Gönderen Konu: YARDIM  (Okunma sayısı 2469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

A.Hamdi BEYHAN

• Ziyaretçi
YARDIM
« : 28 Eylül 2011, 22:08:39 »
25.11.1991 doğumluyum... Küçüklüğümden beri avcılığa meraklıyım... Geçenlerde babama bir tüfek almak istediğimi söyledim... Babamda kendi tüfeğini bana verebileceğini söyledi... Uzun zamandır kullanmıyordu... 1999 da almış av tezkeresinin geçerliliği 2004 de bitmiş babam yenilememiş.... sanırsam av tezkeresi artık kalkmış ruhsatname başlamış... babamdan tüfeğin satışını nasıl alacağım... yardım eden ustalara çok teşekkürler....

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: YARDIM
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2011, 11:18:32 »
Hoşgeldiniz,
Bahsettiğiniz şeyler sorun değil. Yivsiz tüfeği herkes nasıl devrediyorsa aynı şekilde yapabilirsiniz. Yalnız devrederken dilekçede "hibe" edildiğini belirtin. Devreden ve devralan birer dilekçe yazacak. Şu anda detayını hatırlayamadım. İlçenizin emniyetindeki ruhsat şubedeki memura telefonla bile sorabilirsiniz bence. Yani ne yazalım dersiniz. Rastgele
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

A.Hamdi BEYHAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2011, 13:50:56 »
tüfeğin tezkere süresi dolduğu için devir yapmadan önce yenilenmesi gerekirmi diye muallakta kalmıştım... babamın işleri yoğun ve onla pek uğraşacağını zannetmiyorum... noter satışına gerek yokmu devir için emniyet amirliğine yazılmış bir dilekçe yeterlimi... yardımlarınız için çok teşekkürler...

Çevrimdışı Mehmet ÖZASLAN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2011, 14:24:10 »
Direk emniyete ruhsat bölümüne gidip karşılıklı yazacağınız bir dilekçe ile devir işleminiz olur

A.Hamdi BEYHAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2011, 16:43:08 »
çok teşekkürler... rastgele ustalar...

Çevrimdışı Özgür KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2011, 23:13:39 »
Emniyete değil genç dostum bulunduğun yerin kaymakamlığına dilekçe yazacaksın baban üzerime kayıtlı bulunan marka ve seri nolu viysiz av tüfeğimi hibe yoluyla filancaya devretmek istiyorum diyecek sende filanca şahıs üzerine kayıtlı şu marka ve nolu viysiz av tüfeğini hibe yoluyla devralmak istiyorum diyeceksin kaymakamlık dilekçeni oturduğun yerin kolluğu kımse oraya havale eder gerisi istenen belgeler sabıka kaydı doktor raporu ve harç yatıracaksın 15 tl civarı olsa gerek mal müdürlüğüne kolay gelsin....
Özgür KAYA
1977-Memleket KAYSERİ-İkamet KARS