Gönderen Konu: Mühendislik Hesap Makinesi İncelemesi  (Okunma sayısı 5920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Mühendislik Hesap Makinesi İncelemesi
« Yanıtla #25 : 11 Mayıs 2018, 16:51:41 »
Sağ olun Murat Bey.

yıllarca casio fx 5500 kullandım. özelliklerini öğrenmek için canım çıktı. mühendislik eğitimimde ve sonrasında çok işime yaradı. keşke o zamanlarda böyle videolar olsaydı. emeğinize sağlık
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 12 Mayıs 2018, 00:34:55 »

Yeni hesap makinenizin yeni hesaplamalarda çokça işinize yaraması temennisiyle...
Çektiğiniz videonun istifade edebilecek arkadaşlar açısından çok faydalı olacağı kanaatindeyim.
Makineniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
Bu arada malzeme masif olarak gözüme çarptı.
  :)  :) :)
1983-İZMİR - AYDIN

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #27 : 12 Mayıs 2018, 01:32:23 »
Teşekkürler Emre Bey   ^-^

Yeni hesap makinenizin yeni hesaplamalarda çokça işinize yaraması temennisiyle...
Çektiğiniz videonun istifade edebilecek arkadaşlar açısından çok faydalı olacağı kanaatindeyim.
Makineniz hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
Bu arada malzeme masif olarak gözüme çarptı.
  :)  :) :)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Emre HİKMETOĞLU

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #28 : 14 Mayıs 2018, 11:03:14 »
2007 yılından bu yana kullandığım makine...Casio candır gerisi heyecan :D
Eline sağlık güzel video olmuş İbrahim abi..

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 14 Mayıs 2018, 12:04:29 »
          @İbrahim AYSU açıklamalarınız sonrasında bir kaç sorum ve düşüncemide paylaşmak istiyorum.

Geçen yıl Huğlu kasabasını ziyaretimiz esnasında sırası ile Abdullah Kara, gravür ustası Mehmet TATLI  ile civarda imalathanesi bulunan bir kaç esnaf ile kurumsal bazda ise AKUS ve AKDAŞ şirketlerini ziyaret ettik. Okudukça, bilgi edindikçe (başta sizin, Tuncay kahraman ve şuan isimlerini hatırlayamadığım diğer forum üyeleri) gerek tamir ve gerekse de elde ettiğim bilgilerde (belki yanlış bilgilere sahip olmuş olabilirim) yurt içi piyasada mevcut üretim yapan silah şirketlerinin bir çoğununun namlu üreten tek veya bir kaç şirketten namlu temin ettikleri, bu namluları standart olarak şoklarının yine aynı şirketler tarafından açıldığı, bilinen veya yurt içi piyasada satış yapan silah şirketlerine tedarikçilik yaptıkları, şirketlerin ise temin ettikleri namlu vb. parçaların montajını yaparak belirlenen isimler adı altında iç piyasaya satışını yaptıkları, bir kaç şirketin üretilen namlularda gözle görülür bir kaç değişiklik taleplerinin olduğu (silahın çalışma prensibi) ve bu değişiklikler neticesi temin edilen namlu ile üretim-montaj aşamasının tamamlanarak piyasaya çıktığı kanaati bende oluştu. Bu arada AKUS farklı diye biliyorum.
           Demem o ki; işlemler böyle yürüyor ise, özellikle namlu üreten bu şirketler şuan sizin paylaştığınız hesaplamaların neresindeler?, AR-GE çalışmalarını yaparken nelere dikkat ediyorlar? Zaman zaman forumda namlu iç çaplarının konuşulduğunuda göz önünde bulundurduğumuzda halen üretilen namlularda namlu iç çaplarının belirtilmediğinide (belirtmenin çok anlamı yok diye açıklama yapılıyor) dikkate alırsak, ben şahsım olarak bu tür çalışmaların üretici şirketler tarafından ne kadarlık bölümünün yapıldığını merak ediyorum.
           Başta siz ve bilgisi olan diğer forum üyelerinin bu konudaki bilgilerini açıkcası merak ediyorum. Bu şirketler içerisinde AKUS şirketinin silahlarında işçilik kalitesinin daha iyi olduğunu anlıyor ve duyuyorum, ancak AR-GE sürecinde hangi aşamada olduklarını bilmiyorum. 
           Sorumun gayesi üretici şirketlerin eleştirilmesi değildir? Ülkemizdeki silah şirketlerinin namlu üretim sürecindeki belirlemiş oldukları hedefler ve AR-GE çalışmalarını anlamak maksatlıdır.           
1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #30 : 14 Mayıs 2018, 17:20:05 »
Firmalarımızın hiçbirinin bu ve benzeri hesaplama ve geliştirmelerle hiçbir ilişkisi yok maalesef.

