Gönderen Konu: BERETTA A 300 OUTLANDER I TEST ETTİK..!  (Okunma sayısı 51625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: BERETTA A 300 OUTLANDER I TEST ETTİK..!
« Yanıtla #50 : 16 Aralık 2012, 00:18:06 »
.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 21:54:26 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #51 : 16 Aralık 2012, 01:29:23 »
Ayhan bey konu orada ya da burada yapıldığında kalitesiz olup olmaması değil bunlar zaten görece kavramlar.Konu nerede yapıldıysa üzerinde orada yapıldığı yazıyordur,benim demek istediğim bu.

ES100 den bahsetmişsiniz İspanya da yapılıyor diye.Bu tüfeğe sahibim.Kasa ve tetik grubu ve ahşap aksamı İspanya da namlusu İtalya da yapılmıştır ve namluda made in Italy, kasa da made in Spain yazıları açıkça okunmaktadır.

Stoeger de de a300 belki yapılıyordur bilemem ama eğer öyleyse made in Turkey yazısı vardır aynen yukardaki reklamda made in America yazdığı gibi.Bunun yanında sadece tek yerde yapılacak diye bir kural da yok aynı model değişik ülkelerde de yapılıyor olabilir ve pazara neresi yakınsa oradan sevkedilir.Takdir edersiniz ki Amerika Italya ya hayli uzak bu model ucuzluk iddiasında olduğundan maliyet etkin hangisi ise orada üretilmesi mantıklı ama Türkiye Italya ya pek uzak sayılmaz dolayısıyla fazla bir nakliye en azından yükü yok.Hatta eğer Stoeger de üretilmiş olsa ötv ithalat vergileri vs gibi ekstra vergiler olmayacağından bu tüfek 1500 liralara satılırdı bence ama en önemlisi üzerinde made in Turkey ibaresi mutlaka olurdu beretta yazısı olduğu halde(stoeger yazmadığı halde).
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 16 Aralık 2012, 12:57:25 »
Dünya değişiyor,artık araba fabrikaları bile farklı firmalara üretim yaptırıyor.beretta berettadır bence italyada uretildiğini düşünüyorum belki bi kaç parçası farklı fabrikada üretilmiştir.ben berettaları pek seven biri değilim ama tüfek ihtiyacım olsa sırf bu paraya beretta olduğu için bile alırım.tek şok olarak gelmesi şaşırttı beni yalnız.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #53 : 16 Aralık 2012, 14:32:42 »
Ayhan Bey teşekkür ederim. Amerika'daki forumlarda bazı Beretta holding tfeklerin namlularında Turkey falan yazdığını okumuştum. Demek ki, Amerika'da silahların üzerine yapıldığı ülkeye ait bilginin olması gerekiyor olmalı diye düşünmüştüm. Ülkemizde de benzer yasalar geçerli ise, gerekli bilgi silahın üzerinde yazılı olmalı diye düşünüyorum. Yine de, başka ülkelerde de ilginç şeylere rastladım. İhraç ettiğimizi bildiğim bir silahın satıldığı şirketin sitesinde namluların dövme çelik olduğu ve şoklarının üreticisinden farklı olduğunu okuyunca şaşırdım. Ülkemizde kim dövme çelik namlu üretebiliyor? Var ama herhalde hepi topu 2 üretici. Bizden namlusuz mu gönderiyorlar, satıldığı ülkedeki müşteriyi mi aldatıyorlar bilemedim. Ya da ülkemizde ise nerede, nasıl üretiliyor? Üreticiyi yazmıyorum, benimki sadece şüphe.

Outlander benim de rahatlıkla satın almak isteyeceğim bir silah. Çıktığı günden bu yana şikayet eden yok. Sadece tek şok olması veya cut-off eksikliği falan şikayet ediliyor. Bu arada, Amerika'da ço rağbet gören Beretta 3901 modeli(390 modelinin Amerikan versiyonu) çok rağbet görüyor ve hesaplı bulunuyor. O tüfeğin namluları Stoeger'den ve namlu ile ilgili hiçbir soruna rastlamadım.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2012, 14:34:19 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• *
« Yanıtla #54 : 16 Aralık 2012, 19:01:25 »
Volkan bey Amerika'da bir çok namluda veya şokta Turkey ibaresi mevcut bu hindi namlusu anlamına geliyor remington'un amerika pazarlanman tüfeklerin bir çoğu Turkey namlulu.Turkey avında namluya ve şoka çok önem verdikleri için Turkey yazıyorlar.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 16 Aralık 2012, 19:33:34 »
Tartışma oldukça heyecanlı geçiyor.Beretta firması son yıllarda oldukça müşteri ve pazar kaybetmiş durumda.ATA ve ARMSAN estetik , hafif ve oldukça kaliteli ürünleri oldukça uygun bir fiyata piyasaya sununca beretta global piyasalarda zor duruma düştü.Onlar da çareyi bu yerli markalarla rekabet edecek uygun fiyatlı bir tüfek yapmakta buldular.Bu A300 ,sadece ve sadece  ata ve armsanın önünü kesmek için yapılmıştır.Yanlış anlaşılmasın ben BERETTA, ATA veya ARMSAN kullanıcısı değilim ama bu gerçek.
         Koskoca Beretta bir tüfek üretiyor ve bir tanecik mobil şokla tüfeği satışa çıkarıyor.İşin garibi bizim yabancı hayranı insanımız tek şoku olsada,  hatta namlusu bile olmasa bu berettayı alacaktır.Çünkü onun zihninde beretta ne yapsa en iyisidir imajı yerleşmiştir bir kere.Bu duvarı yıkmak Berlin duvarını yıkmaktan zordur.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #56 : 16 Aralık 2012, 19:35:55 »
Hayır onu kastetmedim. Made in Turkey gibi bir şey. Hatta açıkcası Turkey falan yazınca tereddüt edip soranlar vardı. Yine o forumlarda cevap yazmışlar, dert etmeyin vs diye. Bence de öyle. Yine de şundaki Türk malıdır diye bir iddiam yok. Okuduğumu paylaştım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 16 Aralık 2012, 21:16:09 »
Tartışma oldukça heyecanlı geçiyor.Beretta firması son yıllarda oldukça müşteri ve pazar kaybetmiş durumda.ATA ve ARMSAN estetik , hafif ve oldukça kaliteli ürünleri oldukça uygun bir fiyata piyasaya sununca beretta global piyasalarda zor duruma düştü.Onlar da çareyi bu yerli markalarla rekabet edecek uygun fiyatlı bir tüfek yapmakta buldular.Bu A300 ,sadece ve sadece  ata ve armsanın önünü kesmek için yapılmıştır.Yanlış anlaşılmasın ben BERETTA, ATA veya ARMSAN kullanıcısı değilim ama bu gerçek.
         Koskoca Beretta bir tüfek üretiyor ve bir tanecik mobil şokla tüfeği satışa çıkarıyor.İşin garibi bizim yabancı hayranı insanımız tek şoku olsada,  hatta namlusu bile olmasa bu berettayı alacaktır.Çünkü onun zihninde beretta ne yapsa en iyisidir imajı yerleşmiştir bir kere.Bu duvarı yıkmak Berlin duvarını yıkmaktan zordur.
bence baretta kâr marjını düşürüp  diğer firmalarla sadece fiyat konusunda başa çıkmak için böyle bir tüfek üretmiştir diye dünüyorum.yoksa kalite işçilik teknoloji vs vs gibi konularda ata ve armsam ın çok ekmek yemesi lazım.sözüm meclisten dışarı   en kötü at ile eşşek mukayese edilirmi....
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2012, 21:20:11 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ekrem USTA

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #58 : 16 Aralık 2012, 22:02:34 »
sayın mehmet bey,
Bu görüşlerinize saygı duyuyorum ama katılmadığımı belirtmek isterim,ben hem benelli crio comfort hem onun birebir kopyası ata neo 12 sahibiyim.biri 1000 tl,diğeri 6000 tl.ama bu altı kat para metal kalitesinden değil marka değerinden ve güven değerinden verilen paralar.42 gr baby magnum fişeği ben atada cesaret edip atamıyorum,ama 50 gr magnum fişeği  benellide atarken düşünmem bile.. marka değeri ve güven böyle bir şeydir,Suat beyin dediği gibi çok ekmek yemeleri ve uzun seneler geçmesi gerekir bunun için..bu yabancı hayranlığı değil yoksa ikisiylede av yapıyorum biri 30 metre daha ileri atmıyor.canı isteyen ve imkanı olan benelli alır isteyen ata alır,isteyen 300 tlik üzümlü ile güzel avlar yapar,bu tamamen zevk işi... üreticiler de bu benelli,beretta,browning zevkini daha fazla kişi yaşasın diye minimum maliyetle ve kalitelerinden ödün vermeden ürünler piyasaya sunuyor.beretta outlander,beretta es 100,benelli premium plus wood,browning phoenix topcote bu segmentte silahlar,yani her keseye uygun ürünü sağlıyorlar sonuçta...
selam ve saygılarımla... O0
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Gencay GÜL

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 16 Aralık 2012, 23:35:45 »
Valla Semih, beretta nın kaliteden ödün vermediğini söylüyorsun ama, arada tam dört adet mobil şoku indiragandi ettiklerini sanırım gözardı ediyorsun.Bundan önceki modellerde beretta hem dipçikte daha kaliteli ceviz kullanırdı, hem de en zarif ve 5 adet mobil şoklar kullanırdı.Memleketimin en gariban ,300-400 liraya tüfek satan Üzümlü firmaları bile 5 adet mobil şoku veriyor.Bir de şu var ki, Beretta eskiden tüfeklerini gayet güzel kutularda satarken, A300 lerde ben kutu falan göremiyorum.
   Bu arada ben de 750 liraya bir stoeger m2000 almıştım.50 gr.lık magnum fişekleri gayet rahat atıyorum.Hem de tüfeğin 5 adet mobil şoku var.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #60 : 17 Aralık 2012, 11:45:14 »
Ben Türk Milletinin hayalgücüne hayranım..:)..
Yalnız neden araştırmak,muhatap firma yada şahısa sormak,distribütöre sormak,dünyaca ünlü test editörlerinin yazılarına bakmak varken hayal kurma zorunda hissediyoruz kendimizi bunu anlamıyorum..
Tartışmış olmak için tartışmak birbirimizi kırmak yada en azından incitmekten öteye geçmiyor..
Berettanın TÜM TÜFEKLERİ İTALYA DA BERETTA FABRİKASINDA YADA BBI (BENELLİ BERETTA IBERİCA'DA) İSPANYA DA ÜRETİLİYOR..İSPANYADA ÜRETİLEN MODELLERİDE KİMSE GİZLEMİYOR BENELLİ PREMİUM PLUS VE BERETTA ES 100..BENELLİ VE BERETTANIN DÜNYADA BU İKİ FABRİKASINDAN BAŞKA FABRİKASI YOK..AMERİKADA Kİ BERETTA FABRİKASI SADECE KUZEY VE GÜNEY AMERİKA İÇİN TABANCA ÜRETİYOR..SADECE 3901 MODELLERİ NİN BİRLEŞTİRİLMESİ MARYLAND TE YAPILDI NAMLULAR STOEGERDEN GİTTİ VE FİRMA BUNU AÇIKLADI..
A 390 İLK ÜRETİLDİĞİNDE DE YUNANİSTAN DA ÜRETİLİYOR DİYE BİR SÖYLENTİ YAYMIŞLARDI..
BERETTA 90 LI YILLARIN ORTASINA DOĞRU MERKEZ OFİSİNİ AMERİKAYA TAŞIDI ÇÜNKÜ BU KITANIN SİLAH PAZARI TÜM KITALARIN TALEBİNDEN FAZLA BUNU YAPARKEN HEM TALEP HEM VERGİ İNDİRİMİNİ GÖZÖNÜNE ALDILAR..
BERETTA A300 İÇİN KENDİ SİTESİNDE TAMAMIYLE İTALYAN ÜRETİMİ DERKEN YURDUM AVCISI YOK YUNANİSTAN ÜRETİMİ YOK STOEGER ÜRETİMİ YOK SARSILMAZ ÜRETİMİ DİYOR..
TÜFEĞİN ÜZERİNDE NE YAZDIĞININ BİR ÖNEMİ DE YOK..WEBLEY SCOTTLARIN UCUZ PAZARININ ÜRETİMİ AKUSTA YAPILIYOR ÜZERİNDE DE WEBLEY SCOTT ENGLAND YAZIYOR TÜRKİYE İBARESİ YOK AMA FİRMA BU TÜFEKLERİN TÜRKİYEDE YAPILDIĞINI BAS BAS İLAN EDİYOR..
TIPKI CZ NİN HUĞLUYA YAPTIRDIĞI TÜFEKLER GİBİ..VERNEY CARONUN WEATHERBY NİN YAPTIRDIĞI GİBİ..
AZICIK ARAŞTIRMA HANGİ TÜFEĞİN NEREDE ÜRETİLDİĞİNİ BİLMEK İÇİN YETERLİ..
BENELLİ SADECE NOVALARIN TÜRKİYEYE GÖNDERİLEN MODELLERİNDE İKİNCİ (YEDEK) SLUG NAMLULARI STOEGERDE ÜRETTİRDİ VE ÜZERİNDE KOCAMAN MADE İN VURSAN YADA TÜRKİYE YAZIYORDU..
BENELLİ VE BERETTA GİBİ DÜNYANIN EN TEKNOLOJİK FABRİKALARI DÜNYANIN HERYERİNE SATTIKLARI GLOBAL MODELLER İÇİN NEDEN NAMLULARINI YADA BAŞKA PARÇALARINI BAŞKA YERLERDE İMAL ETTİRİP AYRI BİR VERGİ YÜKÜ VE TAŞIMA İLE İHRACAT YAPSIN Kİ? MALİYET DEMEYİNİZ BİR AV TÜFEĞİNİN MALİYETİ OKADAR KOMİK Kİ KİMSE 3 KURUŞ EKSİK MALEDEYİM DERKEN OKADAR YAZI ÇİZİ VE PROSEDÜRLE UĞRAŞMAZ İHRACAT YADA İTHALAT İÇİN..HELE BENELLİ YADA BERETTA GİBİ DÜNYA DEVLERİ MARKA DEĞERİNİ ASLA RİSKE ATMAZ ATAMAZ!
BERETTANIN AMERİKA PATENTLİSİ GİBİ BİR KAVRAMDA YOKTUR BİR KISIM İNSAN BUNU BİLMEDEN SAVUNUP SÖYLERKEN BİR KISIM İNSAN ŞARK KURNAZLIĞI YAPARAK  94 YILI ÖNCESİNDE ÜRETİLMİŞ ESKİ BERETTA LARININ ÜZERİNDE BERETTA USA CORPORATİON YAZMADIĞINI ORJİNAL OLDUĞU YENİLERİN ÇAKMA OLDUĞU GİBİ İDDİALARLA 20-30 YILLIK TÜFEKLERE SIFIR PARASI İSTEME HAKKINI KENDİNDE GÖRMÜŞLERDİR..
A 300 ÜN UCUZ OLMA SEBEBİ MOBİL ŞOKLARININ İNDIRAGANDİLENMESİ :)..:) NAMLU BOYASININ OLMAYIP KROMLANMASI AĞAÇ KALİTESİNİN DÜŞÜKLÜĞÜ,HAZNE KİLİDİNİN ÇALINMASIDIR..DOLAYISIYLA HARCANAN EMEK YANİ ZAMAN VE İŞÇİLİKTE DÜŞÜK MALİYET VE FİYATIN SEBEPLERİNDENDİR..
AYRICA A300 LER BERETTA KUTULARIYLA SATILIYOR SAYIN GÖNEL KUTU HEMEN YANIMDA DURUYOR :)
KİMSEYİ KIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOKTUR YANLIŞ ANLAŞILMAK İSE EN BÜYÜK KORKUMDUR..AMA LÜTFEN BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAK GİBİ ALIŞKANLIKLARI TERKEDELİM..
SÜRÇÜ LİSAN ETTİYSEM AFFOLA..

« Son Düzenleme: 17 Aralık 2012, 12:07:16 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 17 Aralık 2012, 12:41:22 »
Ben Türk Milletinin hayalgücüne hayranım..:)..
Yalnız neden araştırmak,muhatap firma yada şahısa sormak,distribütöre sormak,dünyaca ünlü test editörlerinin yazılarına bakmak varken hayal kurma zorunda hissediyoruz kendimizi bunu anlamıyorum..
Tartışmış olmak için tartışmak birbirimizi kırmak yada en azından incitmekten öteye geçmiyor..
Berettanın TÜM TÜFEKLERİ İTALYA DA BERETTA FABRİKASINDA YADA BBI (BENELLİ BERETTA IBERİCA'DA) İSPANYA DA ÜRETİLİYOR..İSPANYADA ÜRETİLEN MODELLERİDE KİMSE GİZLEMİYOR BENELLİ PREMİUM PLUS VE BERETTA ES 100..BENELLİ VE BERETTANIN DÜNYADA BU İKİ FABRİKASINDAN BAŞKA FABRİKASI YOK..AMERİKADA Kİ BERETTA FABRİKASI SADECE KUZEY VE GÜNEY AMERİKA İÇİN TABANCA ÜRETİYOR..SADECE 3901 MODELLERİ NİN BİRLEŞTİRİLMESİ MARYLAND TE YAPILDI NAMLULAR STOEGERDEN GİTTİ VE FİRMA BUNU AÇIKLADI..
A 390 İLK ÜRETİLDİĞİNDE DE YUNANİSTAN DA ÜRETİLİYOR DİYE BİR SÖYLENTİ YAYMIŞLARDI..
BERETTA 90 LI YILLARIN ORTASINA DOĞRU MERKEZ OFİSİNİ AMERİKAYA TAŞIDI ÇÜNKÜ BU KITANIN SİLAH PAZARI TÜM KITALARIN TALEBİNDEN FAZLA BUNU YAPARKEN HEM TALEP HEM VERGİ İNDİRİMİNİ GÖZÖNÜNE ALDILAR..
BERETTA A300 İÇİN KENDİ SİTESİNDE TAMAMIYLE İTALYAN ÜRETİMİ DERKEN YURDUM AVCISI YOK YUNANİSTAN ÜRETİMİ YOK STOEGER ÜRETİMİ YOK SARSILMAZ ÜRETİMİ DİYOR..
TÜFEĞİN ÜZERİNDE NE YAZDIĞININ BİR ÖNEMİ DE YOK..WEBLEY SCOTTLARIN UCUZ PAZARININ ÜRETİMİ AKUSTA YAPILIYOR ÜZERİNDE DE WEBLEY SCOTT ENGLAND YAZIYOR TÜRKİYE İBARESİ YOK AMA FİRMA BU TÜFEKLERİN TÜRKİYEDE YAPILDIĞINI BAS BAS İLAN EDİYOR..
TIPKI CZ NİN HUĞLUYA YAPTIRDIĞI TÜFEKLER GİBİ..VERNEY CARONUN WEATHERBY NİN YAPTIRDIĞI GİBİ..
AZICIK ARAŞTIRMA HANGİ TÜFEĞİN NEREDE ÜRETİLDİĞİNİ BİLMEK İÇİN YETERLİ..
BENELLİ SADECE NOVALARIN TÜRKİYEYE GÖNDERİLEN MODELLERİNDE İKİNCİ (YEDEK) SLUG NAMLULARI STOEGERDE ÜRETTİRDİ VE ÜZERİNDE KOCAMAN MADE İN VURSAN YADA TÜRKİYE YAZIYORDU..
BENELLİ VE BERETTA GİBİ DÜNYANIN EN TEKNOLOJİK FABRİKALARI DÜNYANIN HERYERİNE SATTIKLARI GLOBAL MODELLER İÇİN NEDEN NAMLULARINI YADA BAŞKA PARÇALARINI BAŞKA YERLERDE İMAL ETTİRİP AYRI BİR VERGİ YÜKÜ VE TAŞIMA İLE İHRACAT YAPSIN Kİ? MALİYET DEMEYİNİZ BİR AV TÜFEĞİNİN MALİYETİ OKADAR KOMİK Kİ KİMSE 3 KURUŞ EKSİK MALEDEYİM DERKEN OKADAR YAZI ÇİZİ VE PROSEDÜRLE UĞRAŞMAZ İHRACAT YADA İTHALAT İÇİN..HELE BENELLİ YADA BERETTA GİBİ DÜNYA DEVLERİ MARKA DEĞERİNİ ASLA RİSKE ATMAZ ATAMAZ!
BERETTANIN AMERİKA PATENTLİSİ GİBİ BİR KAVRAMDA YOKTUR BİR KISIM İNSAN BUNU BİLMEDEN SAVUNUP SÖYLERKEN BİR KISIM İNSAN ŞARK KURNAZLIĞI YAPARAK  94 YILI ÖNCESİNDE ÜRETİLMİŞ ESKİ BERETTA LARININ ÜZERİNDE BERETTA USA CORPORATİON YAZMADIĞINI ORJİNAL OLDUĞU YENİLERİN ÇAKMA OLDUĞU GİBİ İDDİALARLA 20-30 YILLIK TÜFEKLERE SIFIR PARASI İSTEME HAKKINI KENDİNDE GÖRMÜŞLERDİR..
A 300 ÜN UCUZ OLMA SEBEBİ MOBİL ŞOKLARININ İNDIRAGANDİLENMESİ :)..:) NAMLU BOYASININ OLMAYIP KROMLANMASI AĞAÇ KALİTESİNİN DÜŞÜKLÜĞÜ,HAZNE KİLİDİNİN ÇALINMASIDIR..DOLAYISIYLA HARCANAN EMEK YANİ ZAMAN VE İŞÇİLİKTE DÜŞÜK MALİYET VE FİYATIN SEBEPLERİNDENDİR..
AYRICA A300 LER BERETTA KUTULARIYLA SATILIYOR SAYIN GÖNEL KUTU HEMEN YANIMDA DURUYOR :)
KİMSEYİ KIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOKTUR YANLIŞ ANLAŞILMAK İSE EN BÜYÜK KORKUMDUR..AMA LÜTFEN BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAK GİBİ ALIŞKANLIKLARI TERKEDELİM..
SÜRÇÜ LİSAN ETTİYSEM AFFOLA..

SEVGİLİ TUNCAY
Daha ne kadar dayanacaksın ,,ne zaman yazacaksın diye düşünürken ,, araştırmacı ruhun ve sahip olduğun engin bilgilerin ile konunun aslını ve özünü en iyi şekilde anlatmışsın teşekkürler ...
maalesef bizim ülkemize has bu tür şehir efsaneleri yaratma çabası ve hayal gücü ,, bizi uygar dünyadan 100 yıl geride yaşatıyor...
işin tüm püf noktası seninde paylaştığın şu veciz sözde gizli
<<BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAK >>.
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #62 : 17 Aralık 2012, 13:10:08 »
Suat tebrikler dün ben yazacaktım vazgeçtim eski şevkim yok.

Salı günleri ava gideceksen yerli, av günleri gideceksen avrupa kullanın diye yazmayı unutmuşsun.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 17 Aralık 2012, 17:42:56 »
sayın kahraman; beni çok uzun bir yazı yazmaktan kurtardınız teşekkür ederim,
bir yazı ancak bu kadar kapsamlı, kırmadan ve dökmeden yazılabilir,
Uğur mumcunun meşhur sözünü yazacaktım bende;bizim insanımız nedense bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı çok seviyor,
80 li yıllarda bu yüzden insanlar birbirini kırıp döktü,şimdide bilgisayar başında oluyor bu işler...
ben bu huyumuzu yerleşik hayata avrupadan daha geç geçmemize bağlarım velhasıl okumayı ve yazmayı seven bir millet değiliz,çokta tezcanlıyız,
batının bir yüzyılda başardığı işleri biz 3-5 yılda başarabileceğimize inanıyoruz,
Allah tan internet var da herşeyin doğrusunu arayıp bulabiliyoruz,yoksa halimiz nice olurdu... ^-^
selam ve saygılarımla.. O0
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

• *
« Yanıtla #64 : 17 Aralık 2012, 19:05:14 »

Arkadaşlar buda a300 outlander in italyadaki üretim vidyosu

• *
« Yanıtla #65 : 17 Aralık 2012, 19:11:04 »

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #66 : 17 Aralık 2012, 21:04:24 »
Videolara teşekkürler,dökümanter nitelikte olmuş.Hem üretim aşamaları ki montaj dışında el değmeden yapılıyor,namlu soğuk dövme işlemi, cnc operasyonları ve kalibrasyonlar son derece gelişmiş teknik ekipmanlar la gerçekleşiyor,üretim sonrası kalite kontrolleri de yine çok gelişmiş ölçüm ve değerlendirme cihazlarıyla metalurji lab ında metaldeki olası defektler taranıyor, ölçüm istasyonlarında toleranslar ölçülüyor ve elektronik pattern tahtasında pattern testleri gerçekleşiyor ve son olarak dikkatli montaj ve son kontrolü yapılıyor.

En önemlisi sorumuza cevap 2. videonun 6.dk sına doğru verilmiş.Üretim sorumlusu kişi röportajı yapanın sorusunu bu tüfeklerin(A300)her parçası Italya daki fabrikada üretiliyor,tüfek yüzde yüz İtalyan üretimi diye cevaplıyor  ve bu modeldeki amacımız sağlam, tam ve doğru çalışan hesaplı bir tüfek üretmekti diyor.

Bu derece yüksek teknoloji ve know-how la üretilen tüfekleri yerli tüfeklerle karşılaştırmak abes.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2012, 21:16:59 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 21 Aralık 2012, 14:54:07 »
ben üzerinde made ın ıtaly yazısını gördüm.bu videodada amerikada üretildiği anlatılıyor sanırım.ingilizce bilen bir arkadaş yorumlarsa öğrenebiliriz.belki sadece amerikaya satılanlar orda üretiliyor olabilir,herşey cnc'yle mümkün..
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #68 : 21 Aralık 2012, 15:40:31 »
DEMEKKİ NEYMİŞŞŞŞ
BERETTA A300 OUTLENDER
STOGER,DE VE TÜRKİYEDE ÜRETİLMİYORMUŞŞŞŞŞ....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #69 : 21 Aralık 2012, 16:03:01 »
Sayın Yapar,
İthalat ihracat giderlerini düşürmek için Amerikada üretildi cümlesi bu videoda geçiyor..Ama Benim anladığım A300 ü tüfek parçası sınıfında parça parça ithal edip birleştiriyorlar..
Amerika halkı çok milliyetçi bunun için böyle bir satış taktiği güdüyor olabilirler..3901 de de aynı şeyi yaptılar namlular Stoegerden kasalar İtalyadan gitti ve Berettausa da Maryland te birleştirildi..
Eğer öyle olmasa Amerikada satılan tüm tüfekleri orada imal ederlerdi..Ama heryerde Amerikada sadece tabanca üretiyoruz diye yazıyorlar..Amerikaya ucuz sattıkları sadece tek bir model için yatırım yapacaklarını hiç sanmıyorum..
Yinede herkesin kafası farklı farklı bilgilerle karışıyor..Ama mantık ya Amerikada satılan her modelin Amerikada üretilmesini yada hiçbirinin üretilmemesini kabul ediyor..
Berettaya bir mail atalım bakalım ne denecek..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

reha soysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : 20 Ocak 2013, 22:43:10 »
Merhaba değerli arkadaşlar ben Reha Soysal aranıza yeni katıldım,konuyu takip ettim ve Beretta gibi dev bir firma Türkiye de silah yaptırıyorsa bu benim için çok gurur verici olur.Aslında bizim silah sanayiimiz bir hayli gelişti.Her ne olursa olsun doğru olan silah beretta kalitesi altında yapılıyor olabilir belkide parçalar gelip burada toplanıyordur ama kalite olarak ne değişebilirki ? Bu benim fikrim bence koca Beretta kalitesini ve namını karalayabilecek bir model yapmaz yada yaptırmaz.İşte ne mutluki bizlerede bu fiyatlarda bir silah seçeneği sunuyorlar.Bu benim düşüncem şimdi sizlere bulduğum bir yazıyı aynen kopyalayıp yapıştırıyorum.
Beretta geleneği doğrultusunda geliştirlen   yeni A300 Outlander yumuşak çekim gazla çalışan sistemi ile kendi kendini temizleme özelliğine sahip silindir ve piston ile geliştirilmiş gaz valfi ile güvenilirdir.Verimli zarif ama güçlü yapısıyla ,ilk görüşte dikkat çeken ince hatlarıyla üstelik çokda uygun fiyatıyla Beretta   size yeni bir ürün sunmaktadır.

Tamamen hassas ve   özel hafif alaşım alüminyum ile dikkatle monte edilmiş çelik hareketli parçalardan oluşan kasa kontrol ve olağanüstü çalışmasını sağlamak için cilalanmıştır. Tüm metal parçalar aşınma,yıpranma ve paslanmaya   karşı özel kaplama kaplanmıştır. Ergonomik hafif alaşımlı kasaya kundak sorunsuzca oturur .Üst optik ve diğer hedef sistemi (isteğe bağlı bir baz ile) kabul edecek şekilde tasarlanmıştır. Özel alüminyum alaşım kullanılarak inşa A300 Outlander kasası paslanma ve çizilmeye karşı ateşli silah koruyan bir anodik oksidasyon sürecine girmiştir. Emniyet düğmesi sol elini kullanan atıcılar için ters olabilir.
         Tetik ağır polimer malzemeden yapılmıştır. Onun yeni yarı-kare şekli parmak konumlandırmayı kolaylaştırır. Keskin köşeler yuvarlatılmış şekli ile daha hızlı, daha güvenli tutuş için tasarlanmıştırTeknopolimer kullanımı   ile renk soğuk iklimlerde temas hassasiyeti arttırmak aynı zamanda sürtünmeye   maruz parçalar aynı kalmasını sağlamaktadır. Tetik eldivenli elin bile kolayca erişebileceği büyük açılı tetik muhafazına sahiptir. Krom taşıyıcı ve cıvata pasa aşınmaya   dayanıklı     hayati fonksiyonlarını yürütme için daha sağlamlık sunuyor. Emniyet düğmesi, ayrıca yeni dizaynı ile, şimdi daha kolay çalışması için daha geniş bir yüzey sunar. Tetik nihai pas koruması için krom kaplamadır.
           Kundağı A300 Outlander genel tasarım uyumu eklemek için uzun ve ince çizgileri vardır. Kap yeni bir polimer çok hafif yapar yapısı, hava ve paslanmaya karşı dayanıklıdır vardır. Ön tarafında pratik bir döner pim uygulanır. Kundak   üstün konfor ve ateşleme sırasında yüksek performans sağlamak için güvenli bir tutuş sağlar..
       Beretta yarı otomatik A300 Outlander hızlı ve kolay bir sökme için, kullanıcı tarafından alan şeritli  beş ana montaj grubundan oluşur. Kolay temizlik uzun vadeli güvenilirlik sağlamak ateşli silah ile ilgili daha dikkatli bakım yapmak için teşvik eder.
       Özel gaz ile çalışan bir sistem, kendi kendini temizleyen bir silindir ve piston, Beretta tarafından patentli, kendi kendini temizleyen bir egzoz valfi, bu yüzden en güçlü kartuşlarının neden olduğu aşırı basıncı otomatik olarak azalabilen yapı.Herhangi bir ayar ya da müdahale 76 mm (3) / 57 g (2 ons) 70 mm (2 3/4) / 24 g (7/8 oz), kartuşları çekebilirsiniz. Yeni piston sürekli silahın verimliliğini artırmak ve bakım ihtiyacını azaltarak, silindir barut artıklarını temizlemek için dizayn edilmiştir. Elastik piston conta temizlik optimize etmek kaba bir yüzeye sahiptir.
MONTAJ UYARI: Elastik piston contanın   zarar görmesini önlemek için, ilk bölme silindir içine piston yerleştirin ve sonra piston deliğinden şarjör tüpünün kapağının milini takın. Valf ünitesi montaj ve demontaj namlu kendisinin kolay hale namluya bağlanır.
     Mükemmel konsantriklik sağlamak için özel soğuk çekiçleme işlemi ile yapılmış alaşım çelik, yeni Beretta yarı otomatik A300 Outlander şokları   aynı zamanda son derece sağlam ve hafiftir. Çelik bilye kartuşları ile kullanılmak üzere tasarlanan bir Mobilchoke iç profili vardır. Delikli krom derin dış blued   pas aşınma ve yıpranma ve atış hızını artırmak için uzun ömür ve dayanıklılık sağlamak için kaplamanmıştır. Beretta Mobilchoke iç şok tüpü deformasyon azaltmak için ve model atış dağıtım ve konsantrasyon geliştirmek için dizayn edilmiştir. Yüksek performanslı nikel kaplı çelikten yapılmıştır,
      FİŞEK KAPASİTESİ: Fişek redüktör yerleştirilmesi ile mümkün birçok ülkede mevcut avcılık düzenlemeler doğrultusunda, iki çekim kapasitesine sahiptir. Bu redüktör üçten fazla çekim (dergi iki ve kartuş odasında bir) ateşli silah kullanımını kısıtlamaktadır.   Bu cihaz A300 Outlander imalatı ve montajı sırasında Beretta tarafından takılmıştır.
Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 23:24:56 Gönderen: Reha SOYSAL »

reha soysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 20 Ocak 2013, 22:49:28 »

Güzel vuruyormuş silah,...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 22:56:08 Gönderen: Reha SOYSAL »

reha soysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 20 Ocak 2013, 22:50:04 »
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 22:56:51 Gönderen: Reha SOYSAL »

reha soysal

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 20 Ocak 2013, 22:50:48 »

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 22:57:52 Gönderen: Reha SOYSAL »

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #74 : 21 Ocak 2013, 08:56:09 »
birde ben goruslerimizi soleyeyim sizlere
TUFEGIIII ALDIM KULLANDIM TEK BIRSEY SOLICEM BU KADAR POLIMIKLERE GEREK YOK BIR AVCININ MUTLAKA SAHIPP OLMASI GEREKTIGINI DUSUNUYORUM KULLANDIM MUKEMMELL BEN COK SEVIYORUM TUFEGIMI ....
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke