Gönderen Konu: Armsan tüfekler hakkında  (Okunma sayısı 6986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
  • Ava gelmez kuş olmaz, başa gelmez iş olmaz ;)
Armsan tüfekler hakkında
« : 02 Eylül 2015, 17:30:29 »
Merhabalar, bir tüfek almaya karar verdim bir kaç gün öncede konu açmıştım hatırlayanlar bilir :) bir abimiz armsan 612 dw modelini önerdi şimlik hobi olarak hedef vurmak gibi amaçlarım var. İlerde avada gitme durumu olabilir almışken iyi birşey alayım diyorum. Forumda araştırdım armsan ın tüfeklerinin çoğunda hata olduğu söyleniyor mesela hayvanı öldürmediği, tutukluk yaptığı, fişey sıkıştırdığı vs vs çok şey okudum açıkcası soğudum diyebilirim. Sizce nasıldır? :o
Tokat Merkez Akıllı Olsun Herkez : ))))
1992 Doğumlu Grafiker / Webmaster / Programcı / Müzisyen / Bilgisayar Teknikeri / Reklam Tanıtım Hizmetleri
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Armsan tüfekler hakkında
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2015, 17:36:43 »
Tasarım , grupman ve teknik servis  olarak türkiyede iyilerdendir. Av konusu çok detaylı kimi iyi der kimi demez. Ama ata ve armsan hizmet ve estetik olarak en iyi firmalar. Tercih size kalır.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Adem ÇOBAN

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2015, 17:38:57 »
Tasarım , grupman ve teknik servis  olarak türkiyede iyilerdendir. Av konusu çok detaylı kimi iyi der kimi demez. Ama ata ve armsan hizmet ve estetik olarak en iyi firmalar. Tercih size kalır.

Av olarak iyi olmadığı söylenmekte, sabahda mail attım hala geri dönüş yapılacak bakalım bekliyoruz. Merak ettiğim gerçekten böyle ise neden bu kadar iyi paralara satılmasıdır. İyi paradanda kastım bu modelin piyasada 1300 liradan aşağı görmedim
1992 Doğumlu Grafiker / Webmaster / Programcı / Müzisyen / Bilgisayar Teknikeri / Reklam Tanıtım Hizmetleri
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2015, 09:53:15 »
Akkar-Altay modelini de düşüne bilirsin sadece tavsiye . çok daha eski ve servis bakımından lider diyebilirim, akkar satış pazarlamayla
 görüşürsen daha güzel fiyetlara iyi bir tüfek almış olursun ..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2015, 13:40:02 »
Akkar'dan sabah mail geldi gerçekten işlerini ciddiye alıyorlar bu güzel birşey :) görüntü olarakda armsandan daha hoş akkar adamlar her türlü kefil oluyorlar mallarına.

Mailin bir kısmı ve fiyatı "Firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Amacınız avcılık yapmak ise Altay modelinin 66veya 71 cm namlu uzunluğundaki tercih edilebilir.

Savunma amaçlı olarak düşünüyorsanız 47 cm olanı tavsiye ederiz.(ayrıca Altay modeline 51 veya 56 cm yedek namlu da yapabiliriz.)

66 ve 71 cm fiyatlarımız sentetik model 1.050.TL stnd ceviz: 1.150.TL dir.
Kredi kartı gecerlidir.World karta 6 taksit yapılmaktadır.

Yedek namlu fiyatı:300.TL" Fiyatları gayet iyi bence armsanda bir tüfek parası istiyorlar namluya
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2015, 14:03:03 »
  Adem bey kendim uzun zamandır S.poze (churchıl) karatay pompalısını ve altay yarı oto. kullanmış durumdayım ve  diğer kulklandığım markalar armsan, stoeger, akdaş ve armsanın phenoması idi bunların arasından avlanıp memnun kaldıklarım  akkar, akdaş ve stoeger olmak üzere lakin hem av hem servis akkar dan başkasını tanımıyorum malesef bu bir gerçek akdaş ta servis bakımından güzel . stoeger fabrikasında yetkili birine ulaşmak üç ayımızı aldı bir arkadaşın oto. tamire gönderdik 87 gün tüfekten haber alamadık çok ciddiyim.armsana gelirsek çok tüfeğini inceledim ve phenomasını kullandım çeşitli gramaj çeşitli şok seçenekleriyle denememe rahmen hiç memnun kalmadım hemen sattım he 612 sinden iyi bahsediliyor ama o paraları hakedermi bilelmem akkar varken bu paralara başka tüfek bakmazdım bu arada satış pazarlamayı arayıp konuşursanız İrfan bey veya şevket bey ile biraz daha fiyatta oynama yapabilirler heralde saygılar..
1987-Edirne
bmp resim yükle

The following users thanked this post: Adem ÇOBAN

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2015, 14:20:48 »
Adem bey belki açtığınız konuya alakasız olacak ama ben size Hatsan'ın yeni piyasaya sürdüğü dynamic modelini öneririm.Benelli Vinci klonu ve Bayağı iddialı bir Tüfek.Hatsanın ürettiği tüfekler için söyleyecek sözüm taş gibi tüfekler üretiyorlar.Size tavsiye ederim...
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2015, 15:33:25 »
Akkar-Altay modelini de düşüne bilirsin sadece tavsiye . çok daha eski ve servis bakımından lider diyebilirim, akkar satış pazarlamayla
 görüşürsen daha güzel fiyetlara iyi bir tüfek almış olursun ..
+1
1976  istanbul

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2015, 16:27:48 »
armsan ı tanımam açıkçası bizim oralarda o tüfeklerden kullanıcıların aklında hep huğlu kalmış herkes huğlu üzümlü sarsılmaz kullanır ben size başka bir tüfek önereyim. sıfırı aynı model olarak üretiliyor mu bilmiyorum ama SARSILMAZ CONCORDE yada HUĞULU 401 VE 601  tüfeklerini önerebilirm concorde modeli dayımda da var sezon açılışından kapanana kadar yaklaşık 1000-1500 fişek atıyor 1998 yılında alındı ve hala kaya gibi
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2015, 16:32:51 »
  Adem bey kendim uzun zamandır S.poze (churchıl) karatay pompalısını ve altay yarı oto. kullanmış durumdayım ve  diğer kulklandığım markalar armsan, stoeger, akdaş ve armsanın phenoması idi bunların arasından avlanıp memnun kaldıklarım  akkar, akdaş ve stoeger olmak üzere lakin hem av hem servis akkar dan başkasını tanımıyorum malesef bu bir gerçek akdaş ta servis bakımından güzel . stoeger fabrikasında yetkili birine ulaşmak üç ayımızı aldı bir arkadaşın oto. tamire gönderdik 87 gün tüfekten haber alamadık çok ciddiyim.armsana gelirsek çok tüfeğini inceledim ve phenomasını kullandım çeşitli gramaj çeşitli şok seçenekleriyle denememe rahmen hiç memnun kalmadım hemen sattım he 612 sinden iyi bahsediliyor ama o paraları hakedermi bilelmem akkar varken bu paralara başka tüfek bakmazdım bu arada satış pazarlamayı arayıp konuşursanız İrfan bey veya şevket bey ile biraz daha fiyatta oynama yapabilirler heralde saygılar..
Dediğiniz gibi akkardan memnun olmayan pek yok gibi :) mailede hızlı cevap verdiler zaten. Bir çok konuda akkar övülmüş her konuda demekki gerçekten iyi ürünler yapıyorlar diye düşünüyorum. Fiyat olarakda 1150 lira dediler standart ceviz kundağa başka yerlerde 950 lira aynı tüfek sentetik olan ise 850 800 civarı. Hem fiyat bakımından armsandan iyi gibi görünüyor hemde her konuda iyiler izlenimi verdi bana
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2015, 16:36:09 »
Adem bey belki açtığınız konuya alakasız olacak ama ben size Hatsan'ın yeni piyasaya sürdüğü dynamic modelini öneririm.Benelli Vinci klonu ve Bayağı iddialı bir Tüfek.Hatsanın ürettiği tüfekler için söyleyecek sözüm taş gibi tüfekler üretiyorlar.Size tavsiye ederim...
Yorumlar geldikce bilgi ediniyoruz. Hatsan iyidir değildir bilememde görüntü olarak pek hoşuma gitmiyor. Akkar görüntü olarak çok hoşuma gitti çok şık duruyor. Bu izlenimi ithal tüfekler veriyor bana :) akkar gerçekten tam benlik tüfek olduğunu düşünüyorum. Bu akkarda çalışan usta alacaksan gazlı al dedi ne kadar doğrudur?
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2015, 16:37:57 »
armsan ı tanımam açıkçası bizim oralarda o tüfeklerden kullanıcıların aklında hep huğlu kalmış herkes huğlu üzümlü sarsılmaz kullanır ben size başka bir tüfek önereyim. sıfırı aynı model olarak üretiliyor mu bilmiyorum ama SARSILMAZ CONCORDE yada HUĞULU 401 VE 601  tüfeklerini önerebilirm concorde modeli dayımda da var sezon açılışından kapanana kadar yaklaşık 1000-1500 fişek atıyor 1998 yılında alındı ve hala kaya gibi

İdris bey bir abimizin önerisi ile armsanı danışmak istedim ancak akkar gibi firmalara daha düşük ve daha iyi tüfekler üretiyormuş onuda öğrenmiş olduk. En kötüsü armsanın bir namlusu 500 600 lira iken akkarda isteğe özel namluyu 300 liraya yapıyorlar.
Ne ararsan var bizde.

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2015, 16:48:36 »
İdris bey bir abimizin önerisi ile armsanı danışmak istedim ancak akkar gibi firmalara daha düşük ve daha iyi tüfekler üretiyormuş onuda öğrenmiş olduk. En kötüsü armsanın bir namlusu 500 600 lira iken akkarda isteğe özel namluyu 300 liraya yapıyorlar.

sen kararını vermişsin sanırım :) hayırlı olur inşallah internette dayanıklılık videosu izledim harika
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #13 : 03 Eylül 2015, 17:20:21 »
sen kararını vermişsin sanırım :) hayırlı olur inşallah internette dayanıklılık videosu izledim harika

Allahdan birşey olmazsa aklımı çelen olmazsa kararım altaydan yana olacak :)
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 03 Eylül 2015, 17:48:02 »
Kardeş aklını celmek istemem ama kullandıgım ve son derece memnun oldugum bir tüfek armsan phenoma 61cm slug namlu.

Paylasacagım link'e bir bak istersen.
50 - 80 - 100 ve 150 metre atısları
Grupman denemelerı
Penetrasyon vs. Tabi burda kursunda önemli. Ama tüfek ve namluda hakkını veriyor işin.

http://avlakforum.com/forum/tek-kursun-atis-ve-muhimmat-malzeme-bilgileri/meca-rifle-slug-kursun-28-5gr/
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 17:57:39 Gönderen: Şahin GENÇOĞLU »

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #15 : 03 Eylül 2015, 17:48:09 »
Adem bey size bir şey soyleyim şimdilik birseyler vurmak için tüfek alicaksanız bu kadar paralara yivsiz tüfek almaya gerek yok 300 400 veya en iyilerinden hastanın 500 tl ye havalı tüfekler var al onlardan sonra baktın işi sevmeye başladın yivsiz bir tüfek al bu önerilen sana tavsiye edilen tüfeklerden önce hangi avlara gidiceksin bu çok önemli ayrıca avcılık öyle hemen hadi tufegi aldım tamam hadi ava gidelim olarak olmaz yanilirsin sonra yaşadığın yerde kendi bahçen varsa kuş avına gidiceksen köpek alman lazım veya tanıdık varsa tanıdıkla gidebilirsin ama şu bilgileri bize vermen lazım kaç tllik değil ne avına ileride gideceksin onu bize anlat ona göre namlu cmi hangi sistem hangi marka hangi fişekler ile hangi şoklar ile iyi grupman veriyor anlatalım sen bize şimdi ver araştıralım saygilarimla
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Şahin GENÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2015, 17:56:26 »
Adem bey size bir şey soyleyim şimdilik birseyler vurmak için tüfek alicaksanız bu kadar paralara yivsiz tüfek almaya gerek yok 300 400 veya en iyilerinden hastanın 500 tl ye havalı tüfekler var al onlardan sonra baktın işi sevmeye başladın yivsiz bir tüfek al bu önerilen sana tavsiye edilen tüfeklerden önce hangi avlara gidiceksin bu çok önemli ayrıca avcılık öyle hemen hadi tufegi aldım tamam hadi ava gidelim olarak olmaz yanilirsin sonra yaşadığın yerde kendi bahçen varsa kuş avına gidiceksen köpek alman lazım veya tanıdık varsa tanıdıkla gidebilirsin ama şu bilgileri bize vermen lazım kaç tllik değil ne avına ileride gideceksin onu bize anlat ona göre namlu cmi hangi sistem hangi marka hangi fişekler ile hangi şoklar ile iyi grupman veriyor anlatalım sen bize şimdi ver araştıralım saygilarimla

+1

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #17 : 03 Eylül 2015, 18:13:14 »
Kardeş aklını celmek istemem ama kullandıgım ve son derece memnun oldugum bir tüfek armsan phenoma 61cm slug namlu.

Paylasacagım link'e bir bak istersen.
50 - 80 - 100 ve 150 metre atısları
Grupman denemelerı
Penetrasyon vs. Tabi burda kursunda önemli. Ama tüfek ve namluda hakkını veriyor işin.

http://avlakforum.com/forum/tek-kursun-atis-ve-muhimmat-malzeme-bilgileri/meca-rifle-slug-kursun-28-5gr/
Paylaşımınızı inceledim güzel sonuçlar. Forumda birisi yaramaz diyor kafam karışıyor :) biri şu marka iyi diyor ona bakıyorum yorumlarda iyi demiyorlar. Akkar altaylara birşey demiyorlar onlardan alıyım diyorum bilmiyorum cidden
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #18 : 03 Eylül 2015, 18:48:09 »

Ergin bey bana havalılar oyuncak gibi geliyor ben tüfekle biraz haşır neşir oldukdan sonra tavşana gitmeyi düşünüyorum bu bölgede tavşan bolca.
http://www.avbalikmarketi.com/asp/product/13008/Akkar-Altay-Silver-Ceviz-Hunting-Yari-Otomatik-Av-Tufegi
bu tüfek çok hoşuma gitti sentetik olanıda çok hoş 61 namlu yanında 51 namluda olacak

« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 18:49:11 Gönderen: Adem ÇOBAN »
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #19 : 03 Eylül 2015, 19:16:24 »
Tavşan 25 30 hatta bölgeden bölgeye 40 metreye kadar mesafeleri var bu yüzden 66 namlu senin için ideal olacaktır hem 71 den daha hafif okur buda senin için artı ancak tavşan avına sadece gitmek çok canını sıkabilir kuş avı için keklik de Tavşanlar beraber yapılıyor hatta daha da işi artırırken ördek te araya girer 66 namlu bence en ideali ama şunu düşünmek gerek bu tüfek gazlı sistem galiba sana Tavşana gidiceksen kinetik sistem bir tüfek al derim Altay akkarın hem yılda 1 kere temizlik yaparsın hemde daha iyi vurursun avı

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #20 : 03 Eylül 2015, 19:17:58 »
1000 ila 1100 lira arası bir şey istiyorsan stoger m2000 var kullananlar sana da söyler çok iyi bir tüfek fiyati öyle düşük gözükür ama gayet iyi tüfek 1300 liraya m3000 var 1500 1600 ozkanlar ve ata venza 66 namlu veya 71 al

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #21 : 03 Eylül 2015, 22:38:22 »
Aynen abi gazli bunlar stoegerde guzel ama bu model cok hosuma giti :) yani belli olmaz ne yapcagimiz 66 ideal dedigin gibi abi bende denge problemi olur gibisine dusundum
Ne ararsan var bizde.

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #22 : 04 Eylül 2015, 08:29:24 »
 Akkarda fiyat konusunda diğer sitelere takılma çoğunun elinde yoktur, sen direkt akkar pazarlamayı ara forumdan samet arkadaşımız yönlendirdi de güzel bir fiyat çıkartsınlar sana ... yanlış anlaşılmasın her hangi bir ticaretim yok  Akkardan tüfek ala ala samimiyetim oldukça arttı saygılar..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #23 : 04 Eylül 2015, 08:35:48 »
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Adem ÇOBAN

• *
« Yanıtla #24 : 04 Eylül 2015, 08:40:20 »
Samet bey beğendim bu akkar altay silver modelini galiba alacağım tüfek akkar altay silver sentetik kundak
Ne ararsan var bizde.