FORUMA YENİ BAŞLAYANLAR ve FORUM YÖNETİMİ - AVLAKFORUM > KİŞİSEL ŞİKAYETLER, İSTEKLER VE ÖNERİLER

BELGELİ AVCILIK SON BULMALI

(1/1)

Metin ŞAHİN:
. belgeli avcılık son bulmalı diyorum bunu söylemem de ki sebep bugün ördek sezonu açıldı hiç silah sesi duymamış insanlara alışkın olan birçok ördek bugün vuruldu bunlardan 6 tanesi de 4 aydır ekmekle beslediğim ördekler oldu. Zaten insanlardan kacmayan bu ördekleri vuran avcılara neden vurdunuz ekmek atsanız elinizle bile yakalanacak bir hayvana silah atmak avcılık değil dediğimde aldıgım cevap ben yıllık 500 lira para veriyorum 200 km yol gelmişim tabi vuracam cevabından sonra  böyle bir zihniyetin parcası olmaktan utanç duydum ve bugun benim için avçılık bitmiştir.belgeli avcılık cıkalı 10 yıl oldu ve av popülasyonu her geçen gün azalıyor herkes eski avlar yani belgeli avcılıktan önceki zamanı arar oldu. Dışardan gelen avcılar olmasaydı burada bu ördeklere kimse silah atmazdı . zarar gelecek olsaydı şimdiye kadar canlı olarakta yakalanırdı.
Düşündükce halen cok üzülüyorum . ömür boyuda unutabilecegimi sanmıyorum. 

Hakan ATASOY:
Ördekleri ekmekle besleyip insana alışkın hale getirip vurulmasını kolaylaştırmak üstüne birde bu duruma tepki göstermek ilginç bir yaklaşım olmuş. Yaban hayvanlarını beslemenin bazı sakıncaları vardır. O yüzden bazı ülkelerde bu durum yasaklanmıştır. O hayvanlar insana alışınca avlanması da çok kolay oluyor malesef. Bunu düşünmeniz gerekirdi.

Mesut KARABEYİN:
İnsana alışkın ördek davranışlarından 100 metre öteden anlaşılır. Alışkın olmayanlar da ya gizlenir ya da hemen uçup giderler. İnsana alışık ördeklere fişek atılmaz. Bu açgözlülükten başka bir şey değil.

Mehmet Ali YAŞAR:
Yaban hayvanlarını yeme alıştırmak doğru degil. Zaten av bulmakta zorlanan Avcı bu evcil bu degil diye bir evin önu çiftliğin yakini filan olmadıkça tereddüt etmeden atar hele de acemi ve sportmence ucurarak avlanmayi sevmeyen, beceremeyen yada 1 mermi de 5 kus vurmayı seven tipte avciysa. Yazık hayvanlara yanlış güven asilamissiniz. Geçmiş olsun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git