Gönderen Konu: STOEGER M2000 STANDART TEKNİK SORUN  (Okunma sayısı 5288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
  • Avcı çoğu zaman hayvanların dostudur; ama avcı iyi
STOEGER M2000 STANDART TEKNİK SORUN
« : 04 Ocak 2015, 18:09:52 »
Merhabalar arkadaşlar.

ben stoeger m2000 marka tüfek kullanmaktayım

sorun şu şarjör vidasını sıkmama rağmen kundak ve namlu biraz zorlandığında sağa ve sola oynuyor tüfeği yeni aldım. tüfek bir harika ama bu sorun genetikmi yoksa bendemi bir sorun var çözemedim şarjör vidasına  çok büyük bir güç harcadığımda baya bir uğraş sonunda biraz engelliyorum ama yinede oynama yapıyor ne yapmam gerekiyor bu marka tüfek kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse çok memnun olurum
1987 nevşehir

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: STOEGER M2000 STANDART TEKNİK SORUN
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2015, 22:03:30 »
 Sorun namlu kepinin kasa içerisindeki oturduğu yerle alakalı bide sağ sol yapmasın diye ufak bir tırnakta vardır kepin sonunda hatta işte onun oturduğu yuvada vede namlunun kasaya geçtiği çember kısımda boşluk vardır. Üretim hatası yani. Ayısı benim kendi tüfeklerimden birindede vardı insanı çok gıcık eden bir durum açıkçası. Namlu dediğin zımba gibi oturmalı yerine oynamamalı çünkü silah bu yani.
 Geçen benim bir tanıdığıma vursan 92a aldık ikinci el olarak malum kaç senelik tüfek ama şarjör visasını sıktınızmı s.pozelerdeki gibi tek blogmuş gibi sabit oluyo namlu kasaya. Bahsettiğim tüfek zaten sizin m2000 stoegerın önceki versiyonu diyebiliriz. Yıllanmış tüfekte bile olmuyosa sizinkinde hiç olmaması lazım. Bence firmayla görüşün kasayı değiştirsinler. Bazen keple kasayı birbirine uydurmak için fazla dalıyolar malzemeye özensiz şekilde oda boşluğa sebepoluyo.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2015, 07:21:22 »
Ben bir bayide ata neonun namlusunu oynadım sağa sola dönüyordu.Adama dedimki bu tüfekte hata var galiba dedim.Yok dedi namlu yerinde döner dedi.Bende sesimi çıkarmadım. sizcede  dönermi?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2015, 08:22:13 »
Ben bir bayide ata neonun namlusunu oynadım sağa sola dönüyordu.Adama dedimki bu tüfekte hata var galiba dedim.Yok dedi namlu yerinde döner dedi.Bende sesimi çıkarmadım. sizcede  dönermi?
Ah o av bayileri yokmu zaten  >:( Bahsettiğiniz tüfeği ikinci el olarak normaldir diyen bayiye götürseniz ama ilk olarak fiyat kırmak için bunun namluda boşluk var der  ;D Dönmez hiç sabit olması gereken bir parça dönermi  ;) Dönse bütün otomatiklerin döner. İşte nadiren böyle üretim hataları çıkıyo kasa yuvasıyla kep uyumsuzluğundan kaynaklı.
 Bahsedilen durumun çifte ve s.pozelerdeki zamanla olan boşluktan bir farkı yok. Genelde haddinden fazla ağır fişeğe maruzkalmış yanlış şokla sürekli kurşun atılmış çok eski otomatik tüfeklerde bahsettiğiniz olay gerçekleşiyo. Yeni bir otomatikte özensiz üretimden başka birşey değil.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2015, 18:40:39 »
Bendeki hic kimildamiyor seritle govde olmasi getektigi gibi dumduz.el kundagi icinde iki adet pul var acaba onlardan biri mi eksik.eksik degilse duz olan altta olacak yamuk olan onde bunlari bi kontrol erer misiniz.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Hamit SAYARER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2015, 19:46:13 »
Selçuk beyin dediği gibi namlu ve el kundağını sabitleyen iki adet pul var onları bir kontrol edin düz olan pul el kundağı ile dalgalı olan sıkıştırma vidasıyla birleşecek pullar ters yerleştirilirse tam sıkışmaya bilir.
1979 İZMİR

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2015, 23:36:07 »
öncelikle cevaplar için teşekkür ederim pullar yerinde birisi hafif dalgalı oda darbeyi emmesi içinmiş galiba üstte duruyor tüfeğin namlusuna bastırdım tüm gücümü vererek jarjör vidasını sıktım biraz kesiyo ama anlamıyorum ya kafam karıştı fabrikasını arayıp yarın soracağım gönderiyim sezon bittiğinde hem bakım yapılsın hemde o soruna baksınlar pul koydurayım dedim ama sonradan olacak işle orjinalini bozarız bence gerek yok diye düşünüyorum.
1987 nevşehir

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2015, 00:04:48 »
Şarjor borusunun kapaginda problem olabilir tam tutmama ya da dis kapma gibi o yuzden gevsiyor olabilir.cevrenizde stoeger kullanan varsa onun kapagini deneyin belki problem cozulur.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2015, 06:45:20 »
tüketici haklarına danış , 14 gün içinde cayma hakkın var, servise gönderirsen cayma hakkın ölüyor, tamir hakkını kullanmış oluyorsun.
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2015, 21:26:53 »
sorunu bulduk namlunun bitiminde birtane somun var mekanizma tarafına giren namluyla bir o somun gevşemiş sıkınca mekaizmaya girmedi az gevşek bırakmak gerekiyordu bizde oraya çok ince bir tel sarıp sıktık taş gibi oldu ama çok saçma galiba fabrika milimetrelik bir hata yapmış namluda sıkıyosun oturmuyor gevşek kalıncada oynuyor tek çare namlu ve somunun arasına çok ince birşey sarmaktı öyle yaptım ama sezon bitince yollayacam tüfeği böyle saçma bir sorunla karşılaştığım için çok şaşkınım birde türkiyenin en iyi namlusu diyorlar bence çok garip. :-X :-X :-X
1987 nevşehir

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2015, 21:36:03 »
sorunu bulduk namlunun bitiminde birtane somun var mekanizma tarafına giren namluyla bir o somun gevşemiş sıkınca mekaizmaya girmedi az gevşek bırakmak gerekiyordu bizde oraya çok ince bir tel sarıp sıktık taş gibi oldu ama çok saçma galiba fabrika milimetrelik bir hata yapmış namluda sıkıyosun oturmuyor gevşek kalıncada oynuyor tek çare namlu ve somunun arasına çok ince birşey sarmaktı öyle yaptım ama sezon bitince yollayacam tüfeği böyle saçma bir sorunla karşılaştığım için çok şaşkınım birde türkiyenin en iyi namlusu diyorlar bence çok garip. :-X :-X :-X
dediklerinizden pek birşey anlamadım resim koysaydınız çare önerebilirdik
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2015, 21:46:01 »

kırmızı ile işaretlediğim yer somun namluya sıkılmış o gevşemiş sıkınca namlu oturmuyon mekanizmaya gevşeyince ise namlı oynuyor o aradaki somunun arasına tel sardık abi
1987 nevşehir

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2015, 22:32:22 »
anladığım doğrumu somun gereğinden biraz fazla dönüyor altta bir çıkıntı var o çıkıntı mekanizmaya giriyor tabi somun fazla dönünce olmuyor
oraya ne önersek boş sağlıklı olmaz bence gönderin geğiştirsinler hatalı üretim ama göndermek istemezseniz doğalgaz borularına kullanılan macun var ondan sürün sıvı conta diye geçiyor kolay kolay gevşemez belki geriye açmanız bile çok zor olur yanlız biraz geç donuyor tam sağlıklı olurmu bilemiyorum
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 22:37:35 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Coşkun ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2015, 23:54:39 »
Yeni sezona bende stoegerla gireyim diyorumda bunları duyunca canım sıkılıyor.satış sonrası  Müşteri hizmetleri problemleri ve şuraya bi yetkilinin çıkıp bi şeyler açıklamaması dahada tedirginliğimi arttırıyor sonuçta internet cağındayız artık
1988 BALIKESİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2015, 11:16:46 »
Namluyu sök, şarjör borusunu sağa döndürerek sık. Dönmüyorsa kasanın önünde yayın dayandığı tapa gibi şeyi biraz gevşettikten sonra şarjörü sıkmayı bir daha dene.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Enes ÖZER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2015, 15:07:49 »
Bende stoeger Tüfek almak istiyorum önerirmisiniz O0
DOĞUM YILINIZI VE İLİNİZİ YAZINIZ LÜTFEN

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
« Yanıtla #16 : 08 Ocak 2015, 15:49:10 »
2 gündür fabrikaya ulaşamadım  valla tüfek iyi ama sıkıntı çıkarsa ne olur bilmem muhattap bulamadım hala.
1987 nevşehir

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 08 Ocak 2015, 17:00:03 »
Enes bey imza ayarınızı yapsanız çok iyi olur
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 08 Ocak 2015, 17:07:29 »
Şarjör vidası diye bahsettiğiniz şey el kundağının oturduğu kasaya monte edilmiş olan saç parçası olsa gerek ahşap tüfeklerde boşluk olabilir muhtemelen ondan dolayı sallantı oluyordur fabrikada ümit beyle görüşürseniz probleminiz giderilir.
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2015, 17:53:39 »
Bu tüfekleri uzman biri
Tek tek konturol edip üretimli hata
Varmi diye. Hersey yerli yerindemi
Diye
Tek tek atis testi yapip.
Satisa cikmiyormu.
Üret koy kutuya sat.
Öglemi oluyor.nasil oluyor. ???
Türk avcilari yok su oldu
Yok bu oldu.
Bazi tüfekler yüz yillik üretimli  üretimi..
Kaltmis tüfek tikir tikir calasiyor.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2015, 18:00:00 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2015, 18:35:11 »
Bu tüfekleri uzman biri
Tek tek konturol edip üretimli hata
Varmi diye. Hersey yerli yerindemi
Diye
Tek tek atis testi yapip.
Satisa cikmiyormu.
Üret koy kutuya sat.
Öglemi oluyor.nasil oluyor. ???
Türk avcilari yok su oldu
Yok bu oldu.
Bazi tüfekler yüz yillik üretimli  üretimi..
Kaltmis tüfek tikir tikir calasiyor.

Nurettin bey dizelerinizde kafiye eksik :) şaka bir yana tüm paylaşımlarınızı cümle cümle bazen kelime kelime satır başı yapıp yazıyorsunuz inanın okuyup anlamakta güçlük çekiyoruz. Yanlış anlamazsınız umarım

1984 Ankara

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 08 Ocak 2015, 18:47:50 »
Ömer kardes kilevya
Tam türkce yazilmiyor..
I yazilacak yazamiyorsun.
Bende nasil yazacagima
Sasirdim,,
dogrudur.anlamakta,
Okumakta,zorluk cekiliyordur..

Demek istedigim bir tüfek üretildiginde.
Ïsci hata yapar hatali tüfeyi isci söglemez
Bu tüfekte hata olustu diye.
Firma usta güvenilir uzmam birine
Tüfekleri cok ince konturol etdirip
Satisa sunmali.
Ruslar.. Amerikalilar. Türkiyeden ihracat edilen
Tüfekleri nasil test ediyorlar en ice ayrintisina
Varana kadar.
Tüfeyin hedef üstündeki sacmayi hedefi
Dengeli hefdefin tam ortasina atiyormu diye
Fisek kistirmasindan tutda.her unsuru inciliyorlar.
Sadece türk tüfeklerine deyil hangi ülnenin tüfeyi
Varsa test ediyorlar.
Olumsuzluk oldumu vidosuna hemem koyuyorlar.

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2015, 19:15:39 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı İsmail METO

• *
« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2015, 13:32:18 »
 merhabalar. m2000  sentetik kullandım hiç bir sorun yoktu. bir bayide yüksek bantlı m2000 ahşap görmüştüm onuda deneyip almak istiyordum bir kutu kadar atış yaptım benim tüfeğe göre daha fazla tepiyor ve ahşap kısım oynama yapıyordu ama namluda oynama yoktu. Teknik servisiyle görüşüp halledilebilir diye düşünüyorum.
Bu arada M2000 Kurşun atışları hariç saçma kullanımı için güzel tüfektir. (kurşunda aşırı sıvama yapıyordu ve ilk iki atıştan sonra saçmalıyordu)
İsmail METO
1981 HATAY

Çevrimdışı Uğur ERDEMİR

• *
« Yanıtla #23 : 10 Ocak 2015, 15:26:31 »
Fabrikaya ulaştım sayım varmış şuan yoklar dedi pazartesi tekrar bi arayın dedi kapadı pazartesi tekrar deneyeceğim.
1987 nevşehir