Gönderen Konu: *** SETTER CLUB İSTANBUL DERNEĞİ YABAN TV DUYURUSU***  (Okunma sayısı 5548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
SETTER CLUB İSTANBUL DERNEĞİ 2011 YILI AÇIK MERA YARIŞMAMIZIN YABAN TV 'DE  YAYINLANMAMA GEREKÇESİNİ HERKESLE İLE PAŞLAŞMAK İSTEDİK. RESMİ SPONSORUMUZ OLAN ATA AV TÜFEKLERİ İLE OLAN BU SENEKİ ANLAŞMAMIZ YABAN TV 'DE YARIŞMANIN YAYINLANMASI KOŞULU İLE YAPILMIŞTI. BUNA RAĞMEN YABAN TV YARIŞLARIMIZI AŞAĞIDAKİ YAZIMIZDA BELİRTİLEN SEBEBLER DOLAYISI İLE YAYINLAMAMIŞTIR.

BU YAZILAR YABAN TV YE MAİL YOLUYLA İLETİLMİŞ HERHANGİ BİR CEVAP GELMEMİŞTİR.

BİLGİNİZE...

Çevrimdışı Selman YİĞİT

• YaLNıZ KuRT 57
  • *
  • YALNIZ KURT 57
Ynt: *** SETTER CLUB İSTANBUL DERNEĞİ YABAN TV DUYURUSU***
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2011, 23:20:20 »
TUNCAY hocmaında dedigi gibi varlıgı inkar edilecek ve yaptıklarını görmemezlikten gelecek bir oluşum degil SETTER CLUP İSTANBUL...

Olanlara bir anlam veremiyorum ... Versemde dile getirmek istemiyorum..

Umarım herşey gönlümüzce olur ve bu sıkıntılar biran önce düzelir...

Böyle bir kitleyi yok saymak Tükiye Avcılarını Temsil Eden Tek belgesel Kanalı YABAN TV ye yakışmamakta..

Aynı duygu ve düşüncelerinize katılıyor ve destekciniz oldugumu bilmenizi  istiyorum.

Hayırlı çalışmalar dileyerek tüm dostlara selam yolluyorum....
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2011, 23:21:49 Gönderen: Selman YİĞİT »

Selman YİĞİT  / 1985
SİNOP/ERFELEK
0 544 553 04 41

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2011, 23:38:57 »
Böyle saçma bir uygulama olur mu ?

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Ersoy ALTINDİŞ

• *
  • ...BUCALI...
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2011, 00:33:45 »
ben anlam kazandıramadım  bu olaya vede şaşırmadım.bakın bakalım gittiği mera yarışmalarına hanginde  ,adını yazmak istemiyorumda malum derneğin adı yok!!!! oradada (yaban reklam'da)çıkarmı var diye düşünmeye başladım! malumunuz setter kulüp başı dik vede malum yerle zıt düştü ya ,insan acaba diyor ??? ister istemez.  >:(  yakışmadı yaban tv'ye
umarım yetkilileri duyar,av yaban çoban köpeği bile olsa bize izlettirin.yandaşlık yakışmaz sizlere,yada biz öyle hissediyoruzdurda,yanılıyoruzdur.inşallah biz yanılalım.farklı bir gözetiminiz yoktur umarım.biz utanalım siz haklı çıkın inşallah !!!...
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2011, 00:37:03 Gönderen: Ersoy ALTINDİŞ »
ERSOY ALTINDİŞ
...İZMİR....1976...    0536 47 47 543

• *
  • ...BUCALI...
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2011, 00:41:25 »
vede legal omayan birçok kez açık unutulan teyibin avlarını yayınlayan yaban tv ,bugünmü bu kanıya vardı? illegal olmamız başkalarınla zıt düşmekten dolayı olmasın sakın!
geçen yıllarda sizlerin yarışmalarını jeneriklerde kullanırken ,bugünmü öğrenildi acaba sizin illegal olduğunuz?
şimdi yine kendimce  doğruları yazdım,durun bakalım ,inşallah ben haksız çıkarım.
ERSOY ALTINDİŞ

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2011, 00:53:32 »
seçim yapmak zorunda kalmış olabilir...ya o,ya ben gibi....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• *
  • ...BUCALI...
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2011, 00:54:19 »
seçim yapmak zorunda kalmış olabilir...ya o,ya ben gibi....

haaah doğruya ne hacet!
ERSOY ALTINDİŞ

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2011, 10:11:26 »
HOCAM YAZIMI SİLDİNİZ BELKİ BENİ DÜŞÜNEREK HOCAM BEN BURAYA YAZDIKLARIMIN İKİ KATINI YÜZLERİNE SÖYLEYECEK ADAMIM VE SÖYLEYECEĞİM ÜLKEMİZDE KİM AVCILARIN SIRTINDAN RANT PİRİM ELDE ETMEYE ÇALIŞIYORSA HANİ SEN SÖYLEMİŞTİNYA HOCAM ÇARŞI HERŞEYE KARŞI BİZ HER ŞEYE KARŞI DEĞİL YANLIŞLIĞA KARŞIYIZ ŞAHSIM SETTER CLUB KURULUŞUNDA BU ZAATI KAPIDAN İÇERİ SOKMAYIN DİYE RİCADA BULUNDUM BEN HARİÇ BÜTÜN YÖNETİM BENİM SÖYLEMİME KARŞI ÇIKTI VE BANA  ZORLA HOŞ GELDİN DEDİRTTİLER  SETTER CLUBÜN KURULMASINA KARŞI ÇIKANLAR BUGÜNDE ÜLKE KÖPEKÇİLİĞİNE  VE AVCILIĞINI KARŞI ÇIKANLAR AYNI KİŞİLER SETTER CLUB YÖNETİMDEN BU ...... YÜZÜNDEN İSTİFA ETTİM NEDENİ BU ...... SETTER YÖNETİMİNE BENİM CLUBÜN ÖNÜNÜ TIKADIĞIMI SÖYLEDİLER  BENDE BU SÖYLEMİ DUYDUĞUMDA VE YİNE BAŞKA BUNA BENZER BİR NEDEN OLDUĞUNDA KOLTUK SEVDALISI OLMADIĞIMI BU  ..... GİBİ GÖSTERDİM GÜNÜMÜZE GELİNDİĞİNDE SETTER CLUB.... LEGAL DEĞİLMİŞ.  SETTER CLUB KIFLADA GÖRÜŞECEKMİŞ YAYINLADIKLARI DUYURUDA BELİRTTİKLERİ GİBİ  ŞİMDİ FEDARASYONLA SETTER CLUBÜN ARASINI AÇIYORMUŞ ONUDA ÖĞRENMİŞ OLDUK (TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT) MİSALİ DOĞRU OLAN HERYERDE BULUNMAKTAN HERZAMAN ŞEREF DUYARIN BEN SETTER Cİ OLARAK DOĞRU YERDE DURDUĞUMA İNANIYORUM HERKESE RASTGELE.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2011, 12:13:23 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

kadridemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2011, 10:43:47 »
Yazık çok yazık.. Tek bir ağaca bakmaya devam ederken ormanı görmezden geliyorlar..

Çevrimdışı Hakan ÖZEK

• *
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2011, 11:19:47 »
Herkezin yazıpta söyleyecegi cok haklı yönleri vardır--Yinede herneyse Haklı, yada Haksız, Kişiler  İcin  Bir Ata sözü vardır-- Herkişi ne  ekerse Hasat günü geldimmi  Onu Bicer Bunu Kimse Kulak  ardı  Etmesin.
Hakan ÖZEK
1972 - İstanbul SEFAKÖY Duhul- LÜLEBURGAZ Sakızköy

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• *
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2011, 11:39:52 »
SETTER CLUP ONURLU BAŞI DİK İNSANLARIN KULÜBÜDÜR BÖYLE DAYATMALARA PAPUÇ BIRAKMAZ YABAN TV Yİ KINIYORUM BU TUTUMU İÇİN. YABAN TV  ARMALARINI ARABALARIMIZDAN ÇIKARDIK VE ARTIK YABAN TV İZLEMEYECEĞİZ. KIFLA ARAMIZA UÇURUMU KOYAN DOKTOR ALİ BEYDİR ARTIK SETTER CLUP DOSTUNUDA DÜŞMANINIDA BİLMEKTEDİR. BİR HAFTA ÖNCE YEMEĞİNE KATIL ONURE EDİL SONRA RESMİ OLMAYAN KULÜP DE VARMI BÖYLE BİŞEY DOKTOR ,MADEM RESMİ DEĞİL NİYE GELİP YİYİP İÇİYORSUN ARKADAŞLARINLA. SİZİN AKLINIZDAN GEÇENİ BİZ ÇOK İYİ BİLİYORUZ FAKAT BİZ BİRBİRİMİZE KENETLENMİŞ SETTERCİLERİZ ORGANİZASYONLARIMIZ DEVAM EDECEKTİR SİZ  AVCILAR ÜZERİNDEN RANT ELDE ETMEYE KİLİTLENMİŞ TİCARİ BİR OLUŞUMSUNUZ BİZ İSE SETTER IRKINA GÖNÜL VERMİŞ VE HİÇ BİR MENFAATİ OLMAYAN AVCILARIZ ARAMIZDAKİ FARK BU .SİZİN AVCI VE DOĞA DOSTU OLMADIĞINIZI HEPİMİZ BİLİYORUZ SİZİN BILDIRCIN AVLARINIZDA ARKADAN GELEN BILDIRCIN TEYP SESLERİNİ HERKEZ BİLİR ZATEN SAYIN DOĞA DOSTLARI ALLAH ÇARŞINIZA PAZAR VERSİN !!!MADEM SAVAŞ İSTİYORSUNUZ BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN BU ÜLKEDE ALTINDA LÜKS JİPİ OLMAYAN İNSANLARDA AVCILIK VE DOĞA HAKKINDA SÖZ SAHİBİ OLABİLİR BUNU HEPİNİZ GÖRÜCEKSİNİZ !!!!
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2011, 11:41:25 »
Ben yaban tv kanalını izliyorsam her vatandaş gibi ülkemizde yapılan her büyük yarışmaları yayınlaması biz avcılar için en büyük arzumuzdur ..

Böyle bir kitleyi yok saymak Tükiye Avcılarını Temsil Eden Tek belgesel Kanalı YABAN TV ye yakışmamakta. inşallah yaptıkları hatanın farkına varırlar ..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• *
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2011, 12:29:05 »
bizim ülkemizde televizyona çıkma hastalığıda var buda bir gerçek şimdi aman yaban bu yazdıklarımı okurda videolarımı yayınlamaz diye düşüneneler vardır avcılar birlik olmadığı sürece bizimle böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynamaya devam ederler ama unutma yaban tv yokkende sen avcıydın ..
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2011, 12:36:58 »
Eyhaf ın yarışmasınıda yaban tv çekecekti fakat son anda gelen bir açıklama ile sarsıldık açıkçası. Yaban tv bundan sonra KIF dışında hiç bir yarışmayı yayınlamama kararı almış. Fakat yinede Türkiye avcılarının böylesine büyük organizasyonları izlemeye hakkı olduğunu düşünüyorum. İstanbul seterin adrenalin dolu yarışmalarını izlemek Türkiyede her avcının arzusudur. Eyhafın inanılmaz katılımlarla gerçekleşen yarışmalarını izlemekte sanırım hakkımız. KIF artık resmiyete kavuşmuş büyük bir kurum haline gelmiştir. Özellikle örnek olması açısından KIF ın yarışmalarına öncelik vermeleri doğrudur. Ama yine bir televizyon kanalı bence tüm topluma hitap etmeli. Ayrıca yabanda yayınlanan tüm programlar ve yarışmalar resmimi acaba..............
Umarım bu sorun en kısa zamanda tatlıya bağlanır...........
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2011, 12:40:58 »
arkadaşlar daha anlayamamışsınız yaban tv ticari bir kuruluş senin köpeğinle avınla alakalı değil

siz onlara para kazandırmış olsaydınız bakın nasıl yayınlanıyordu yarışmanız

ve birazda unutkansınız sanırım sezon başında danamandıra nasıl elinizden gitti kimler sizin mekanınızı aldı çabuk

unutmuşunuz
Mustafa bey işin parayla alakası yok. Kendilerine çekim halinde ücretleri ödenmek kaydıyla anlaşıldı. Fakat bu karardan sonra yinede gelmediler.
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #15 : 12 Nisan 2011, 12:47:20 »
Değerli Arkadaşlar biliyorsunuz avlakforum.com da duygu ve düşüncelerinizi ifade etmenizde bir sıkıntımız yok.

Ancak yazılarımızda kuruluşları yada kişileri ( Özellikle buraya üye olmadıkları için söz hakkı olmayanları ) eleştirirken,
Kanunlara, Toplum Ahlakına, Forum Kurallarına aykırı olmayan ve kişilik haklarına saldırmayan tarzda yazmalıyız.
Tavrımız bu şekilde olursa Forum Yönetimi olarak konuya müdahil olmamız söz konusu değil,

Bu konu ve diğer konu başlıklarında bu noktaya hassasiyet gösterceğinize güvenimiz tam...

teşekkürler...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Olcay ŞENTÜRK

• *
« Yanıtla #16 : 12 Nisan 2011, 13:12:05 »
Böyle bir kitleyi yok saymak Tükiye Avcılarını Temsil Eden Tek belgesel Kanalı YABAN TV ye yakışmamakta. inşallah yaptıkları hatanın farkına varırlar ..
 okadar soguk havad orda toplalnan insanları orada görselerdi iş farklı olurdu yarısmalar değil ingiliz kıraliyet ailesinden hakem getirmek ANGELOS GİBİ MAVRİDİS GİBİ YÜREKLİ yetiştiricişleri getireceksinki adamgörsünler bu buyuk organizasyonarı yapan setterclup gönülden destekliyor yaban tv yi siddetle kınıyorum

Olcay ŞENTÜRK
16.06.1981
Lüleburgaz/KIRKLARELİ
05322660724 o rh (+)

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #17 : 12 Nisan 2011, 13:13:42 »
Av ve yaban hayatı konusunda yayın yapan bir kuruluşun ve yöneticilerinin,

ülkemizde iki elin parmaklarını geçmeyecek şekilde var olan avcılık web

sitelerinde kendi TV kanalları ile ilgili şikayet,övgü vs gibi konularda cevap hakkı doğuran yazılar yazılıyorsa bunlara cevap vermeleri gerekir.

Cevap hakkı doguruyorsa ve yetkililerin bu cevap hakkını beklemek için ne kadar beklemeliyiz ?

O zaman ne diye MAK ile ilgili konularda kendilerine görüş iletelim, Misyonu nedir ?

TV kanalı dernek mi ? devletin resmi veya ülkenin özel federasyonu mu ?

Bu yazıları TAF veya AYHAK a gönderip alın kardeşim bizim yerimize bunu Orman bakanlığına siz götürün diye diyebiliriz.

Az çok ülkede avcılık ile ilgili resmi veya özel federasyonlar belli iken bir TV kanalının bu işe el atmasını yadırgıyorum, çünkü elinde büyük bir görsel güç var.

Bu kanalın bu kadar el üstünde tutulmasının sebebi, avcıların sorumsuzluğundan kaynaklanmaktadır.

Herkes ben en iyi çulluk avcısıyım,tavşan,ördek,domuz avcısıyım diye video göndermek için yarışıyor. Herkes bir ünvan peşinde maksat tanınmak, avcılar arasında sivrilmek, istekler yerine getirilmeyince tabii kızılıyor.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı H.Ufuk GENÇER

• Avcı Hasan 15
  • *
  • Burdur atıcılar avcılar.blk.gnç.spor.klb. Başkanı
« Yanıtla #18 : 12 Nisan 2011, 13:34:38 »
   NEREDE TARAFSIZ HABER ANLAYIŞI...??????
   NEREDE YAYIN İLKELERİ KURALLARI...??????
Hasan Ufuk GENÇER
1977 BURDUR

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• *
« Yanıtla #19 : 12 Nisan 2011, 13:47:51 »
Av ve yaban hayatı konusunda yayın yapan bir kuruluşun ve yöneticilerinin,

ülkemizde iki elin parmaklarını geçmeyecek şekilde var olan avcılık web

sitelerinde kendi TV kanalları ile ilgili şikayet,övgü vs gibi konularda cevap hakkı doğuran yazılar yazılıyorsa bunlara cevap vermeleri gerekir.

Cevap hakkı doguruyorsa ve yetkililerin bu cevap hakkını beklemek için ne kadar beklemeliyiz ?

O zaman ne diye MAK ile ilgili konularda kendilerine görüş iletelim, Misyonu nedir ?

TV kanalı dernek mi ? devletin resmi veya ülkenin özel federasyonu mu ?

Bu yazıları TAF veya AYHAK a gönderip alın kardeşim bizim yerimize bunu Orman bakanlığına siz götürün diye diyebiliriz.

Az çok ülkede avcılık ile ilgili resmi veya özel federasyonlar belli iken bir TV kanalının bu işe el atmasını yadırgıyorum, çünkü elinde büyük bir görsel güç var.

Bu kanalın bu kadar el üstünde tutulmasının sebebi, avcıların sorumsuzluğundan kaynaklanmaktadır.

