Gönderen Konu: Türkiye'nin Gubertisi (Del Ventosu) Murat AKGÜN Dostumu ziyaretimden kareler....  (Okunma sayısı 26257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
hay maşallah erhan at çivtliği gibi orası poınterler at gibi maşallah /quote]

Çok güzeL bir ziyaret oLmuş .. Yeni eski tüm köpekLer ve yavruLar orada ..
Murata geLince iyi işLer yaptı ve yapmaya devam ediyor .. ALLAH yardımcın oLsun

yorumlarınız için çok teşekkürler..
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
degerli  erhan kardeşim 15 günlük kısa izininde banada zaman ayırıp ziyaret ettigin ve böyle güzel bir konu açıp  şeref verdigin için çok teşekkür ederim
her zaman başımın üstünde yerin var , yine beklerim...... seninle olan bir kaç fotoda benden

Kardeşim herşey için yine çok teşekkür ederim..... Allaha emanet ol..
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
çok güzel kareler dostluğunuz muhappetiniz daim olsun dostlarım inşallah bir gün hep beraber buöyle güzel anıları paylaşışırız.

Değerli Dostum İnşallah yine hep birlikte güzel paylaşımlar yapcaz... Allaha emanet ol, herkeze selamlarımla
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Zafer YILMAZ

• *
erhan kardeşim güzel konu açmışsın geldiginde tanışmıştık hatırlarsan  çok güzel kareler  MURAT AKGÜN den bende bir yavru edindim çok güzel hareketleri var her şey gönlünce olsun görüşmek ümidiyle..selamlar

Zafer YILMAZ
1977 ISPARTA

Çevrimdışı Hakan YALÇIN

• *
    • SINDIRGI ARMA BİLGİ İŞLEM HİZMETLERİ
TÜRKIYEDE GERCEKTEN POINTER KONUSUNDA COK COK EMEK SARF EDEN  DEYERLI BIR ARKADAŞIMIZ GERCI TİP OLARAKTA O POINTERLERIN ARASINA YAKIŞMASADA GENEDE GÖSTERMIŞ OLDU EMEKLERDEN DOLAYI MURAT KARDEŞİMİZİ SEVİYORUZ  :)
HAKAN YALCIN - 1979 - BALIKESIR /SINDIRGI 0536 231 7097

Uploaded with ImageShack.us

bilal paşa

• Ziyaretçi
PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER ...

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• *
Erhan kardesim cok guzel resimler tam bir buyuk yetisdirici oldugunu her zaman gendinden soz etiren degerli kardesimizi ziaret etmen ona deger vermen DOSTLUGUNUZ HER ZAMAN DAYIM OLSUN
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Hasip ALPARSLAN

• *
çok güzel resimler. pointer larla beraberce iyi vakit geçirmişsiniz. dostluğunuz daim olsun...
Hasip ALPARSLAN
1987 ISPARTA

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
Erhan kardesim cok guzel resimler tam bir buyuk yetisdirici oldugunu her zaman gendinden soz etiren degerli kardesimizi ziaret etmen ona deger vermen DOSTLUGUNUZ HER ZAMAN DAYIM OLSUN

Kadir abim herşey senin güzel gönlünle başladı... Dostluğumuz herzaman bakiidir... Sezonda seni bekliyoruz Doğunun cennet meralarında avlar yapmaya... Selamlarımla
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Abdullah PİŞİRİCİ

• *
  • avcı avını alır
erhan cok güzel kareler bunlar ellerıne saglık sıtemızdekı gergın ortamdan bıraz olsun uzaklaştırcak ınsanları
bak hüseyin ; NİHAT arkadaşımız ne güzel bi noktaya deyinmiş de sitedeki sorunu dile getirmiş.ve buna yönelik olarak erhan arkadaşımız da farklı bir paylaşım olsun diye böylesine güzel görüntüler paylaşmış Murat arkadaşımızında çok köpeği olduğundan dolayı böyle güzel bir benzetme yapmış. türkiyede böylesine emek vermiş daha önce yurt dışında görebildiğimiz görüntüleri   artık ülkemizde de görebiliyorken neden gurur duymayıp. konuya farklı bir açıdan yaklaştığına hiç anlam veremedim.
ama size şöyle bir öneri sunabilirim!
erhan arkadaşımız gibi bende murat akgün ü ziyaret ettim.
bence sende birkere olsun o çiftliğe git ve gör emin ol şu andaki mevcut fikrinin değişeceğine inanıyorum.

benzettigi gubertidende bir kaç örnek.. :D

« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 21:25:38 Gönderen: Abdullah PİŞİRİCİ »

Çevrimdışı Hüseyin EKİNCİ

• *
  • 5334751516
abdullah kardesim bak ben bastada dedim cok güzel görüntüler inan  murat kardesime imreniyorum buraya kadar sorun yok ama ben murat kardesimden yavru alacaksam oda burada satıcıysa benım ondan anne babanın videolarını yarısmaysa yarısma avsa av istemem hakkımı?avrupda üreticiler nasıl anne babayı seyredip alıyorsun bende seyretmek ısterim artı murat kardesim bu kadar köpekle neden bir yarısmaya katılmaz neden sadece sıtesıne girince birtek arionun videosu var bunu sordum herkez sorabilir benim favorilerim basko ve arion bende videosu varsa at dedim bakayım silahtan korkarmı dişleri nasıl görmek istedim bunda neden art niyet arandıgını anlamadım sonucta bir üreticiyse benim  görmek istegim hakkım oldugunu sanıyorum yanlısmıyım
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2011, 22:30:49 Gönderen: Hüseyin EKİNCİ »
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Murat AKGÜN

• Free Üye
  • *
hüseyin kardeşim erhan buraya güzel polomiksiz bir konu atmış herkesle paylaşımda bulunmuş ben istemiş degilim , hatta attıgını görünce kendimce mahcup oldum tekrar kendisine teşekkür ederim..

msj sayın 35 ya yeni avlak com takılıyorsun yada eskiden beri iziliyordun , yeni üye oldun...
ben bunu neden böyle yazdım onuda açıklayayım sana..
basko tam anlamıyla güzel kanlardan gelen hiç av görmemiş güzel bir damızlık avcılıgı yok olmaması benim için sakınca  teşkil etmiyor türkiyenin bir çok yerine yavru verdim özellikle avda çok iyi işler yapıyor ve sahiplerinden allah razı olsun kelimesini duyuyorum.... yavrularında yarışmalarda derece alanlarıda ayrıca oldu neyse..

arıona gelince yazıyorsunda, benim arıonu getirdigim ve tanıttıgım zamanlarda sitede yoktun belkide üye degildin heralde üye olsaydın arıonun ne zaman geldigini bilirdin ava atışlı görüntüsünü sormazdın ..

hüseyin inşallah bu sene bol bol çekim yapar merakını gideririm, arıon bu sene av yapacak yavruları istedigim gibi çıkarsa mera yarışlarında yerini alacaktır .. ama öncelikle zaman kardeşim

topikteki bir çok konudada bir çok av paylaşımlarım öyle yada böyle var ben üreticiyim vede çok iyi avcıyım , bunuda sitemizdeki çok arkadaşımız bilir av sezonu acıldıgında paylaşımlarla bunu rahatlıkla görebilirsin
ama türkiyedeki pointercilik çok eski degil yeni yeni taşlar yeriine oturuyor zamanla her şeyi daha iyi görecek ve ögrenecegiz ...

bu kıymetli yorum ve düşüncelerin için teşekkür ederim aydınlatabildiysem ne mutlu..YALVAÇtan selamlar

Murat AKGÜN
1981-ısparta/Yalvaç cep: 0 533 212 42 22     

Çevrimdışı Abdullah PİŞİRİCİ

• *
  • avcı avını alır
bu konu murat akgün e ait bi konu olsa ona özel yorumlar yapılabilir
ama ne yazıkki konu erhan acar ın.
bu durumda bu palaşıma yapılan yorumlar erhan acar a yönelik olur
kusura bakma sizin tarafınızdan yapılan yorum da  art niyet olmdığı tartışılır.

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Erhan abicim. Drahthaarımızda olsa bi çayımızı içsen olurdu. Dosta düşmana sevene sevmeyene bilene bilmeyene çayımız vardır bizim. Neyse başka izinin olursa haber et, evimiz   manzarası hoş (300 metre mesafede AKGÜN çiftliğine nazır) ;D, havadar, sadece bahçesinde 2 adet kıllı hambal köpekleri olan bi yer .Bizede bekleriz. ;D Murat kalender bir arkadaştır.

Ayrıca Hüseyin kardeşim. Kıymetli hemşerim.  Art niyetin olmasada klavye başında meram anlatmak zor. Yanlış anlaşılabilirsin. Antalya buraya uzak değil. Otogardan tek otobus. Araç ilede 3 saate burdasın. Hem bu aralar festival, panayır olayları var. Bin gel. Misafirimiz ol. Murat Akgünün köpekleri ile avlardaki resimlerinden sana yüzlerce göstersin. Köpeklerinin adetlerini tam olarak bilmiyorum. yavrular hariç 40-50 vardır. Ve bunlardan sadece 15 kadarı çiftlikte. Diğerleri hep Yalvaçtaki avcı arkadaşlarında. Çok güzel şekilde ava gidiyorlar. Yunanistandan gelenler ve yeni yetişen yavrulardan da 6-7 tanesi yine bu sezon öncesi Yalvaçlı avcılara sahiplendirildi. Allah kısmet ederse geçen seneler gibi bu senede bol bol resim ve videolar görürsün inş. Ben ingilizi sevmem ama çoğu ingilizciler değerli insanlar.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 61

• Müdavim Üyemiz
güzel bi paylaşım güzel bi buluşma süper görüntüler ilk defa bu kadar puanter bi arada görtüm süper kareler yakalamışsın eline sağlık aynı zamanda murat kardeşime kucak dolusu selamlar
Mustafa ÇİL
1979-Trabzon
0532 598 68 94

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
erhan kardeşim güzel konu açmışsın geldiginde tanışmıştık hatırlarsan  çok güzel kareler  MURAT AKGÜN den bende bir yavru edindim çok güzel hareketleri var her şey gönlünce olsun görüşmek ümidiyle..selamlar

Hocam ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.... Maşallah çok özel bi pointer'e sahipsiniz... Çok güzel başarılar alacağından hiç şüphem yok, selamlarımlaa
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Hasip ALPARSLAN

• *
Madem ki konu del ventodan açılmış bende burda onun bir sözünü söylemek istiyorum. (her ne kadar İtalyan da olsa) diyor ki; dr. giorgios guberti (namı değer del vento) eğer atalarım olmasaydı, asla bir pointerim olmazdı. iyi kanlara sahip bir üretici olmak 3 günde, 3 yılda, ya da 30 yılda olabilecek bir şey değildir. bu işin background unda asırlar yatıyor olabilir. nitekim ingilizlerin gen çalışmalarıda aynen bu şekildedir. gen mühendisliği noktasında en ileri milletlerden bir tanesidir ingilizler. bunu bizim ilgi alanımız olan ingiliz ırkı av köpeklerinden anlayabileceğimiz gibi anlı şanlı ingiliz atlarından da anlayabiliriz. keşke ülkemizde bu noktada gelişmiş ülkeler arasında yer alabilseydi. ama malesef hali pür melalimiz bir dokun bin ah işit gibi. olur ya da olmaz sadece örnek vermek için söylüyorum bizim atalarımız tarsus çatal burun av köpekleri üzerinde 300 yıl önceden bir gen çalışması yapabilmiş ve farklı genetik çalışmalarla onu çok daha iyi hala getirebilmiş olsalardı bugün dünya bir Türkish pointer i konuşuyor olabilirdi. artık geçti bi 300 yıl sonra inşalllah. Geçmişi bırakıp günümüzü değerlendirecek olursak Murat Akgün ün kendine ve ülkemize has yeni bir jenerasyon oluşturma gayretlerinin kıymeti bi otuz yıl sonra anlaşılacaktır. Ne zamanki çok çok iyi bir av köpeği için Avrupa ya müracat etmemize gerek kalmayacak işte tam orda akıllara Murat Akgün ve onun çalışmaları gelecektir. Murat Akgün ya da bir başkası hiç fark etmez, İngiliz ırkları ya da continental ırklar hiç fark etmez, bu konuda emek sarf eden, çile çeken, ter akıtan herkese Allah tan kolaylıklar diliyorum. Yolunuz açık olsun. Siz çalışın varsın Avrupa yüz yıl sonra bize muhtaç olsun…
Hasip ALPARSLAN
1987 ISPARTA

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
Erhan abicim. Drahthaarımızda olsa bi çayımızı içsen olurdu. Dosta düşmana sevene sevmeyene bilene bilmeyene çayımız vardır bizim. Neyse başka izinin olursa haber et, evimiz   manzarası hoş (300 metre mesafede AKGÜN çiftliğine nazır) ;D, havadar, sadece bahçesinde 2 adet kıllı hambal köpekleri olan bi yer .Bizede bekleriz. ;D Murat kalender bir arkadaştır.

Ayrıca Hüseyin kardeşim. Kıymetli hemşerim.  Art niyetin olmasada klavye başında meram anlatmak zor. Yanlış anlaşılabilirsin. Antalya buraya uzak değil. Otogardan tek otobus. Araç ilede 3 saate burdasın. Hem bu aralar festival, panayır olayları var. Bin gel. Misafirimiz ol. Murat Akgünün köpekleri ile avlardaki resimlerinden sana yüzlerce göstersin. Köpeklerinin adetlerini tam olarak bilmiyorum. yavrular hariç 40-50 vardır. Ve bunlardan sadece 15 kadarı çiftlikte. Diğerleri hep Yalvaçtaki avcı arkadaşlarında. Çok güzel şekilde ava gidiyorlar. Yunanistandan gelenler ve yeni yetişen yavrulardan da 6-7 tanesi yine bu sezon öncesi Yalvaçlı avcılara sahiplendirildi. Allah kısmet ederse geçen seneler gibi bu senede bol bol resim ve videolar görürsün inş. Ben ingilizi sevmem ama çoğu ingilizciler değerli insanlar.

Rıdvan abicim ne söylesen haklısın... İnşallah başka bir seferde birlikte güzel zaman geçiririz... Allah her daim yolunu açık etsin, selamlarımla
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
Değerli vaktini harcayarak yorumda bulunan herkeze çok teşekkür ederim....
Erhan ACAR

[url=ht

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Hepsi birbirinden güzel pointerler tebrikler Murat Dostluğunuz daim olsun Erhan cım paylaşım için teşekkürler..
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

• *
  • 5334751516
murat kardesim acıklaman ıcın sagol bak benı gayet ıyı anlamıssın ve cevabını verdın ne kırdık bırbırımızı nede üzdük olay budur dıyolar hep satasmak amac e kardesim sorudamı sormayalım neden alınıyorsunuz kavgaya dönüyor bu iş bende anlamıs degılım ben akgünde olsa  baskasıda soru sormak hakkım bak cevabını vermıs fikir edindim bu bütün herkeze  örnek
olsun belki ben yalan söylüyorum ben  mesela dişi bozuk silahtan korkar dedim cevabı ne olmalı resmını veya videosunu cekıp al kardesim budur kapa cenenı demek olmalı kavga etmeye kalkıyorsan demekkı bu bozukta sucunu örtmek istemekten dolayıdır tekrar tesekür edrim murat kardesim
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2011, 19:26:16 Gönderen: Hüseyin EKİNCİ »
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

• *
  • 5334751516
hasip arpaslan kardesim bak bir kemal tütüncü 300 yıl beklemedi cemal soydemir eto ile 20 aylık 1 birincilik birde 2 oldu demekki uzun yıllara gerek yok kardesim iyi köpek iyi egtim sonucta vezırde olursun sahta ama bende sampıyonlar var deyıpte rezılde olursun oda baska bısı
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
hasip arpaslan kardesim bak bir kemal tütüncü 300 yıl beklemedi cemal soydemir eto ile 20 aylık 1 birincilik birde 2 oldu demekki uzun yıllara gerek yok kardesim iyi köpek iyi egtim sonucta vezırde olursun sahta ama bende sampıyonlar var deyıpte rezılde olursun oda baska bısı

Hüseyin kardeşim sende bazı şeyleri karıştırıyorsun gibime geliyor. Kemal Tütüncü, Cemal Soydemir yada ben. Bunlar üretici değiller. Bu kişiler ellerindeki 1-2 tane köpek ile avlanan, zamanı gelince çekip yavrularını satan yada dağıtan insanlar. Bunlar yarışmalara çok girdiler. Bir çoğunda da kaybettiler. Ama ne oldu sadece Cemalin yada Kemalin köpek elendi dediler. Ama Akgün'ün konumu onlar gibi değil. Oraya Murat Akgün şahsına değil Akgün av köpekleri adına girecektir. Akgün yarışmaya girse herhangi bir sebepten elense Akgün elendi demezler. Neler derler neler. Sen bu tür şeyleri bilmezsin, pek duymamışsındır. Bunlar benim şahsi görüşüm. Ama Akgün'ün bana söylediği bir şeyi söyliyeyim. Murat güvendiği 2-3 tane köpek ile yarışmaya girecekti. Güvendiği köpeğin birisi Yunan, diğeri Sırp bir diğeride italyan. Bu yarışmalara girsem derece yapsam bu benim değil, üreticilerinin başarısı olur demişti. Ama kendisine ayırdığı yarışmalara hazırladığı "del akgün" olarak geçen 4-5 tane yavrusu var. İleriki zamanlarda yani 300 seneye kalmaz inş meralarda gözükecektir. Fazla beklemezsiniz gibime geliyor.
Ayrıca drahthaar olarak Mercan av köpekleri Türkiyedeki en kaliteli köpeklere sahip. Kaç tane yarışmaya girmiş. Referansları her yerde var. Ben neden yarışmada kupası olsun diyeyimki.? Hem konumuz Del vento muhabbeti. Pek tanımam kendisini ama galiba iyi birisiki dünyada ismi tek geçiliyor. Ama zamanında kamera icat edilmiş olduğu halde kaç tane köpeğinin videosu var. Murat kendiside söylemiş zaten. Köpekleri ile değil köpeklerinin yavruları ile gurur duyuyor. Yarışmalarda dereceler yapan, şampiyon olan, meralarda av koşturan onlarca köpeği olduğunu söylüyor. Sence buda yeterli değilmi?
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2011, 20:45:18 Gönderen: Rıdvan KOCATAŞ »

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

• *
  • 5334751516
rıdvan bey ben en basta tekrar söylüyorum murat akgün kardesime imreniyorum onun yerinde olmayıda isterdim dedim murat kardesimide tebrik ettim elbette bu kadar köpekle egtim verip ugrasması kolay degil haklıda ama sadece sordugum su akgün  av köpekleri reklamını cok görüyorum siteye giriyorum bakıyorum hiçbir egtim videosu hiçbir av videosu hiçbir yarısma videosu yok diyorum neden ? sadece bu köpekler telin içindemi yasıyor ?evet kemal tütüncüde cemal soydemirde yarısmada elenmiş olabilir 1, olabilir sonuncuda ama yarısmayada avada gidiyor bak cemalin getirdigi eto babadan gecen bir genetik sorunu sana söyleyeyim kuşu vur alıp gömmeye yemeye götürüyor ugrasa ugrasa zor düzeltti halada bazen yapıyor bu etonun babasındada var istersen sor cemale yalansa yalan desin genetik geciyor bunu herkez bilir anne baba silahtan korksun yavrularada geciyor anne baba avcı olursa yavruların avcı olma sansı fazla bende o yüzden anne babaların videosunu istedim  mercan av köpeklerine girince bircok av video ve resimlerini görüyorum mercanın cogu köpekleri avcı
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2011, 22:13:22 Gönderen: Hüseyin EKİNCİ »
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Murat AKGÜN

• Free Üye
  • *
rıdvan bey ben bak basta tekrar söylüyorum murat akgün kardesime imreniyorum onun yerinde olmayıda isterdim dedim murat kardesimişde tebrik ettim elbette bu kadar köpekle egtim verip ugrasması kolay degil haklıda ama sadece sordugum su akgün  av köpekleri reklamını cok görüyorum siteye giriyorum bakıyorum hiçbir egtim videosu hiçbir av videosu hiçbir yarısma videosu yok diyorum neden ? sadece bu köpekler telin içindemi yasıyor ?evet kemal tütüncüde cemal soydemirde yarısmada elenmiş olabilir 1, olabilir sonuncuda bak cemalin getirdigi eto babadan gecen bir genetik sorunu sana söyleyeyim kusu vur alıp gömmeye yemeye götürüyor ugrasa ugrasa zor düzeltti bu etonun babasındada var istersen sor cemale yalansa yalan desin genetik geciyor bunu herkez bilir anne baba silahtan korksun yavrularada geciyor anne baba avcı olursa yavruların avcı olma sansı fazla bende o yüzden anne babaların videosunu istedim ama suc olduysa o baska artı mecan av köpeklerine girince bircok av video ve resimlerini görüyorum mercanın cogu köpekleri avcı

hüseyin kardeşim sen anlamak istemiyor erhan acarın konusuna herkesin anlatmak istediklerini anlamak istemeyerek yanlış hareketler yaptıgını düşünüyorum

cemalin yetiştirmiş oldugu ögretmen arkadaşının köpegi ETO nun aynı batım kız kardeşi ANTA bende ama ANTAda ne yere gömme gibi bir huyu var neden babası FRENDe o şekilde bir huy var, sen nerden bilirsin FRENDi KUŞU YERE GÖMDÜGÜNÜ degerli abim KADİR MEMİŞ bu konuda ne oldugunu bilen kişidir  neyse varıpta bunu sana anlatcak degilim

aşagıda yazmış rıdvan benim hedefimi ,  benim sadece on köpegim olsa nelere yaparım benim köpeklerime imrenmen benim için hiç bir anlam ifade etmiyor konuyu anlamak istedigin gibi anla ve artık beni kendince sorgulamaktan vazgeç çünkü ben hedefleri olan birisiyim zamanı geldiginde kendi başarılarımı sitedeki dostlarımla paylaşırım gerek av olsun gerek mera yarışı olsun buda beni mutlu etmeye yeter bilmem anlatabildimmi...

Murat güvendiği 2-3 tane köpek ile yarışmaya girecekti. Güvendiği köpeğin birisi Yunan, diğeri Sırp bir diğeride italyan. Bu yarışmalara girsem derece yapsam bu benim değil, üreticilerinin başarısı olur demişti. Ama kendisine ayırdığı yarışmalara hazırladığı "del akgün" olarak geçen 4-5 tane yavrusu var. İleriki zamanlarda yani 300 seneye kalmaz inş meralarda
Murat AKGÜN
1981-ısparta/Yalvaç cep: 0 533 212 42 22