Gönderen Konu: KEKLİK VE TAVŞANDA SON HAFTA KISMETİMİZ..  (Okunma sayısı 2660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ayhan KUMRU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
KEKLİK VE TAVŞANDA SON HAFTA KISMETİMİZ..
« : 12 Ocak 2014, 22:31:56 »
KEKLİK VE TAVŞAN TAMAM. ÖRDEĞE ÇULLUĞA DEVAM.....,
SON HAFTA KISMETİMİZ BUYMUŞ.

resim yuklemek

hızlı resim yükle
1971-Bilecik-İstanbul

Çevrimdışı Tuncay GÜLÜSEVER

• *
Ynt: KEKLİK VE TAVŞANDA SON HAFTA KISMETİMİZ..
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2014, 23:21:20 »
sayın Ayhan  güzel görüntüler her avcının hasretle görmek isteyeceği manzara eline sağlık av arkadaşların  setter ve ırkını bilmediğim ikinci köpeğin hakkında biraz bilgi verirmisin rasgele
Tuncay özbakır
1962 şarkikaraağaç  ISPARTA
  0532 692 91 45
ikamet:kiriş kemer Antalya

Çevrimdışı Ayhan KUMRU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2014, 23:19:05 »
setterim linda 10 aylık, secereli falan değil (varsada bilmiyorum), bir arkadaşımın aracılığı ile izmit kandıradan getirttim, anne ve babasının çok iyi av yaptıkları söyleniyor. linda bu sezon bıldırcında ava çıkmaya başladı. bıldırcında 1-2 fermasını ancak gördüm ama tüfek sesine alıştı ve aport yapmaya başladı. keklik-tavşan açıldıktan sonra her hafta kekliğe götürdüm. şu anda kekliğe ve tavşana çok güzel ferma vermeye başladı. bir ay daha keklik açık olsaydı dahada iyi olurdu herhalde.

diğer köpeğim paşanın ırkı nedir inanın bende bilmiyorum. hatta "fransız baraque" cinsine benzettiğim için aşağıdaki linkte paylaşımda bulundum. sizde yorum yapabilirsiniz.

http://avlakforum.com/forum/braque-francais/bu-kopegin-irki-nedir/msg1188738/#msg1188738

paşanın annesi adanadan babasıda maraş göksundan, anne ve babası çatalburun (linkte resimleri var). babası iyi avcıydı annesinin avını bilmiyorum. yavruların 3 tanesi çatal 4 tanesi düz burunluydu, bu yavruya çok kanım ısındı diye aldım. paşa şu anda 2,5 yaşında önünde av oldumu kokuya girdiğinde hareketleri çok değişiyor (yere yapışıp kuyruğunu fırıldak gibi çevirir) ava 2-3 metre kalana kadar ferma vermez, fermada çokta sabırlı değil çabuk dalıyor. aportu süper. fermada sabırlı köpekleri seviyorum ve önümüzdeki sezon muhtemelen çulluk ağırlıklı av imkanım olacak o yüzden lindayı yetiştirmeye başladım. inşallah önümüzdeki sezon umduğum gibi olacak bunun sinyallerini vermeye başladı. inanın keklikte verdiği fermalardan aldığım keyiften lindayı bir kaç defa ötüm :). bu hafta bu bölgede nadir olsada sırf lindaya göstermek için çulluk arayacağım. çullukta ne yapacağını çok merak ediyorum, inşll bulurum. hayırlısı bakalım..
1971-Bilecik-İstanbul

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2014, 23:06:17 »
avınız daim olsun
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Sezgin ÇETİN

• *
  • sezon bitti mutsuz....
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2014, 18:16:33 »
avınız daim olsun inşallah...........

Sezgin Çetin
Gönen/Balıkesir
1984