Gönderen Konu: ATV almak istiyorum yardim!!  (Okunma sayısı 4128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
ATV almak istiyorum yardim!!
« : 28 Şubat 2015, 04:08:09 »
Sevgili avlak uyeleri ben ava gitmek icin, plajda falan gezicem carsiya pazara gidicem bu maksatlarla kullanmak icin bir ATV almaya karar verdim. Yaptigim arastirmalara gore off-road olan ATV ler trafige kesinlikle cikamiyomus o yuzden on-road modeller onceligimdir ava dahi gitsen yoldan geciceksin sonuc olarak. Butcemi 5000-6000 tl arasi olarak belirledim, sifir tercihimdir yada ikinci el hangi modellere bakmaliyim, suanda aklimda kuba, kanuni var, daha farkli modellerde olabilir, konuya hakim arkadaslardan yardim bekliyorum, herkese kolay gelsin
1992 LONDRA&İZMİR

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
Ynt: ATV almak istiyorum yardim!!
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2015, 05:55:30 »
On road Atv , Türkiyeye has bir kavram.

Arazi lastiği olmayan , düz ve ince dişli lastik ve çelik jant takılmış Atv 'ye genelde on road denilmiş. Ve böylede kalmış. Bunlar genelde çin kökenli atvlerde yaygın kullanılıyor.

Plakası olmayan trafiğe çıkamaz Onur bey. Plaka alabilmek içinde ruhsat çıkartmak ve mecburi trafik sigortasını yatırmak gerekiyor. Vatandaş bunların bedelini ödemek istemiyorsa ruhsat çıkarmıyor ve 2. el satarkende , trafiğe çıkamaz şeklinde bir ibare kullanıyor.

Yani plakalı her Atv ile , evraklarınızda tam ise , rahatlıkla trafiğe çıkarsınız. Ancak A2 motorsiklet ehliyetinizinde olması gerekiyor.. Kask da  takmanız gerekiyor.

Atv iyidir , hoştur ama kullanımı zor ve tehlikelidir. Ağırlık merkezlemesiden dolayı vitajlarda spin atmaya meyilldir. Arazide yan yatmaya başladığında eğer , anında tepki verip vucut ağırlığınızı diğer yöne vermezseniz , düşmeye ve kullanıcısını sakatlamaya oldukça meyilldir. Bu refleksi oluşturmak zaman ister.Sert zeminde zıplamaya meyilldir. Yokuş aşağı ve dalgın bir anınınızda olursa atv'nin önüne düşmeniz oldukça olasıdır.

Bence Atv veyrine UTV bakının. Farkı nedir ?

1- Roll bar ( Takla kafesi ) bulunur.Devrilmelerde hayat kurtarır.

2- Emniyet kemeri bulunur.

3- Direksiyonlu olduğu için , kısa alanda çok daha az manevra yapılarak dönülebilinir. ( bir tarafı uçurum olan alanlarda mesela )

4- Motor atv gibi altta değil.  Arka bagajın üstündedir. Bundan dolayı snorkel kullanmaksızın , omuz hızanızda nehir , dere gibi suya rahatlıkla girebilirsiniz. Motor boğulmaz.

5- Yük arkada ve yolcu sağınızda olacağı için virajda spin atmaz.

Bırakın Atv'yi , insan evladının icat ettiği hiç bir motorlu taşıtın gidemeyeceği arazilerde gider , çıkamayacağı eğimlere tırmanır veya inebilir.

youtube dan "utv moab" veya "utv hells revenge" diye aratın , çıkan tüm videoları izleyin. Göreceklerinize rağmen  halen Atv istiyorsanız çin malı olanlardan uzak durun.

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2015, 18:05:35 »
comert abi cok guzel aciklamissin hersey icin tesekkur ederim utv hic aklimda yoktu ama bakmakta fayda var, simdi bi arastirma yapip modelleri bir incelemek istiyorum, tekrardan onerilerin icin tesekkur ederim
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2015, 18:14:12 »
kuba yı tavsiye ederim. sofuoğlu motor. DÜNYA ŞAMPİYONU KENAN SOFUOĞLUNUN AMCA OGLUDUR kendisi yakın arkadaşım dır. SELAMIMI SÖLEYİN gereken neyse yardımcı olacaktır. İŞ YERİ KOCAELİ İZMİTTEDİR.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2015, 18:24:19 »
Tesekkur ederim Gokhan abi peki almaya kalsak orda izmire nakliye sorunu olurmu acaba
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2015, 20:18:48 »
Olmaz sanirim kapiya teslim yapiyorlar
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2015, 11:49:30 »
Şiddetle kuba yı tavsiye etmiyorum bıktım servisle ugrasmaktan 1000 km ye kadar kac defa servise gider bir atv sekiz defa servise gitti sorunları bitmiyor bir parçası na baskı balataya kac para verdim tahmin et 1600 tl al bi lada niva sicak sıcak  istediğini yap servise gotursen en baba 300 tl ye patlar kuba yi tavsiye etmiyorum Mondial biraz daha iyi yedek parça teknik servisleri varmi sana yakinmi servis parcalari temin edermi iyi arastir
1990 Başakşehir

The following users thanked this post: Onur ORAL

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2015, 16:23:30 »
O bütçeyle malesef sadece çin malı atv bulabilirsiniz onuda önermiyorum keyif vermez iş görür mü tartışılır. UTV nin çin malını bile bulamazsınız o fiyata. Atv sınıfında polaris en iyi marka sayılır.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2015, 18:16:06 »
Cross alabilirsiniz bence atvden çok daha iyi iş çıkaracağını düşünüyorum.Traktörlerin yardığı yollarda,eğimli arazilerde atv çok başarılı olmayacaktir.Ama crossla istediğiniz yere inip cikabilirsiniz.Tek dezavantajı eşya kapasitesinin çok daha az olması

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2015, 18:19:09 Gönderen: İbrahim ÇAKIR »
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2015, 19:41:51 »
arkadaşım biz profesyonel şekilde atv safari yapan bir firmayız marmarisde denemediğimiz motor kalmadı alacaksan marka al derim bombardier yamaha honda kymco sym can em gibi ama siz 5  6  bin bütçe diyorsanız kymco mxu 150 al bak keyfine utv ler güzel aletler fakat marka olanlar 20 bin tl gibi bir fiyattan başlır tercih yinede senin
1974-Marmaris
muğla
angaralı

The following users thanked this post: Onur ORAL

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2015, 20:33:08 »
Cross alabilirsiniz bence atvden çok daha iyi iş çıkaracağını düşünüyorum.Traktörlerin yardığı yollarda,eğimli arazilerde atv çok başarılı olmayacaktir.Ama crossla istediğiniz yere inip cikabilirsiniz.Tek dezavantajı eşya kapasitesinin çok daha az olması

Ben KTM servisinde çalıştım zamanında. Cross avt ye göre çok daha az kullanışlı bir makine. Taşıma diye birşey zaten pek mümkün değil.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2015, 22:50:50 »
Makinenin kullanıldığı araziye göre değişir kullanış rahatlığı bence.Çamurda atv kullanmak daha rahat ve güvenli olabilir.Ancak crossla inip çıktığınız yerlere muhtemelen inip çıkamazsınız atv ile.Crossta keçi patikaları bile size yol olabilir

1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2015, 03:40:24 »
Arkadaslar herkese cok tesekkur ederim oneriler icin ama konunun uzerinden uzun zaman gecti ben vazgectim atv den yakin zamanda araba alicam nasipse arkadaslar...ama Unal beyin dedigi gibi kymcolar kafama en cok yatan olmustu bir gun atv alicak olsam kymco alirdim
1992 LONDRA&İZMİR