Gönderen Konu: Beretta'nın Yeni otomatik av tüfeği XPLOR A 400 UNİCO  (Okunma sayısı 89204 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Benelli Vinci,Browning Maxus'un ardından Beretta'da  2000 yılından beri üretmekte olduğu 391 serisi tüfeğini sonunda tamamen yeniledi, 3 yıl önce başlanan 8000 saat arge çalışması ve 2000 saat test aşamasından sonra 10 Ekimde tüfek Dünya çapında tanınan  silah editörlerinden oluşan 100 kişilik bir gruba İtalyanın Verona şehrinde tanıtıldı. ancak resmi olarak tanıtımı ve satışı 1 kasımda başlanacak. önceki  gaz çalışma sistemi tamamen değiştirildi, kendi kendini temizleyen bir gaz pistonu geliştirildi piston üzerindeki elastik bant vasıtasıyla, pistonun temiz kalmasını sağlar, test tüfeği ile hiç temizlik yapılmadan 10000 atış yapılmıştır. Yeni geliştirilen  ''Steelium'' namlu teknolojisi nikel,krom ve moliybdenium karışımı dolu malzemeden delinerek ve soğuk çekiçleme yöntemiyle üretilmiştir, ayrıca bütün modellerinde optima şok vardır, ama 3 tane. diğer otomatik av tüfeklerine göre % 36 daha hızlı çalışması nedeniyle dünyanın en hızlı otomatik av tüfeği,( 4 fişeğin kovanıda havada),sadece bir gaz deliği ile yanma artıklarının ve mekenizmanın çalışması için max. performans, % 70'e kadar azaltılan geri tepme kick-off'lu modellerde. Tüfeğin tanıtımını dinozorlardan esinlenerek yapmışlar,bunun için yeşil canavar olarak adlandırmışlar,tüfeğin rengide gri-yeşil.
Tüfeğin Amerika satış fiyatı 1600-1700 $ arasında olması bekleniyor. Tahminlerime göre Türkiye'de de 2000-2100 euro civarında olcağı.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2009, 05:40:59 Gönderen: Erdem VARDAR »
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Beretta'nın Yeni otomatik av tüfeği XPLOR A 400 UNİCO
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2009, 07:35:38 »
Benelli Vinci,Browning Maxus'un ardından Beretta'da ben de buradayım demiş.beğenmemek hayran olmamak elde değil.Amerika da yaşamak isterdim bu tüfeğe sahip olmak için.malum iki katına satılır burada.bu tüfekleri gördüğümde ülkemizde yapılan ürünlere baktığımda :-\ maalesef kendimi taş devrinde yaşıyormuş gibi hissediyorum teknoloji ve kullanılan malzeme açısından.Çok hoş çok güzel amerikalıları dediği gibi çok sexy ;D
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Erdinç ZİNETBAŞ

• *
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2009, 08:18:10 »
yaw abicim yapmayın nolur.bi tarafımız  şişcek.olan var olmayan var.göstermeyin şu aletleri.
Erdinç ZİNETBAŞ
1971-Lüleburgaz
İkamet : BİLECİK

Çevrimdışı Ali ÖZEL

• *
  • Eşmeli Avcı
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2009, 12:01:05 »
tanıtım güzel olmuş.
ancak türkiyeye gelir mi gelirse beklenen fiyat tutarmı bilinmez...
Ali ÖZEL
1981 Uşak-Eşme
İkamet Siirt-Baykan
05056471230

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2009, 17:59:06 »
Ortak sistem Cemal bu yav . :D :D    gerçekten  çok  seri
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2009, 19:51:42 »
harika bir yarıotomatik
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• *
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2009, 19:57:00 »
yaw abicim yapmayın nolur.bi tarafımız  şişcek.olan var olmayan var.göstermeyin şu aletleri.
Gerçekten süper.
Almadığım bilete para çıkarsa kesin alırım.
İsmail ÇIKRIKÇI
1957 BALIKESİR
Tel. 05326577460

Çevrimdışı Bora FATİH

• *
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2009, 20:55:12 »
yaa işte böylee  adamları tebrik etmekten başka bişey gelmez elden tebrikler tüfeğin adına bakarmısınız beratta nasıl güven veriyor ismi bile herkese rasgele...
Bora FATİH
1977 MANİSA

Çevrimdışı Bilal ÖZTAŞ

• *
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2009, 18:36:12 »
süper bişe bu ya... yine yapmışlar yapacaklarını. ama Erdinç abimizin dediği gibi bi tarafımız şişecek yav.
Bilal ÖZTAŞ
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Mehmet OVALI

• Müdavim Üyemiz
  • KARAAĞAÇ/ BALIKESİR'li
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2009, 20:48:11 »
ben de ramazan bey gibi ortak sistemolduğunu düşünüyorum.bu da bereta nın da benelli sisteme döndüğünü gösteriyor.ne kadar da gazlı ile ortak olsa dahi...selamlar...
Mehmet OVALI              
1967 MEZİTLİ/MERSİN  

Çevrimdışı Durhasan GÖNEN

• *
  • Aşk'ı Hak'ka oLmayanın LaçkaLaşır AkLı
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2009, 21:32:48 »
     391 serisinin son versiyonu Xtrema2 lerde de kullanmıştı Beretta makarakilit sistemini..Hep daha güvenli olabileceğini düşünmüşümdür bu tarz kilidin..
     Bakın gaz port sayısı düşürülmüş..Kirlenmeyen piston v.s..Yani ben burda şöyle düşünüyorum;
      Beretta,Benelli yi almamış olsa idi,bu tüfeği bi şekilde kinetik sistem yapacaktı..Çünkü yapılan revizyonlar gösteriyor ki,kinetik sisteme doğru adım adım yaklaşılmış..Ancak yinede bir fark olsun yada holding bünyesinde farklı bir kulvar bulunsun diye,namlu delinmiş ve bir delik açılmış  :)))))
     Selamlar..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

• *
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2009, 21:56:25 »
       Ve serilik  :))))))
  Moda oldu bu kavram son zamanlarda yarıotomatik av tüfeklerinde..Ben şu ana kadarki yarıotomatik tüfekle yaptığım av yada atışlarda,mekanizma kapak takımının yavaş kalmasından dolayı,ikinci tetik düşürüşümde,tüfeğimin patlamadığını görmedim..
  Bir seriliktir almış başını gidiyor ya hadi hayırlısı  :)))))
  Winchester SX3 sloganıydı bu seri olma işi..Şimdi hepsi seri oluyor :)))))
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

• *
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2009, 22:08:03 »
     O tüfekte benim kafamı kurcalayan en hassas konu,namlu malzemesi..Dev firmalar namlu çeliği alaşımlarını zenginleştirirken,dövme yöntemine de bihayli mehillenmiş durumdalar..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

• *
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2009, 23:00:10 »
      Reklam ve akabinde insanların beynini kurcalama stratejileri,en az ürünlerinin kalitesi kadar etkili..Ar-ge ye çuvalla para harcayan bu ecnebiler,aynı hızda reklamada para harcamaktalar..Dolayısı ile,nitelikli ürün ve nitelikli marketing şekillenmekte..Türkiye de bu sektörde hangi firmamız kaliteli reklam yapıyor..? Reklam,ürünü sattırır..Kullanıcıyı ya da ilgili olanı bilgilendirir..Müşterinin eksiğini görmesini ve neyi nasıl istediğini daha somut şekillendirmesine katkı sağlar..
     Kenya daki bi adamın,Beretta yada Browning denilince beyninde bişeylerin şekillenmesi,bu markaların kaliteli markalar olduğu kadar,reklamlarınında kaliteli oluşundandır bana göre..
     Ve bu firmalar bu stratejiyi çok çok iyi biliyorlar ki,cep telefonu gibi model değiştiriyorlar..
     Açık konuşmak gerekirse,bu serilik merilik masal..Gereksinim filan değil..
     Selamlar..

Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

Çevrimdışı Ali ÖZEL

• *
  • Eşmeli Avcı
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2009, 23:20:24 »
durhasan hocam doğru şeyler yazmışsın.
en başta isim...beretta olmasına rağmen yeni bir model özellikle farklı özelliklerde üretilen bir model için ar-ge çalışmalrı yanında reklamada son derece önem vermişler.tabi büyük firmalar için bu işin bir parçası ve olmassa olmazlarından.
yukarıda okuduğumuz özelikkerine göre benelliye bir hayli özenilmiş ancak tam anlamıyla kinetik enerji oturtulmamış bir gaz deliği sayesinde çalışma yada bizim çok arzuladığımız seri moda ayarlanmış.
kimse kolay kolay cevabınıda veremiyor belki ama yarı otamatik oldumu bizde artık olmassa olmazlardan bir tanesi serilik.örneğin sx3 için konuştuğum pek çok avcı arkadaşın sorduğu ilk sorulardan bi tanesi anlatılan kadar seri olup olmadığı.tabi bunda firmaların reklam için seçtikleri sloganlar etkili oluyor diye düşünüyorum.yukarıdaki örnekte olduğu gibi ard arda atışlarda 4 kovan havada diğer yarı otomatiklere göre %36 daha hızlı veya dünyanın en hızlısı gibi...
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2009, 23:21:36 Gönderen: Ali ÖZEL »
Ali ÖZEL
1981 Uşak-Eşme
İkamet Siirt-Baykan
05056471230

• *
« Yanıtla #15 : 01 Kasım 2009, 23:33:47 »
    Ali bey ben şöyle bişey diyeyim size;

Ben,Atüs,Armsan,Torun ve Kral marka yerli yarıoto.av tüfeklerinde,dipçik tabanını yere koyup çekebildiğim kadar hızlı tetik çekme suretiyle 5 er fişek attım..Silahlardan çıkan ses,Rus BKC(bixi) lerden daha hızlı idi..Hiçbirisi de,mekanizma kapak takımının boş kovanı atıp dolu mühimmatı fişek yatağına sürme zamanında gecikme olduğundan dolayı tutukluk yapmadı..
  Kaldı ki bu bir av tüfeği..Her tetik düşürdüğünüzde illaki namlu şahlanacak ve ikinci tetik düşürdüğünüzde nişan tazelemiş olmanız gerekli ki,hedefin yarım metre üstüne atmayasınız..

Her atışınızda nişan tezelemeniz gereken bir atış eyleminde,yarıotomatik bir av tüfeğinin seri olmasının ne gibi bir avantajı olabilir..?
  Selamlar..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2009, 09:51:19 »
Sayın Gönen,
Sx3 iyi reklam yaptı 1.442 sn de 12 fişek diye..Peki pratikte bunun avda bize bir katkısı varmı? Yok..Dünyada Marketing Strategy denilince aklıma Amerikalılar geliyor..İşe lazım olmayacak ve Şeytanın dahi aklına gelmeyecek ayrıntılardan koskoca bir pazarlama stratejisi belirliyor bu adamlar..
Gaz portlarına gelice Dünya yavaş yavaş Deliksiz :) namluya doğru gidiyor..Aktif valfe Pulse piston kendini temizleyen pistonun yerlerini yavaş yavaş Mevlevi mekanizmalara bırakacak herhalde :)..
Tom Knapp,Patrick Flanigan ve Tim Bradley hariç şu Hızı kafasına takan kaç adam var bilmiyorum ama ben takmıyorum..
Bu arada Xtrema II nin dahada olgunlaşmış hali bu tüfek vede güzel olmuş bence..Birde şu fiyat farkı minimalize olsada rahat rahat kullanıp deneyebilsek..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 05 Kasım 2009, 12:50:55 »
Otomatik av tüfeklerinde teknoloji olarak şimdilik son nokta diyebiliriz, xplor berettanın en son yeniliklerini gösteren bir model, ancak önceki beretta modellerrinde gördüğümüz bir çok özelliği iyileştirerek ve geliştirerek bu tüfeğe uygulamışlar. Optima choke HP, Kick-Off 3, Oblink mekanizma kilit sisitemi,Stellium namlu teknolojisi, kendi kendini temizleyen gaz çalışma sisitemi ve 3 mm. genişliğinde yeni geliştirilen tek gaz deliği gibi,
Fransa daki satışı fiyatı kick-offl'lu modeli 1720 euro

Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #18 : 06 Kasım 2009, 21:18:37 »
     391 serisinin son versiyonu Xtrema2 lerde de kullanmıştı Beretta makarakilit sistemini..Hep daha güvenli olabileceğini düşünmüşümdür bu tarz kilidin..
     Bakın gaz port sayısı düşürülmüş..Kirlenmeyen piston v.s..Yani ben burda şöyle düşünüyorum;
      Beretta,Benelli yi almamış olsa idi,bu tüfeği bi şekilde kinetik sistem yapacaktı..Çünkü yapılan revizyonlar gösteriyor ki,kinetik sisteme doğru adım adım yaklaşılmış..Ancak yinede bir fark olsun yada holding bünyesinde farklı bir kulvar bulunsun diye,namlu delinmiş ve bir delik açılmış  :)))))
     Selamlar..

Sevgili Durhasan beretta 1200 ler den es-100lere kadar bu sistem yapıldı....Benelli firmasını satın alınca zaten bu tüfeklerden esinlenip kinetik tüfeği çıkardılar..Sende kronolojik bir sıra hatası var gibime geliyor..
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #19 : 06 Kasım 2009, 21:20:54 »
Bu arada berettanın bu yeni y.otosuna gelirsek dipçik ve el kundağı sanki Browning fusion serisi gibi geldi bana

RASTGELE
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• *
« Yanıtla #20 : 06 Kasım 2009, 21:28:48 »
     Sıralama değil Selçuk sözkonusu olan..Ben stratejiye bakarım..Şu an,o atıl blokların üzerinde''Benelli system''yazmıyor olsa idi,bu tüfek büyük olasılıkla kinetik olacaktı..
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2009, 15:56:01 Gönderen: Durhasan GÖNEN »
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

• *
« Yanıtla #21 : 06 Kasım 2009, 21:36:11 »
   Ama şu var;Harbiden yakışıklı tüfek yapmışlar..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #22 : 06 Kasım 2009, 21:37:07 »
KISACA MERAKLILARINA....

1967 YILINDA KURULAN BENELLİ MOTORSİKLET FABRİKASIDIR...:)))
2000 YILINDA RESMİ OLARAK BERETTA HOLDİNG BÜNYESİNE GİRMİŞDİR...

BENELLİ FİRMASI ÜRETTİĞİ SİLAHLAR ASKERİ TÜFEKLER OLARAK BİLİNİRKEN....bENELLİYİ BENELLİ YAPAN  M3-M4 SERİSİ ASKER-POLİS TÜFEKLERİDİR...

YILLAR ÖNCE BERETTANIN DESTEĞİNİ ALMIŞ Bruno Civolani TARAFINDAN İNTERNİA SİSTEM GELİŞTİRİLMİŞDİR..

BROWNİNGİN %20SİDE BERETTA HOLDİNG DEDİR..HERHALDE BU YÜZDEN YENİ TÜFEK FUSIONA BENZİYOR :))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 07 Kasım 2009, 00:55:08 »
Benelli Hayranlarına.. Benelli fabrikasından resimler. özellikle Durhasan abime

Benelli'nin başkanı Luigi Moretti.

Benelli fabrikası

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2009, 01:02:01 Gönderen: Erdem VARDAR »
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

• *
« Yanıtla #24 : 07 Kasım 2009, 15:54:25 »
   Eyvallah sevgili Erdem,eline emeğine sağlık..Güzel görüntüler..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]