Gönderen Konu: süperpozemi çiftemi  (Okunma sayısı 6556 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A. Can Saka

• Ziyaretçi
süperpozemi çiftemi
« : 06 Nisan 2016, 18:45:28 »
Herkese iyi günler ben hem uçar hemde domuz avı yapabileceğim bir tüfek almak istiyorum elimde bulunan iki yarı otoyuda yeni tüfeğimi alınca satacam. sabit şok çift tetik ve enjektörsüz olsun istiyorum hem sade hemde gösterişli bir okadarda avda etkili olmalı hem uçar hemde domuz avı yapabileceğim sabit şok 3/5 mi yoksa 3/4 mü olmalı kararsız kaldım namlu boyu 71 olsun istiyorum ama çiftemı yoksa spmi çok kararsız kaldım.

Çevrimdışı Salih ASLANTAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: süperpozemi çiftemi
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2016, 19:02:40 »
Kurşun atışı için poze derim. sabit şok ölçüleri namlu iç çapına göre tercih edilebilir.geniş iç çaplı namlu lar için 4/3 olabilir.
1973 ödemiş
Cesa poze
Akdaş ak212 otm.

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2016, 19:04:40 »
Superpoze olmalı.cifte domuz avında sıkıntı olabilir şokta 3/4 olmalı
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2016, 19:28:23 »
http://www.huglu.com.tr/superpozetufekler/sr212k  sizce bu tüfek nasıl 3/4 sabit şok ve iki namlu arasındaki şerit olmayacak

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Nisan 2016, 19:39:11 »
Bence fazla ağır ve pahalı tabi tercih sizin başka markalarda bakmanizi öneririm bide illa çift tetik mi
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #5 : 06 Nisan 2016, 19:51:00 »
neden mobil şoklu değil?

poze çifteye göre daha sağlamdır boşluk vs daha geç olur yada hiç olmaz.
ama tabi tercih meselesi çiftede iki namlunun arasına al hedefi at hedeflemesi daha kolaydır.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2016, 19:53:06 »
Bence fazla ağır ve pahalı tabi tercih sizin başka markalarda bakmanizi öneririm bide illa çift tetik mi

Evet illa çift tetik tamamen sade olsun istiyorum :)

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2016, 19:59:03 »
neden mobil şoklu değil?

poze çifteye göre daha sağlamdır boşluk vs daha geç olur yada hiç olmaz.
ama tabi tercih meselesi çiftede iki namlunun arasına al hedefi at hedeflemesi daha kolaydır.

Yaptığım avlar genellikle bıldırcın keklik ve domuz otomatik tüfeğimin biri şoklu ve hiç 1, 2 no şok takmaya gerek duymadım hiç şokla filan uğraşmadan sabit olsun istiyorum 3/4 mantıklı geliyor domuz avında sıkıntı çıkarırmı bilemiyorum ama mümkün oldukça bp nin kurşunlarından kullanıyorum oldukça yumuşak kurşunlar. Ve süperpoze daha ağır basmaya başladı çifteye nazaran özellikle işin içinde domuz avı olunca.

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2016, 20:00:27 »
Çift tetige aliskinsaniz sıkıntı olmaz ama acele etmeyin sezona daha çok var araştırın omuzlayin mutlaka bakarak alın.
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2016, 20:03:38 »
Bide bek avi yapmiyosaniz ve keklik avi gibi avlarda ağırlık çok önemli dikkat edin sıkıntı olmaz o şok larla kaliteli kursunlarla
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2016, 20:08:02 »
Bide bek avi yapmiyosaniz ve keklik avi gibi avlarda ağırlık çok önemli dikkat edin sıkıntı olmaz o şok larla kaliteli kursunlarla

Yeterki sağlam estetik ve ömürlük olsun ağırlığın sıkıntı olacağını düşünmüyorum seviyorum elimde tüfekle dolanmayı

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2016, 20:20:26 »
Kesinlikle cifte derim bulabilirsen ussr rus ciftesinden al keyfine bak saygilarimla....
1982-elazig

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2016, 20:24:51 »
Kesinlikle cifte derim bulabilirsen ussr rus ciftesinden al keyfine bak saygilarimla....

İçimden bir seste çifte al diyor ama domuz avı için çekiniyorum biraz çiftlerin tek kurşun için uygun olmadığını söylüyorlar uzun süre araştırıp öyle alacam acelem yok nasıl olsa

Çevrimdışı Mustafa CİVAN

• *
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2016, 21:57:59 »
Tavsiyem çevrenizde bulabileceğiniz s.poze ve cifte ile deneme yapmanız.Hangisiyle daha rahat atis yapabiliyorsaniz onu secin derim. Zira ikisi arasinda daglar kadar fark yok.
  • CZ550 WIN MAG
  • Baretta s56 E
  • Huglu 201 A
Mustafa CİVAN
1980 DENİZLİ 0Rh-

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 06 Nisan 2016, 22:50:41 »
Tavsiyem çevrenizde bulabileceğiniz s.poze ve cifte ile deneme yapmanız.Hangisiyle daha rahat atis yapabiliyorsaniz onu secin derim. Zira ikisi arasinda daglar kadar fark yok.

Birkaç defa süper poze kullandım kullanımı ve yüzüme oturuşu otomatikten daha iyi gelmişti çifte hiç kullanmadım bayide inceleme şansım var bir tek ikisinide iyice araştırıp öyle satınalacam şuan için süper pozeye daha sıcak bakıyorum.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #15 : 07 Nisan 2016, 01:38:43 »
çiftenin kullanımı hedefleme olarak daha kolaydır.
pozeye göre biraz daha iyi teper
pozeye nazaran hafiftir
pozeye nazaran daha kibardır

poze çifteye göre daha dayanıklıdır
grupman verimliliği daha iyidir (özellikle alt namlu)

çifte alacaksan düşük gramaj güzel fişek kullanacaksın keyif aletidir.

ama ben poze tavsiye ediyorum. mobil şok tavsiye ediyorum.
sen hiç boşluk yapan poze gördünmü göremezsin üst üste binmiş namlu
kilide daha az yük yapar ama çiftede sağ ateşleyince sol sol ateşleyince sağ
yapa yapa bide namlu şahlanmak isteyecek zamanla boşluk yaratır kilitte.

ha ama önemli değil param var dersen mutlaka çiftenin tadını al derim çünkü
pozeden tatlıdır. eline bile aldığında ben avcıyım dersin klasiktir bi kere.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 01:40:30 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 07 Nisan 2016, 08:50:55 »
Aslında biraz çekinceliyim çiftede nişan alabilirmiyim attığım yeri vurabilirmiyim diye maksimum 3.000 tl bütçem var uzun ömürlü olsun istiyorum çiftede birde çukur bant yüksek bant olayı var klasik olarak çukur bant ve tam çakmaklı bir çifte gravür işlemesi olsun birazda kaliteli kundak yaptırıp öyle satın almak istiyorum aslında hiç acele etmetip 2 ay daha sabredip bütçemi 5.000 liraya kadar çıkarmak daha mantıklı duruyor yıldızın bir çiftesi var elegant a1 e lüx mail atıp sordum fabrikaya istediğim özellikte çift tetik, enjektörsüz, çukur bant, 4 numara kundak takımı 5.300 fiyat verdiler ama 10 nisandan sonra.fiyatlar güncellenecek dedi zam gelecekmiş diyelim 5.500 az daha zorladım hadi bütçeyi peki yerli ürün değermi bu fiyata biraz endişelerim var bu konuda kadar para verdiğim ürün kusursuz olmalı ya küçükte olsa bir kusur çıkarsa diyede düşünmeden edemiyorum.

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2016, 09:38:02 »
arkadaşlar huglu koopa 4 no cevizin fiyatını sordum 1.250 $ fiyat aldım yaklaşık 3.750 lira sadece kundak takımı için fiyat verdi huglu sizce bu normalmi bana çok uçuk geldi hem huglu gibi aşırı kaliteli ürün yapamayan bir tüfeğe o fiyatta kundak değmez diye düşünüyorum marka olarak hugluyu eledim akus ve yıldız arasında seçim yapacam ama akusta çok pahalı

Çevrimdışı Fatih COŞKUNÇAY

• Müdavim Üyemiz
  • Dirilerin Başında Koşmayan Ölülerin Peşinde Yürür.
    • Avcıların buluştuğu nokta
« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2016, 09:56:09 »
arkadaşlar huglu koopa 4 no cevizin fiyatını sordum 1.250 $ fiyat aldım yaklaşık 3.750 lira sadece kundak takımı için fiyat verdi huglu sizce bu normalmi bana çok uçuk geldi hem huglu gibi aşırı kaliteli ürün yapamayan bir tüfeğe o fiyatta kundak değmez diye düşünüyorum marka olarak hugluyu eledim akus ve yıldız arasında seçim yapacam ama akusta çok pahalı

Genç huğlu ve haniç düşünebilirsiniz çiftede. Ben genç huğlu kullanıyorum memnunum.
  • Ata Neo Modern Gold 3 oto 12 cal.
  • Genç Huğlu Custom Shop SxS 12 cal.
  • Huğlu 701 gb oto 20 cal.
  • Remington 11-87 Premier 12 cal
  • Franchi 20-12 cal. U/A
  • Deutsch Drahthaar(Üstün Alman Mühendisliği Harikası)
M.Fatih COŞKUNÇAY
1983 KAYSERİ

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 07 Nisan 2016, 10:16:35 »
Genç huğlu ve haniç düşünebilirsiniz çiftede. Ben genç huğlu kullanıyorum memnunum.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama bu iki marka arasında seçim yapmak istiyorum yıldız ve akus

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 07 Nisan 2016, 10:23:28 »
Madem 5000 lira bütçe olabilir hiç yerli düşünme temiz bi remington otomatik veya browning otomatik alabiliriz.yerli lüx ürün alırsan çok zarar edersin.çifte hiç düşünme domuz avında. Bu sitede hiç kullanılmamış remington 11 87 var 4750 idi en son onla ne avlar yapılır ya.dediğim gibi yerli ye çok para verme.yerli şans işidir memnun kalmayıp satmak istersen çok zarar edersin
  • Atüs tek kırma 36 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #21 : 07 Nisan 2016, 10:30:04 »
numarası yüksek cevizler malesef o rakamlarda

ben şimdi parayı bulursam cevizden değilde ustaya malzemeyi kendim gönderip abanoz yada yılan ağacı
bir kundak düşünüyorum. gerçi yılan ağacıda cevizi aratmıyor fiyat olarak ama desen olarak çok hoşuma gidiyor
sağlam olmasına ceviz kadar sağlam olduğunu öğrendim. abanoz biraz daha yemek takımı gibi duruyor ama
yılan ağacının desenleri bambaşka

yılan ağacı

abanoz

çifte klasik avcı işidir. hedefi 2 namlunun arasına alıp atmak daha kolaydur 2 namuyu gez gibi kullanabilirsin.
önleme yaparkende bi namlunun hizasında tetiğe basarsın bantta denk gelir. çifte ile bence hedeflemek daha kolay
ama şu var pozede aksesuar kaldıran bir ürün piyasada satılan biçok hedefleyici ürünleri pozede kullanabilirsin arğacıklar gezler
bantına montajlayabilirsin ve daha rahat edebilirsin

gelelim tüfeğe eğer 3000-5000 lira gibi bir bütçeyle bir tüfek alacaksan yerlide adres belli AKUS
ithal ve ithal 2. eller tartışılır.

yani demem o ki bu bütçelerle herkesin bindiği arabaya binmeyip kendi aracını tasarlayabilirsin
elinde herkesten farklı sana özel bir ürün olur satmayı düşünmüyorsan. bizim toplumumuzda genelde
bişey alırken satma kısmı düşünülerek alınır. halbuki kullanım süresi boyunca haz alınan diğer etkenler
göz ardı edilir. tabi bu senin seçimin.

« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 10:44:28 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 07 Nisan 2016, 10:36:07 »
Madem 5000 lira bütçe olabilir hiç yerli düşünme temiz bi remington otomatik veya browning otomatik alabiliriz.yerli lüx ürün alırsan çok zarar edersin.çifte hiç düşünme domuz avında. Bu sitede hiç kullanılmamış remington 11 87 var 4750 idi en son onla ne avlar yapılır ya.dediğim gibi yerli ye çok para verme.yerli şans işidir memnun kalmayıp satmak istersen çok zarar edersin

Otomatik zaten elimde iki tane mevcut tamamen 2 namluya dönüş yapacam acemiliği attım otomatik sarmamaya başladı artık 2 namludan çok heves ettim bakacaz artık

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 07 Nisan 2016, 10:46:20 »
numarası yüksek cevizler malesef o rakamlarda

ben şimdi parayı bulursam cevizden değilde ustaya malzemeyi kendim gönderip abanoz yada yılan ağacı
bir kundak düşünüyorum. gerçi yılan ağacıda cevizi aratmıyor fiyat olarak ama desen olarak çok hoşuma gidiyor
sağlam olmasına ceviz kadar sağlam olduğunu öğrendim. abanoz biraz daha yemek takımı gibi duruyor ama
yılan ağacının desenleri bambaşka

yılan ağacı

abanoz

çifte klasik avcı işidir. hedefi 2 namlunun arasına alıp atmak daha kolaydur 2 namuyu gez gibi kullanabilirsin.
önleme yaparkende bi namlunun hizasında tetiğe basarsın bantta denk gelir. çifte ile bence hedeflemek daha kolay
ama şu var pozede aksesuar kaldıran bir ürün piyasada satılan biçok hedefleyici ürünleri pozede kullanabilirsin arğacıklar gezler
bantına montajlayabilirsin ve daha rahat edebilirsin

gelelim tüfeğe eğer 3000-5000 lira gibi bir bütçeyle bir tüfek alacaksan yerlide adres belli AKUS
ithal ve ithal 2. eller tartışılır.

Yılan ağacı gerçekten güzel duruyor ama ben pek anlamam bu işlerden fotoğraflarda gördüğüm kadarı ile 4 hem maliyet açısından uygun hemde görüntü açısından güzel duruyor tabiki 5 no daha güzel ama fiyatıda güzel abanoz biraz farklı gibi. Yıldız hakkında ne düşünüyorsun akusta istediğim tam çakmaklı model baya bi tuzlu yıldız da tam çakmak el işleme gravür 4 numara ceviz parlak namlu 5.300 fiyat verdiler akusta bu şekil tüfek nerdeyse  10.000 e denk geliyor yada isteklerimden biraz kırıp akusmu tercih etmeliyim

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #24 : 07 Nisan 2016, 11:07:33 »
ben senin yerinde olsam bi kere tamam gravür istiyorsun onun bedeli farklı tüfeği

gravürlü fakat standart kundaklı alırdım. sonra beklerdim kendime cevizse ceviz meşeyse meşe
ama desenini beğendiğim bir ağaç aramaya koyulurdum. şimdi 5 no ceviz 100bin çeşit desende
oluyor. bunlardan seçim yapabilecek duruma sokardım kendimi. bulunca işte benim kundağım
bu olmalı diyince tam ölçülerime göre kundağımı gerek fabrikaya gerek dışarıdan yaptırırdım.

avda standart kundağını av sezonu dışında fiyaka kundağını takardım.

yıldız güzel bir firma ama tam çakmak diyorsun. tam çakmak akusun işi ben yıldızda tam çakmak
hiç görmedim.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 11:09:19 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa