Gönderen Konu: Kurzhaar la Pointer arasındaki on farkı bulunuz :-)  (Okunma sayısı 28502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• *
Ynt: Kurzhaar la Pointer arasındaki on farkı bulunuz :-)
« Yanıtla #50 : 01 Ekim 2012, 18:02:57 »
4 kurzhaar pointer gibi avladıgı yerde asla bi kuş bırakmaz arkasında ardından gelen avcılara gülünç duruma düşürmez avcıyı:)

abi ben 5 tane kurzhaarın geçtiği yerden pointerle girdim 5 tane bıldırcın vurdum femde fermalı.. buna arkadaşlarım saittir,,,

2.kurzhaar pointer gibi kuşun çelginse gelip oralı bile olmaz onu fare delinede girse bulur getirir

benim pointerim şimdiye kadar merada hiç bir tane yaralı çelgin.. bacağı kırık tavşan bırakmadı..

6.kurzhaar pointer gibi avcının bogazını yırtana kadar asla bagırtmaz bu çok önemli:)

benim pointerim hiç bir zaman boğazımı ağrıtmadı bunların hepsi  eğtimle alakalı

7.kurzhaar pointer gibi kışın buzda karda ayaklarım yarıldı beni bi hafta es geç sahip demez:)

hiç bir zaman da beni esgeç demedi bacağın biri kopsa dahi av yapar  karda avlandı taşda ayakları parcalandı ama hiç bir zaman arkada kalmadı
bunun ispatı yaban tv yanınlan videolarda vardır ...

7.ha keçileri sölüyorsan benim keçilerimde var nasip olsa yanyana resimlerini çekip aççam drahtarımıda yanına koycam
nedir bu keçi hikayesi anlamadım:)

abi herkezin senin gibi keçisi  mi olmasılazım alıştırmak için adam zaten apartmada köpeği zor barındırıyor bi de keçi mi beslesin köpeği keçilere alıştırmak için : :D :D
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2012, 18:50:25 Gönderen: Mehmet KARAKAYA »

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 01 Ekim 2012, 18:14:40 »
sn.KARAKAYA
Sendeki köpek POİNTER değil ,,bence POİNTHAAR mış.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• *
« Yanıtla #52 : 01 Ekim 2012, 18:27:28 »
hakan abi bigün keklik açıldığında davet edelim gel kendin karar ver  POİNTER Mİ  ... POİNTHAAR MI
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2012, 18:32:52 Gönderen: Mehmet KARAKAYA »

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 01 Ekim 2012, 18:48:22 »
hakan abi bigün keklik açıldığında davet edelim gel kendin karar ver  POİNTER Mİ  ... POİNTHAAR MI

SEVGİLİ MEHMET
polemik olsun diye yazmadım ,,sana inanmıyorumda demedim ,, her ırkın iyisi köpeklerle avlanmak bir ayrıcalıktır
sendeki pointerin meziyetlerinide yazmışsın ,, bende bu özellikler 100 pointerden ancak 5 bilemedin 10 unda ancak görülme olasılığı olduğu için
sendeki bu özel köpek için pointer değil pointhaar mış maşallah diyerek bir yorumda bulundum...SELAMLAR KARDEŞİM,, HERKESİN ELİNDEKİ KÖPEK EN İYİ KÖPEK,, RASTGELE.....ayrıca davetin içinde teşekkürler,, yaa nasip diyelim.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #54 : 01 Ekim 2012, 21:40:07 »
Sözün özü pointer anlatılmaz yaşanır kurzhaar anlatılır ama bir türlü yaşanamaz :) :)
POİNTHAAR kulağa hoş geldi ama TRAKTHÖÖR daha hoş gibi :) :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Mustafa BİTMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • POLATLILI
« Yanıtla #55 : 01 Ekim 2012, 21:46:39 »
mehmet kardeşim hakan abimin dedigi gibi senin köpek pointrahtermiş :):):)helal olsun diyelim ben gördügüm ve bizzat şahit oldugum ve ayrıca  yaban tv de izledigimiz köpeklerden örnek verdim her ırkın iyiside iyidir kötüsüde kötüdür allah iyilerle karşılaştırsın

hakan abi ne güzel demiş çok güldüm abi saygılar pointrahtermiş  ilahi abii:):):):)

online photo sharing
  • Beretta pigeon 2 drahtaar tibet
  • Beratta A400unico ultimec kick of drahtaar amon
  • Çifsan poze Drahtaar meks
Mustafa BİTMEZ
1977 ankara
polatlı.
MEJNUN NASIL LEYLAYA AŞIKSA BENDE DRAHTARA AŞIGIM:)

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #56 : 02 Ekim 2012, 11:03:41 »
herkesın avlandıgı ırkına saygımız sonsuz ama o av kalıcak bu av kalıcak su ırkla gırsen arkandan av bırakırsın mısalı yanlıs olur her ırkın en guzel kanı vardır o yuzden ben olumune poınter dıyorum sukurler olsun kım yanıma geldıyse tesekkur edıpp gerı gıttı benım ıcın onemlı olan budur
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Hüseyin EKİNCİ

• *
  • 5334751516
« Yanıtla #57 : 03 Ekim 2012, 21:01:23 »
bende bir poınterci olarak neden yarısmalarda kendı ırklarıyla degılde karısık ırklarla degerlendırme yapılmaz anlamadım mesela bır poınter ve kurtzar yarıssa hız sitil ferma ? evet bır drahtarın soguk havadakı su aportuyla poınter tarsılamaz ama 80 100 metreden ferma veren bır draktar veya kurtzarda görmedim benim avlandıgım meralar cıplak bırak 10 metre yanasmak keklık kopegı gordumu ucar o yuzden 80 100 mtr ferma apala oglum apala aporta gerek yok ben kendımde alır gelırım sorun yok ama calı dersende evet kurtzar veya drahtar basarılı olabılır mesala köpegine güvenen adamları aynı merada kapıstırsak ıddada yenılen ırk degıstırse  mesela m. karakaya varmın iddaya idda şu                                                                                                       yol masrafları köpegi hediye edecek yenilen öbürüne bakalım traktör remork varsa görelim? bizde sahit olalım
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2012, 21:06:39 Gönderen: Hüseyin EKİNCİ »
Hüseyin EKİNCİ
1982-Antalya

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #58 : 03 Ekim 2012, 21:50:52 »
Neyin peşindeyiz ya arkadaşlar beş parmağın beşide bir olmaz her ırkın iyiside var kötüsüde var bir ana on çocuk doğurur biri hırlı biri hırsız biri iyi biri kötü biri cesur diğeri korkak olur bildiğiniz üzre köpeklerde aynı buna benzer onun için herkezin köpeği kendine iyi benim kurzhaarım scr'li falan değil daha 1 buçuk yaşında kendimce üzerine köpek tanımam buyrun burdan yakın ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2012, 21:52:10 Gönderen: Kemal BOZKURT »
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ahmet ÇİVİLER

• *
« Yanıtla #59 : 26 Ekim 2012, 22:06:44 »
ferma...ferma...ferma...nedir bu ferma  takıntısı..evet karışık ırkları makinaya alıştırılmış düz merada değil 200 metreye ucurumdan atılmış tavşan yarışması olsun....mehmet davarların sana şikayetimi varki...senin cesi istisnaydı kardeşim.avcının ömründe 1 köpeği olurmuş oda sana ceside nasip oldu
Ahmet ÇİVİLER
1974 ANTALYA

Çevrimdışı Süleyman SARIDAĞ

• *
« Yanıtla #60 : 31 Ekim 2012, 20:13:49 »
arkadaşlar her şeyin başı avcıdır hangi köpek daha güzel eğitilirse o daha güzeldir. :)
eğitimde pointer uğraştırır biraz kızarsın bi tokat vur küser ama kurzhaar da asla böyle bişey yok. :)
avı bol gören her zaman daha güzeldir. :)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 20:18:09 Gönderen: Süleyman SARIDAĞ »

Süleyman SARIDAĞ 1982
0537 603 98 79-0545 399 52 66
KARAALİ AVCILAR ATICILAR VE BALIKÇILAR DERNEĞİ MANİSA

Çevrimdışı Fikret BALTA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 12 Haziran 2015, 15:00:11 »
Pointer bir sevdadır kurzaar evt bir çok konuda iyidir ama biraz itici bir tipi var yada bana öyle geliyor.ben pointer diyorum:-)
1982-Malatya

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 12 Haziran 2015, 21:27:31 »
pointer kurzuhaar drahtaar breton aralarında karşılaştırılabilinir ama Setter se akan sular durur
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 14 Haziran 2015, 13:25:08 »
Herkesin köpeği kendine güzel tabi. Ama resim arasındaki farkı soruyorsanız . Biri Av köpeği. Diğeri Hamal :D :D
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +