KARA AVCILIĞI:---TÜRÜNE GÖRE AVLAR VE AVCILARI--- > KEKLİK AVI VE AVCILARI

Vurulan Kekliği Bulamama Sorunu

(1/4) > >>

Erkan POLAT:
Merhaba dostlar. Keklik avinda rc 7 numara 32 gr kullaniyorum. Sorunum şu ki yakin mesafeden dahi vurduğum keklikleri bulamiyorum. Bu yuzden avda hem kus arayarak cok vakit kaybediyorum hemde ava yazik oluyor. Kus iyi sacmada aliyor oldugu yere dusuyor cansiz dustu diyorum gidiyorum bakiyorum yok. Konu hakkinda yorum yapar misiniz...

Ahmet ÖZTÜRK:
30 gramı deneyin derim

Hüseyin İŞCEN:
Cansız düştüğünü var sayarsak kuşun düştüğü noktayı  gözünden  ayırmadan  hızlı bir şekilde düştüğü yere gitmek tam noktada sabit durarak  ayak ucundan başlayarak 360 derece dönerek bakmak kekliğin tek silahı kamufle olmak sırt üstü düşünce ve yüksek otta daha zor bulunuyor  rüzgarsız havada yere serpilen tüylerde düştüğü noktada ip ucu verir

Erkan POLAT:
İkinci bir keklik kalkar diye aslinda biraz yavaş hareket ediyorum ama cansız düstugunu varsayarak tabi. Artik sizin dediginiz gibi yapayim. Vurulan kusu bulamamak cok can sikici oluyor...

B.Ulaş EREN:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İŞCEN - 23 Kasım 2023, 00:03:35 ---Cansız düştüğünü var sayarsak kuşun düştüğü noktayı  gözünden  ayırmadan  hızlı bir şekilde düştüğü yere gitmek tam noktada sabit durarak  ayak ucundan başlayarak 360 derece dönerek bakmak kekliğin tek silahı kamufle olmak sırt üstü düşünce ve yüksek otta daha zor bulunuyor  rüzgarsız havada yere serpilen tüylerde düştüğü noktada ip ucu verir

--- Alıntı sonu ---
Ozaman refleks atış yapıyorsun ve şok tam uygun değil fişekte 30 grm düşür bide öyle dene

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git