Gönderen Konu: DEUTSCH DRAHTHAAR ADOFF İLE KEKLİK / TAVŞAN AVI VE VİDEOLARI 2012(YENİ VİDEO!!!)  (Okunma sayısı 26344 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ö.Faruk GÜNER

• Müdavim Üyemiz
herşey harika gözüküyor elinize emeğinize sağlık emrah bey, DD adına ne varsa bu video onu özetlemesede DD ye sataşmalara cevap vermeye yetmemiş bazıları için, Avda ırkın çok önemi yok.Önemli olan köpeğin avcı bir nesilden gelmesi ve yönlendirildiği avı avlamayı öğrenmesiymiş miş......... sormazlarmı adama ozaman; çulluk keklik bıldırcın tavşan domuz karaca kaz ve buzlu sazda ördek avlarının tümünü hangi kırık ırkla yapacaksın
kaldıki DD haricinde, zorlu doğa şartlarında bu avların hepsin aynı anda yapacak saf ırk yoktur.

Ünyeden Saygılar Selamlar
             Ömer Faruk GÜNER
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2012, 20:07:39 Gönderen: Ö.Faruk GÜNER »

adult image hosting
Ömer Faruk GÜNER
ÜNYE / ORDU 1975
0 532 548 02 53

Çevrimdışı Kerem ÜNLÜ

• *
ekran başında heyecandan kalbim yerinden cıkacak gibi oldu teşekkürler paylaşım için
Kerem ÜNLÜ       
1990   BARTIN/BURSA

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Amortisör gibi bi şey olacak ama ne gibi bir sistem?. Makina mühendislerine sormak lazım. Şafak Burak Sezer nerelerdesin? ;D ;D ;D ;D

İşte geldim burdayım :)
Öncelikle çekimlerin hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık Emrah hocam..
Kameradaki sarsıntı sorununa gelince konstrüksiyonu görmeden birşey söylemek zor ama genel olarak titreşimin başlıca nedenleri doğru yataklanmaması, malzeme seçiminde kalın cidar kullanılması vs vs bir sürü ıvır zıvır :)
Emrah abiye önerebileceğim sönümleme katsayısı yüksek olan bir malzeme mesela dökme demir kullanması olacaktır.Yada konstrüksiyondaki parça adetini artırması..
Ya da saha basit bir çözüm olarak bağlantı yerlerine lastik takoz yada şambiyel vs sönümleyici bir malzeme eklemesi..
Bunların dışında makineyi görmeden birşey söylemek zor..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
çok güzel çekim kardeşim mera güzel köpek güzel avcıda güzel olunca bize maşallah demek düşer. yalnız çırağın üstüne biraz daha düş Ömerimin elinden tut :)

Cem güzel yorumların için teşekkür ederim. Çırağın üstüne epeyce düşmek lazım ama onun için okulla ilgili şartları yerine getirmesi lazım.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Amortisör gibi bi şey olacak ama ne gibi bir sistem?. Makina mühendislerine sormak lazım. Şafak Burak Sezer nerelerdesin? ;D ;D ;D ;D

Rıdvan amortisör tarzı birşey olmaz da, kenara atacağımız iki adet strap(cırt) ile kamerayı sabitlemeye çalışacağız. Bakalım nasıl olacak.. ;D
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Brawo Adof a. Ellerin dert görmesin Emrah, çok güzel paylaşım.

Ramazan abi teşekkür ederim, ava gittiğimiz sürece paylaşım yapmaya devam edeceğiz.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
herşey harika gözüküyor elinize emeğinize sağlık emrah bey, DD adına ne varsa bu video onu özetlemesede DD ye sataşmalara cevap vermeye yetmemiş bazıları için, Avda ırkın çok önemi yok.Önemli olan köpeğin avcı bir nesilden gelmesi ve yönlendirildiği avı avlamayı öğrenmesiymiş miş......... sormazlarmı adama ozaman; çulluk keklik bıldırcın tavşan domuz karaca kaz ve buzlu sazda ördek avlarının tümünü hangi kırık ırkla yapacaksın
kaldıki DD haricinde, zorlu doğa şartlarında bu avların hepsin aynı anda yapacak saf ırk yoktur.

Ünyeden Saygılar Selamlar
             Ömer Faruk GÜNER

Ömer bey yorumlarınız için teşekkür ederim. Kontinental bir ırk olan drahthaarın av yelpazesiyle, bir ingilizinkini mukayese etmek zaten akıl işi değildir.

Ünye'ye selamlar.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
ekran başında heyecandan kalbim yerinden cıkacak gibi oldu teşekkürler paylaşım için

Kerem beğendiysen ne mutlu bize; Rastgele!
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *

İşte geldim burdayım :)
Öncelikle çekimlerin hepsi birbirinden güzel ellerine sağlık Emrah hocam..
Kameradaki sarsıntı sorununa gelince konstrüksiyonu görmeden birşey söylemek zor ama genel olarak titreşimin başlıca nedenleri doğru yataklanmaması, malzeme seçiminde kalın cidar kullanılması vs vs bir sürü ıvır zıvır :)
Emrah abiye önerebileceğim sönümleme katsayısı yüksek olan bir malzeme mesela dökme demir kullanması olacaktır.Yada konstrüksiyondaki parça adetini artırması..
Ya da saha basit bir çözüm olarak bağlantı yerlerine lastik takoz yada şambiyel vs sönümleyici bir malzeme eklemesi..
Bunların dışında makineyi görmeden birşey söylemek zor..

Burak yorumların için teşekkür ederim. Sanırım sorunun nereden kaynaklandığını biliyorum. Kameranın üzerine oturduğu bağlantı aparatı, aparatın tabanından bir miktar yüksekte ve küçük bir yüzeye bağlı. Bunun yerine kameranın altını sert sünger ile destekleyerek direk aparatın üzerine oturmak sarsıntıyı bir miktar azaltacaktır. Ayrıca aparatın ön ve arakasına ekleceğimiz iki adet strap'de sanırım bağlantıyı güçlendirip, sarsıntıyı azaltacaktır. Ama bana göre asıl sorun patlama anın kamera sensörlerinin darbe dolayısıyla anlık olrak fonksiyonunu yitirmesinden kaynaklanıyor. Basit bir action cam taksak bile atış anında yaptığı close up netleme sorunu ortadan kalkar.

Rastgele.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Bülent GÖÇER

• Müdavim Üyemiz
41 kere maşaallah
Bülent GÖÇER
1968 AKÇAY
10390

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
Emrah Adolfun fermaları havada rüzgar olmamasına rağmen iyi idi, bu güzel paylaşım için teşekkür ederim Kontinental bir ırkın nasıl olduğunu görsünler. işlerine gelince mesaj yazıp   ... atanlara, keklikler kalktı deyip atış poziyonuna giremeyen (arazi şartları hariç) sahibinden uzak, uzaklara ferma veren diğer bazı  ırk sahiplerine selam olsun..

KAMERA APARATI RESMİ VE LİNK

http://www.unleyen.com/?urun-701-TUFEK-KAMERA-BAGLANTI-APARATI.html
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrah Adolfun fermaları havada rüzgar olmamasına rağmen iyi idi, bu güzel paylaşım için teşekkür ederim Kontinental bir ırkın nasıl olduğunu görsünler. işlerine gelince mesaj yazıp   ... atanlara, keklikler kalktı deyip atış poziyonuna giremeyen (arazi şartları hariç) sahibinden uzak, uzaklara ferma veren diğer bazı  ırk sahiplerine selam olsun..

KAMERA APARATI RESMİ VE LİNK

http://www.unleyen.com/?urun-701-TUFEK-KAMERA-BAGLANTI-APARATI.html

Ahmet bey yorumlariniz icin tesekkur ederim. Kamera aparatini zaten bunu baz alarak yaptik.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ahmet bey yorumlariniz icin tesekkur ederim. Kamera aparatini zaten bunu baz alarak yaptik.

Emrahım 200 liraya kameramı satılıyor diye baktıydım aparatıymış ;D ;D ;D Bizim demirci bunu 10 liraya yapar hemde fotokopisini.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrahım 200 liraya kameramı satılıyor diye baktıydım aparatıymış ;D ;D ;D Bizim demirci bunu 10 liraya yapar hemde fotokopisini.

Rıdvanım bu demir bile değil, bildiğin döküm plastik. :D
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Erdal BİLGİN

• Müdavim Üyemiz
  • erdal bilgin -1975/KUYUCAK/AYDIN-kurtuluş ksb.
emrah kardeşm emeğine sağlık çok güzeldi keyfle izledim.
Erdal BİLGİN-1975 kurtuluş ksb.kuyucak/AYDIN

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
Fotolar video fermalar ve mankeler hepsi süper olmus Emrah Bey Rasgele
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Adoff'un Maşallahı var, zevkle izledim. Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
emrah kardeşm emeğine sağlık çok güzeldi keyfle izledim.

Erdal abi teşekkür ederim, beğenmenize sevindim.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Fotolar video fermalar ve mankeler hepsi süper olmus Emrah Bey Rasgele

İsa bey teşekkür ederiz, sizlere de rastgele!
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Adoff'un Maşallahı var, zevkle izledim. Paylaşım için teşekkürler.

Ahmet abi teşekkür ederim. Bu av yokluğunda Adoff'da olmasa kuş görmeden döneceğiz. :)
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Hüsrev KAHRAMAN

• *
  • avlar her zaman benim attığım yerden geçmiyor...
EMRAHIM.Perfektoooo!Ya bu sakallıların kaderinde yazılı var,hep üstünler her konuda.Ben daha keklik görmedim,çunkü gidemedim özel nedennlerden.RASTGELSİN!
Hüsrev KAHRAMAN
1964- Bursa-İnegöl

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
EMRAHIM.Perfektoooo!Ya bu sakallıların kaderinde yazılı var,hep üstünler her konuda.Ben daha keklik görmedim,çunkü gidemedim özel nedennlerden.RASTGELSİN!

Hüsrev abi yorumların için teşekkür ederim. Kekliğe gidememe üzüldüm doğrusu, bu saatten sonra da meralarda keklik bulmak oldukça zor.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• *
.Şimdi videolarını izledim.Köpeğin fermaları güzel.zaten her ırkın güzel kanları vardır.Sana da belkide şans gülmüş.Allah ömür versin. ama avcılık ava görede posizyon almaktır.Köpeğin arkasında durmak her zaman dezavantajdır.köpeği karşına alsaydın iyi çekim yapabilirdin Helede iki avcı avı köpeği araya alır.Bu avlar tavşanda olabilir di.Köpeğine bravo.........Sevgiler
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 23:23:10 Gönderen: Tuncer İSMAİL »
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrah kardeşim.Seninle daha önce bu sitede bazı tartışmalar yaşamıştık .Şimdi videolarını izledim.Köpeğin fermaları güzel.zaten her ırkın güzel kanları vardır.Sana da belkide şans gülmüş.Allah ömür versin. ama köpeğin fermasında nerede duracağını bilmiyorsun.Bu kadar açık bir arazide kekliğin gözünü çekmen lazım vurup vurmamak önemli değil.amaç video çekmekse bu şekilde avı net yakalama şansın zor.avcılık ava görede posizyon almaktır.Köpeğin arkasında durmak her zaman dezavantajdır.köpeği karşına alsaydın iyi çekim yapabilirdin Helede iki avcı avı köpeği araya alır.Bu avlar tavşanda olabilir di.Köpeğine bravo.........Sevgiler

Bir tartışmada yer konusunda yaşayalım o zaman İsmail abi, ama önce yorum için teşekkür edeyim. Bu tür çalılıklarda kuşun nereden çıkacağı her zaman bir muammadır. Ayrıca fermaların tamamında keklik olduğunu biliyordum, tavşan fermalarında genellikle ense tüğleri havaya kalkıyor köpeğin. Pozisyon alırken köpeğin arkasında ziyade görüşün en fazla olup, rahat atış yapılabilecek noktayı tutarım. Sanırım çalıların yanında arazinin eğimini gözden kaçırıyorsunuz. Ayrıca kamera çekimleri en önemli nokta güneş ışığını arkaya almaktır ki bu çekim açısından çok önemlidir. İlk videonun başında güneşi önünüze aldığınızda nasıl bir sonuç ortaya çıktığını görebilirsiniz.
Emrah ERDAL
1980-Ankara