@İbrahim AYSU açıklamalarınız sonrasında bir kaç sorum ve düşüncemide paylaşmak istiyorum.

Geçen yıl Huğlu kasabasını ziyaretimiz esnasında sırası ile Abdullah Kara, gravür ustası Mehmet TATLI  ile civarda imalathanesi bulunan bir kaç esnaf ile kurumsal bazda ise AKUS ve AKDAŞ şirketlerini ziyaret ettik. Okudukça, bilgi edindikçe (başta sizin, Tuncay kahraman ve şuan isimlerini hatırlayamadığım diğer forum üyeleri) gerek tamir ve gerekse de elde ettiğim bilgilerde (belki yanlış bilgilere sahip olmuş olabilirim) yurt içi piyasada mevcut üretim yapan silah şirketlerinin bir çoğununun namlu üreten tek veya bir kaç şirketten namlu temin ettikleri, bu namluları standart olarak şoklarının yine aynı şirketler tarafından açıldığı, bilinen veya yurt içi piyasada satış yapan silah şirketlerine tedarikçilik yaptıkları, şirketlerin ise temin ettikleri namlu vb. parçaların montajını yaparak belirlenen isimler adı altında iç piyasaya satışını yaptıkları, bir kaç şirketin üretilen namlularda gözle görülür bir kaç değişiklik taleplerinin olduğu (silahın çalışma prensibi) ve bu değişiklikler neticesi temin edilen namlu ile üretim-montaj aşamasının tamamlanarak piyasaya çıktığı kanaati bende oluştu. Bu arada AKUS farklı diye biliyorum.
           Demem o ki; işlemler böyle yürüyor ise, özellikle namlu üreten bu şirketler şuan sizin paylaştığınız hesaplamaların neresindeler?, AR-GE çalışmalarını yaparken nelere dikkat ediyorlar? Zaman zaman forumda namlu iç çaplarının konuşulduğunuda göz önünde bulundurduğumuzda halen üretilen namlularda namlu iç çaplarının belirtilmediğinide (belirtmenin çok anlamı yok diye açıklama yapılıyor) dikkate alırsak, ben şahsım olarak bu tür çalışmaların üretici şirketler tarafından ne kadarlık bölümünün yapıldığını merak ediyorum.
           Başta siz ve bilgisi olan diğer forum üyelerinin bu konudaki bilgilerini açıkcası merak ediyorum. Bu şirketler içerisinde AKUS şirketinin silahlarında işçilik kalitesinin daha iyi olduğunu anlıyor ve duyuyorum, ancak AR-GE sürecinde hangi aşamada olduklarını bilmiyorum. 
           Sorumun gayesi üretici şirketlerin eleştirilmesi değildir? Ülkemizdeki silah şirketlerinin namlu üretim sürecindeki belirlemiş oldukları hedefler ve AR-GE çalışmalarını anlamak maksatlıdır.           
1978 - Istanbul

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 14 Mayıs 2018, 17:22:29 »
Aynen Burak, Casio candır. Bende de, hatırası ve anıları çok fazla videoda geçen Casio makinemin. Ancak bu segmentte, TI-Nspire CS CAS'ın CAS algoritması, Casio'nun muadil modeli olan FX-CP400'e göre bir tık daha iyi. Tabii bunlar software güncellemesiyle giderilebilecek sorunlar ya da iyileştirilebilecek özellikler.

2007 yılından bu yana kullandığım makine...Casio candır gerisi heyecan :D
Eline sağlık güzel video olmuş İbrahim abi..

1978 - Istanbul