Herkes ben en iyi çulluk avcısıyım,tavşan,ördek,domuz avcısıyım diye video göndermek için yarışıyor. Herkes bir ünvan peşinde maksat tanınmak, avcılar arasında sivrilmek, istekler yerine getirilmeyince tabii kızılıyor.
osman bey yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum katılmadığım taraf ise tanınmak avcılar arasında sivrilmek ünvan peşinde olmak gibi şeylerdir setter clup böyle şeylere ihtiyacı olmayan bir dernektir ve reklamada ihtiyacı yoktur buradaki amaç bu ırka gönül vermiş insanların bir çatı altında toplamak ve bir  şekilde böyle bir organizasyonu seyretmeleridir kızmamızdaki sebeb bize resmi olmayan bir clup demeleridir  haksızlığa uğramamızdır insanların bizimle birlikte bu heyecanı yaşamalarını istememizdir setter clup sizin yazdığınız gibi şeylere ihtiyaç duysa burda bu yazıları yazıyor olmazdık televizyona çıkma kaygımız yoktur aksine hiç kimseden çekinmeden bunları yazabiliyoruz kaygımız olsaydı yaban yaparsa mükemmelini yapar yazardık ..
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı H.Deniz KAYA

• *
« Yanıtla #20 : 12 Nisan 2011, 14:01:10 »
yanlış bir uygulama olmuş, her şeyden önce emeğe saygı duymak lazım.yabanı kınıyorum.
Hüseyin Deniz KAYA   Sinop 1963
Nükleere  Termiğe inat yaşasın hayat

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #21 : 12 Nisan 2011, 14:31:18 »
Bülent bey yazdıklarım genele yazılmıştır.
Setter club başlığı altında yazıldığı için tuhaf karşılanmasın.
Çevremde de bazı kişiler var, videolarını gönderip sonra neden yayınlanmadı diye hayıflanmaktadır.
Hatta bazıları video su yayınlanacağı saati 7 düvele duyurup reklamını yapmaktadır.
Bunun setter club ile alakası yoktur.
Yaban TV nin Setter Club e yaptığını haksız buluyor ve sizi destekliyorum.
Türkiye de rekabet kurumu var.

Kurumda tek bir kuruluşun TEKEL  olup, haksız rekabete dayalı faaliyetlerde bulunması cezai müeyyideye tabii dir genelgesi var.

Bu da ona benziyor, bir kuruluş illa da tek çatı altında olalım herkes bize bağlansın demesi bunun yanında diğer örgütlenmeleri illegal bulması mantık dışı.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• *
« Yanıtla #22 : 12 Nisan 2011, 15:31:21 »
aslında bu konu sadece bizim değil tüm camianın konusudur. herkeze böyle haksızlıklar yapılmaktadır fakat bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla hareket edersek daha çok semer vuran olur bize. avlağını alırlar peşkeş çekerler sus bir kanal çıkar kafasına göre doğru yanlış diye karar verir sus kaçak avcılığın kralını yaparlar sen söyleyince sus adam gelir bahçende beslediğin köpeğine laf eder sus susmuyoruz kardeşim burjuva öyle istiyor diye susmuyoruz !!!!!!
Bülent ŞAHİN
1977 İSTANBUL

Çevrimdışı Yavuz KORKMAZ

• SAKARYA POİNTER KLUP DERNEK BAŞKANI
  • *
  • DOST ALIŞVERİŞTE BELLİ OLUR
    • www.pointer54.tr.gg
« Yanıtla #23 : 12 Nisan 2011, 16:16:12 »
yazık gerçekten yazık bu kadar güzel görüntülerin yaşandığı seter  culup yarışması bukadr çok katılım ve kötü havanın olmasına ramen bukadar emeği güzelliği görmezlikten gelmek gerçekten ayıp kınıyorum gerçi biz alıştık butür olaylara ama ayıp türkiye  için büyük kayıp ah ufuk güldemir mekanın cennet olsun sağ olsaydında görseydin türkiyenin kanalı dediğimiz yaban ne hallerde mevlam akıl versin gerçi yeni bir av kanalı açılmalı bence o zaman görürüz bunları rekabet yok tek başınalar istdeği gibi at koşturuyorlar ayıp bizdende geçen sene 5000 tl istediler demediler ne adına ypıyon diye 5000 masrafı ver gelelim reklamınızı yapalım dediler bende size hayırlı işler dedim
Yavuz KORKMAZ
1974 Hendek SAKARYA [img width=237 height=180]

SAKARYA POİNTER DERNEK BAŞKANI   05557616202- [email protected]     www.pointer54.tr.gg

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 12 Nisan 2011, 16:18:43 »
YAVUZCUM SETTER CLUB OLARAK ADAPAZARINDAYIZ ÇEKİM YAPMAK İSTERSELER BİZ 5000TL İSTEYECEĞİŞ MERAK ETME