Gönderen Konu: AKKAR ALTAY Y.OTOMATİK İÇİN NAMLU BOYU TAVSİYENİZ  (Okunma sayısı 6503 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Herkese selamlar avcı ustalarım sipariş etmek üzere olduğum akkar altay a222155 model tüfek için namlu boyu biraz kafamı karıştırdı süper poze ve çifteden sonra ilk kez otomatik tüfek kullancağım bilindiği üzere otomatik tüfeklerin gövdesi çifte ve pozelerden haliyle biraz daha uzun buda uzun namluyu dahada uzun yapıyor benim boyum bir seksen kollarımda biraz uzun alçağım bu tüfeğide her avda kullanmak istiyorum ama namlu boyu 71mi yoksa 66 mı olmalı şuan kullandığım poze 71 namlu ben baya alışmıştım pozeme ama otomatikte biraz daha uzun olur gibi geliyor 71 namlu sizin tavsiyelriniz rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AKKAR ALTAY Y.OTOMATİK İÇİN NAMLU BOYU TAVSİYENİZ
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2013, 00:57:42 »
Caner kardeşim uzun süredir Akkar Altay Silver sentetik modelini kullandım tüfek hala bende ve kullanıyorum..Tüfek fazlalığından dolayı belirli avlara götürüyorum..Bendeki 66 namlu ve her ava götürdüm desem yeridir..Tüfek gerçekten fiyat kalite endeksine bakılırsa çok güzel bir tüfek ve de etkili bir tüfek..Servis ağı zaten mükemmel desem yeridir..
Olayın özüne geleyim kardeşim bu tüfeğin yapısı bahsettiğin vücut ölçülerine küçük gelecektir..1.80 boy vede kollar uzunsa tüfeğin üzerine yatman gerekecek..Tetik çekme mesafesi 35 cm ön eğim 4 cm arka eğim 6.5 cm....Ölçüler bundan ibaret kardeş..Ölç ve tart bence yakında varsa yüzüne al..Kundak uyarsa 10 numara tüfek...
Namlu boyuna gelince çok ördek avına gitmiyorsan 66 ideal bence..Her avda kullanırsın..Ördekte de günümüz fişekleriyle yine randıman alırsın..Selametle..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2013, 01:03:19 »
Ersin bey bende 61 namlusu var keklik avına gelirmi
saygılar selamlar.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2013, 01:11:12 »
66 tavsiyemdir..daha çabuk göze gelir..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2013, 01:36:22 »
teşekkür ediyorum ersin ustam verdiğin ölçülere göre tetik çekme mesafesi altayın 35 cm ise bana kısa gelecek buda isabeti zor atışlar demek suan elimde olan pozemin tetik çekme mesafesi 37 cm idare ediyordum bu mesafeyle duyyduğum kadarıyla akkar firması isteyene gövde ayar ve dipçik uzatma pulları ve körüğünü gönderiyormuş en iyisi fabrikasıyla irtibata geçip ölçüleri vermek namlu boyuna gelince bende tavsiyeler için  66 namluda karar verdim 71 namlu alırsam benim gibi ilk defa otomatik kullancak biri için uzun gibi geliyor avcıların büyük bir bölümüde ördek ve kaz hariç 66 namlunun her ava gittiğini belirtiyor ördek avına zaten çok giden birisi değilim gidersemde full şok ve magnum fişekle bu tüfek iş görür diye düşünüyorum seçicimim 66 namlu rastgele
1985
BURSA

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2013, 01:42:28 »
madem alıyorsun , çift namlulu al , 71 namlunun avı başka olur , 61 namlunun avı başka olur . 71 namlunun performansını , 61 de bulamazsın , 61 namlunun performansını 71 de bulamazsın . . . yeri gelir 55 namluyu bile arasın . . hiç 50 beygir arabayla 100 beygir araba bir olurmu . .
....................... olsun iki namlu , kekliğe ördeğe giderken 71 , çulluğa bıldırcına giderken 61 . . bu 66 namnu tüfekler , tüfek gereksinimi tek tüfeğe indirgemek için moda oldu sanırım . .  benim gözümde hiç bir cazibesi yok . . her avın tüfeği farklıdır , tek tüfekle her avı aynı kalitede  yapamazsın . bu şuna benziyor ; tek taşla üç kuş  :o yemezler tek taşla üç kuşu...
................... tek namluyu 250 tl civarı yapıyorlar , çift namu ise 400 civarı ( ortalama olarak )  . al 2 namlulu bi combo set , gerisini etme dert . . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2013, 01:45:05 »
Caner bey selamlar, tetık çekme 35,5 ama dıpçık uzatmaları var yaklasık 1,5 cm cıvarında yanı 37 cm oluyor fabrika veya fab. satıs paz. arayınız sıze her konuda yardımcı olucaklarından eminim gayet güzel bır fırma .. namlu boyu bencede 66 cm uygun olur hatta ördektede kullanırsınız şayet 71 kullanmak ıstedığinizde 5 cm uzunlugunda namlu uzatmalarıda var içine şok takılıyor.. hatta bır kac gun once bır arkadasıma dıpcık uzatma ıstedık yolladılar eger fotograf cekme ımkanı bulursam ölçer sıze paylasırım ..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2013, 02:02:56 »
madem alıyorsun , çift namlulu al , 71 namlunun avı başka olur , 61 namlunun avı başka olur . 71 namlunun performansını , 61 de bulamazsın , 61 namlunun performansını 71 de bulamazsın . . . yeri gelir 55 namluyu bile arasın . . hiç 50 beygir arabayla 100 beygir araba bir olurmu . .
....................... olsun iki namlu , kekliğe ördeğe giderken 71 , çulluğa bıldırcına giderken 61 . . bu 66 namnu tüfekler , tüfek gereksinimi tek tüfeğe indirgemek için moda oldu sanırım . .  benim gözümde hiç bir cazibesi yok . . her avın tüfeği farklıdır , tek tüfekle her avı aynı kalitede  yapamazsın . bu şuna benziyor ; tek taşla üç kuş  :o yemezler tek taşla üç kuşu...
................... tek namluyu 250 tl civarı yapıyorlar , çift namu ise 400 civarı ( ortalama olarak )  . al 2 namlulu bi combo set , gerisini etme dert . . .
66 tavsiyemdir..daha çabuk göze gelir..

tüfeğin nişan hattı düzgün olsun , 66 ile 76 arasında hiç bir fark olmaz . . tüfeği yüzleyince  , şeridin üzerinden dümdüz arpacık görünüyorsa 66 76 hiç fark etmez . ama dipçik size uygun değilse 66 olsa ne yazarr olmasa ne . .................... bir çoğumuz , ördek veya çullukta ,  sabah beki veya akşam beki yapmışızdır . . biriside çıkıp derseki , şeridin üzerinden  ben arpacığı ve uçan kuşu , o karanlıkta  görerek atış ediyorum derse , bende  hiç bir şey bilmiyorum . .  olay tamamen şu ,  o karanlıkta ,  yaptığımız , sadece tüfeğin üzerine yatıp , namluyu ava doğrultup , şeridin üzerine denk getirmeye çalışarak ateş etmektir .   arpacığa  bulup   görene kadar  ;D . namlu şeridinin üzerine denk geldiği zaman tetiği çekeriz , arpacığıda göreyim diye  vakit kaybetmeyiz , zira çok hızlı uçuyor keratalar . .  .  yoksa  66 veya 76 veya 61  namlulu  tüfekle daha iyi nişan alınır diye bir şey yok . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2013, 02:04:13 »
teşekkkür ederim samet kardeşim az önce 71 namlulu pozemin boyunu ölçtüm 114 cm tam boyu 61 namlulu akkarın tam boyuna denk geliyor  bana uygun sayılır bizim buardada sevdiğimiz tüfek tamiri yapan bir abimiz var isteyene tüfeğinin körük taban kısmını  bir kaç cm daha uzatabiliyormuş gerekirse tetik çekme mesafesini akkarın dipçiğinide ona uzattıra bilirim
1985
BURSA

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2013, 11:05:45 »
govde farkı yuzunden oyle denk gelsede 61 cm namlu 61 namlu işi yapacaktır bence yapıcagınız ava gore namlu boyunu alınız tüfegın uzunluguna takılmayınız hem verdıgınız uzunluk 66 cm Akkar altay 115 cm yanı 61 cm degıll.. ..bıde dıpcık pedı falan kolay işler Akkar sat. paz. hepsını temin edebılırsınız bır arayın konusun 0212 511 80 37 slm mı soyleyınn ..
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2013, 11:08:30 Gönderen: Samet YILMAZ »
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2013, 16:19:00 »
Ersin bey bende 61 namlusu var keklik avına gelirmi
saygılar selamlar.
Uğur Bey öncelikle saygı bizden..Avlandığınız meraya göre değişkenlik gösterecektir..Eğer kuş çok yılgınsa vede uzak kalkıyorsa yetersiz kalabilir kanaatindeyim..Burdan şu anlaşılmasın 71 namlu 61 namludan daha uzağa değer diye...71 namlu sadece atılan uzak mesafeye daha fazla saçma sürer..Akkar satış pazarlamada 10 cm lik uzatma şokları mevcut vede içine mobil şokta takılabiliyor..Fakat avda nasıl olur normal namlunun verimi alınabilirmi o konuda birşey söyleyemem...Akkara yedek namluyu sorduğumda 200 TL demişlerdi..
Yusuf kardeşimin dediği gibi firmaya yedek 71 namluda yaptırabilirsiniz..Rastgelsin..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2013, 00:11:35 »
................... tek namluyu 250 tl civarı yapıyorlar , çift namu ise 400 civarı ( ortalama olarak )  . al 2 namlulu bi combo set , gerisini etme dert . . .tüfeğin nişan hattı düzgün olsun , 66 ile 76 arasında hiç bir fark olmaz . . tüfeği yüzleyince  , şeridin üzerinden dümdüz arpacık görünüyorsa 66 76 hiç fark etmez . ama dipçik size uygun değilse 66 olsa ne yazarr olmasa ne . .................... bir çoğumuz , ördek veya çullukta ,  sabah beki veya akşam beki yapmışızdır . . biriside çıkıp derseki , şeridin üzerinden  ben arpacığı ve uçan kuşu , o karanlıkta  görerek atış ediyorum derse , bende  hiç bir şey bilmiyorum . .  olay tamamen şu ,  o karanlıkta ,  yaptığımız , sadece tüfeğin üzerine yatıp , namluyu ava doğrultup , şeridin üzerine denk getirmeye çalışarak ateş etmektir .   arpacığa  bulup   görene kadar  ;D . namlu şeridinin üzerine denk geldiği zaman tetiği çekeriz , arpacığıda göreyim diye  vakit kaybetmeyiz , zira çok hızlı uçuyor keratalar . .  .  yoksa  66 veya 76 veya 61  namlulu  tüfekle daha iyi nişan alınır diye bir şey yok . .
tamam..76 olsun..benden pes..  :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2013, 00:55:01 »
Ersin bey cevabınız için teşekkür ederim
Yeni sezonda kazasız belasız avlar dilerim.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2013, 07:29:40 »
           Benimki 61 namlu, aynı zamanda 10 cm uzatması var.Bu uzatmayı birkaç defa denedim ve saçma dağılımına etkisinin çok çok az olduğunu gördüm.Onun için artık hiç kullanmıyorum.Benim 71 namlu tüfeğim de var.Yaptığım deneme atışlarında ben bir fark göremedim.O yüzden 61 namlu tavsiyemdir.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