Gönderen Konu: Ördek avı için kamuflaj  (Okunma sayısı 6046 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan YILDIRIM 06

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ördek avı için kamuflaj
« : 17 Nisan 2016, 22:21:33 »
Merhaba, ördek avı için bot üstünde kamuflaj olabilmek için hangi malzemeleri kullanmamız gerekiyor ? Ayrıca  şişme bot ile av yapmak mantıklı mıdır ? Benim  geçen seneden kalma kullandığım,  ilk başlarda acemi olduğum için sürekli sazlıklara ,sağa sola çarpmama rağmen delinmeyen bir botum var. sizce bu botla  nasıl kamuflaj olmam gerekiyor ?  İki kişi avlanacağız ,ya da sadece ben

Ayrıca  sakarmeke kadar kolay avlanan bir kuş türü daha görmedim  ;D

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: Ördek avı için kamuflaj
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2016, 22:35:05 »
kışın sular buz yapar tehlikeli derin olan ortamlara kesinlikle girmeyin bu bot ile Allah korusun buz bıçak gibi keser ve kesinlikle can yeleği giymenizi tavsiye ederim ..

Keşke yeşil bir bot alsaydınız çok uğraşmazdınız kamuflaj için..

piyasada 2-3 mt lik kamuflaj örtüler var alıp botu kaplayabilirsiniz 100-150 lira arası bişey

eğer para veremem derseniz saz kesin bağlayın botun üst kısımlarına güzelce =)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2016, 22:36:25 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Hakan YILDIRIM 06

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2016, 22:35:41 »
Hakan bey oncelikle bot ile avlanmak devamli risklidir tabi bu benim kisisel dusunmem bot uzerinde bilmem ama bu sezon gumede bu kiyafeti kullanacam

1982-elazig

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Hakan YILDIRIM 06

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2016, 22:40:29 »
Mümkünse tabanı aliminyum bir bot kullanın bilmiyorum ben olsam güvenemezdim lütfen dikkatli olun
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2016, 22:42:31 »
Hakan bey oncelikle bot ile avlanmak devamli risklidir tabi bu benim kisisel dusunmem bot uzerinde bilmem ama bu sezon gumede bu kiyafeti kullanacam

Mümkünse tabanı aliminyum bir bot kullanın bilmiyorum ben olsam güvenemezdim lütfen dikkatli olun
kışın sular buz yapar tehlikeli derin olan ortamlara kesinlikle girmeyin bu bot ile Allah korusun buz bıçak gibi keser ve kesinlikle can yeleği giymenizi tavsiye ederim ..

Keşke yeşil bir bot alsaydınız çok uğraşmazdınız kamuflaj için..

piyasada 2-3 mt lik kamuflaj örtüler var alıp botu kaplayabilirsiniz 100-150 lira arası bişey

eğer para veremem derseniz saz kesin bağlayın botun üst kısımlarına güzelce =)

Tamam yorumlarınız  için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Zaten av yapacağım böyle  sığ sulardan oluşuyor.Tabi bota binerken üstümde tulum çizmede olacak. Umarım başımıza bir bela kaza gelmez. Av yapalım derken av olmayalım. :)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2016, 22:45:14 »
Avlandığınz bôlgenin ortam renk yoğunluğu  na  göre  renk seçimi yapmanız gerek.

Sazlık yada kamışlık yerlerde sarı ve hafif kahve ye dönük tonlar daha uygun  olacaktır.

Siz bu tarz bir yerde avlanacaksanız  yeşil yada kamuflaj desenlerle  çok sırıtırsınız.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Hakan YILDIRIM 06

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2016, 22:49:23 »
Avlandığınz bôlgenin ortam renk yoğunluğu  na  göre  renk seçimi yapmanız gerek.

Sazlık yada kamışlık yerlerde sarı ve hafif kahve ye dönük tonlar daha uygun  olacaktır.

Siz bu tarz bir yerde avlanacaksanız  yeşil yada kamuflaj desenlerle  çok sırıtırsınız.

hocam avlanacağım böyle burası. sizce riskli midir

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2016, 22:57:17 »

hocam avlanacağım böyle burası. sizce riskli midir

burda bot kullanmanıza bile gerek yokki gayet iyi kamufle olacak yerler mevcut güzel bir örtü ile kare bir alan oluşturun içine 2 tane ufak bir tabure ile süper olur
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimiçi Yağız KAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2016, 22:59:45 »
Bot ve tekne uzerinde avlanmayi birakin intikal halinde tufek bile atamazsiniz, kanunen yasak..
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2016, 23:04:47 »
Bi gume bi kamuflaj düdük ve muhrelerle cokun sazin içine bide mekeler ördek çeker mümkünse vurmayin veya muhrelerle meke muhre side katın.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2016, 23:21:30 »
burda bot kullanmanıza bile gerek yokki gayet iyi kamufle olacak yerler mevcut güzel bir örtü ile kare bir alan oluşturun içine 2 tane ufak bir tabure ile süper olur
hocam ilerisi daha derin. ben anca o kadar gidebildim. çok kötü bataklık orası

Haklısınız ama ilerisine gidemediğim için buradan çekebildim. Yani ilerisi daha derin.

Bi gume bi kamuflaj düdük ve muhrelerle cokun sazin içine bide mekeler ördek çeker mümkünse vurmayin veya muhrelerle meke muhre side katın.
hocam sazılklarda otursak batmaz mıyız?  :o çünkü ben oraya kadar  tulum çizme ile geldim. Bazı yerlerde neredeyse dizlerime kadar bataklığa saplanmıştım

niye ki hocam? bu ülkede her şeyi yasaklıyorlar
Bot ve tekne uzerinde avlanmayi birakin intikal halinde tufek bile atamazsiniz, kanunen yasak..

niye ki hocam? Bu ülkede de her şeye yasak var. Yasaklar daima cezbeder insanı.

Çevrimdışı Bertuğ KÖMÜRCÜ

• *
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2016, 23:51:32 »
hic hayatinizda soguk suya dustunuz mu bence dusmediniz bence 2 tane ordek vuracam diye botla bence girilmez..
Bertuğ KÖMÜRCÜ
1988-Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2016, 23:56:22 »
Haklısınız ama ilerisine gidemediğim için buradan çekebildim. Yani ilerisi daha derin.
hocam sazılklarda otursak batmaz mıyız?  :o çünkü ben oraya kadar  tulum çizme ile geldim. Bazı yerlerde neredeyse dizlerime kadar bataklığa saplanmıştım

niye ki hocam? Bu ülkede de her şeye yasak var. Yasaklar daima cezbeder insanı.

Canınız vuracağınız ördeklerden daha değersiz ise Eyvallah gerçekten ben bu işi yapacam diyorsanız bitane fiber tekne bulun istediğiniz yere girin ama kesinlikle o naylon bot ile oralara girmeyin derim önce güvenlik
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2016, 00:01:51 »
hic hayatinizda soguk suya dustunuz mu bence dusmediniz bence 2 tane ordek vuracam diye botla bence girilmez..

hayatımda bir kaç kere soğuk suya düşmüşlüğüm vardır  :D tavsiyenizi dikkate alacağım. ne yapalım

Canınız vuracağınız ördeklerden daha değersiz ise Eyvallah gerçekten ben bu işi yapacam diyorsanız bitane fiber tekne bulun istediğiniz yere girin ama kesinlikle o naylon bot ile oralara girmeyin derim önce güvenlik

tamam hocam ne yapalım  şansımız yok. avcılık bile artık zengin işi olmuş. yorumlarınız için teşekkür ederim.  Söylenen gibi  gidip sazlıklarda oturmaktan başka çare yok. İnşallah bataklığa batmam  :o

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2016, 00:11:36 »

hayatımda bir kaç kere soğuk suya düşmüşlüğüm vardır  :D tavsiyenizi dikkate alacağım. ne yapalım

tamam hocam ne yapalım  şansımız yok. avcılık bile artık zengin işi olmuş. yorumlarınız için teşekkür ederim.  Söylenen gibi  gidip sazlıklarda oturmaktan başka çare yok. İnşallah bataklığa batmam  :o

ben size söylim orda ördek vurdunuz gitti 50 mt ileri düştü ve o alanda su olmayabilir mesela ? nasıl alıcaksınız o bot ile illaki çamur içine girmeniz gerekebilir bazen.. Ben bikeresinde dizlerime kadar gömüldüğüm yerden yarım saatte zor çıktım kendimi çıkarsam çizmeyi çıkaramıyorum ilk ve son oldu bataklık olayım..ama siz genede umudunuzu kaybetmeyin daha ufak su birikintilerini tercih edebilirsiniz kışın ördek şıpırdanlık diye tabir ettiğimiz 1 karış derinliği olan suları daha çok sever gagasını soktuğu zaman zemine yetişebiliyorsa yemlenmek için idealdir derin sularda yemlenmesi sıkıntılı oluyor
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2016, 00:14:48 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2016, 00:48:13 »
bence bi drahtar yada labrodor daha mantıklı.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2016, 11:44:05 »
aman hakan , sen ne yapıyorsun . . o naylon  plastik botla ördek avımı olur . o botlar , yazın denize girmek için eğlence için üretilmiştir . kışın soğuk havalarda yumuşaklığını kaybeder , sertleşir . .

allah muhafaza , kışın gölün içinde  cart diye delinirse  ne yaparsın . . üzerindeki tulum ile derin bir  gölden çıkman imkansız . giyerken güç bela giyiniyoruz zaten  . .  çıkarmasını sen düşün . .

kaldıkı avlanacağın bölge bataklık . . ördek vursan bile , o ördeği alabilmen için , çok büyük efor sarfetmen gerekiyor . . bataklık ve lığlamış bölgeler , ördek avı yapanlar için bitirimdir . bir ördeği almak için çok uzun zaman mücadele vermen gerekir . .

biz gire çıka öğrendik bataklık bölgelere girilmeyeceğini . . . ayaklarını kaldıramazsın , adım atamazsın . .   kaldırsan bile dizlerinde ayaklarında derman gider , takatin biter . . bizim gibi karaya çıkınca toprağı öpersin sonrA   :D aman allahım ne gündü be . . anlatmayla anlayamazsın , illakide yaşaman gerekir . . samet de aynı konuya değinmiş zaten . . . .

ördek avında yenisin anladığım kadarıyla . .  ördek avı , göl avı , ekipmanın yoksa veya zayıfsa , avların en zorudur . . gölde av yapabilmen için , teşkilatın , ekipmanın en kalitelisini kullanmak zorundasın . .  göl avının olmazsa olmazı ekipmandır , kalitedir . . .

başka bir hususta ,  göl avı tek başına yapılmaz . . yanında bir arkadaşın olsun , ne olur ne olmaz  . . . bütün eksileri  değerlendirmen gerekir . . allah muhafaza , yönünü şaşırırsın , bataklığa saplanırsın , ıslanırsın , su alırsın . .

• SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2016, 12:24:59 »
bu botla suya girmek hele sıcaklıkların eksiye düştüğü günlerde intihar gibi bir şey olur. zaten avda bot kullanımı yasak sadece vurduklarınızı almak içinse kalvenizden yapılmış küçük bir kayık taka daha kullanışlı olur. illaki bu bot olacaksa buna yapılacak kamuflaj su geçirmez ortamın rengine uygun bir desende polyester diktirmek olur en azından hertarafına dikilirse mukavemeti artırır.
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2016, 11:52:04 »
bu botla suya girmek hele sıcaklıkların eksiye düştüğü günlerde intihar gibi bir şey olur. zaten avda bot kullanımı yasak sadece vurduklarınızı almak içinse kalvenizden yapılmış küçük bir kayık taka daha kullanışlı olur. illaki bu bot olacaksa buna yapılacak kamuflaj su geçirmez ortamın rengine uygun bir desende polyester diktirmek olur en azından hertarafına dikilirse mukavemeti artırır.

Teşekkürler ustam . Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.  Artık bir çaresine bakacağım