Gönderen Konu: niye avrupa tüfekler  (Okunma sayısı 113300 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: niye avrupa tüfekler
« Yanıtla #75 : 18 Nisan 2015, 01:13:12 »
Valla abi, durum içler acısı...

Bu ülkenin durumuna bakarsan en iyi tüfek yerli tüfek.

Avrupa tüfek bize fazla gelir.

Ben de olsam yerli tüfek alırdım.

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimiçi Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 18 Nisan 2015, 01:23:43 »
Birden aklıma  bu şiir geldi :

Han-ı Yağma

Bu sofracık, efendiler - ki iltikaama muntazır
Huzurunuzda titriyor - bu milletin hayatıdır;
Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!
Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?
Bu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir!
Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir...

Bütün bu nazlı beylerin ne varsa ortalıkta say
Haseb, neseb, şeref, oyun, düğün, konak, saray,
Bütün sizin, efendiler, konak, saray, gelin, alay;
Bütün sizin, bütün sizin, hazır hazır, kolay kolay...

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
Gurur-ı ihtişamı var, sürur-ı intikaamı var.
Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar.
Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar...

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak...

Tevfik Fikret

Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #77 : 18 Nisan 2015, 01:25:20 »
İtiraza gerek yok doğruya doğru İbrahim bu ülke şartları için en iyi tüfekler yerli tüfekler.

Çoğunluk bu konuda hem fikir ise ona uyacaksın.

Ama sen bildiğin yoldan şaşmayacaksın.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #78 : 18 Nisan 2015, 01:40:34 »
En son Papasından tutunda İtalya başbakanına kadar Ermeni soykırımını AP tanır ve Türkler AB ye girmek istiyorlarsa sözümüzden çıkmıyacaktır dediler ya. Artık bitmiştir. Yabancı fişek bile almam artık. Ne yapalım bizimkiler kalite standardını tutturana kadar kuş keseriz. İçi kaldırmayanda Trap atar , tek kurşun müsabalarına katılır.Nedir yani en nihayetinde onlar reklamını makyajını çok iyi yapıyorlar diye yerli tüfekler hedefimi ıskalıyor. Neden bu ülkenin parasını kaynaklarını onlara akıtıyoruz.Çinliler çok mu memnunlar yani ülkelerinde üretilen malların kalitesenden yada Ruslar ama ülkeleri öyle büyükki çoğu yere yabancı ürünler ulaşmıyor bile. Ve yerli sanayinin mallarını kullanıyorlar. İranlılar çokmu seviyor Saman marka otomobil kullanmayı ,yada Ruslar Lada.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 18 Nisan 2015, 10:10:22 »

Göremezsiniz, çünkü Audi Alman'dır, Şahin İtalyan :D (Şahin yerli demesin kimse de, tüm Tofaş serisi eski İtalyan tasarımlarıdır. :) )

Buradan yola çıkarak Türkiyede üretilen tüfeklerede kimse yerli demesin . Bütün Yerli tüfek markaları genelde italyan tasarımıdır . :)
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #80 : 18 Nisan 2015, 10:37:21 »
Öykünmüşler diyelim Mustafa Bey :)

( Konunun sahibi ve bu mevzuların uzmanı Selim kardeşten izin almadan yazdık ama... Kızmaz umarım )

Buradan yola çıkarak Türkiyede üretilen tüfeklerede kimse yerli demesin . Bütün Yerli tüfek markaları genelde italyan tasarımıdır . :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #81 : 18 Nisan 2015, 10:46:28 »

Daha önce S55 ve S56 ' lar neden buladar tutuluyor yazısının altına yazdığım yazıları buraya yeniden kopyalıyorum. EMİNİM YİNE BİRÇOK KİŞİ UZUN OLDUĞU İÇİN OKUMAYACAK ancak biz okumadıkça bilinçlenmedikçe daha çok tartışırız biz neden kaliteli mal üretemiyoruz, neden bu durumdayız diye....!

Saygılarımla...

Ynt: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?
« Yanıtla #185 : 13 Aralık 2014, 10:54:28 »
AlıntıDeğiştir

Bu arada güzel bir noktaya değindiniz; sizin vücut ölçülerinize uygun bir dipçik yaptırmak Türkiye' de gerçekten çok zahmetli ve pahalı belki sadece o sebepten yeni tüfek alan arkadaşların tüfeklerini kendine uyduğunu düşündüğü ve bildiği ölçülerde özel olarak ürettirip almalarını öğrenmesi lazım.

Bu konuda 1970'li yıllarda Kayseri'li bir abimiz İngiltere Manchaster' da üniversite okurken bizim Kayseri'li avcılar kendine mutlaka bir İngiliz tüfeği al demişler bu abimiz olayı şu şekilde anlatıyor;

''Kayseri' den tüm evrakları hazırladım ve ithalat mevzuatını öğrendim ve kesin dönüş yapacağım tarihten 1 hafta öncemi ne sınıf arkadaşımın babasının da tavsiyesi ile Londra' da PURDEY mağazasına gittik zaten mağazaya girer girmez şok oldum dükkan o kadar lüx ki çalışanlar simokinli, eldivenli ama bende para var ama 20'li yaşların verdiği acemilik ve toylukla ben kendime silah alacağım dedim. Adam ilk olarak ne avlayacaksınız, nasıl bir tüfek istiyorsunuz bi sürü bişey sordu. Ben o güne kadar hiç tüfek elime almamıştım ve adam önce ölçülerinizi almalıyız ve nasıl bir tüfek istiyorsanız ona göre üretmeliyiz dedi. Şaşırdım ve klasik Türk mantığı benimki ölçüsüz olsun İngiliz tüfeğin varmı var zaten ava gitmeyeceğim dediğimde bana daha fiyatı bile söylemeden size tüfek satamayız bizim ürettiğimiz tüfekler asil avcılar için yada belirli bir koleksiyona sahip kişilere üretilir diyerek beni reddetti çok canım sıkılmıştı. Ok tamam dedim adam bana öncelikle çifte mi poze mi dipçike şekilleri işlemelerin çeşitleri gösterdi ve hepsini belirledik bana ozamanın parası ile 18.000 POUND fiyat çıkardı ödeyebilirmisin yarısını peşin almak zorundayım dedi bende tamam dedim hadi gidiyoruz ozaman dedi nereye dedim Londra'nın dışında ayarlı tüfek ile atış yapacağız ve sana uygun ölçüleri belirleyeceğiz dedi tamam dedim ama ben 1 hafta sonra gidiyorum 1 haftada biter mi dedim adam güldü üretim en hızlı şekilde yapılsa bile minimum 2,5 - 3 ay sürer gelir alırsınız dedi düşündüm yaklaşık tüfek parasının yarısı kadar uçak bileti parası verip takrar gelmek ve dönmek ozaman için mantıksız gelmişti ama şimdiki imkanların (kargo, havale vb.) olmaması bana PURDEY sahibi olmamı engellemişti.

Diye anlattı bir sanayici abimiz...

Demem o ki 1970'li yıllardaki İngiltere' deki tüfek alım prosedürü ve avcılığa bakış açısı hatta parası olan zengin, şımarık genç Türk bir çocuğa bile aynı saygıyı, adaleti gösteren bu zihniyet ile üretilen tüfekler tabiki halen bu seviyeye gelmeyen gelmek için belki çaba gösteren ancak her alanda dejenere olan kültürümüze yakışır yerli tüfekler , avrupa tüfekleri yakalayamaz yakalasa bile biz değerini bilip satın alırmıyız gibi bir öz eleştiri de yaparak bu anıyı bu avrupa tüfek meselesine nokta koymak istiyorum....         
İletiyi düzenle

Ynt: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?
« Yanıtla #187 : 13 Aralık 2014, 12:36:57 »
AlıntıDeğiştir

Osman abi, değiniz çok doğru eğitim sistemimiz tamamen yanlış okumuyoruz, araştırmıyoruz kulaktan dolma bilgiler ile bildiğimizi zannediyoruz. Araştırıp, deneyip doğruyu bulanın da başını palazlanmadan eziyoruz... Dünyanın bir çok ülkesini gezdim Türkiye'nin sağına yani uzak doğuya doğru gittiğimizde kocaman kocaman zengin ülkelerde insanlara av fotoğraflarımı gösterdiğimde Türkiye'de insanların rahatlıkla tüfek yada ateşli silah alabilmesini bile hayranlıkla karşılayan Dünya nüfusunun %60'lık kısmı beni Türkiye' de yaşadığım için şanslı hissettirip gururlandırırken diğer tarafta avrupa ve Amerika' ya gittiğimde ise tam tersi duygular ile boynum bükük ülkeme dönüyorum. Hani demiş ya Akif Ersoy '' Adamların işleri dinimiz gibi, bizim işimiz ise onların dini gibi '' diye utanıyor insan  kandırmaca yok saygı var, kültür var ancak emeğinin karşılığını almak var.....

Bence bundan sonra yazacaklarıma belki birçok arkadaşım kızacak ama bu işin çözümü burada yatıyor;

Türkiye' de de avcılık belgesi olmayana silah satışı yasaklanacak hatta av tüfeği olan ancak avcılık belgesi olmayan herkesten de toplatılacak. Bu işe gönül vermiş değerini bilecek kişilere Türk fabrikaları silah üretecek düzgün üretemediği tüfeği satamayacak, bu kadar silah üreticisi olmayacak düzgün ustaları büyük üreticiler alacak yüksek maaşlarla çalıştıracak düzgün silahlar yapacaklar ava gönül vermiş durumu düzgün olan kişiler av yapacak. Lütfen kimse yanlış anlamasın belki bende alamayacağım belki bende gidemeyeceğim çok zengin birisi değilim ama her önüne gelen 250 tl verip tüfek alıp kafayı çekip sevgilisini, karısını, komşusunu vuramasın, gece far avına çıkamasın, hayvanlar yavrudayken palazları anaçları vuramasın kardeşim.......

Şimdi diyecekler parası olanın avlanmaya hakkı yok mu diye; abi parası olmayan Golf oynayabiliyor mu, kayak yapabiliyor mu, haftada bir kez yüzmeye havuza gidebiliyor mu , yada şehirde atlı spor klübüne gidip binebiliyor mu, tüp ve ekipman alıp dalabiliyor mu?  yooook! O zaman ava da gitmeyecek belki çok kapitalist düşünüyorum ama bu dünyanın kanunu bu öncelikle ufak silah fabrikaları birleşecek sermayesi olmayanlar elenecek rekabetin öldürdüğü kalite yeninden doğacak, herkes ava gidemeyecek av popülasyonu artacak, parası olan yada biriktiren bu işe gönül vermiş kişiler diğer pahalı sporlarda olduğu gibi bu sporu yada hobiyi yapacak..

Bu Türkiye'nin batısındaki tüm medeni demokratik ülkelerde bu şekilde ve şayet bizde o ülkeler seviyesine en azından avcılıkta ve tüfek kalitesinde çıkmak istiyorsak bunu gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Ben Türkiye bu seviyeye geldiğinde belki ava gidemeyeceğim gücüm yetmeyecek ama bu işin doğanın kanunu bu...

Bu yazımı birilerini hedef alarak değil sadece olması gerektiğini düşündüğüm için yazdım. Kurusum olduysa ve haddimi aştıysam affola...

Saygılarımla...       

Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #82 : 18 Nisan 2015, 10:55:18 »
Konuyu açan Arkadaşı tenzih ederim.
Mutlaka bu konuyu açmasının bir sebebi vardır.

Avrupa silah konusu ''KABAK TADI'' verdi.

Forumları da epey daha meşgul edecek.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 10:57:03 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #83 : 18 Nisan 2015, 11:12:15 »
Teşekkür ederim Adem,hep gül inşallah  :)
eyvallah abicim saygılar :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #84 : 18 Nisan 2015, 11:22:22 »
Taşkın bey ilginç bir yazı biraz sinirli ve bencil ce yazılmış ama hayret ve dikkatle okudum  gerçekçi ama gerçekleştirilemez tespitleriniz var size katılmadığım tek konu insnaların avlanma hakkını elinden almak isteyişiniz  çünkü av ve avcılığı sadece zengine yamarsak bu kapitalist düzen meydana gelir ve buda bizi yani normal kazançlı insanları köle yapar sizin bunu hangi düşünceyle yazdığınızı anlamak güç Türkiye'nin batısındaki tüm medeni demokratik ülkelerde öldürme ve yaralama suçları türkiyenin 3,2 katı daha yüksek bu medeni değimiz ülkeler bizim gibi yabancı aşığı değiller kendi öz mallarına sahip olup onların daha kaliteli olmaları için çaba sarfediyorlar yurtdışına gittiniz amarikada bir gunshop a girdiğinizde ilk ne gördünüz? hep amerikan silahları iyisi kötüsü ve hemen hemen herkese silah satımını gördünüz ve  içiniz gitti ama o medeni ülkede bu şekilde silahı sadece burjuva sınıfı alır diye bir şart yok
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

The following users thanked this post: Özkan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #85 : 18 Nisan 2015, 11:23:40 »
konuyu yüksek müsadelerinizle kitliyorum

1980-Elazığ

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #86 : 18 Nisan 2015, 11:26:42 »
 :)
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #87 : 18 Nisan 2015, 11:27:22 »
Bizim gibi yurtdışı falan görmemiş avcılara tecrübelerinizi biraz daha detaylı aktarmanızı rica ediyorum.

Siz bunu Amerika'da hangi mağazada gördünüz?

yurtdışına gittiniz amarikada bir gunshop a girdiğinizde ilk ne gördünüz? hep amerikan silahları
1978 - Istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #88 : 18 Nisan 2015, 11:33:02 »
benden niye uğraşıyorsunuz anlamadım

1980-Elazığ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #89 : 18 Nisan 2015, 11:40:55 »
Ben sizin tecrübelerinizden bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.

Mesela şurada, ölçülen taksimat fotoğrafta görünmemesine rağmen, fotoğrafları sıraya koyup neden paylaştınız anlamaya çalışıyorum.

"Kumpas kullanmayı bile bilmeden buradaki insanlara ahkam kesiyorsunuz" demiyorum yanlış anlamayın, neden ölçülen taksimatı yok fotoğraflarda mesela ? Tecrübe ve bilgilerinizi rica ediyorum.
http://avlakforum.com/forum/ata-av-tufekleri/ata-venza-namlu-ve-1-3-5-sok-caplari/msg1270499/#msg1270499

Ata venza namlu ve 1-3-5 şok capları

Daha sonra, "onları zaten biliyoruz ortaya bir şey koymamışsınız" dediğiniz konulardan bir kaç şey konusunda danışacağım... Yay regülasyonu hakkında fikrinizi bu işin nasıl ve neden yapılması gerektiğini, namlu üretim metodlarından bahsetmenizi de rica edeceğim.

Tecrübe ve bilgilerinizi rica ediyorum, lütfen.

benden niye uğraşıyorsunuz anlamadım
1978 - Istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #90 : 18 Nisan 2015, 12:15:30 »
Beyfendi o resmi bir büyükgum istedi bende yayinladim kendisi tsk etti ve elektronik olarakda vereceğimi soyledim kaldi ki benim kimseye heleki size birşeyi kanitlamaya hicmi hic ihtiyacim yok nitekit sergilemiş oldugunuz tavir ve hareketler birseyi toplum icinde ispatlamaya calismaniz sizin ne kadar tecrubeli ve bilgili ortam adami oldugunu gösterir nitelikte bu siteye faydali olmak istiyorsaniz eger gidin insanlarla didismeyi bırakarak faydali isler yapin saygi ve sevgilerimle

1980-Elazığ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #91 : 18 Nisan 2015, 13:53:16 »
Selim Bey şimdi, yapmayın Allah aşkına, konuyu kilitlemişsiniz.

Tartışmak için açılmış konu, satış ilanı değil ki ? Dolayısıyla yönetime başvurdum, uygun görüldü tekrar açtılar konuyu , şansıma  :)

“Faydalı işler yapın” demişsiniz, bu öğüt kulağımda küpe olacak emin olabilirsiniz, elimden geleni yapmaya çalışacağım bundan sonra, söz.

Ama bundan sonrasına geçmeden önce:

Siteye 1 hafta önce üye olmuşsunuz, çok güzel, siteye bizlerden daha fazla faydalı olmuş olabilirsiniz, bizim de siteye hiç bir faydamız olmamış olabilir ama konumuz o değil ki...
Bir de belki biraz yeni olduğunuz için bilmezsiniz, Tuncay Kahraman’ı kendinize özür dilettiniz ya,  o özür bence size özür dilenecek bir şey yaptığı için değil, sadece ve sadece olgunluğundandı. O kişi bu sitedeki “sizin kadar olmasa da” en bilgili tecrübeli bir kaç avcıdan biridir. Ben, kendisinin yazdıklarını hep sonuna kadar okurum ve yazdıklarından da faydalanırım.  Kendisine çok saygı duyarım. O’nun da hakkımda benzer hislere sahip olduğunu sanıyorum, biz avcılar genelde birbirimizi severiz ve birbirimize saygı duyarız.
Bir de böyle , avcı avcıya muhabbetlerimiz, “bizce” tatlı atışmalarımız hep olurdu, keyif alırdık, izleyenler okuyanlar da araya dahil olur hep birlikte muhabbet ederdik,  siteye çoğu zaman sırf bu muhabbetler için girerdik. Bu tatlı muhabbetler arasında, arayıp bulamayacağımız tecrübeleri birbirimizden öğrenerek , keyif almaya devam ederdik. Keşke küstürmeseydiniz bu kadar tecrübeli bir avcıyı.  O yazmaz, uzatmak istemez ama ben O’nun ve bunları okuyan başka tecrübeli avcıların da siteye yazmaktan imtina etmemesi için bunları yazmak zorunda hissediyorum.

Gelelim kumpastaki taksimat konusuna :) Tecrübeli avcıları yazmaktan imtina eder hale getiriyorsanız biz kimlerden faydalanacağız ? Tabii ki geride kalan sizin gibi bilgili, tecrübeli avcılardan, lütfen bunu da anlayışla karşılayın.
Şimdi...
O resmi “bir büyüğünüz neden kumpasın ölçüm sonucunun göründüğü taksimat kısmı görünmeyecek şekilde çekip göndermenizi istedi” ? Bunu da merak ediyorum.  Ölçüm sonucunun olduğu kısmı kesip kareden çıkardığınız kumpas ölçüm fotoğrafı  ne işine yarar ki? Bu konuda bize birazcık bilgi, azıcık bilgi lütfen..

Bir de, bana hitaben "o yazdıklarınızı zaten herkes biliyor ortaya koyduğunuz bir şey yok" demişsiniz ya, ki çok iyi niyetle belki bir faydalanan olabilir diye yazmıştım o yazdıklarımı.. Demek ki faydalı olmamış. O halde sizden rica ediyorum. 

Mesela ülkemizde kubuzları neden hep krom kaplama ya da biraz uyduruk “kostik” boya gibi şeyler yapıyorlar?... Bu Avrupa'lı üreticilerin ise kubuza, kubuzun parçalarına uyguladığı farklı renklendirme ve mukavemeti artırma metodları hakkında da, kullandıkları çözeltilerin formülasyonları, artıları eksileri , uygulanan işlemin süreçleri hakkında da biraz bilgi verebilir misiniz? Herkes biliyorsa ben de bilmek istiyorum,  benim neyim eksik?  Ben bilmeden bu halimle mi kalayım? Benden niye saklanıyor? Bana da öğretin. “Bir şeyin bir şeyiyle bir şeyin bilmemne nitratı falan filanı” diyorlardı sanırım, hadi formülasyonlarını özet geçin de, kabın hacminin, parçanın çözeltiye daldırıldığı seviyesinin bile önemli olduğunu falan söylüyorlar, bir de bunların formülasyonları üreticiden üreticiye değişiyormuş? Nasıl yani, nasıl oluyor, azıcık bir şey bahsetseniz de o kadarıyla internetten google'da arayıp bir şeyler öğrensem ? Azıcık , lütfen... Bir kaç kelime yeterli.. Ben o bir kaç kelimeyle, "google"dan alır yürürüm.

Ama önce şu taksimat konusunu açığa kavuşturmamız lazım, sonra diğerleri.  Başka bir kaç şey daha var kafama takılan, hani şu "yukarıda yazdığım ama bunları zaten herkesin bildiğini söylediğiniz" konuların içinden... Kafamı kurcalıyor, "nasıl oluyor da oluyor" diyorum , bilgi eksikliğinden takılıp kalıyorum. Onları daha sonra danışacağım.
Bir de şu yukarıda  yazdığınız “terimsel kelimeler” ne demek? Google’dan aratsak bulabilir miyiz acaba bunun anlamını ? Sakın yanlış anlamayın, “her mesajınızda Türkçe’yi de katlediyorsunuz” demiyorum.  Sadece “terimsel kelimeler” nedir? Öğrenmezsem bu gece uyuyamam.
Ama taksimat ve tüfekler konusundaki herkesin bildiği şeyler daha önemli ve öncelikli , oradan başlayın , lütfen.
Lütfen. Rica ediyorum Selim Bey. Kızmadan, konuyu değiştirmeden, yuvarlamadan sorduğum sorulara bir kaç kelimeyle de olsa (“terimsel kelimeler” de kullanabilirsiniz sorun yok) , açıklık getirin, birazcık aydınlatın.

Beyfendi o resmi bir büyükgum istedi bende yayinladim kendisi tsk etti ve elektronik olarakda vereceğimi soyledim kaldi ki benim kimseye heleki size birşeyi kanitlamaya hicmi hic ihtiyacim yok nitekit sergilemiş oldugunuz tavir ve hareketler birseyi toplum icinde ispatlamaya calismaniz sizin ne kadar tecrubeli ve bilgili ortam adami oldugunu gösterir nitelikte bu siteye faydali olmak istiyorsaniz eger gidin insanlarla didismeyi bırakarak faydali isler yapin saygi ve sevgilerimle

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #92 : 18 Nisan 2015, 13:56:40 »
Konunun karşılıklı polemiğe dönüşmemesi ricasıyla genel istek üzerine kilidini kaldırıyorum
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #93 : 18 Nisan 2015, 13:57:48 »
Herkese merhabalar selamlar... Öncelikle belirteyim ki bu yazdıklarım sadece beni bağlar kimsenin zevkini hedef almıyorum Devamli yerli üretimden yana biri olarak tüfek piyasasindaki avrupa fiyatlarinin neden bu denli yüksek olduğunu hep merak etmişimdir bugün internette cesitli ithal av tufekleri var bunlarin çoğu 7 bin uzeri fiyatlarla alıcı buluyor simdi soruyorum size bizim kendi uretimimiz olan ortalama 2 bin liralik bir tufekle ne farki var görüntü desen aynı kalite desen aynı vuruş isabet desen ayni satis sonrasi mala sahip cikma bizim türk mali daha iyidir bizler yani biri çoğumuz avcılığı hobi olarak yapiyoruz av sezonunda en fazla on onbeş  kez cikabiliyoruz yani bizim gelir kaynağımız avcilik degil tabi gecimini avcılık ile kazanana sözüm yok ote yandan yılın belli ayları  hariç tüfeğini tenekeye pet şişeye ateşleyen bir halk olarak elinde 8 binliralik bir tüfeğin olmasi pek bisey ifade etmiyor simdi avrupa tüfek kullananlar ihtal tufekler ariza sorun cikartmiyor diyebilir buda şöyle ki yabanci av sitelerinde de bizdeki gibi ellerindeki tufeklerden sikayetci olan var yani bu degismez bir kural sadece biz elimizdeki bir barettaya toz kondurmuyoruz niye on bin lira vermisiz. Onun tutukluk yapma lüksü yok :) kissaca herseyde oldugu gibi tüfek alimlarimizda. Da avrupayi hayat bizi cezb ediyor avruvada 600 700 € olan bir tufege 7 -8 bin vererek

Merhaba  öncelikle belirteyim yazdıklarımı kişisel algılamayın ..

1.iyi ve kaliteli herşey pahalıdır öncelikle bunu unutmayın..ucuz etin yahnisi yaman olur ( Buda Türk Atasözü ) ucuz mallarla ilgili birçok atasözümüz var hemde bize ait neden acaba ? düşünmek lazım

2.tenekeye pet şişeye ateşleyen bir halk demişsiniz bunu sadece biz yapmıyoruz youtubedan size avrupada bir çok video atabilirim.. Ayrıca Türkiyede patern ve penetrasyon olayını layıkı ile yapan insanlar mevcut forumumuzdada mevcut..

3.avrupadaki el emeği içşiliği yüksek ve malzeme kalitesi türk silahlarından iyi olduğu için tüfekler pahalı bize gelene kadar vergiler vs vs vs...Blmiyosanız ne vergi koyduklarını gösterebilirim

4.Silahlarda Arıza demişsiniz Haşa ALLAH yapısı değilki bu arızalı tabiki çıkabilir ama 1000 de 1 dir ve firmalar arıza oranlarını en aza düşürmek için AR-GE çalışmalarını özel olarak sürdürüyor bunlar için özel ekipleri teknisyenleri var..Türk firmalarında böyle birşey yok =)

5.silahların çalışma prensiplerinin mucidleri benelli browning beretta gibi baba firmalar bu işlere ömürlerini vermiş adamlar..Türklerde kim neyi hangi çalışma prensibini icad etmiş acaba ? kopya al benzet 3-5 değişiklik yap yeni sistem hesabı sür piyasaya devrim yaptık onu yaptık bunu yaptık diye övünmek ile oluyor bu işlerki ?

yazıcağım çok şey var daha ama gereksiz polemik yapmak istemiyorum Türk silah sanayisi gelişmekte olduğu için...

ve bu işi layıkıyla yapmaya çalışan insanlara bu tarz konuşmalar hiç yakışık almıyor şahsi görüşüm bir insanı tanımadan ne yaptığını bilmeden bu şekilde yargılamak ....
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #94 : 18 Nisan 2015, 14:19:19 »
Öncelikle kilitlenen bir konunu tekrar yetkili tarafından açılması hoş bir durum değil...
Ömer bey sizden sadece 2 yıl küçükğüm takındığınız alaycı hitap ve sorgulayıcı soruş şeklini değişmediniz takdirde sizinle bilgi paylaşmam imkansız
Samet bey yazdıklarınız kısmen doğru ne yazikki bu eksiklikler türk toplumunda sadece silah sanayinde değil tüm sanayi dallarında mevcut.
Pahalı ürün kaliteli olacak diye bir kaide her zaman işlemez avrupada 1800 euro (kaldıki bu ücret kendi almı gücleri ile doğru orantılı 1800 euroyu kendi kur hesabından yapmak yanlış olur) satılan bir tüfek bur da 10 bin lira  bu düz bir mantıkla biz kaliteli vergi almış oluyoruz

1980-Elazığ

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #95 : 18 Nisan 2015, 14:26:38 »
Eeee, sinirlenmeye başlayacağım ama!

Hem sitedeki tecrübeli avcıları küstürün, gönderin, yazmaktan imtina eder hale getirin, hem de bilgilerinizi bizimle paylaşmayın!

Biz nereden öğreneceğiz o zaman ? Kime soracağız ?

Paylaşın , bekliyoruz, lütfen nazlanmayın, taksimat kısmından başlayın, sonra herkesin bildiği tüfek üretim süreçlerini danışacağım. Orada benim de bir kaç küçük küçücük bildiğim şey var, belki çakışırsa teknik olarak tartışma imkanımız da olur.

Paylaşın lütfen. Bekliyorum.

Öncelikle kilitlenen bir konunu tekrar yetkili tarafından açılması hoş bir durum değil...
Ömer bey sizden sadece 2 yıl küçükğüm takındığınız alaycı hitap ve sorgulayıcı soruş şeklini değişmediniz takdirde sizinle bilgi paylaşmam imkansız
Samet bey yazdıklarınız kısmen doğru ne yazikki bu eksiklikler türk toplumunda sadece silah sanayinde değil tüm sanayi dallarında mevcut.
Pahalı ürün kaliteli olacak diye bir kaide her zaman işlemez avrupada 1800 euro (kaldıki bu ücret kendi almı gücleri ile doğru orantılı 1800 euroyu kendi kur hesabından yapmak yanlış olur) satılan bir tüfek bur da 10 bin lira  bu düz bir mantıkla biz kaliteli vergi almış oluyoruz
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #96 : 18 Nisan 2015, 14:30:36 »
Avrupanın 1800 euro luk yerli tüfeğine pahalı yaftası vurmayın.

Olsa olsa onların gelir durumu düşük avcılarının ortalama tüfeği olur.

Orta sıra tüfeklerinin fiyatlarını daha telaffuz etmiyorsunuz,  Ohhaa ev mi araba mı alıyorsunuz söylemlerine daha geçmediniz.

Kısır döngü bu bilen bu iş böyledir der, bilmeyen olmaz böyledir der.

Orta da bir REALİTE var.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #97 : 18 Nisan 2015, 15:38:01 »
RIZZINI av tüfekleri her kes bilir. ülkemisde trap atışları için çoğu sporcu bu tüfekleri kullanır. bende hep derimki arkadaş bu tüfekler neden pahalıdır.  bu markanın 250.000 euro- 300.000 euro olan fiyatlarını fransa fuarından tv den gördüm. ağsım açık kaldı evet. nedir bu tfüekleri bu denli pahalı kılan. ama diyemeyiski arkadaş türk yapımı silahlar da iyi aynı şekilde kaliteli. bu tüfekleri böyel pahalı yapan yanları var. kalite- kullanılan malseme- el işçiliği ...      şimdi varmı söyleyecen bir kişi türk yapımı silahlar bu deidğin tüfeklere kök söktürü yada aynıdır diye. çok merak ediyorum !!!!! 
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #98 : 18 Nisan 2015, 15:54:38 »
RIZZINI av tüfekleri her kes bilir. ülkemisde trap atışları için çoğu sporcu bu tüfekleri kullanır. bende hep derimki arkadaş bu tüfekler neden pahalıdır.  bu markanın 250.000 euro- 300.000 euro olan fiyatlarını fransa fuarından tv den gördüm. ağsım açık kaldı evet. nedir bu tfüekleri bu denli pahalı kılan. ama diyemeyiski arkadaş türk yapımı silahlar da iyi aynı şekilde kaliteli. bu tüfekleri böyel pahalı yapan yanları var. kalite- kullanılan malseme- el işçiliği ...      şimdi varmı söyleyecen bir kişi türk yapımı silahlar bu deidğin tüfeklere kök söktürü yada aynıdır diye. çok merak ediyorum !!!!! 
Adem PERAZZİ olmasın o bahsettiğin marka   :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Adem KOCA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #99 : 18 Nisan 2015, 15:56:59 »
Adem bey bahsettiğiniz bu tüfekler benim de bi ara tv de izlediğim som altın kaplamalı yada mücevher işlemeli tüfekler olmasın ? 250-300 bin euro demek ortalama 750 bin tl demek. 750 bin tl ye sadece işçilik ve parça kalitesi mi ? Olacak iş değil...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986