Gönderen Konu: avcı olan atmaz  (Okunma sayısı 1613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serkan SERT

• *
avcı olan atmaz
« : 16 Eylül 2013, 12:37:15 »
kılavuz bıldırcınlar gözükmeye başladı duyarlı olalım atmayalım avcı arkadaşlar artık göç gelmek üzere
Serkan SERT
1980-Bursa umurbey

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Ynt: avcı olan atmaz
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2013, 12:54:01 »
kılavuz bıldırcınlar gözükmeye başladı duyarlı olalım atmayalım avcı arkadaşlar artık göç gelmek üzere

Bu klavuz Bıldırcın değilmiş ayrı bir kuş cinsiymiş diye duydum birde..ne derece doğru bilmiyorum ama.

Çevrimdışı Serkan SERT

• *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2013, 13:13:21 »
valla eski avcı üstatların söylemesi bu kuşlar göründükten en fazla on günsonra yağmur yağdımı bıldırcın herzaman bulursun diye eskiden beri takip ediyorum aynen öyle bu kuşu takip ediyo ne hikmetse
Serkan SERT
1980-Bursa umurbey

Çevrimdışı Süleyman ARSLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2013, 15:15:58 »
bazen burada resimlerini koyuyorlar ya sonrada altına yazıyorlar isteyerek vurulmadı filan diye ben inanmıyorum arkadaşım o kuşun bilmeden vurulduğuna.Avcı olan adam köpeğin fermasın da neyin kalktığını bilmeden mi tüfek atıyor.Yada hayvan yerden kalkmadan tüfek mi atıyor.Bunlar hep yalan dolan.O vurduğun hayvanın etine ihtiyacında yoksa vurmanın da bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Avcılık dikkat işi ise neden kalkan kuşa atış yaparken dikkat edilmiyor birde orası var bunun.Dikkat etmiş olsak klavuzlar vurulmaz.Kimse kızmasın söylediklerime herkese rastgelsin.
Süleyman ARSLAN
1981 zonguldak/alaplı