Gönderen Konu: "ATA ARMS AV TÜFEKLERİ VE SATIŞ SONRASI HİZMET KALİTESİ HAKKINDA"  (Okunma sayısı 9793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
     "TÜM AVLAK CAMİASI AVCI DOSTLARIMA SELAMUNALEYKÜM"

ATA ARMS MARKA 66CM. NAMLU 12 CAL. VE 20 CAL. ÇELİK KASA AV TÜFEĞİM VAR.

ATA HAKKINDA YAZILAN YAPILAN TÜM YORUMLARI OKUDUM. BİLDİĞİM TÜM BİLGİYİ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

66 CM. NAMLU ÇELİK KASA S.POZE 12 CAL. TÜFEĞİM 3080GR AĞIRLIĞINDADIR.(HASSAS TERAZİDE TARTILMIŞTIR.)
66 CM. NAMLU ÇELİK KASA S.POZE 20 CAL. TÜFEĞİM 3220GR AĞIRLIĞINDADIR.(HASSAS TERAZİDE TARTILMIŞTIR.)

TÜFEK GAYET İNCE ESTETİK VE TASARIMI MÜKEMMEL GÖZ DOLDURAN BİR TÜFEKTİR.AVRUPA TÜFEK KALİTESİNDEDİR BERETTA DT 10 MODELİNİN GÖRÜNÜM OLARAK AYNISIDIR.YUKARIDA TFK.AĞRLK.LARINI BİLEREK YAZDIM ATA S.POZE KULLANAN VE 20 CAL. NAMLU YAPTIRMAK İSTEYENLERİN DÜŞÜNCESİ 20 CAL.OLUNCA AĞIRLIK DÜŞER DÜŞÜNCESİNİ UNUTMALARI İÇİNDİR.KASA 12 CAL.UYGUN OLDUĞU İÇİN KASAYA GEÇEN NAMLU ÇELİĞİNİ KALINLAŞTIRIP KUSURSUZCA OTURTUYORLAR VE EL KUNDAĞI ARASINDAKİ BOŞLUGUDA ÇİFT TARAFLI PLASTİK KAPAKLA GENİŞLETİP BOŞLUKSUZ YAPIYORLAR SONUÇ 100&150 GR AĞIRLAŞIYOR AMA PERFORMANS İYİ SONUÇ MÜKEMMEL.ATA MARKA TÜFEK ALACAK ARKADAŞLAR EĞERKİ SATMAMAK İÇİN ALACAKSA KESİNLİKLE ÇELİK KASA OLSUN EVLADİYELİK OLACAKSA KASA RENGİ SİLVER ORJİNAL ÇELİK RENGİ OLSUN RENK ATMAZ SOLMAZ.66CM NAMLUDA HER AV İÇİN İDEALDİR 71 CM E GEREK YOK YANİ SONUÇTA MOBİL ŞOK LU.BOŞ YERE AGIRLIK YAPMAYIN KENDİNİZE 2 3 ADET 71 NAMLU İLE KARŞILAŞTIRDIK AYNI MESAFEYE ATIŞ YAPTIK SAÇMA DAĞILIMI MESAFE FARK ETMİYOR HEMDE 3 4 NO ŞOK İLE .ARKADAŞLAR KİM NE DERSE DESİN (ÖZEL KAMPANYALAR) HARİÇ YÜKSEK FİYAT KALİTEYE ÇEKİLİR FİYATI YÜKSEK DEMEYİN YERLİDE AVRUPA KALİTESİ BU MARKA.AYRICA TÜFEK ÜZERİNDE AĞIRLIK DENGE NOKTASIDA TAM TETİK ÖNÜNDE DENGELİ ATIŞ İÇİN ÖNEMLİ FAKTÖRDÜR.
TÜFEK İYİ GÜZEL HOŞTA HİÇ PROBLEMSİZMİ SORUSU= YAKLAŞIK 2 SENE BOYUNCA BELİRLİ ARALIKLARLA 100/1 FARKLI GRAMAJLARDA ÇİFT PATLAMA SORUNU OLDU VE FABRİKAYA GÖNDERDİM SORUN 4 KEZ YAŞANDI SONUÇTA HALLEDİLDİ.BUNUN DIŞINDA HİÇ BİR PROBLEM OLMADI.

SATIŞ SONRASI HİZMET KALİTESİ : BENİM TÜFEĞİM 2006 MODELDİR 2009 DA BEN ALDIM FABRİKAYA ÇİFT PATLAMA SORUNUNDAN DOLAYI 2010 2012 YILI ARASI 4 KEZ GÖNDERDİM KARGODA ÇIKAN PROBLEM LERLE 7 8 DEFA GİTTİ.ÇİFT PATLAMA SORUNU HAKKINDA 2012 YILINDA YAPILAN ARGE ÇALIŞMALARININ GELİŞTİRİLMESİ İLE ARTIK PROBLEM ÇÖZÜLMÜŞ.TÜFEĞİN SORUNUNU DUYUNCA YETKİLİLER HEM MAİL HEMDE TLF. LA TARAFIMA DÖNÜŞ YAPTILAR KARGO ÜCRETİ DAHİ ÖDETTİRMEDEN HER TÜRLÜ PROBLEMİ ÇÖZÜP GÖNDERDİLER.VE  HEP ŞU SÖZLE BİLGİ VERDİLER BİR PROBLEM OLMASI HALİNDE TARAFIMIZA KARŞI ÖDEMELİ KARGOLAYIN PROBLEMİNİZ ÇÖZÜLECEK VE EN KISA ZAMANDA GÖNDERİLECEKTİR DİYE.
EN SON GEÇEN HAFTA TETİK TERTİBATI SON SİSTEMLE DEĞİŞİP İDDALI BİR SÖZLE YAPILIP GELDİ ARTIK BU TÜFEĞİ ÇİFT PATLATAMAYACAKSINIZ.BUNA SEVİNDİK TABİ HENÜZ DENEME ŞANSIM OLMADI AMA SELEKTÖR ÇOK SERT NİZAMİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR TETİK DÜŞÜRÜCÜLERLE EVDE DENEDİM SORUN YOK GİBİ.HAYIRLISI ARTIK.KUL YAPISINDA SORUN OLABİLİR.ATA FİRMASINA KIZGIN DEGİL TAM TERSİNE MÜTEŞEKKİRİM MALININ ARKASINDA VE HİZMET KALİTESİ SINIRSIZ GARANTİDE KANIMCA ÖMÜR BOYU.BURADAN TÜM AVCI DOSTLARIMI BİLGİLENDİRMEK VE ATA ARMS AV TÜFEKLERİ FİRMASINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNMAK İSTEDİM.BU FİRMAYA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA GÜVENEBİLİRSİNİZ. SAYGILAR VE SELAMLARIMI SUNARIM.
[/size][/size]
« Son Düzenleme: 08 Mart 2012, 15:22:32 Gönderen: Bünyamin KÖK »
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
ne yazıkkı yerli tüfeklerde bu olası bişi benim başıma  iki deyişik firma ile bu sorunu yaşadım. şimdık altın olsa yerli hiçbir tüfek kullanmam. anlıyacagınız sütten agzım yandı yogurdu üfleyerek yiyorum. zaten yerli tüfeklerin fiyatı almış baışını gıdıyor. kısaca şöle özetlemek istiyorum sıfır yerli bir tüfek alacagıma avrupa 30 yıllık bir tüfeyi almayı tercıh edrım ve üstüne 10 yılda tepe tepe kullanırım gene aynı paraya satarım.zarar etmem..
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Önce Bünyamin Bey, bu sorununuzu evvelce yazdığınız için hatırımda. Öyle veya böyle memnuniyetinzle neticelenmesine adınıza sevindim. Bunun dışında yazdıklarınız da güzel ifade edilmiş. Ben her okuduğumu çok iyi anladım. Güzel izah. Kasa rengi, namlu falan her konuda da bana uyar.

Size yine de bir eksi(-), yazınızı okumak kolay olmadı. Sürekli büyük harf okumak göz yoruyor. Kendiniz de okuyun. Bundan başka, forumlarda sürekli büyük harf yazmak, forum kaidelerine de uymuyor. Biz yanlış anlamadığımız için, sadece GÖZ YORMASI yönünü hatırlatalım. Selamlar, sevgiler
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
    • av avlak avcı
Volkan bey görüşleriniz ve uyarınızı dikkate alıyor ve teşekkür ediyorum haklısınız a.s.Bizlerdende sevgiler.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

• Onursal Üyemiz
Eyvallah :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

barışgökduman

• Ziyaretçi
merhaba, foruma yeni katıldım. yarı otomatik bir tüfek alacağım. ata markası hakkında araştırma yapıyorum. bu forumda yazılanlar gerçekten beni çok bilgilendirdi. emeği geçen yazan herkese çok teşekkür ederim. sanırım alacağım tüfek ata neo 12 olacak. selamlar saygılar

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ben 2008 den buyana aynı fabrıkanın  armsan 612 dv modelını kullanıyorum daha tugegımde en ufak dıkme arıza veya herhangıbır proplem yasamadım sezondada mınumum 3 kolu fısek kullanıyorum bence basarılılar
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Aydın KARAKİŞİ

• *
bende bu  sezon  yeni  aldım  bir sıkıntı  yaşamadım  işçilik  ise  baya  güzel.
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
Bünyamin bey, sizin tüfekte de alt fişek kasaya sürtüyor mu?Benim tfekte var bu sorun.Arkadaşın tüfeğinde de var aynı sorun.Hatta arkadaşınkinde iz oluştu.Sanırım oradaki kaplama döküldü...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
    • av avlak avcı
Ali bey benim tüfeğimde böyle bir problem yok,kırılmadan kaynaklanan bir durumdur avrupa  fişeklerdede aynı sıkıntı varsa,fabrika ile iletişime geçin Teknik serviste Devrim bey var size yardımcı olacaktır.Selamlar.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
Mirrage, winchester kullanıyoruz arkadaşla yine sürtme oluyor... İlginiz için teşekkür ederim.
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

• Onursal Üyemiz
Dikkatli baktınız mı ne zaman sürtüyor diye? Mesela tüfeği kapatırken namluyu yukarı çevirirken fişekler biraz dışarı çıkar. Fişek sıkışık girdiği olursa kapatırken muhakkak sürter.

Eğer denemediyseniz, alt göze bir fişek sürüp(emniyet öncelikli) yavaşça kırın ve kapatın, bu esnada sürtüyormu bakın. Bunlarda sürtmüyorsa, bir de tetiği(boş fişekle) düşürün ve dipçiğin dibine vurun ki, sanki tepmeyle olan şeyleri de sağlansın. Sonra yine dikkatlice açarken izleyin. Dışarıda denerseniz, canlı fişekle de deneyebilirsiniz. Bunlarda da sürtme olmuyorsa, bana kalırsa tek sebep hızlıca kapatırken biraz dışarı çıkan fişeğin dipliği ara ara sürtüyordur. Önemli değil bence ama biraz göze batabilir. O da nazarlığı olsun, ne olur ki ;)
1968

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
    • av avlak avcı
Volkan abi sen bu yolu baya aşmışsın her konu için açıklamaların tekniğin var doğru veya olasılık maksat yardımcı olmak,benimde prensibimdir.iyiki varsınız.Selamlar.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

• Onursal Üyemiz
Sağol Bünyamin kardeşim. O senin güzel görüşün. Dediğin gibi, ben de bir kullanıcıyım ve tartışmaya, itiraza açık olmak üzere düşüncemi paylaşıyorum. İsabet ettirebilirsem memnun olurum. Olmazsa da denedik işte :) Selamlar
1968

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
4 kez çift patlatan tüfek 14 kezde 24 kezde çift patlatabilir.... sabırlıymışsınız... atanın sistem degiştirip sorunu kökten çözmesi sevindirici.....
sorun yaşayan pekçok avcı samimi olarak yaşadıkları  sorunları sizin gibi paylaşmıyorlar,en kısa zamanda elindeki tüfegi satıp kurtulmak istiyorlar....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
    • av avlak avcı
Syn.Birol bey ben tüfeğimi almadan önce ne alacağımı ne istediğimi mahkeme edip alan  avcı bir dostunuzum.Hafif,sağlam,estetik,dengeli,oturaklı ve çok fonksiyonlu bir tüfek olduğu için Ata s.poze ç.kasayı tercih ettim.Tüfeğimi severim taki evladım gibi kusuru hatasını düzeltirim kimseye evlatlık vermem.Çünkü benimle atış uyumu mükemmel.Gönlümün başka tüfeklere kaymaması için kendi elimdekini istediğim güzelliğe ve özelliğe ulaştırırım.(Yeterki maddi durumunuz buna imkan versin bulunduğumuz devir(çağ) herşeye imkan sağlıyor.)(sabrım imanımdandır.)selamunaleyküm.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni