Gönderen Konu: Değerli ustalar,bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 2258 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Değerli site sakinleri,sizlere bir konuda akıl danışmak istiyorum.Bende bir adet Safir t14 tüfek müsvettesi var.Safir hakkında yorumlara hiç girmeyelim,zaten durumu belli.Bir atar iki takar,takar oğlu takar.Fabrikasına yollarsınız yapamazlar,falan filan.Askerden geldikten sonra bir hevesle almıştım ama şimdi ne hevesim kaldı ne birşey.Tüfeği satılığa çıkarttık ama yüzüne bakan bile yok,kimse aramıyor.Değerli üstadlar bir abimizde çifsan süperpoze mevcut.Çift tetik ejektör falan yok.Tüfekleri takas etme gibi bir durumumuz var.Sizce çifsan süperpozeler nasıldır?Bu çifsan sanırım 1990 model falan.Tüfeği gördüm,yüzüme falan güzel geliyor.Güzel ve ideal bir tüfek bence.Çevremdeki ahbaplara soruyorum bu tüfeği herkes birşey söylüyor.Benimde haliyle kafam karışıyor.
Bendeki Safir t14 en sorunsuz sayabileceğiniz safirlerden ama güvenemiyorum artık.Değişmedik parçası kalmadı,Çok başarılı bir silah ustası tarafından revizyon yapıldı ama yinede artık soğudum.
Çifsanla Safiri takas etmek sizce ne derece mantıklı?Yoksa buldumda buluyomuyum??? ;D
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Ynt: Değerli ustalar,bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2012, 22:29:12 »
Değerli üstadlar kimsenin bir fikri yokmudur acaba???
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• *
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2012, 23:09:20 »
ÇİFTSAN S.POZE ÇOK GÜZEL SACMASI OLAN YERLİ BİR TÜFEK,  SIFIRI 400 TL CİVARI ONA GÖRE KENDİ SİLAHINLA KIYASLA , AVCILIK İÇİN SÜPER POZE İYİDİR,,,, YANİ PİŞMAN OLMASSIN
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2012, 23:56:27 »
Safir benim nazarımda sadece hobi silahı. Oyuncak değil ama atış tüfeği denebilir. Bir emek ve masraf ve ederi var. Tabi her silahın da aynı... Çifsan kullanmadım ama aralarında belirgin bir değer farkı var. Mesela çifsanı satacak olsanız kaça satabilirsiniz sizce? Bana satın diye demiyorum, yeni fiyatına göre kendiniz tahmin edin. Bu alışverişten maddi kaybınız olacağını söyleyebilirim. Dahasını öngörmek zor.

Başka tüfeklere bakmadıysanız bakın derim. Eğer her şeye rağmen Çifsan bana en uygun derseniz, maddi kaybı da önemsemiyorsanız alın geçin bence. Yerinizde olsam Safir isteyen birine değerinde satıp, daha sonra yerine alacağım tüfek seçenekleri içinde en bilinen markalardan birini tercih etmeye çalışırdım. Sizin gibi düşünemeyiz, kendi adıma düşündüğüm bu naçizane.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Nezih KUTUCU

• *
  • RASTGELE
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2012, 00:30:52 »
düşüne bile takasla gitsin
Nezih KUTUCU
1980 GELİBOLU