imperialları tam fon kağıdına 4-5 şoklarla bir atış yap resimlerini paylaş bakalım
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Emrah TATAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 04 Ekim 2012, 12:09:40 »
Teşekkür ederim.

Ben şu anda armsan otomatik kullanıyorum. Huğlu 103 ce yada de alma planlarım var. Ama bi taraftan hafif olduğu için 103a da kafamı karıştırıyordu.
Özellikle su kuşu avı seviyorum. Eagle daki tek tereddütüm ördekte yeterli performansı alamamak. Yüksek basınçlı, ağır gramaj (34-36 gr gibi) fişekler ördekte kullandığım fişekler. O sebeğle çelik kasa 3300 gr - 3500 gr bi poze almak bana hep mantıklı geliyordu.

Ama sen ördek avı yaptım ve başarılı diyorsun. Buda iyi bir referans. Tekrar teşekkürler.
İlhan kardeşim bende çok sık ördek avı yaparım geçen yıl çok ördek vurdum özellikle 32 gr 8 numara wincester fişekle yaklaşık 30 mt den 5 şok la yeşil başı cansız düşürdüm,o mesafeye laf olsun diye atmıştım ama daha sonra aynı mesafeyi aynı şartlarda çok denedim ve başarılı oldum:)ama yakından da çok kaçırdığım oldu:)karar senin
Emrah TATAR
1973 - MANİSA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 16 Ekim 2012, 20:33:19 »
 arkadaşlar huğlu  eagle ile  sezon açılışınız nasıl geçti ?
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 12 Kasım 2012, 11:27:26 »
bende 1 yıldır 71 valment namlusunu kullanıyorum çulluk ve bıldırcında gerçekten güzel avlar yaptım fakat bu eagle ile malesef daha keklik vurmuşluğum yok bu eagle ile keklikte en iyi perfonmansı hangi şok ve hangi fişekle alıyorsunuz arkadaşlar
güncel
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #23 : 12 Kasım 2012, 13:36:37 »
Bu mevzuyu ben de takipteyim. Soruyu soranlar da usta atıcı avcı olduğu için atıcılık sorunu olamaz. Nedir mesele? Ben bu tüfeklerle yapılmış denemeleri görmek isterdim. Tüfeğin bir yerinde de bir sorun olabilir, hafif olmasından ve mesafenin uzaklığından da olabilir. Fişek de önemli ama bunca çeşidin en az biri uymalıydı. Uymuyorsa fişekle ilgili olmayabilir bile.

Gerçek 36 m mesafeye 80x80 cm ebadında hedefe mesela 6 no ve full şok veya bir de yarım şok ile atış yapın isterseniz. Ben kendir ipini evde metre çubuğuyla 25, 30, 36 m yerlerini belirledim. Arazide gerekince bu ipten istifade ediyorum. Kendir olması, uzamasının önemsizliğinden ve zaten elimde bulunmasından.

Yakın mesafede vuruken uzakta vuramaması için isabet etmemesi gerekmez mi? Misal 7 veya 8 no saçma bile teki isabet etse kuş belli eder. İsabet az oluyorsa kesin etek saçmalarına rastlıyordur veya mesafe aşırı uzaktır. Mesafeyi yukarıdaki iple kesinleştirebiliriz. Atış yapıncada boşluklarına bakarız. Yalnız kekliğe atarken uçtuğunu da düşününce isabet hedeftekinden az olabilir. Hafif tüfeğin hızlı atışta yeterince sıkı tutulamaması da bir ihtimal. Onun için dikilen hedefe durarak atış yapıldıktan sonra netice güzel görünse bile, bana kalırsa bir sefer de hızlı omuzlayıp denemek iyi olur. Kolay gele diyelim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 12 Kasım 2012, 18:07:15 »
Bu mevzuyu ben de takipteyim. Soruyu soranlar da usta atıcı avcı olduğu için atıcılık sorunu olamaz. Nedir mesele? Ben bu tüfeklerle yapılmış denemeleri görmek isterdim. Tüfeğin bir yerinde de bir sorun olabilir, hafif olmasından ve mesafenin uzaklığından da olabilir. Fişek de önemli ama bunca çeşidin en az biri uymalıydı. Uymuyorsa fişekle ilgili olmayabilir bile.

Gerçek 36 m mesafeye 80x80 cm ebadında hedefe mesela 6 no ve full şok veya bir de yarım şok ile atış yapın isterseniz. Ben kendir ipini evde metre çubuğuyla 25, 30, 36 m yerlerini belirledim. Arazide gerekince bu ipten istifade ediyorum. Kendir olması, uzamasının önemsizliğinden ve zaten elimde bulunmasından.

Yakın mesafede vuruken uzakta vuramaması için isabet etmemesi gerekmez mi? Misal 7 veya 8 no saçma bile teki isabet etse kuş belli eder. İsabet az oluyorsa kesin etek saçmalarına rastlıyordur veya mesafe aşırı uzaktır. Mesafeyi yukarıdaki iple kesinleştirebiliriz. Atış yapıncada boşluklarına bakarız. Yalnız kekliğe atarken uçtuğunu da düşününce isabet hedeftekinden az olabilir. Hafif tüfeğin hızlı atışta yeterince sıkı tutulamaması da bir ihtimal. Onun için dikilen hedefe durarak atış yapıldıktan sonra netice güzel görünse bile, bana kalırsa bir sefer de hızlı omuzlayıp denemek iyi olur. Kolay gele diyelim.
volkan bey ben sezon başlamadan bir çok test ve bir çok çeşit fişek kullandım bazılarını burda paylaştım teslerde olumlu gözükenler bile avda istediğniz randımanı vermeyebiliyor aynı tüfekten ben ve arkadışımda da var oda aynı sorunu yaşıyor aldığım fişeklerden arkadaşada denetiyorum şimdi 30 gr diana ve 30.5gr miraga denemeyi düşünüyorum bu sezon böyle devam ederse kesinlikle eagle pozeyi birdaha kullanmıyacağım saygılar
Özgür ATAŞ