Gönderen Konu: rc Prestige Sipe 12Cal. 32Gr. Keçe Tapa Av Fişeği hk  (Okunma sayısı 19010 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz

resim bu fişek hakkında yorumlarınızı bekliyorum
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: rc Prestige Sipe 12Cal. 32Gr. Keçe Tapa Av Fişeği hk
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2014, 20:51:06 »
Ozgur abi ben debu fisegi stogerimle keklik avinda ilk fisek olarak kullanmayi dusunuyorum bakalim kullanici yorumu gelecek mi
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2014, 21:14:18 »
Ozgur abi ben debu fisegi stogerimle keklik avinda ilk fisek olarak kullanmayi dusunuyorum bakalim kullanici yorumu gelecek mi
  yabancı bir forumda çok övülmüş bu fişek selçuk hocam
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2014, 21:19:16 »
http://forums.pigeonwatch.co.uk/forums/topic/176896-rc-sipe-prestige/
Yukaridaki forumda baya yorum var ama ben ceviremedim :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 21:30:18 »
http://forums.pigeonwatch.co.uk/forums/topic/176896-rc-sipe-prestige/
Yukaridaki forumda baya yorum var ama ben ceviremedim :)
yorumlarda hızlı olduğu beğenilen bir fişek olduğu yazılmış, bukadar anlayabildim :) Özgür abi Sıpe fişekleri genelde hızlı olduğunu söylüyorlar. RC nin resmi sitesinde bu fişeğin namlu çıkış hızı 405 m/s yazıyor. Full şokla 630 bar basıncı varmış. Hızlı olması uçar avında çok iyi avantaj sağlar. benim elimde olsa mesela bu fişek, çulluk avında kullanırım. Bu fişek, 32 gr keçe tapa 7,5 veya 8 no çulluk avında harika olur :)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 21:45:12 »
yorumlarda hızlı olduğu beğenilen bir fişek olduğu yazılmış, bukadar anlayabildim :) Özgür abi Sıpe fişekleri genelde hızlı olduğunu söylüyorlar. RC nin resmi sitesinde bu fişeğin namlu çıkış hızı 405 m/s yazıyor. Full şokla 630 bar basıncı varmış. Hızlı olması uçar avında çok iyi avantaj sağlar. benim elimde olsa mesela bu fişek, çulluk avında kullanırım. Bu fişek, 32 gr keçe tapa 7,5 veya 8 no çulluk avında harika olur :)
ben bundan ve normalinden alayım bir grupman denemesi yapalım bakalım nasıl olacak :)
Özgür ATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2014, 21:48:07 »
ben bundan ve normalinden alayım bir grupman denemesi yapalım bakalım nasıl olacak :)
Kece tapali sipe normal sipe i grrupmanda bozar bence delicilik icin bisey diyemem ama :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2014, 21:49:15 »
RC fişekleri iyidir abi avı performansı falan güzel olur. Ben mesela tüfeklerin grupman denemesini de genelde keçe tapayla yaparım çünkü keçe tapa fişekler namlunun ve şokların gerçek yüzünü ortaya koyar..

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2014, 21:56:12 »
RC fişekleri iyidir abi avı performansı falan güzel olur. Ben mesela tüfeklerin grupman denemesini de genelde keçe tapayla yaparım çünkü keçe tapa fişekler namlunun ve şokların gerçek yüzünü ortaya koyar..
ben 28 gr wınchester x3 plus 8 no fişeğin huğlu eagele poze ile 5 şokla 35 mt üzerinde kesin var fazlasıda vardır belki kekliği iki saçma ile dülşürdüğüne şahit oldum o yüzden keçe tapalı fişekleri çöpe atmamak gerktiğini düşünürüm her zaman
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2014, 21:57:13 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2014, 22:03:27 »
ben 28 gr wınchester x3 plus 8 no fişeğin huğlu eagele poze ile 5 şokla 35 mt üzerinde kesin var fazlasıda vardır belki kekliği iki saçma ile dülşürdüğüne şahit oldum o yüzden keçe tapalı fişekleri çöpe atmamak gerktiğini düşünürüm her zaman
keçe tapa fişekler çöpe atılır mı abi keçe tapa candır can :D  özellikle çulluk avında keçe tapa fişeklere özel bir sempatim var, çoğunluk keçe tapa atarım çullukta ve 2. fişeği attığım çok nadir olur. bazen canım sıkılır fişek doldururm kışın, evde malzeme var mke dumansız barutla 1,90 barut 2,10 (34gram) 4-5 no saçma koyarım keçe tapayla düz kıvırma fişekler ördekte akşam bekinde kullanırım. yeter ki denk gelsin havada alıyor canını. bazen çulluk fişeğim biter, elimdeki power tapaları açıp bozup keçeye çevirir öyle kullanırım onlar da çok güzel oluyor mesela :)

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2014, 08:40:43 »
keçe tapanın bir avantajı da piston tapa gibi namluda iz bırakmıyor :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Gökhan KUZU

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2014, 09:15:31 »
ben bu sene RC SİPE fişeğini ördek avında kullandım. sıcak havalar için kesinlikle tavsiye ederim harika fişek . ama gel gelelim soğuk hava olunca kuru sıkı bile daha iyi vurur. düşünün kurusıkıda demek istemem neden dir diye. o derece kötü sonuçlar. ama sıcak havalarda keklik avında vede sıcak ördek avından herkeze ytavsiye ederim
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gökhan KUZU

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2014, 09:36:12 »
Keçe tapa olara B&P Gigante 33 gramı da şiddetle tavsiye ederim. Keklik avında ilk fişek olarak tercih ederim ve beni hiç yanıltmadı.
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2014, 09:38:49 »
ben bu sene RC SİPE fişeğini ördek avında kullandım. sıcak havalar için kesinlikle tavsiye ederim harika fişek . ama gel gelelim soğuk hava olunca kuru sıkı bile daha iyi vurur. düşünün kurusıkıda demek istemem neden dir diye. o derece kötü sonuçlar. ama sıcak havalarda keklik avında vede sıcak ördek avından herkeze ytavsiye ederim
Valla Mersin'de keklik avını en düşük 10 derece gibi sıcaklıklarda yaptığımız için dediğiniz gibi bir sıkıntı yaşamadım. Namluya B&P Gigante 33 gr 7 no, sarjöre RC Sipe 32 gr 6 no kombinasyonu harika oluyor.
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2014, 09:59:15 »
Valla Mersin'de keklik avını en düşük 10 derece gibi sıcaklıklarda yaptığımız için dediğiniz gibi bir sıkıntı yaşamadım. Namluya B&P Gigante 33 gr 7 no, sarjöre RC Sipe 32 gr 6 no kombinasyonu harika oluyor.
bp gigante 7 no 
resim upload  rc sipe 8no
resim yükle remington shurshot 8 no
gif upload
Özgür ATAŞ

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 30 Nisan 2014, 10:18:11 »
Abi grupmanlar çok güzel. Bp nin plastik kapaklı olmasından azcık daha sert olur belki fişek, grupmanda aralarda boşluklar var ama avı kaçırmaz. rc sıpenin dağılımı çok güzel çok hafif alt atmışsın :) en düzgün grupmanı da remington vermiş. bu arada atışlar kaç metreden ?

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 30 Nisan 2014, 10:24:07 »
vala ben ördek avında remington harici fişek atmıyorum .  çok sevdiğim bir fişek. ama bu sene hadi olmadı rc sipe denedim deidğim gibi sıcak havada remington aratmadı ama havalar soğuyunca ahhhhh dedim avda ahhhh hangi kafaya bu havada bu soğukda remingtonlar duruken rc ile ava gelirsinki dedim .hatta baktım olmuyor düşmüyor hayvan rc iş yapmıyor avı bıraktım gittim kayığa yemek yaptım. bari dedim bi iş yapayım en iyi yaptığım şey ördek avından göl içinde yemek yapmak bend eonu yaptım. sanki kuru sıkı atıyorum avda o derece
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 30 Nisan 2014, 10:26:58 »
Abi grupmanlar çok güzel. Bp nin plastik kapaklı olmasından azcık daha sert olur belki fişek, grupmanda aralarda boşluklar var ama avı kaçırmaz. rc sıpenin dağılımı çok güzel çok hafif alt atmışsın :) en düzgün grupmanı da remington vermiş. bu arada atışlar kaç metreden ?
atışar 32 mt den 71 namlu 3 şok ile atılmıştır bp gigante 8 no olaydı en iyi o olurdu  ben sipeyi beğenmedim belki birzcık altta atmış olabilirim ama italyan remington gerçekten çok iyi iş çıkardı
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 30 Nisan 2014, 10:29:02 »
vala ben ördek avında remington harici fişek atmıyorum .  çok sevdiğim bir fişek. ama bu sene hadi olmadı rc sipe denedim deidğim gibi sıcak havada remington aratmadı ama havalar soğuyunca ahhhhh dedim avda ahhhh hangi kafaya bu havada bu soğukda remingtonlar duruken rc ile ava gelirsinki dedim .hatta baktım olmuyor düşmüyor hayvan rc iş yapmıyor avı bıraktım gittim kayığa yemek yaptım. bari dedim bi iş yapayım en iyi yaptığım şey ördek avından göl içinde yemek yapmak bend eonu yaptım. sanki kuru sıkı atıyorum avda o derece
adem bey sizin remingtonlar hangisiydi birde ondan alayıp grupman denemsine ekleyeyim onuda :)
Özgür ATAŞ

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 30 Nisan 2014, 10:44:14 »
Adem bey soğukta RC 2 Caccia 34 gram çok güzel randıman veriyor benim pozede. BP gibi F2 barutu var onda da. Etkisi grupmanı ördek avında çok güzel..

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 30 Nisan 2014, 10:58:05 »
adem bey sizin remingtonlar hangisiydi birde ondan alayıp grupman denemsine ekleyeyim onuda :)
   kardeşim ben italyan yapımı remington 34 gr 5 numara kullanıyorum ördek avında.  alırken koli işi alıyorum başka fişek atmıyorum ama hadi be birde rc deneyeyim deyipte almıştım rc sipe fişeğini.
  kesinlikle orjinal remingtona gerek yok italyan yapımlarıda süper fişek. ancakkkkk gelgelelim bu sene duyduğum olay yurt dışından tedarik eden firmanın yine işin içine hile karıştırdığı.   bizim bu türk milleti hep böyle.  birşey tutulunca hemen içine hile maliyet azaltılıp satıştan para kazanmak.  duyduğum olay bu idi barut farklı koydurup maliyeti aşağıya çekip o şekilde piyasa malı yaptırdıkları. marka aynı ama fişek içindeki barut ve saçma klaitesi farklı  yapılmış ( diye duydum. fark ettimde açıkcası hemen 1 önceki sene sürümleri ile farkını hemen anladım )
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 30 Nisan 2014, 12:27:00 »
   kardeşim ben italyan yapımı remington 34 gr 5 numara kullanıyorum ördek avında.  alırken koli işi alıyorum başka fişek atmıyorum ama hadi be birde rc deneyeyim deyipte almıştım rc sipe fişeğini.
  kesinlikle orjinal remingtona gerek yok italyan yapımlarıda süper fişek. ancakkkkk gelgelelim bu sene duyduğum olay yurt dışından tedarik eden firmanın yine işin içine hile karıştırdığı.   bizim bu türk milleti hep böyle.  birşey tutulunca hemen içine hile maliyet azaltılıp satıştan para kazanmak.  duyduğum olay bu idi barut farklı koydurup maliyeti aşağıya çekip o şekilde piyasa malı yaptırdıkları. marka aynı ama fişek içindeki barut ve saçma klaitesi farklı  yapılmış ( diye duydum. fark ettimde açıkcası hemen 1 önceki sene sürümleri ile farkını hemen anladım )
bu konuda ben de katılıyorum size, ne çeşit fişekler, avrupa diye alıyoruz sonra öğreniyoruz ki malzeme gelip burda dolum yapılıyor. e peki dolum yaparken bizimkiler aynı malzemeyi birebir kullanıyormu ? yoksa malzeme değiştirip kar peşinde mi koşuyorlar. önceden bornagi fişeklerden memnundum. son iki senedir hepsi fos çıktı açıp bi bakıyorum turaçın barutu çıkıyor içinden :) öbür taraftan rottweil harika fişek, açıp bakıyosun yine turaçın barutu çıkıyor içinden. sonra öğreniyorum ki ithalatını o firma yapıyor. demekki birşeyler değiştiriliyor. amacım kötülemek değil ama madem malzemeyi ithal ediyosun ozaman malzemeye üretime sadık kal. niye malzemeden çalıp ucuza kaçıyorsun ? geçen sezona kadar güvendiğim sadece B&P ve Clever Mirage vardı artık mirageden de şüphelenmeye başladım. eskiden kullanıp memnun kaldığımız fişeklerin neden artık eski tadı yok diye düşününce iş çıkıyor ortaya.....

Çevrimdışı Doğan İLGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 30 Nisan 2014, 12:43:40 »
adem bey ördek avında meca fişeklerini kullandınızmı?meca fişekleri hakkında olumlu şeyler okuyorum sitemizde.acaba ördek avcısı olarak siz nasıl değerlendirirsiniz?saygılarla
Doğan İLGÜN
1978 BURSA

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 30 Nisan 2014, 12:46:06 »
adem bey ördek avında meca fişeklerini kullandınızmı?meca fişekleri hakkında olumlu şeyler okuyorum sitemizde.acaba ördek avcısı olarak siz nasıl değerlendirirsiniz?saygılarla
Doğan Abi mecayı tahtalı avında ben kullanıyorum ördekte de parlama avında 2 defa kullandım. gayet memnun etti. özellikle tahtalı avında 34/5 ve 32/7  fişeklerini kullandım çok güzel sonuçlar aldım. ispanyol maxam barutu ile dolduruluyor meca fişekler. soğuk havalarda etkili av yaptırıyor. ama tüfeğinizin bu fişeği sevmesi önemli.. Adem Bey de ördekte kullanmışsa o da size bilgi verir.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 30 Nisan 2014, 12:53:31 »
32 gr 7 no me ca
çoklu resim upload bu fişeğin kırmızı kovanlısını kullanan arkadaşlar çok memnun kaldıklarını fakat yeşil kovanlısından hiçmemnun kalmadıklarını söylemişlerdi
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2014, 12:58:49 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