Gönderen Konu: Baikal 27 M-1-C USSR HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ?  (Okunma sayısı 17722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Baikal 27 M-1-C USSR HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ?
« : 29 Aralık 2013, 01:16:59 »
27 M- 1 C tüfek hakkında bilgisi olan varmı kullanmış olan arkadaşlar ben yıllardır poze kullanıcısıydım ama 2 sene önce otomatik kinetik sistem tüfeğe geçiş yaptım ve gerçekten memnun değilim. Tekrar poze kullanmaya karar verdim açıkçası ve bu rus tüfeğini araştırdım çok piyasadan bi iki yerde buldum ama fiyat 2200 civarlarında geziyor sizce edermi bu fiyatı bu tüfek ?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2018, 23:40:21 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Baikal 27 M-1-C USSR HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ?
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2013, 01:20:06 »
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2013, 01:27:08 »
ustadım evet biliyorum ama 93 model zamanında yapılar ussr tüfekler daha dayanıklı diye duydum ben bu konu hakkında bilgi almak istemiştim evet yeni modelleri inceledim ama bulgar ve polonya imalat olduğu hakkında bilgi verildi ne kadar doğru
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2013, 01:39:05 »
Samet bey bence 2200 pahalı ki ıj 54 yada 58 çifteleri daha çok tutulur onlar bu para değil. Ben avrupa poze alacak olsam 2200 param olsa p.beretta s serilerine bakarım yada yeni bir tüfek alırım. Ayrıca Breda ve Marocchi pozeler daha da uygun fiyatlara bulunur. Breda hele birde enjektörlü olursa berettayı aratmaz. 
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2013, 01:48:43 »
Samet bey bence 2200 pahalı ki ıj 54 yada 58 çifteleri daha çok tutulur onlar bu para değil. Ben avrupa poze alacak olsam 2200 param olsa p.beretta s serilerine bakarım yada yeni bir tüfek alırım. Ayrıca Breda ve Marocchi pozeler daha da uygun fiyatlara bulunur. Breda hele birde enjektörlü olursa berettayı aratmaz.

bredalarda 2000-2300 arası istiyolar ustad yani ben açıkçası 1500-2000 lira arası bir bütçe ayırcam poze için çünkü ata arms neo 12 var 1000 liraya satarsam 1000 de üste koysam güzel bir poze almayı düşünüyorum artık pozesiz bir avcılık düşünemiyorum daha otomatik filan hikaye
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2013, 01:56:00 »
Sanırım internetten baktın bredaya bak bu da aynı tüfeğin başka bir sitede ilanı http://ilan.yabantv.com/ilan/60556-italyan-breda-super-poze-cok-temiz-orjinal-.aspx
zaten internetten bakıpta 2. el alınacak gibi değil. Benim bir abim merkel çifte aldı 2200 e  internette görebileceğin bir çok merkel ve simsona taş çıkaracak bir tüfek. Bir arkadaş olarak sana sabır etmeni ve araştırmanı hatta tüfeği görmeden almamanı tavsiye ediyorum. Eski tüfekci Şükrü dayı var bizim memlekette 2 tane bredası var adam birini satmıyor her yıl en az bir kez soruyorum :) çocuklarıma miras bırakacağım diyor başka bişey demiyor.
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2013, 02:03:37 »
evet mahmut bey birdahaki sezona kadar almayı düşünüyorum acelem yok daha tecrübeli ustalardan yıllarca kullanmış üyelerimizinde fikrini almak istedim ve böye bir paylaşım içinde bulundum kesinlikle bir sonraki tüfeğim yerli olmayan bir tüfek olmasıdır bu gösterdiğiniz tüfek pazarlıkla gidip incelemeyle filan 1400-1300 arası bir fiyata alınabilir ama enjektör filan yok bunda şimdi ikinci el tüfeklerede pek güvenemiyorum açıkçası çok sağlam yerlerden almak lazım silah alıyoruz sonuçta güvenilirliği ne kadar tartışılır ilginize teşekkürler bir araştırma içindeyim aklınızda olsun sizinde Aslında rus pozelere çok hevesim var ama malum kış silahı bu tüfekler bıldırcında naparım bilmiyorum 24 gramdan yukarı atmamak lazım omuz çürütmeye bire bir o düşündürüyor bi yönden de beni o yüzden o silahı kullanan birisine danışmam lazım
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2013, 02:29:15 »
Rus çifte kullandım yakın bir arkadaşımın var ama üzerindeki yazıları ne okuya bildim nede bilen biri var sanırım ıj 54 yada daha eski bir tüfek. Pozesini kullanan bir tanıdığım var bizim 32 gr attığımız zamanlarda ona 30 gr fişek tekme atıyor. Rusları bıldırcın da üveyikte kullanma işi zor iş. 43 serisi çifte ise her yerde var satılık 3 farklı modeli var bildiğim 1250 tl ye. Ij 58 ler sitemizde de var görüyorsundur en güzeli 2000 tl pozesi bu fiyat etmez kardeşim tahminimce 1500 ü geçmemelidir. Uzun lafın kısası şu italyandan şaşma madem avrupa alacaksan.   
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2013, 02:31:01 Gönderen: Mahmut ÇETİN »
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2013, 02:35:41 »
evet italyan tüfeklerde gerçekten güzel hakkını yemeyelim biraz araştıralım bakalım ne sonuçlar çıkacak 4 mevsim kullanabileceğim bir tüfek almam lazım benim en ideali bende duydum onu bıldırcında sıkıntı diye
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2013, 14:57:59 »
samet by..alacaksan ussr yazan  çifte al.ahfif 3100 gr. russia yazan kesnlikle alma 3450 grve yıkıcı değiller .ij 58 aldım ördekde muhtesem.ayrıca elimde 2013 model yıldız 66cm yıldız çifte var.satıp bir kınetik otomtk alacağım çifte alısamadım
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2013, 14:59:25 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2013, 19:19:59 »
zaten bahsettiğimiz tüfek ussr yapımı 93 model bir tüfek veli bey  çifte ömrümde kullanmadım 10 yaşımdan beri elimde poze olduğu için süper poze düşünüyorum açıkçası..
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2013, 19:22:28 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 29 Aralık 2013, 19:46:25 »
samet by..alacaksan ussr yazan  çifte al.ahfif 3100 gr. russia yazan kesnlikle alma 3450 grve yıkıcı değiller .ij 58 aldım ördekde muhtesem.ayrıca elimde 2013 model yıldız 66cm yıldız çifte var.satıp bir kınetik otomtk alacağım çifte alısamadım
veli bey  duayendir bu rus tüfekleri konusunda engin tecrübelerinden mutlaka faydalanın....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Soydan TÜRK

Çevrimdışı Ercan ÇETİN 39

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2013, 11:41:00 »
veli bey  duayendir bu rus tüfekleri konusunda engin tecrübelerinden mutlaka faydalanın....
Suat arkadaşıma aynen katılıyorum :))))

1982-Lüleburgaz

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2013, 12:03:31 »
ALTIN olsa etmez o parayı.ben 1 tane kullandım 2 tanede sattım kardeşim. USSR olan lardan. biri 700 tl digeri ni de 1000 tl gecen yıl sattım ve ıkısı de camgıbı silahtı.
sen istenene bakmıyacaksın oparayı İSTEYEN KİŞİ YA PARA SAYMAYI BİLMİYOR YADA BİR TEK KENDIN DE VAR SANIYOR..
bu arada şunuda sölim öle cok matah bir tüfek deyıl  bilgın olsun cok fişek secer kalın sacma sevmez agar dolu sevmez. ben uzak dur derim.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2013, 10:17:54 »
Bende alıcısı olacaktım bir zamanlar, bahsettiğim arkadaşlar da kinleri kullanınca bana uymayacağına karar verdim. Bir müddette simson ve robust araştırdım istediğim gibi bir simson bulamadım robustlar ise içinden çıkılmayacak kadar karışık geldi bana ve alınabilecek olanı da pahalı idi. Nk 43 ün 3 farklı modelide şuan Burdur daki bir av bayinde rafda asılı duruyor üçüde birbirinden farklı;
1- çift tetik enjektörlü ( en temiz görünen)
2- tek tetik e jektörsüz (idare eder)
3- tek tetik enjektörlü  (pek hoş değil)
Aralarındaki başlıca fark kasanın altındaki marka ve model yazısının birbirlerinden farklı olması birinde NK kirin alfabesiyle yazılmış diğerlerinde normal, ikinci yine marka logosu farklı, russia yazısı farklı... benim için en dikkat çekici fark ise ağırlık denge noktalarının birbirlerinden çok farklı olduğuydu birinde arkaya binen ağırlık diğerinde öne yığılıyordu.
Çift tetik enjektörlü olan kirin alfabesiyle yazılı olandı sanırım ve en iyi göze geleniydi.
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 31 Aralık 2013, 11:54:53 »
genel yapı itibariyle yivsiz tüfekler iri saçmaları sevmezler.dünyadada pattern testleri 6 numara saçmayla boşuna yapılmıyor.sadece rus  tüfekleri değildir ince saçmayı seven.aya simson robust  piper  gibi namlu iç çapları 18.4  mm altında olan  bütün   çiftelerde bu durum    böyledir.ağır fişeklerde eşşek gibi teperler.bir çok avcı 30gr   fişek  kullanmayı tercih eder.çoğu zaten  1\3 şokludur.ben eski nesilde yeni nesil olan  rus tüfeklerini kullanmış biri olarak diğer tüfeklerimden olduğu gibi bu  tüfeklerden de memnun kaldım.test ettim.birilerinin kulaktan duyduklarını benim  hedef  üzerinde gözlerimle gördüm.lütfen deneyip test etmeyen  arkadaşlar  aslı astarı olmayan yorumlar yazıp  bilgi kirliliği yapmasın.biraz araştıralım lütfen....

BİGA/1979

The following users thanked this post: Soydan TÜRK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 31 Aralık 2013, 20:29:45 »
ALTIN olsa etmez o parayı.ben 1 tane kullandım 2 tanede sattım kardeşim. USSR olan lardan. biri 700 tl digeri ni de 1000 tl gecen yıl sattım ve ıkısı de camgıbı silahtı.
sen istenene bakmıyacaksın oparayı İSTEYEN KİŞİ YA PARA SAYMAYI BİLMİYOR YADA BİR TEK KENDIN DE VAR SANIYOR..
bu arada şunuda sölim öle cok matah bir tüfek deyıl  bilgın olsun cok fişek secer kalın sacma sevmez agar dolu sevmez. ben uzak dur derim.
  ij 58 28 gr trap fişeği ile ördek tavsan azcık salıpda atarsan keklik de UZAK MESAFEDE harikalar yaratıyor .demek ki fşeği  28 gr ((7,5)) trap mıs.. ben bu sezon bu trap fişeği ve tüfekle bu yıl kimilerine göre az olabilir(5 tavsan 7 keklik 4 ördek 2 kaz)
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2013, 20:34:37 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 31 Aralık 2013, 23:13:31 »
genel yapı itibariyle yivsiz tüfekler iri saçmaları sevmezler.dünyadada pattern testleri 6 numara saçmayla boşuna yapılmıyor.sadece rus  tüfekleri değildir ince saçmayı seven.aya simson robust  piper  gibi namlu iç çapları 18.4  mm altında olan  bütün   çiftelerde bu durum    böyledir.ağır fişeklerde eşşek gibi teperler.bir çok avcı 30gr   fişek  kullanmayı tercih eder.çoğu zaten  1\3 şokludur.ben eski nesilde yeni nesil olan  rus tüfeklerini kullanmış biri olarak diğer tüfeklerimden olduğu gibi bu  tüfeklerden de memnun kaldım.test ettim.birilerinin kulaktan duyduklarını benim  hedef  üzerinde gözlerimle gördüm.lütfen deneyip test etmeyen  arkadaşlar  aslı astarı olmayan yorumlar yazıp  bilgi kirliliği yapmasın.biraz araştıralım lütfen....
sayın çalışkan.  birileri kulaktan duyma derken beni kastettınız sanırım.. bir cok avcı 30 gr kullana bılır ozaman soruyorum size diğer gr lar ve saçma no ları niye var iş olsun diyemi ceşit olsun diyemi.?
[quote author=
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2013, 23:16:46 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #18 : 31 Aralık 2013, 23:35:07 »
Rus Super pozeyi bircok yoruma dayanarak iptal ettim..malesef 4 mevsim kullanabilcegim bir super poze ile devam etmek istiyorum..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 01 Ocak 2014, 10:07:27 »
sn KAN burada 6 numara örneğini ince saçmaların daha iyi grupman yaptığını belirtmek için verdim.ince saçma sarar kalın saçma kırar.bundan dolayıdırki ince saçma her zaman avantajlıdır.benim kişisel düşüncem 5 6 7 8 numara fişeklerle bütün avlar rahatlıkla yapılırki ben öyle  yapıyorum.çünki afaki mesafelere tüfek atmam.8 numaradan daha ince saçmada kullanmıyırumki  vurulan avlar   süzgeç gibi olması diye.sadece düşük gramajlı fişekleri tercih ediyorum fermalı avlarda.isteyen istediği gr ve numarayı kullanabilir.dar iç çap ve 3kg civarındaki eski tüfeklerde ağır fişeklerde muazzam bir tepme oluyor.ben 18.4mm iç çapa sahip bir rus  tüfek kullanıyorum.sanıldığının aksine 32 34 gr 6 -7 numara fişeklerle çok güzel grupman yapıyor.sonuç olarak aynı seri tüfeklerin bile grupmanları çok fark ederken  farklı iç çapa sahip  tüfeklerin grupmanını genellemek yanlış olur kanaatindeyim.son olarak sözlerim sizi kastetmemişti öyle bir niyetim olsa açıkça yazabilirdim.üzerinize alınmayın  rasgele.....
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2014, 10:13:12 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #20 : 17 Ocak 2014, 23:12:07 »
italyan yapımı tüfek al bu ülkede her avı her iklimde yaparsın
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

mehmet şenol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 22 Ocak 2014, 19:52:59 »
...
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 23:08:20 Gönderen: Mehmet ŞENOL »

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 22 Ocak 2014, 21:56:55 »
sizin tüfekle--- ij 58(ussr)  çifte arsında 2 önemli fark var 1--- ağırlık ij58 3100-3150 gr  russıa ise 3400-3500 boyu kısa olanlar için keklik de tavsanda 1-2 saat sonra adamı cok yoruyor 2--- namluda mekanızmada çelik farkı var .azcıkda yıkıcılık ve grupman farkı var. ben 2 tüfeğide kullandım ve kullanan arkadaslarımda bunu söylerler..ama dediğiniz gibi önce tüfeğin arkasında duran avcı da her sey bitiyor.benim arastırıp öğrenip bildiklerim bu kadar.. avcı dostlar istediğini alır bütcesin göre.. saygılar  .not ..ben herhangi bayii ve tüfek satıcısı değilim  sadece bildiklerimi avcı dostlara iletmek
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2014, 22:02:03 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 23 Ocak 2014, 01:34:45 »
 arkadaslara kırmadan kendimizce bildiklerimize(belki hepsi doğru olmayabilir yanılabiliriz) söyleyip yanıtlar alıp vermemiz gerçegi öğrenmemiz,,, işte muhabbet bu... tesekkürler mehmet by..bilardo hakemliği  ve bilardo oyuncusuyum ıspartada 101 market yanı ÖZKAN arkadasın bilardo salonuna ara sıra ziyarete gelirim tel ini mesaj at  ısparta ya gelince ararım tanısırız.not..tüfekde ağırlık yıkıcılık en son nokta. 1. şart sizin gibi usta atıcı olmak lazım sonrası birazcık faso fıso saygılar

mehmet şenol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 23 Ocak 2014, 01:55:41 »
...
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2014, 23:11:03 Gönderen: Mehmet ŞENOL »