Gönderen Konu: FRANCHİ AFFİNİTY DE ARIMIZA ALDIK  (Okunma sayısı 16802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: FRANCHİ AFFİNİTY DE ARIMIZA ALDIK
« Yanıtla #25 : 20 Mayıs 2014, 11:02:16 »
benelli crio plus şoklar,
benelli-beretta-franchi,ata,armsan,huğlu ile uyumlu,ben ata neo 12 de bile kicks şok kullanıyorum namlu boyunu yaklaşık 4 cm uzatıyor,hemde ported şok,
şok-tüfek uyumu bildiğiniz gibi pattern ve penetrasyonda çok önemli, bu yüzden amerikada kimse fabrika şok değil,özel şok kullanıyor,
carlson,trulock,truglo,kicks,briley,patternmaster bilinen markalar,
en kısa zamanda görüşmek üzere selam ve saygılarımla... O0
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 20 Mayıs 2014, 12:21:04 »
Sayın Erim;
Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun, Affinity ailesine siz de katıldınız. Allah utandırmasın. Semih Bey'in bahsettiği şoklardan kafanıza yatan var ise edinmenizi tavsiye ederim. Zira Tuncay Bey'in dediği gibi standart şoklar tam bir hüsran. Ben Semih Bey'den edindim. Şoklardan memnun kalacağınıza eminim. Zira yurt dışından getirtmek fermana mahsus.
Selam ve sağlıcakla.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 20 Mayıs 2014, 21:30:49 »
Semih ikisi ne kadar kardeşim
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 20 Mayıs 2014, 23:05:53 »
Semih ikisi ne kadar kardeşim
semih by den aldığım carlonson (light modıfeld) şok maliyetine satılıktır 260  tl.   fanchı affınıty tüfeğime almıstım.bunu satıp yakın kalkan av için şok alacagım.bizim buralarda tavsan keklil sık calılık yakın kalkıyor
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 23 Mayıs 2014, 18:52:02 »
Tüfeğin iç çapını bugün digital iç çap mikrometresi ile ölçtüm 18,40 arkadaşlar bilginize. O0
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 23 Mayıs 2014, 19:05:44 »
Sayın Erim;
Tüfeğin şok ve namlu ölçümlerinde bende sizin ölçüleriniz ile aynı ölçülere ulaştım. Ölçülerinin stabil olması gerçekten işçiliğin ve teknolojinin çok iyi olduğunun göstergesidir.
Yalnız 3 ve 5 numaralı şoklar arasında ölçü farkının (17,8-18,3mm) çok olması nedeni ile ben sayın Mavili'den Kicks High Flyer Modified Ported şok edindim. Bu şokun ölçüsü 0,710'' yani 18,03mm. 3 ve 5 nolu şokun arasını bu şok ile kapattım. Penetrasyon ve pattern denemelerinde bu şok ile özellikle 50 metre gibi uzak mesafede penetrasyon ve paternde oldukça verimli neticeler aldım. Ben ördek avında yüksek geçit avı yapacağım için bu şokta karar kıldım. Siz ağırlıklı olarak hangi avları yapıyorsunuz ve hangi şoka karar kıldınız? Paylaşırsanız sevinirim.

Selam ve sağlıcakla...
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2014, 19:12:44 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 23 Mayıs 2014, 19:43:06 »
Murat cım bu konuda daha bir karar vermedim yoğunluk ördek ve kaz avı ve bana uzak mesafe iyi gurupman yapan şoklar lazım bu konuda senin ve  TUNCAY ın yardımlarınızı ve tecrübe aktarımlarını bekliyorum SAYGILAR O0

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 23 Mayıs 2014, 20:03:11 »
Sayın Erim;
Tüfeğin şok ve namlu ölçümlerinde bende sizin ölçüleriniz ile aynı ölçülere ulaştım. Ölçülerinin stabil olması gerçekten işçiliğin ve teknolojinin çok iyi olduğunun göstergesidir.
Yalnız 3 ve 5 numaralı şoklar arasında ölçü farkının (17,8-18,3mm) çok olması nedeni ile ben sayın Mavili'den Kicks High Flyer Modified Ported şok edindim. Bu şokun ölçüsü 0,710'' yani 18,03mm. 3 ve 5 nolu şokun arasını bu şok ile kapattım. Penetrasyon ve pattern denemelerinde bu şok ile özellikle 50 metre gibi uzak mesafede penetrasyon ve paternde oldukça verimli neticeler aldım. Ben ördek avında yüksek geçit avı yapacağım için bu şokta karar kıldım. Siz ağırlıklı olarak hangi avları yapıyorsunuz ve hangi şoka karar kıldınız? Paylaşırsanız sevinirim.

Selam ve sağlıcakla...
Murat bey ben de konuyu merakla takip ediyorum. ördek ve kaz avları için mod. şok yerine extra full şok almak daha iyi olmaz mı acaba? bende ördek ve kaz için bu şoklardan edineceğim ama hangisinden alsam kararsızım. ancak 50 metre gibi ciddi mesafelerde güzel sonuçlar verdiyse Modified yeterli olacaktır, peki iri saçma ve yüksek gramajlarda denediniz mi acaba?
Tuncay abi deneyimleriyle bizleri aydınlatacaktır mutlaka  ;)
yarumlarınızı bekliyorum.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 26 Mayıs 2014, 10:46:14 »
Sayın Erim, Sayın Donma;
Ben Affinity tüfeğimi sezonun bitimine 2 hafta kala aldım ve 3 avda kullanma şansı buldum. Bu avlarda tüfeğin standart şoklarını kullandım. Bu avlar mühre üzeri ördek avı idi, avlandığım bölgenin rakımı 1550 civarı, sıcaklık sabah saatlerinde -4 , -5 derece civarı öğleye doğru ise +8 derece civarı idi, sabah soğuk havada 3 nolu şok (17,8mm) ile 32 gr. 4-5 numara BP ve Rotwell kullandım. Hava ısınınca ise 5 Nolu şok (18,3mm) 32 gr BP 4 numara kullandım. Muazzam denilebilecek mesafelerden düşürdüğüm kuşlar oldu. Hatta tüfeğin menzilini anlayabilmek için bazı kuşlara özellikle uzak attım. Penetrasyon harika. Ertesi gün yine aynı bölgede ise 30-35km/saat rüzgar, +3, +5 derece civarı hava sıcaklığı, 5 nolu şok, 4 numara BP kullandım. Pazar günü vurduğum kuşların hem mesafe hem uçuş hızı çok fazla olmasına rağmen Affinity ile kurtuluşu olmuyor.

Kicks High Flyer Modified Ported şoka gelince, şoku Tuncay Bey ve Semih bey'in tavsiyeleri doğrultusunda aldım. Malum bu mevsimde ördek avladığımız hava şartlarını bulmamız imkansız fakat imkanlar dahilinde penetrasyon ve pattern denemesi sonuçları olumlu göstermekte. Extra full şok elbette çok yüksek atışlarda ördek ve kaz avında etkili olacaktır, ilerleyen zamanlarda ben de 0,665 veya 0,670 şok edinmeyi düşünüyorum. Tabiiki Tuncay Bey ve Semih Bey'in tavsiye ve görüşlerini hiçbir zaman gözardı etmememiz gerekir, malum her ikisi de hem affinity, hem de şoklar konusunda oldukça tecrübeliler.

Selam ve sağlıcakla....
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2014, 10:50:48 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 26 Mayıs 2014, 10:59:47 »
hayırlı olsun abı...allah kazasız belasız kullanmayı nasıp etsın ınsallah ...guzel avlar yapman dılegı ıle..sayglar...
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 26 Mayıs 2014, 12:41:01 »
Kıymetli Dostlar,
Herkesin tercihine saygı duyarım ama 4-5 no için 45 Yard (41-42 metre) İmproved Modified 0.025 inch daralma yada Light Full 0.030 inch daralma daha üzeri mesafeler için Full 0.035 inch daralma ya da Extra Full 0.040 inch daralma gerekiyor..
Modified şoka göre bu şoklar  %10-15 daha iyi randıman verirler..
Hindi şokları Central (Merkez)  saçmayı çok daha toplu götürürken ÇOK UZUN PATTERN HÜZMESİ VE ÇEVREDEKİ SAÇMANIN DAĞINIKLIĞINDAN DOLAYI HIZLI UÇAN HAYVANLARDA TERCİH EDİLMEZ..
Açık su kovalamacasında çok iyi iş görürler..Sudan kalkmak için çabalayan ve doğrusal hatta hareket eden kuşlar için..
Ben 55 metre ye kadar olan mesafelerde Trulock Precision Hunter Ported Extra Full ve çok sert havalarda 4-5 no MB LONG RANGE BP ler ile Çokiyi sonuçlar aldım..
İşin garibi bu şoklar FABRİKA ŞOKLARINA GÖRE DAHA İYİ PENETRASYON VERİYORLAR..AYNI DARALMA ÖLÇÜSÜNDE ARTI PENETRASYONU ANLAMAK GÜÇ..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #36 : 26 Mayıs 2014, 12:42:54 »
Bu arada bu şokları buldukça almak gerekiyor çünkü giderek almak getirmek ve gümrükten geçirmek zorlaşıyor..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 26 Mayıs 2014, 14:03:48 »
Kıymetli Dostlar,
Herkesin tercihine saygı duyarım ama 4-5 no için 45 Yard (41-42 metre) İmproved Modified 0.025 inch daralma yada Light Full 0.030 inch daralma daha üzeri mesafeler için Full 0.035 inch daralma ya da Extra Full 0.040 inch daralma gerekiyor..
Hindi şokları Central (Merkez)  saçmayı çok daha toplu götürürken ÇOK UZUN PATTERN HÜZMESİ VE ÇEVREDEKİ SAÇMANIN DAĞINIKLIĞINDAN DOLAYI HIZLI UÇAN HAYVANLARDA TERCİH EDİLMEZ..
Açık su kovalamacasında çok iyi iş görürler..Sudan kalkmak için çabalayan ve doğrusal hatta hareket eden kuşlar için..
Ben 55 metre ye kadar olan mesafelerde Trulock Precision Hunter Ported Extra Full ve çok sert havalarda 4-5 no MB LONG RANGE BP ler ile Çokiyi sonuçlar aldım..
İşin garibi bu şoklar FABRİKA ŞOKLARINA GÖRE DAHA İYİ PENETRASYON VERİYORLAR..AYNI DARALMA ÖLÇÜSÜNDE ARTI PENETRASYONU ANLAMAK GÜÇ..
Selam ve saygılarımla
abi bilgiler için teşekkürler. ben artık çıkarmam gereken sonuçları çıkardım.
1985-Ceyhan

• Expert Üye
« Yanıtla #38 : 26 Mayıs 2014, 17:52:50 »
Sn.Erim
Onlarca Benelli ,Beretta, Browning, Winchester  iç çapı ölçüsüne baktım baktırdım..Affinity kadar tutarlı iç çap ölçüsü inanınız görmedim..

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 26 Mayıs 2014, 19:30:16 »
Kıymetli Dostlar,
Selam ve saygılarımla

Ben o olayda yüzey kalitesi ile ported olayı ( varsayım :D)arasında kaldım. Birkaç çalışma yaparak netleştirmeye çalışacağım.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 26 Mayıs 2014, 21:12:22 »
DEĞERLİ TUNCAY VE MURAT
Kıymetli paylaşımlarınız için çok teşekkürler ve ileride paylaşacaklarınız içinde çok sağolun. En azından bu tüfek hakkındaki fikie ve öngörüleriniz benim için önemli sağolun DOSTLAR.... O0

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 27 Mayıs 2014, 09:39:55 »
Kıymetli Dostlar,
Selam ve saygılarımla

fabrika şokları namlu ekseninle tam çakışmadığı için hızı düşürüyor olabilir mi tuncay abi
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 15 Haziran 2014, 00:03:12 »
hayırlı olsun ceyhun affinitin . inşallah güle güle kullanırsın .
ithaller arasında , alınabilecek bir kaç otomatikten birini almışsın  .  bu tüfeğin  66 namlu olanını ördek avında gördüm , bildiğin zehir . çok doğru ve yerinde bir seçim .  otomatiklere karşı olan antisempatimi bu tüfek yıktı . bende düşünüyorum affinitiyi . hayırlısı artık  .
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2014, 00:16:04 Gönderen: Yusuf SAĞLAM »
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 26 Şubat 2015, 10:40:37 »
Yayları Benellideki gibi olsa ; Affiniti ve İntensity lerde  icra yayının şarjör borusunun üzerinde  olması avantaj mı dezavantaj mı ?
1969 AFYON