Gönderen Konu: ARMSAN A620S ve Domuz Avı  (Okunma sayısı 1697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
ARMSAN A620S ve Domuz Avı
« : 23 Aralık 2015, 23:07:48 »
Arkadaşlar Selamlar,

En son konuyu 2011 yılında açmışım. 10 yıldan uzun süredir Akkar Altay otomatik av tüfekleri kullanan bir avcı grubunun arasında internetle haşırneşir olmam nedeniyle Armsan tüfek almam çok gülünmüş ancak tüfeğin kalitesini görünce çok şaşırmışlardı. :)

http://avlakforum.com/forum/armsan-av-tufekleri/armsan-a620s-71cm-(guncellendi)

4 yıldır 71cm Armsan A620S tüfeğim ile domuz avı yapıyorum ve oldukça memnunum. Özellikle hafif olması Hatay Döryol'un zor orman koşullarında çok keyifli oluyor.

Son günlerde kaliteli fişek bulmakta zorluk çekiyorum. Winchester tek kurşun ve şavrotinlerden uzun süredir memnun kaldım. Silahın tek sıkıntısı YAF fişekler ile çalışmıyor.

Siz avcı dostlara olan sorum ; Hiç slug namlu almadım ve denemedim sizce artık Slug namluya geçiş vakti geldi mi benim için ? Birde reddot şiddetle tavsiye ediyor bazı avcılar internette bu duruma ne diyorsunuz ?

Mustafa KABADAYI

• Ziyaretçi
Ynt: ARMSAN A620S ve Domuz Avı
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2015, 19:42:22 »
Bence slug namlu edinmekte geç bile kalmışsınız.bende armsan a612dw combo var.yıllardır keyifle kullanıyorum tüfeğimi.61 cm slug namlular domuz avı için biçilmiş kaftan.anladığım kadarıyla sizde daha çok domuz avı yapıyorsunuz.slug namlu ile gez ayarı yaparak daha uzak mesafelere kurşunu düzgün bir şekilde göndermeniz mümkün.tecrübeyle sabittir inanın bana.alın farkı göreceksiniz.o akkar cılar bir daha hayran kalırlar tüfeğinize.iyi avlar.rasgele.

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2015, 19:51:47 »
61 slug numlu troglo reddot ile süper olur
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı M.Ali ERTUNÇ

• *
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2015, 20:44:22 »
Bence slug namlu edinmekte geç bile kalmışsınız.bende armsan a612dw combo var.yıllardır keyifle kullanıyorum tüfeğimi.61 cm slug namlular domuz avı için biçilmiş kaftan.anladığım kadarıyla sizde daha çok domuz avı yapıyorsunuz.slug namlu ile gez ayarı yaparak daha uzak mesafelere kurşunu düzgün bir şekilde göndermeniz mümkün.tecrübeyle sabittir inanın bana.alın farkı göreceksiniz.o akkar cılar bir daha hayran kalırlar tüfeğinize.iyi avlar.rasgele.
Selamlar hocam,

Slug namlu tavsiyeniz için teşekkürler artık deneme vakti geldi sanırım dediğiniz gibi. Bu arada evet sadece domuz avı yapıyorum 4 yılda 1 kuşa bile sıkmışlığım yok :)
61 slug numlu troglo reddot ile süper olur

Hocam selamlar,
Reddot montajı hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz? 12.5mm dürbün yatağı olduğunu söylüyor fabrika.

Birde troglo reddot nerden temin edebilirim?