Gönderen Konu: Phenome ya da 612  (Okunma sayısı 2365 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Phenome ya da 612
« : 13 Temmuz 2015, 02:16:35 »
Arkadaşlar yakın zamanda bir av tüfeği alacağım. Armsana karar kıldık kılmasına da 612 ile phenome arasında gidip geliyorum. Phenome de 612 den farklı olarak magazine cut of sistemi ve primo şoklar var ama ortalama 100 gr daha ağır.Sizce bu artı özellikleri 100 gr fazla taşımaya değer mi? Ayrıca namlu boyu her yola gelsin dersek 66 cm mi yoksa 71 mi uygundur. Son olarak nasipse slug namluda alayım yanına diyorum. Bu namlularda normal slug ve cantilever slug varmış.Farkları nelerdir hangisini tavsiye edersiniz
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Phenome ya da 612
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2015, 16:21:16 »
Armsan phenome de canlı düşürme ile çok şikayet var gibi kafam karıştı.Acaba bu şikayetler genelde var mı yoksa birkaç talihsizlikle mi sınırlı. Tüfeğe slug namlu ile beraber 2000 lira para vereceğim.Sonrasında avın peşinden bakarsam çok canım sıkılır...
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• *
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2015, 17:28:36 »
Bu canlı düşürme olayına rastlamayanlardanım çok şükür.Geçen sezonu phenomayla kapattım 2-3 canlı düşen oldu elbette.Ama kimin hiç canlı düşmeyen avı olduki?Olayı fazla abartmadan başka bişey değil kanımca.Phenomayı savunduğumdan değil ama insanlar utanmasa avı yolup pişirecek tüfek isteyecek.Tüfeğin artılarından Cengiz bey bahsetmiş zaten, primo şoklar, cut off sistemi birde oldukça seri bir tüfek.Onun dışında avı yolup pişirme gibi bi özelliği yok.
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2015, 00:27:20 »
Armsan kullanmadım ama videoda karlı havada 3 ördeği çaput ediyor. ilk sahnede.

http://avlakforum.com/forum/ordek-ve-kaz-avi-avcilari-ve-avlari/cok-var-ama/

1982 Konya

Çevrimdışı Hakan AKÇİL

• *
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2015, 10:03:09 »
Armsan Phenoma 71 namlu kullanıcısı olarak ben tüfeğimden memnunum.Bu canlı yada yaralı düşme olayı bana göre tamamen ava göre uygun şok ve fişek kullanmamaktan  kaynaklanıyor. Alacağınız tüfek şimdiden hayırlı olsun.
Hakan AKÇİL
1973 Keşan/EDİRNE

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2015, 00:47:13 »
Aslinda hangi avlari yapacaksiniz ki bizde size namlu boyu ve modelde yardimci olalim  bende bir phenoma kullanicisi olarak; kesinlikle yerli tufekte en iyi soklara sahip ve dolayisiyla grupmana sahip bir tufek. Butun avlarimi phenoma ile yaptim. Gayet guzel ve sorunsuz. Canli dusme olayi iyi vuramamakla alakali. Bunu takmayin kafaniza. Agirlik ise bence 100gr fazlalik aslinda savurma ve ikinci fisegi atarken arpacik sahlanmasi ve hedefi kaybetme sikintisini bertaraf ediyor. Yani daha iyi. Slug namluda normal olani aliniz. Arkadasimizin dedigi gibi reddot olayi dusunursen tabiki cantilever almalisin. Ayrica en iyi kursun atan yerli tufektir.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya