Gönderen Konu: WINCHESTER SUPER XX AV FİŞEĞİ  (Okunma sayısı 15297 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
WINCHESTER SUPER XX AV FİŞEĞİ
« : 16 Nisan 2012, 22:43:58 »
ÖRDEK AVINDA SEVEREK KULLANDIĞIM 63 GR 0 NUMARA BU FİŞEĞİ MERAKIMDAN AÇIP BAKMAK İSTEDİM. BARUTU VE TAPASI BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI . BARUTU ÇOK AMA ÇOK İNCE TANELİYDİ TIPKI TOZ GİBİ VE SİYAH RENKLİYDİ. TAPASI İSE ÇOK KALIN PLASTİKTEN ÜRETİLMİŞ VE KANATLARI DİĞER TAPALARA GÖRE DAHA GÜÇLÜ BAĞLI BİR BİRİNE.YANİ DİĞERLERİ GİBİ HEMEN AÇILMIYOR. USTALARIMIZ BU BARUT VE TAPA HAKINDA BİLGİ VERİRLERSE SEVİNİRİM ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.....

picture hosting

adult upload image

image upload

jpg upload

image hosting

image host

Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: WINCHESTER SUPER XX AV FİŞEĞİ
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 23:05:32 »
yanlış anlaşılmak istemem ama büyüklerimiz varkende bana düşmez belki ama kardeşim 0 numara 63 gram :-[ ne yaptın öyle 4 ila 6 numara arası 32gram ile azami 36 yeter sana

bu fişek hakkında yorumum bu şekilde olduğu için kusura bakma 
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2012, 23:11:57 »
Ali alemsin valla :) taaaa Ankaradan atıp Eberdeki ördeği indirecen neredeyse..Tüfeğine yazık..Karda buzda bile ipsalada 36 gr atan görmedim..34 gr remington ve lambro atıyor millet..saçma ise 4-5-6-7..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2012, 23:24:22 »
ESTAFURULLAH KEMAL ABİ NEDEN KUSURA BAKAYIM AHMET ABİ ANLADIĞIM KADARIYLA SENDE KEMAL ABİYLE AYNI FİKİRDESİN AMA DEDİĞİNİZ GR VE NO FİŞEKLERİ KULLANDIĞIM ZAMAN VURAMIYORUM ABİ MALUM ANKARA DA ÖRDEK ÇOK AZ BİDE ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK UÇUYOR HAYVAN YILMIŞ ARTIK İNSAN SESİNİ KOKUSUNU ALIR ALMAZ KALKIP YÜKSELİYOR 36 GR FEDERAL VE REMİNGTON LONG RANGE DENEDİM FEDERAL 3 REMİNGTON 5 NUMARAYDI RANDIMAN ALAMADIM BENDE SÜPER MAĞNUM KULANIYORUM ARTIK ÇÜNKİ Bİ TEK BUNLARLA VURABİLİYORUM BELİK DE BENİM ACEMİLİĞİMDEN KAYNAKLANIYORDUR AMA BENDE DÜŞÜK GR FİŞEK KULLANMAK İSTERİM ASLINDA MALUM BUNLAR BAYA Bİ YORUYOR ATICIYI.....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2012, 23:49:40 »
kendini fazla hırpalattırma bu fişeklerle atış mesafesi belli mutlaka atış imkanı doğar sonuçta yivsiz bir silah kullanıyorsun işlevi belli standart dışı kalanlara yol ver gitsin bir laf vardır  azimle s....n beton delermiş diye sen 4-6 numara arası fişeklerden şaşma avın daim ve bol olsun
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2012, 00:12:43 »
Bu kaz fişeği herhalde atınca da top gibi patlar bu fişek.

0 numara epey kalın bir fişek ördek için.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Murat DENİZ

• *
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2012, 00:16:11 »
ali bu fişekler çok kaliteli barutu hızlı yanan barutlardan tapanında sert olması barutun hızlı yanması ile ilgili saçmanın mesafesini arttırmak için kullanılmıştır ben kullandım sonuç güzel ama türkiye şartlarına göre agır fişek ama uzak mesafeler için kullanıla bilir bence 50 gıramlarını kullansan sana yeterli olucaktır
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2012, 00:36:54 »
murat abi bende Winchesterin S.Speed Magnum modelide var yani 50 gr ağzı mühürlü olanlardan onu pek sevmedim sebebide çok ama çok sert patlaması 63 gr dan bide daha sert patlıyor azı mühürlü olduğundanmıdır nedir 1 tane atıyorum tüfek hem çok depiyor hemde çok şahlanıyor 2.yi atamıyorum :)
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• *
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2012, 14:00:28 »
bu işin artık suyu çıktı hayvana da şans vermek gerek bence Türkiye şartlarında uçar avına en fazla 36 gr fişek kullanılmalı üzeri gramajlarda fişek hızı düşecektir ona göre vereceğin önleme artacaktır. -5 derecede 34 gr 4 numara ile ördekte çok iyi randıman aldım, arkadaşlarda hep öyle kullandı.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2012, 16:32:28 »
Ali Bey kardeşim şu azman fişek fotoğraf karesine bile zor sığarken tüfeğe tıkıyorsun ya helal olsun :) Saçma çok olduğu için uzak mesafede sık aralıklı olabilir ama bunlardan çok daha süratli fişekler var. Bunlardaki barut ise -göreceli olarak- hayli yavaş yanan cinstendir. Gerçi konu sürat değil ama yan bilgi olarak bulunsun. Ben de size sorayım, barut tamamen kapkara mı? Hiç başka renk yok mu? Tanelerin şekli toz gibi ama şekilsiz(amorf) mi yoksa bir şeye benziyor mu?

Şu Yıldız tüfeklerinde grupman testi var ya, onun benzeri bir testi yapmanızı öneririm. Mesela 4 no saçma ile 34 ve 36 gramlarda fişekleri farklı şoklarla deneyin, ördek iriliğinde kuşa kaç isabet edebilecek görün bence. Mesafe de hadi azami 45 m olsun ama fişeğe de bağlı tabi. Şunun için diyorum; belki gerek yokken kendinizi, silahınızı, kesenizi zorluyor olabilirsiniz.

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2012, 16:36:34 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2012, 16:57:05 »
volkan abi dediğini bi dener paylaşırım gene burdan baruta gelince bildiğin kapkara abi yaprak gibi de değil bildiğin tozdan hiç farkı yok incecik yani....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2012, 17:44:22 »
0 barut muhtemlen USA menşeili dupont baruttur....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2012, 22:28:17 »
Dupont barutu şekil olarak şu anda bilmiyorum. Winchester sitesinden gördüğüm bazı bilgilere dayanarak Hodgdon veya IMR olabilirler. Daha önceleri Alliant idi yanlışım yoksa. Bunun Alliant olmadığını anladım; hatta Hodgdon da değildir, onlar küresel galiba. Geriye IMR kalıyor. Amerikan barutları çok kaliteli ama öylesine de pahalı. Zaten de buralarda anca fişeğin içinde görürüz.

Ali Bey kardeşim, başlarda tüfeğe alışamamaktan veya başka nedenlerle isabetsiz atışlar olur. Ama bir de tüfeğin kullanana uymamasından veya tüfeğin bir şeyinden dolayı da ıskalar olabilir. Bunu daha fazla saçma telafi edebilir belki ama belki başka çare yolu da vardır. Yani işte, uğraşacak vaktim var dersen sonuca vardığında daha mesut edebilir. Ya da, canım böyle fişek atmak istiyor dersen ona sözümüz yoktur. Ve de, şimdi aklıma geldi; sendeki tüfeklerin dipçik içine tepme azaltıcı amortisör gibi bir şey de takılabiliyor sanıyorum. Biraz ağırmış galiba ama en azından daha konforlu atış yapılabilir. Stoeger sitesinde varlardı, hala vardır herhalde.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2012, 22:54:00 »
evet volkan abi dipçiğin içine takıla bilen bir parça var ben taktım her 100 150 fişekten sonra  çıkmaya başladı herelde takmayı beçeremiyorum diye çıkardım bende bide aşırı ağır abi nerden baksan yarım kilosu var baya ağır oluyor yani tüfeğinde dengesi bozuluyor gibi geldi bana.....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2012, 00:25:17 »
ESTAFURULLAH KEMAL ABİ NEDEN KUSURA BAKAYIM AHMET ABİ ANLADIĞIM KADARIYLA SENDE KEMAL ABİYLE AYNI FİKİRDESİN AMA DEDİĞİNİZ GR VE NO FİŞEKLERİ KULLANDIĞIM ZAMAN VURAMIYORUM ABİ MALUM ANKARA DA ÖRDEK ÇOK AZ BİDE ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK UÇUYOR HAYVAN YILMIŞ ARTIK İNSAN SESİNİ KOKUSUNU ALIR ALMAZ KALKIP YÜKSELİYOR 36 GR FEDERAL VE REMİNGTON LONG RANGE DENEDİM FEDERAL 3 REMİNGTON 5 NUMARAYDI RANDIMAN ALAMADIM BENDE SÜPER MAĞNUM KULANIYORUM ARTIK ÇÜNKİ Bİ TEK BUNLARLA VURABİLİYORUM BELİK DE BENİM ACEMİLİĞİMDEN KAYNAKLANIYORDUR AMA BENDE DÜŞÜK GR FİŞEK KULLANMAK İSTERİM ASLINDA MALUM BUNLAR BAYA Bİ YORUYOR ATICIYI.....
Her türlü garantili ördek tüyosu verilir.. :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2012, 00:43:07 »
ahmet abi ne kıvrandırıyon bizi ozaman verde bizde vuralım artık şu yeşil başları hiç bişey yapamazsak hayır duası ederiz sana :)
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2012, 10:27:48 »
Sayın Öztürk,
Kullanmış olduğunuz fişek 356 m/s hıza sahip DOUBLE BASE POWDER dumansız barut tipinde baruta sahiptir..
Dumansız barutlar Single base ve Double base olmak üzere iki çeşittirler..
Single base barutlar Nitroselüloz bazlı Double Base barutlar ekstra enerji ilavesi için Nitroselüloz + Nitrogliserin bazlıdır..
Double base barutlar hızlı yanan 26 inch(süper magnum olarak)  namluda bile kullanabilmek için tasarlanmış barutlardır..
Single base dumansız barutlar 28-30 inch namlularda daha yavaş yanma hızlarından dolayı daha çok tercih edilirler..
Sayın Öztürk ben bu fişeğin 411 m/s lik 35 gramlarını kullanıyorum pattern penetrasyon ve geri tepme konusunda çok çok iyi..
Şiddetle tavsiye ederim..
Bu fişek kaz avında çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum..
Tercih sizin..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• *
« Yanıtla #17 : 23 Nisan 2012, 09:53:56 »
0 numara 63 gram hangi uçar hayvana atılırsa atılsın gereksiz. Hem kolu, hem de tüfeği yorar.  0 numara en fazla 36 gram yeterlidir.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimdışı Servet BİLGE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Nisan 2012, 10:49:13 »
illa ki çok uzak avları düşüreyim diye süper magnum kullanmaya gerek yok .
63 gr mın indirdiği avı 36 gr da aynı mesafeden indirebilir.
ama önleme aralıkları biraz farklıdır.
bence düşük gram daha çok test(fişek) ve idmanla (trap)  omzuna ve tüfeğine yazık etmezsin ali bey
Servet BİLGE
1978 AMASYA

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #19 : 23 Nisan 2012, 11:55:51 »
Ali ÖZTÜRK kardeşim 63 gr fişeği nasıl kullanıyorsun bilmem.İlk önce şunu söyleyim ördek ve kaz avı için en az 71cm bir tüfeğin olacak.2. tüfek biraz ağır oturaklı olacak.Tüfek avcıya uyacak yani eline nişanına iyi gelecek.Şöyle test edebilirsin benim tecrübem av bayisine git dediğimiz standartta tüfekleri seç,kaba olmasın avcuna eline tam otursun.sonra gözünü kapat 3 4 kez nişan al gözünü aç nişana bu şekilde en iyi gelen tüfeği (marka,kalite ve hizmet kalitesi iyi olan)al.30-35-45mt relerde ördek ve kaz avında kullanacağın 34 36 gr ı geçmeyecek winchester veya federal vb.sürat fişekleri,bunlar genelde buçukluda olur numarası al ve testlerini yap.Sıra geldi bu tüfeğe seni alıştırmaya ve uyum ve antreman çalışmasına.Normal en uygun fiyatlı 24 28 gr italyan fişeklerden 2 3 kutu al.Av bayisinden açık trap lardan da al 50 100 kadar yanına bir arkadaşını al tek li bir şekilde uzağa fırlatsın bunu vurmaya çalış sonra 2 li fırlatsın bunlara çalış yılmadan sonra 1 2 kutu bitince biraz dinlen şimdi kendin at trabı kendin vurmaya çalış 1 li 2 li bunuda yap.En son arkadaşın kendi kafasına göre sağa sola atsın bunada çalış.Bu şekilde arasıra çalışırsan hem tüfeğine uyum sağlar hemde usta bir atıcı olursun.Sonuçmu RAMAZAN TOPU patlatmanın saçma olduğunu görürsün.34 36 ile bu işi bitirirsin."Naaptın mübarek Nisan 23 olmuş hala kalorifer yakıyoruz kayseride bizim millet bile kışın 63 atmıyor.Paranı dediğim testlere harca sonra göreceksin atıcıyı bozuk parayı bile vurursun demedi deme Selamlar.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 23 Nisan 2012, 13:12:58 »
bünyamin abi tüfeğim 71 cm markası stoeger m3500 ağırlığıda 4000 e yakın bizde sürekli trap atıyoruz arkadaşlarla ama ozaman bi pozem var onu götürüyorum stoeger lede çok denedim 34 36 gr la vurmayı ama mesafe uzak geldi onun için bende süper mağnum kullanmaya başladım......
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
« Yanıtla #21 : 23 Nisan 2012, 13:18:42 »
Pozenle trabı iyi vuruyorsan ördeğede uygunsa pozeyle avlan ozaman.Sonuç daha iyi olacaktır.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Nisan 2012, 16:25:00 »
barut winchester olin barut tapa gualandi tube tapaya benziyor.aynı baruttan olmadığı sürece benzerini imal etmek zor..
ördek avı için lambro blue 34 gram ve lambro biturbo ve super lambro kullanıyorum çok güzel başka fişeğe ihtiyaç yok..

http://www.deveciogluav.com/index.php?Urun=250249&SubName=TEFNQlJP&/LAMBRO
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• *
« Yanıtla #23 : 25 Nisan 2012, 22:00:23 »
ilaki uzak atacağim dersen 100 metrik cheddite 35 gram  5  numra  saçma üç numara şok  rasgele
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2012, 22:08:33 Gönderen: Fehmi TUNCER »
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 25 Nisan 2012, 22:17:28 »
ben cheddite 100 metri çok kullandım benzerini kendimde yapıyorum..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama