HUKUK KÖŞESİ > KANUNLAR, YÖNETMELİKLER, GENELGELER, MAK KARARLARI

Köpek beslemenin hukuki boyutu

(1/4) > >>

Hüseyin AKGÜN:
Arkadaşlar merhaba.Bildiğiniz üzere av köpeği besliyorum.Köpeğimi müstakil evimin bahçesinde besliyorum.Köpeğim sözde çok havlıyormuş.Bundan rahatsız olan rahatsız komşu varmış.Bu konu hakkında ben diğer yolu çok iyi biliyorumda hukuki anlamda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba.

Mustafa DEMİRTAŞ:
aslında polisinde belediyeninde yetkisi dahilindedir,köpek havlamasıyla ilgili özel mevzuat yoktur,yalnız hertürlü çevreyi rahatsız edecek seslerle ilgili mevzuat vardır...mahalle sakinleri imza toplar belediyeye müracatta bulunurlarsa zor durumda kalabilirsiniz....karşılıklı anlayışla sorunun çözümü çok daha kolaydır...tşk

Enes KOÇAK:
Bir Rottweiler sitesinde daha önce okuduğuma göre sadece komşuların şikayetiyle ne belediye ne de emniyet köpeğinize müdahele edemez ,itirazınız halinde bilirkişi gelir şikayetçi olanın  mahallinden ses (desibel) ölçümü yapar eğer gerçekten rahatsız edici boyutta ise hukuki müdahele olabilir ancak..

Önder GİRGİN:
Hüseyin kardeşim belki hoş degil ama tek çözüm havlama tasması

benim köpeklerimde şehir içinde müstakil evde çok sorunlar yaşadım en sonunda havlama tasması aldım

Ahmet EMİN:
bildiğim kadarıyla köpeğinizi bağlı bulunduğunuz belediyeye kayıt ettirdiğiniz ve aşı kartlarında aşılarının tam olduğunu ispat ettiğiniz sürece hiç bir şikayet size kanuni yönden bir yaptırım uygulatamaz. Kaldıki eviniz müstakil.........

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git