Gönderen Konu: ege bölgesinde uşak ve cevresinde uveyıkler de yumarta mevcut  (Okunma sayısı 2038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
arkadaslar acılıs gunu avlanan uveyıklerde yag oranı sıfır bıldıgın tahta.....yumurtalı olanlar cogunlukta onlarda gebelık dolayısı ıle yaglanma mevcut av erken acılmış olsa gerek pazar gunu uveyık vurmadımm...bilgilerinize....bır 10 gun daha gec açılmalıydı bence av:( herkese rasgele
Ahmet BOZKURT
1984 UŞAK-ANTALYA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: ege bölgesinde uşak ve cevresinde uveyıkler de yumarta mevcut
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2014, 16:09:09 »
Genel durum böyleyse buradan göçleri de gecikmeli olacağını düşünüyorum. Yani biraz ağırdan almak iyi olur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 22:32:13 »
biz ağırdan alırızda ağırdan almayanlardan kuş kalmıyor sonra :/
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Mustafa YILDIRIM 35

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2014, 08:35:10 »
Bu kadar duyarlı arkadaşlar var diye gerçekten seviniyorum.Hayvanların popülasyonunu tamamlamasını bekleyelim de eyvallah.Peki bir ay önceden av yapmaya başlayanlara,ovadaki bıldırcınlara teyip kurarak ayağına getiren avcı beylere ne diyelim.Bu işin spor yönü nerede? Bu katogoriye giren arkadaşlar. Elinizi vicdanınıza koyun.Çok sayı vurmak adamın boyunu uzatmaz.Adam gibi avcılara rastgele.
Mustafa YILDIRIM
1972-İzmir/Buca

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2014, 08:44:49 »
Selamlar,

Bu yıl gerçekten bir tuhaflık var, daha önceki yıllarda hiç yumurta denk gelmemişti ama, açılış günü bir iki üveyikte biz de gördük.

Ağır almakta gerçekten fayda olacak fakat arkadaşın da dediği gibi almayanlardan av kalmıyor. Av öncesi yaptığımız keşifler de bu sebepten bir işe yaramıyor çünkü kuş bu yüzden yer değiştiriyor. Bırakın üveyiği daha geçen gün eber gölünde ördeğe başlayanlar var, şikayet ettim hatta aracın plakasına , rehberin kim oluğuna kadar ayrıntı da verdim fakat bir sonuç çıkmadı....
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2014, 03:28:49 »
Selamlar,

Bu yıl gerçekten bir tuhaflık var, daha önceki yıllarda hiç yumurta denk gelmemişti ama, açılış günü bir iki üveyikte biz de gördük.

Ağır almakta gerçekten fayda olacak fakat arkadaşın da dediği gibi almayanlardan av kalmıyor. Av öncesi yaptığımız keşifler de bu sebepten bir işe yaramıyor çünkü kuş bu yüzden yer değiştiriyor. Bırakın üveyiği daha geçen gün eber gölünde ördeğe başlayanlar var, şikayet ettim hatta aracın plakasına , rehberin kim oluğuna kadar ayrıntı da verdim fakat bir sonuç çıkmadı....

yediriyorlar parayı hep danısıklı dovus.rant var orda.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #6 : 28 Ağustos 2014, 10:20:34 »

yediriyorlar parayı hep danısıklı dovus.rant var orda.
Kesinlikle haklısın rant gerçekten var fakat insanlarda merhamet yok avlatanda da avlayanda da. Çok yazık ...
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya