Gönderen Konu: sertifika alamıyoruz halk eğitim merkezi bağış istiyor ne yapmalıyız  (Okunma sayısı 11944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
kulup 30 kişiyi tamamladı kulup başkanı halk eğitim merkezine başvurdu ama halk eğitim müdürü kişi başı 30 tl yani 900 tl Ziraat bankası şu hesaba katkı payı adı altında para yatırın ve makbuzla gelin kursunuzu açalım yoksa açmam diyor.ben milli eğitim müdürlüğünü aradım siz avcısınız sizde para var o kadar malzeme alıyorsunuz 30 tl verseniz ne olur diyor. işin içinden çıkamadık halk eğitim müdürü resmen tehdit ediyor ben çok soruşturma geçirdim bir tanedaha olsa benim için farketmez diyor.şikayet edelim diyoruz ama milli eğitim ses bile çıkarmıyor. bir daha gidelim diyoruz eğer olmazsa valiliğe şikayet edelim diyoruz.bu konuda bilgiler olanlardan acil yardım yaklaşık 3-4 aydan beri oyalıyor bizi benimde en çok tedirgin olduğum konu bir defa verirsek arkadan gelen arkadaşlarda bizim yüzümüzden devamlı vermek durumunda kalacak.bu para bu gün için 30 tl yarın arkadaşlarımız tekrar başvurduğunda ehli keyif olarak kaç para istiyecekleri belli değil bu konuda yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum 05459528178
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2011, 17:38:14 Gönderen: Raşit AKTAŞ »
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Bence istenen parayı verin gitsin. Sonuçta sizden istenen rüşvet değil. Bankaya yatırılması istenmiş. O yatırılan parayla da mutlaka kurumun bazı ihtiyaçları karşılanacaktır.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Yakup ŞENTÜRK

• Müdavim Üyemiz
  • Zaman bir olma zamanı bizim için...
Bu konuda dershaneler yararına bir çifte standart var maalesef. Dershaneler kursiyer başına DKMP döner sermayesine herhangi bir bedel yatırmadan sadece aldığı izin doğrultusunda kurs düzenleyebiliyor.

Ancak avcı derneği ve HEM (Halk Eğitim Merkezi) iş birliği ile düzenlenen kurslara katılanlar kişi başı ücret ödediği yetmiyormuş gibi kurs merkezine katkı yapmak, gerekirse sertifika temin etmek hatta yazdırmak ve hatta imzaların atılması için koşturmak zorunda kalıyor.

Maalesef yapabileceğiniz HEM müdürü arkadaşla görüşüp iyi niyetle bu talep edilen ücreti uygun bir rakama indirmekten geçiyor. Bundan sonraki süreç için de il veya ilçenizde bir dershaneyle dernek olarak anlaşıp kurs düzenleme izni almalarını sağlamanız gerekiyor. O zaman daha uygun rakamlara kurslar düzenlenecektir. Kolay gelsin.
Yakup ŞENTÜRK
A Rh + 1977 ANKARA
Ankara Gölbaşı

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
hesap numarası kuruma ait birde 30 kişiyi ikna etmekde zor bir iş mutlaka biri çıkacak ve ben vermiyorum diyecek gibi
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
Tamam da bu daha başlangıç,sonraları o kursu bitirdiğinizde Avlanma Belgesi almak için vergi mükellefi olacak bu yıl için 102,50 TL (üstelik Ocak ayı içinde yatırmazsan icra gelecek!)ayrıca her yıl bandrol için 100 TL civarı bir rakam ödeyeceksiniz!
İyisi mi siz hiç başlamayın...
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2011, 08:43:15 Gönderen: Bülent KOCA »
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı A.Rıza KARAKULAK

• Müdavim Üyemiz
Valiliğe ayrı ayrı tüm adaylar kapsamlı birer dilekçe verin ve takip edin.Saygılarımla
Ali Rıza KARAKULAK
1958 KARŞIYAKA

Çevrimdışı Kadir ALP

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar Halk Eğitim Merkezlerinin açmış olduğu kurslarda yapacakları bazı giderleri (kırtasiye V.B) kursiyerlerden almak gibi bir yetkileri olduğunu biliyorum. İlgili kişide bu maliyetler karşılığını istemiş olabilir.
Esas konu avcılık sporu maliyetli bir iştir. Yıllık ödenen vergiyi ,pulu saymasan bile bu sporun tüfeği ver,köpeği var, fişeği var, ulaşımı var, kıyafeti var. Yani pek çok maliyeti var.
İki kutu fişek parasını ödemek istemeyen avcı adaylarına ,avcı olmak isteyip istemediklerini tekrar düşünün derim.
Yanlış anlaşılmaması için de aylık ücretli çalışan biri olduğumuda belirtmek isterim.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
Hiç düşünmeden yatırın ben geçen hafta oğlum için 250 tl istediler. 225 tl ye razı oldular.bu İstanbul anadolu yakası için olan fiyatı.  rastgele
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Turan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
Sertifikalar verilirken tekrar para talep edlmeyecekse yatırın gitsin iptal edilirse sizin için sıkıntı olur.
Turan ÇETİN
1960-Burdur

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
bazı arkadaşlar ve abiler bu işi bırakın gibisinden bazı şeyler konuşmuşlar biz bu paylaşımı yaparken bireysel düşünmediğimizden paylaştık.allaha şükür on numara olmasa bir tüfeğim var simson sulh on numara köpeğimde var benim için bunlar sorun değil av bayii arkadaşım var ne istesem alır giderim .benimle ilğili sorunda yok ben 30 değil 3 000 tl de veririm yarın da bunlar olacak zaten bırakın diyen arkadaşlara diyorum oğlun gelecek ve sana diyecek zamanında baba neden hakkınızı aramadınız biz avlanamıyoruz verğiler çok ağır ama tabi anlayana ben bireysel düşünmeyerek zaten elimden geleni yapıyorum milli eğitimi aradım vali danışmanıyla görüştüm.ben kendi çıkarlarım için görüşmedim laf eden arkadaşlar bu gün burada yarın senin memletinde bunu anlayabilene tabiki birde şu var HAK VERİLMEZ ALINIR  BÜLENT KOCA BUNU İYİ OKUR İNŞALLAH
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2011, 17:03:02 Gönderen: Raşit AKTAŞ »
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Valiliğe ayrı ayrı tüm adaylar kapsamlı birer dilekçe verin ve takip edin.Saygılarımla
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Bülent KOCA

• Müdavim Üyemiz
bazı arkadaşlar ve abiler bu işi bırakın gibisinden bazı şeyler konuşmuşlar biz bu paylaşımı yaparken bireysel düşünmediğimizden paylaştık.allaha şükür on numara olmasa bir tüfeğim var simson sulh on numara köpeğimde var benim için bunlar sorun değil av bayii arkadaşım var ne istesem alır giderim .benimle ilğili sorunda yok ben 30 değil 3 000 tl de veririm yarın da bunlar olacak zaten bırakın diyen arkadaşlara diyorum oğlun gelecek ve sana diyecek zamanında baba neden hakkınızı aramadınız biz avlanamıyoruz verğiler çok ağır ama tabi anlayana ben bireysel
düşünmeyerek zaten elimden geleni yapıyorum milli eğitimi aradım vali danışmanıyla
görüştüm.ben kendi çıkarlarım için görüşmedim laf eden arkadaşlar bu gün burada yarın senin
memletinde bunu anlayabilene tabiki birde şu var HAK VERİLMEZ ALINIR  BÜLENT KOCA BUNU
İYİ OKUR İNŞALLAH

Dostum canını sıkma benim oğlum için ben onun sorusunun yanıtını veririm de:30 lirayı mesele edecek adamın meraya çıkınca avcı mı,etçi mi olacağını ?takdirlerinize sunuyorum ve ekliyorum zaten böyle düşünen arkadaşlar meralara iyice dağılmaya başladı;av kazaları,tartışmalara-kavgalar v.s v.s yani sonuçta:Zaten bunlardan oğluma(sadece benim değil hepinizin oğluna)birşey kalmayacak!
Sen herşeyi biliyor,yazıyor ,çözüyorsun ya;senin memleketinde çil yokmuydu keklik savrulmuyormuydu şimdi nerede?
Bülent KOCA-1970  Çal   505 8281132 Alaşehir

Çevrimdışı Kadir ALP

• AvlakForum Üye
  • *
evet iş üç kürüş beskuruş meselesi değil iş hakları olmayn bir ücreti istiyoırlar birde burada estiriyorlar neymiş """kaç defa soruşturma geçirmiş bidaha da geçirse önemli dğeimiş..."""" bu adamlar avcıyı yolunacak bir keriz kaz olarak görüyor... bizi para içinde yüzüyor sanıyorlar...yasal değilse vermeyin hatta gidin abi nimet cucukcuya direk elden toplanın ve görüşmek isteyin...maden yetkili makamlar da kendi adamlarını tutuyor 30 kişi az değil... ısrar edeilirse bir sunuca varılır ... gizli kamerayla flan cekin abi... gönderin bir haber programınıa...hakkınızı arayın .....madem çirkeflik yapıyorlar sizde yapın... böyle adamlarla uğrasacaksınız ki başkalarınada yapmaya devam etmesinler... bu bağış paralarının nereye gtiiği de belli değil... yok arkdaş öle ver gitsin 30 tl denmez diyemezler.... benim önceki yazındada dmek istedğim ya koşturan hakkını rayacaksın yada bırakıp işine bakacaksın...bu bence rüşvetin yasal adı oldu artık bağış... bağış talep edilmez istenmez bağış gönülden yapılır... sizden bunu istemek gibi bir hakları yok...kendi gönlünden verisen o başka...bakanlığa felan telefon ettinizmi... il milli eğitime değil...genel müdürlğüe...istedikleri yasal değil zayıf bir yerleri mutlaka varıdr devam edin derim hakkınız arayın...hatta bu konu da teşkilat şeklinde bölgelerden iç anadolu dan diğer bölegelrden şehirlerdeki bu durumla karşılaşan diğer avcılarda bu türlü şikayet sayısı arttıkça iş dah cidii bir görünüm kazancak..millli eğitime dilekçelerde yazılırsa belki iş dha cidii gözükür ve üstüne düşerler...

Yemez. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinede gitsinler.

Daha öncede dediğim gibi Halk Eğitim Merkezleri açmış olduğu kurslardaki bir takım giderlerini kursiyerlerden tahsil etmek gibi yetkiye sahiptir. İstenen parada kursu açan HEM nin banka hesabına yatıyorsa yasal bir uygulamadır. Bir hak kaybı olduğunu düşünenler hakkını arayabilir. Ama ilgili müdürün istediği bu parayı herhangi bir bilgi , kanıt delil olmadan yasal olmayan bir paraymış gibi, rüşvet istiyormuş gibi, kişiyi veya kişileri suçlayıcı, kişilik haklarını rencide edici yorumlar yapmamaya özen gösterelim.

Kadir ALP
1970-Adana

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Dostum canını sıkma benim oğlum için ben onun sorusunun yanıtını veririm de:30 lirayı mesele edecek adamın meraya çıkınca avcı mı,etçi mi olacağını ?takdirlerinize sunuyorum ve ekliyorum zaten böyle düşünen arkadaşlar meralara iyice dağılmaya başladı;av kazaları,tartışmalara-kavgalar v.s v.s yani sonuçta:Zaten bunlardan oğluma(sadece benim değil hepinizin oğluna)birşey kalmayacak!
Sen herşeyi biliyor,yazıyor ,çözüyorsun ya;senin memleketinde çil yokmuydu keklik savrulmuyormuydu şimdi nerede?
BÜLENT KOCA YA CEVAP
evet oğluna bir şey kalmayacağı doğru sizin gibiler oldugu   sürece kalmayacak zaten bu hayvanın limiti bu diye illa dolduranlar sizler değilmisiniz ne olur bir tane keklik vursan iki tane yerine ama sen usta avcısın limitini doldurman lazım demi bana avcılıktan söz eden sen olamazsın ben doğdum doğalı avcılığın içindeyim senin oğlunu düşünmesemde başkalarının oğlunu düşünmek benim vatandaşlık borcum bu gün sana dokunmaya yılan yarın seni sokar bülent koca
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2011, 09:44:02 Gönderen: Raşit AKTAŞ »
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
arkadaşlar milli parklar genel müdürlüğüyle konuştuk para almamaları gerektigini söylediler.bize dilekçeyle başvurun bu sorunu türkiye genelinde çözelim dediler. bizde başvurduk olursa çok güze olacak bizim istediğimizde buydu genel olarak bir şeyler olsun biraz başardık gibi bakalım
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• AvlakForum Üye
  • *
Arkadaşlar bu sertifikanın ilk verilişinde Avcı Kulüplerine para verilirdi Milli Parklar tarafından.
Ben ve çoğu arkadaşım para vermeden sertifika aldık daha sonra bu ticarete döküldü .
Bu konuyu halledecek yine Milli Parklar olması gerekir.
Neden Milli Parklar sertifika adı altında hizmet vermeden Ziraat bankasına para yatırtılıyor.
Bu paradan Halk eğitim Müdürlüğünün ihtiyaçları için verilemezmi.
Bu bir sektör haline geldi Avcıları keriz yerine koymuşlar VURUN ABALIYA misali her sezon Harcından tutun Av puluna kadar devamlı geçiriyorlar.
Avcıların bir araya gelip yürüyüş yapamıyacaklarını Polis JOP ve Gaz bombasından korktuklarını
bildikleri için bunu öderler deyip mecbur bırakıyorlar bazı haraçları.

İsmail ÇIKRIKÇI
1957 BALIKESİR
Tel. 05326577460

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
ismail abi ellerinden öpüyorum senin gibi düşünenler lazım bakalım milli parlak genel müdürlüğü halledeceğiz demiş sonuç ne olacak abi
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Raşit AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
yusuf kardeşim bu iş olursa tüm türkiye  olacak bu bizim için daha iyi biz diyemediğimizden bireysel düşündüğümüzden bu hale geldik zaten geçenlerde amatör  balıkçılık sertifikası aldım bana 15 tl ye çıktı. ama avcılığa gelince bu rakam yanında çok küçük kalıyor. milli eğitim bölge müdürü ne diyor biliyormusun (avcılarda para çok verin ya 30 tl çok paramı ) inşallah bu düzeni başlarına yıkacağız
Raşit AKTAŞ
1981 aydın

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
Bunu sadece avcılar olarak düşünmemek lazım. Çünkü halk eğitim bu parayı tüm kurs açanlardan alıyor. Sadece avcılardan değil. Ayrıca bu para sadece 30 tl ile kalmıyacak bunuda bilmeniz gerek. Bu paranın en az 3 katı kadarınıda milli parklar isteyecek sizden. Kısacası bu kursun maliyeti 100 tlyi kesin geçer. Bürokrasinin önüne ne yazıkki bazen geçemiyoruz işte. Böyle bir durumdada ya bu işi yapmayacağız, yada gülü sevip dikenine katlanacağız...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869