Gönderen Konu: köpek eğitimi teknikleri (zamana göre)  (Okunma sayısı 4230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
köpek eğitimi teknikleri (zamana göre)
« : 11 Ağustos 2010, 14:17:17 »
ARkadaşlar 50 günlük kırma bir köpek aldım arkadaştan eğitimini verecem fakat nette detaylı bir eğitim metni bulamadm bildğiniz varsa llinkini yazar mısınız

hayvanın yaşına göre anlatımı olan yapılması ve yapılmaması gerekenlerin olduğu yöntemlerin detaylı anlatıldığı teferruatlı bir şey lazı teşekkür ederim

ayrıca mama veremiyorum evde kendim besliyorum evde nasıl mama hazırlayabilirim tarif edermisiniz
teşekkürler
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
Ynt: köpek eğitimi teknikleri (zamana göre)
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2010, 00:15:00 »
kimse bilmiyor mu
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2010, 00:21:58 »
kerem köpek egitimi deryadeniz yaban tv de burak kaabakçının videoları var...onları izleyebilirsin....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Erol SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2010, 00:45:39 »
Pek çok yerde de bu yazıdan alıntılar oluyor.Aşağıya attığım linkte tamamı var.Amatör bir yetiştiriciye  fazlasıyla yeter.
http://www.cukav.com/portal1/index.php?page=mypage&op=openPage&title=Av+k%F6pe%F0i+e%F0itimi
Erol SARI
1976 KONYA

Çevrimdışı Kerem BİBER

• *
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2010, 12:19:27 »
teşekkürler baya faydası olacak
Kerem BİBER
1980 KAHRAMANMARAŞ HATAY

yükle resim

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2010, 11:39:21 »
Önceleri 5-10 saniye ensesinden tuttuğunuz yavruyu sonraları yavaş yavaş daha uzun süreler tutun. Göreceksiniz en fazla bir hafta sonra yavru siz "hadi" demeden yemeğini yemeyecektir. Eğer biraz bekliyor ama sizin emriniz olmadan yemeğe atlıyorsa hiç sesinizi çıkarmadan ensesinden tutup bir müddet bekletin ve emir vererek yemeği yemesini sağlayın. Anne köpekler de yavrularına kızdıklarında enselerinden tuttukları için en uygun uyarı yöntemi enseden tutmak olmalıdır. Kesinlikle yavru ya da büyük bir köpeğe vurmayın. Bu arada unutulmaması gereken
nokta yavruya bir tasma takılması gerektiğidir. İlk bir iki gün rahatsızlık duyacak ama sonra onu bir parçası olarak kabullenecektir. Tasma da bir köpeğin eğitiminde önemli bir yer teşkil eder. Köpeğiniz yemeğini yedikten hemen sonra dışkılama gereksinimini giderecektir. Bu sebeple tasmasına ekleyeceğiniz bir gezdirme kayışıyla yavruyu gezdirmeye gidin. Kayışı tasmaya takın ve bir elinizle arkasından bastırıp diğer elinizle göğsünden tutarak "otur" deyin, birkaç saniye bekledikten sonra kapıyı açın ve çıkın. Yavru kısa sürede "otur" emri alındıktan sonra gezmeye gideceğini anlayacaktır. Oyununun çok önemli olduğunu daha önce belirtmiştik; yavru bu emirleri bir oyun olarak görecek ve hemen olumlu tepki verecektir. Yavruyu gezdireceğiniz alan pek fazla insanın hele hele hiç aracın olmadığı bir yer olmalıdır. Alana gelince yine aynı hareketi ve emri tekrarlayarak oturtun ve yavruyu salın. Bırakın gezsin, gereksinimini gidersin. Ara sıra "gel" diyerek çağırın ve geldiğinde sevin. "otur" diyerek ve daha önce sözünü ettiğimiz hareketi tekrarlayarak oturtun ve sevgi dolu sözlerle onu övün. Göreceksiniz bir iki hafta içinde siz emir vermeden yemeğini yemeyen, otur deyince oturan bir yavrunuz olacak. Kayışı tasmaya takın ve bir elinizle arkasından bastırıp diğer elinizle göğsünden tutarak "otur" deyin, birkaç saniye bekledikten sonra kapıyı açın ve çıkın. Yavru kısa sürede "otur" emri alındıktan sonra gezmeye gideceğini anlayacaktır. Oyununun çok önemli olduğunu daha önce belirtmiştik; yavru bu emirleri bir oyun olarak görecek ve hemen olumlu tepki verecektir. Yavruyu gezdireceğiniz alan pek fazla insanın hele hele hiç aracın olmadığı bir yer olmalıdır. Alana gelince yine aynı hareketi ve emritekrarlayarak oturtun ve yavruyu salın.Bırakıngezsin,  gereksinimini gidersin. Ara sıra "gel" diyerek çağırın ve geldiğinde sevin. "otur" diyerek ve daha önce sözünü ettiğimiz hareketi tekrarlayarak oturtun ve sevgi dolu sözlerle onu övün.Göreceksiniz bir iki hafta içinde siz emir vermeden yemeğini
yemeyecektir.NOT:Alıntıdır(Bir siteden aldım lazım olur diye kaydetmiştim Hatırlayamıyorum)
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.