Gönderen Konu: S 57 E Beretta superpoze icin yardim lutfen..  (Okunma sayısı 23546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert TALAY

• *
S 57 E Beretta superpoze icin yardim lutfen..
« : 09 Şubat 2010, 11:15:42 »
Merhaba arkadaslar,
S 57 E kuşlu tek tetik enjektorlu, sellektorlu 76 namlu guzel temiz bir superpoze tufek satin aldim. S 57 e kullanan arkadaslar varsa eger bana bu tufegin hangi fisekleri sevdigini soylerse cok memnun olurum. Bir kac marka denedim, icinde sadece Remington basariliydi. Simdiden herkese cok tesekkur ederim.. Selamlar..
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2010, 15:51:03 Gönderen: Mert TALAY »
Mert TALAY
1982-İzmir

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: S 57 E Beretta superpoze icin yardim lutfen..
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2010, 11:35:27 »
Yaz avlarında 24-28 gram keçe(fiber) veya bior tapalı ince saçmalar,Keklikte 28 gram Remington Game load Daha uzak atışlar için Sport Load veya Bp 30 gram light kışa doğru 32 Gram Bp Mb Clasic Remington Heavy Dove..Çok sert havalarda 33 gram fişekler..S55-56-57 ler dar namlu çaplı genelde Mod-Full Veya İmpCyl-İmpMod şoklu silahlardır..Ağır gramajlı dolular ve kalın saçmadan uzak durunuz..
Saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mert TALAY

• *
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2010, 11:55:17 »
Cevabiniz icin tesekkurler, Bp marka fisegi denememistim, onu da tavsiyenizi dinleyerek deneyecegim.  Remington ve Bp disinda baska bir marka onerebilirmisiniz ?
Birde kalin sacmadan uzak durun demissiniz, 3-4 numara sacma atilmasi, veya domuz avina gidilmesi uygun degil mi sizce bu tufekle? tesekkurler tekrar, selamlar..
Mert TALAY
1982-İzmir

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2010, 10:43:07 »
Sayın Talay 18.2-18.3-.18.4 namlu çaplı ve özellikle full,improved modified(2) şoklun silahlar ağır gramajlı fişeklerle iri saçmayı genelde sevmezler..Hem çok tepinir hem çok savururlar..
Tüfeğinizle mecbur kalmadıkça kurşun atmayınız..Bu memlekette ağır dolu ve kurşunla namlu şişiren pekçok adam var (biride benim ..:)  )..
Sonuçta silahınız 20-30 yıl öncesi teknoloji ve o günün mühimmatı na göre yapılmış bir tüfek bunu göz önüne almak gerekiyor..
Sabah tahtalı avına müteakip herzamanki gibi tenekelere fişek denedik Benim Benelli fıxed full 18.3 namlu çaplı gramajı düşürdükçe pattern artıyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2010, 11:57:40 »
s57 ile domuz avı !!!!...hayati teklike olmadıkça o tüfekle kurşun atılmaz yazıktır...300 liralık otomatik al bas kurşunu domuza....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mert TALAY

• *
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2010, 15:42:09 »
cevaplari icin herkese cok tesekkurler..
ben domuz avina gidecegimi soylemedim, sadece kalin sacma kursun atilmasinin yanlis oldugunu soyledi Tuncay Bey ben de tekrar olarak sordum. zaten domuz avina giden birisi degilim..
sadece ogrenmek istedigim saniyorum bu tufek fisek seciyor.. bende eger kullanan varsa tufegin sevdigi fisegi paylasmasini rica ettim, hepsi bu.. tekrar tesekkurler, selamlar..
Mert TALAY
1982-İzmir

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2010, 10:38:52 »
Sayın Talay,
Ben denemedim ama bu sitede forumlarda tartışıldı Mirage ın daha küçük çaplı Full şoklada atılabilecek tek kurşunu var..Güvenlik amaçlı bu kurşunlardan bulundurup daha geniş şoklu namluyla atabilirsiniz(alt namlu)..
Yıllardır yanlışı tartışıyoruz daha uzağa çok uzağa pattern penetrasyon magnum süpermagnum diye..Kimse İyi Kamuflaj,İyi Köpek ,İyi Mühre av tekniklerinden bahsetmiyor..
YAKIN HEDEF YAKIN ATIŞ MİNİMUM YARALI BIRAKMA ..AV BUDUR!
S57 bence döneminin en zarif ve en kaliteli silahlarından biri s 54-s55-s56 ile kesinlikle kıyaslamam ama bu Eskiliğini ortadan kaldırmıyor..Klasik fiber tapalı 28-30-32 gram fişeklerle veya verdiğim marka modellerle vuruş Garanti ..:)..Test edilmiş ve onaylanmıştır..
İri saçma bakı kaplı nikel karışımlı vb ile ağır dolulardan uzak durunuz..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mert TALAY

• *
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2010, 14:36:43 »
Tuncay Bey ilgi alakaniza cok tesekkurler, kac gundur usanmadan yaziyorsunuz, sagolun.
Bu tufegi alirken cok methettiler, ozellikle babam, onda da s55 var, ki cevremdeki insanlar da ayni dusunceleri paylasiyorlar..bulunmasi cok guc bi tufek al bunu dediler cok temiz oldugu icin. bende aldim..hayirlisi..
o yuzden her ne kadar namlu uzunlugu bir dezavantaj olsa da ben bu tufege alismak istiyorum, bunu kullanicam. son olarak bakir kapli sacma kullanma demissiniz, nedenini ogrenebilirmiyim ? Evde Remington Premier bakir kapli 7,5 numara 32 gr sacmalarim var 4-5 kutu.. Bunlari kullanmayayimi ? Tekrar tekrar tesekkur ediyorum, selamlar, saygilar..
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2010, 14:42:03 Gönderen: Mert TALAY »
Mert TALAY
1982-İzmir

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2010, 10:32:15 »
Özellikle hızlı ve yüksek basınçlı bakır kaplılar şok bölümünü deforme ediyor..Bu tüfek 30-40 yıl öncesi mühimmat a göre üretilmiştir..Hatta bir dostum en iyi randımanı kağıt fişek fiber(keçe) tapa klasik yumuşak kurşun saçmayla alıyor..
Bu gün hevi shot materyale çağdaş 3 1/2 inch lik magnumların şokları bile dayanmıyor da özel şok üreten firmalardan şok alıyorsunuz..
Bu tip fişekleri çağdaş yarı otolarla imp.cyl şokla atın..
Selam ve dua ile
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2010, 22:22:53 »
konu  s 57  ile  ilgili  açılmış  olsada  iç  çap  ve  bu  çapta  kulllanılması   ideal  yada  tavsiye  edilen  mühimmatlar la  ilgili  görüşler  anlamında  önemli  bir  konu . Tuncay  beyin  söylediklerine detay  içermesede   aynen  katılıyorum  .
Bilinçli  avcı  her  zaman  bir  adım  öndedir  tüfeği   ne  olursa  olsun  ,yeterki  tüfeğin  yapacaklarından  haberdar  olsun  .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Mert TALAY

• *
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2010, 10:15:43 »
Cevaplari ile katkida bulunan herkese tesekkurler..
Ramazan bey eger detayli aciklama yapmak isterseniz zevkle birseyler ogrenmek isteriz, yardimlasalim, paylasalim..eger konuyu genisletmek isterseniz basligi degistireyim (eger buna forum izin veriyorsa tabi). haftasonu Tuncay beyin onerdigi markalari denedim, gercekten basarili atislar yaptik.. bir kac farkli marka fisek de aldim denemek icin, fakat bazilarini ejektor disari atamadi bos fiseklerin, bunun sebebi tufekten degil de, fiseklerin uygun olmayisindan diye dusunuyorum, cunku Tuncay beyin onerdigi fisekleri ejektor rahatlikla atabiliyor..tesekkurler, selamlar..
Mert TALAY
1982-İzmir

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2011, 18:29:39 »
SN.TALAY bence siz o tüfeğin namlusunu birkaç cm. keserek şok ölçülerini 4-2 yapın ve SEVGİLİ DOSTUM TUNCAY KAHRAMANIN önerdiği fişeklerdende şaşmayın yazın max.28gr fiber(keçe) veya bior tapa 7-8-9 no fişekleri havalar biraz daha soğudukçada 30 gr ve max. 32 gr 8-7-6-5 no saçmalı fişekler dışında fişek kullanmayın çok iyi sonuçlar alacağınızı göreceksiniz .... şahsi önerim( winchester x3 fiber 7.5 28 gr)---( mirage 30.5 gr 7.5no) -----( sellior bellot vega 30.5 gr 7 no)---(sellior bellot skeet 28 gr 8 no) markalı fişekleride kullanmanızı öneririm....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Y.Bora GÜNGÖR

• *
  • AVCI MASADA DEĞİL AVDA ATAR & ATICI BELLİ OLUR...!
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2011, 18:46:51 »
 Mert Kardeşim Bende S.57.E ( SS Serisi ) Var ÇOK MEMNUNUM Yazın Rotwel Geco 30 Gr (9 Numara)Kışın Keklik-Tavşan Avında Winchester 33 Gr (7-8 Numara) Ördek-Kaz Avında İse Winchester W 33 Gr (5 Numara) Sello Bello Fortuna 33 Gr  (4 Numara) Kullanıyorum .Kazasız Bol Avlarda Kullanma Temenlisi İle RASGELE.....
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2011, 18:48:03 Gönderen: Y.Bora GÜNGÖR »
- Beretta S 57 E SS Series "3/4 & 2/4"
- B.C. Mıroku Model 3800  G3 Arap Gravür Silver Special Series "Skeet & Skeet"
- Browning Diana Grade 20 gauge "2/4 & 1/4"
- Krieghoff K-80 Combo Trap Shotgun Set

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2011, 19:03:46 »
 yaz kış 34 gr fişek atılırmı.bu ne zihniyet kardeşim. hiç bir şey söylemeye gerek yok .tuncay hocam gereken herşeyi açıklamış. kesinlikle katılıyorum.34gr ve üzerindeki fişekler  bence mecbur kalmadıkça kullanmak mantıklı değil. 1 ve 2 nolu şoklarla 32gr üstü iri saçmalar da grupman  diye bişey kalmıyor.selamlar
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• *
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2011, 14:48:27 »
Cevaplari ile katkida bulunan herkese tesekkurler..
Ramazan bey eger detayli aciklama yapmak isterseniz zevkle birseyler ogrenmek isteriz, yardimlasalim, paylasalim..eger konuyu genisletmek isterseniz basligi degistireyim (eger buna forum izin veriyorsa tabi). haftasonu Tuncay beyin onerdigi markalari denedim, gercekten basarili atislar yaptik.. bir kac farkli marka fisek de aldim denemek icin, fakat bazilarini ejektor disari atamadi bos fiseklerin, bunun sebebi tufekten degil de, fiseklerin uygun olmayisindan diye dusunuyorum, cunku Tuncay beyin onerdigi fisekleri ejektor rahatlikla atabiliyor..tesekkurler, selamlar..

Hiç uzatmaya , konuyu saptırmaya gerek yok:=)Mert bey buradakı avcı dostlarının fıkırlerını de dıkkate alıp tufegıne en ıdeal fişeği kendi bulacaktır zaten.

mert bey en son 15 şubat 2010 da mesaj atmış.... :).....şimdiye uygun fişeği bulmuştur... :)
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 28 Eylül 2011, 18:52:20 »

mert bey en son 15 şubat 2010 da mesaj atmış.... :).....şimdiye uygun fişeği bulmuştur... :)
MESAJLARIN BAŞLANGIÇ TARİHİNE BAKMAYINCA SONUÇ BÖYLE OLYOR SN MUTLU.....
Hakan AKMAN

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• *
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2011, 11:16:43 »
hakan bey sizden önce muzeffer bey mesaj atmıştı ilk mesaj ona aitti... o mesajını silince...ilk mesaj sizin ki kalmış....sözüm daha sonra mesaj atanlara değildi....muzeffer bey de atabilir tabi ki dalgınlığına gelmiştir...bende eski konları sık sık takip ediyorum....kimseyi kırmak için yazmadım...kırdıysam özür dierlim...
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2011, 13:27:03 »
hakan bey sizden önce muzeffer bey mesaj atmıştı ilk mesaj ona aitti... o mesajını silince...ilk mesaj sizin ki kalmış....sözüm daha sonra mesaj atanlara değildi....muzeffer bey de atabilir tabi ki dalgınlığına gelmiştir...bende eski konları sık sık takip ediyorum....kimseyi kırmak için yazmadım...kırdıysam özür dierlim...
önemli değil TAŞKIN BEY ben zaten güncel konu olunca bildiklerimi yazıp paylaşmak istedim sıkıntı yok kırgınlık dargınlık söz konusu olmaz sonuçta bildiklerimizi paylaşıyoruz ,, paylaşmadıktan sonra edinilen bilginin bir beynin içinde kalmasının kimseye bir faydası olmaz ,, o yüzden bizde genç arkadaşlarımızla tecrübelerimizi paylaşıyoruz umarım yararlı olabiliyoruzdur... SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• *
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2011, 15:00:37 »
eski konuları bende takip ediyorum çok faydalı bilgiler var..kesinlik çok yararlı oluyor....bildiklerini bizimle paylaşan siz üstadlarıma ayrı ayrı tşk ederim...
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2012, 02:58:54 »
Yaz avlarında 24-28 gram keçe(fiber) veya bior tapalı ince saçmalar,Keklikte 28 gram Remington Game load Daha uzak atışlar için Sport Load veya Bp 30 gram light kışa doğru 32 Gram Bp Mb Clasic Remington Heavy Dove..Çok sert havalarda 33 gram fişekler..S55-56-57 ler dar namlu çaplı genelde Mod-Full Veya İmpCyl-İmpMod şoklu silahlardır..Ağır gramajlı dolular ve kalın saçmadan uzak durunuz..
Saygılarımla
Tuncay beye aynen katılıyorum  mümkün oldugu kadar hafıf gr fişek kullanın yoksa sacmayı cok acar ve tepmesi omuzunuzu dövmeside cabası. :no:6 kalın kullanmayın ve 32 gr da gecmeyin. selamlar.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Selman TİMUR

• *
« Yanıtla #20 : 25 Nisan 2013, 16:47:47 »
dostum bu tüfeğin aynısı bende mevcut 28 30 gr winçhester bide beretta 31 gr soğuk havalarda çok iyi gidiyor
1982-Mardin

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 31 Aralık 2013, 01:22:32 »
bendede 42 yıllık bır s 55 war delı gıbı 34-35 gr 4 numara atıyorum tahtalıyada ordegede neden vuramıyorum dıye debelenıyordum.
banada tavsıye lutfen.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 31 Aralık 2013, 03:22:47 »
alper kardesim beretta agir dolu sevmez ordege hic gelmez sadece palaz ordeginde is gorur kisin bek avi olmaz
hafif dolu atacaksin keklik bildircin culluk ve tavsan icin super rasgele
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2013, 13:32:25 »
30gr rc power tapa..şiddetle önerilir.
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 31 Aralık 2013, 17:48:19 »
alper kardesim beretta agir dolu sevmez ordege hic gelmez sadece palaz ordeginde is gorur kisin bek avi olmaz
hafif dolu atacaksin keklik bildircin culluk ve tavsan icin super rasgele

hayrı abı ordek ve kaz ıcın ne sever beretta abı ona gore fısek alalım.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA