Gönderen Konu: Ata venza av performansı...yeni foto ve videolar  (Okunma sayısı 23977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Ata venza av performansı...yeni foto ve videolar
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2015, 15:22:09 »
Emrah bey öncelikle merhabalar Benin kanaatim tüfekler aşırı suya maruz kalırsa çalışmaya bilir ama bu zamana kadar benim başıma hiç gelmedi bişey söylersem yalan olur o yüzden birşey diyemiycem.
Anladım Ali bey. bazı tüfeklerin youtubede reklamı yapılırken suya çamura sokup çıkarıp atıyorlar oyüzden tuhaf geldi yağmurda neden çalışmasın diye. belki arkadaşımın tüfeğinde sorun vardı bilmiyorum, venza güzel bir tüfek genelleme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali AKKAYA

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 03 Nisan 2015, 15:34:03 »
Cengiz bey takoz var.normalde 3+1
1980-MANİSA

Çevrimdışı Ozan ÖZŞAHİN

• *
  • Ata Silah San. A.Ş.
    • Ata Arms (Ata Silah San. A.Ş.)
« Yanıtla #27 : 03 Nisan 2015, 16:10:22 »
Anladım Ali bey. bazı tüfeklerin youtubede reklamı yapılırken suya çamura sokup çıkarıp atıyorlar oyüzden tuhaf geldi yağmurda neden çalışmasın diye. belki arkadaşımın tüfeğinde sorun vardı bilmiyorum, venza güzel bir tüfek genelleme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın.

Merhaba;

Venza ürününde sıkıntı yaşayan arkadaşınızın bizimle iletişime geçmesini sağlarsanız sevinirim.

Saygılarımla
1955, İstanbul
"Türkiye’de Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Yarı Otomatik Av Tüfeği"
Kanadalı Silah Dergisi, Calibre.
(alan kodu girmeden) 444 91 04

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #28 : 03 Nisan 2015, 16:20:02 »
Merhaba;

Venza ürününde sıkıntı yaşayan arkadaşınızın bizimle iletişime geçmesini sağlarsanız sevinirim.

Saygılarımla
Arkadaşım tüfeğini aldığı bayiye geri iade etmişti Ozan bey. Aradan yaklaşık 3 ay gibi bir süre geçti. Bayii mutlaka size geri dönüş yapmıştır.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ozan ÖZŞAHİN

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2015, 17:31:51 »
Bende kinetik yari oto kullaniyorum 71 namlu cokta memnunum ordek ve tahtali avlarinda vazgecilmezim stoeger m3000 yikicilik dersen on numara imkan varsa kullanan birinden rica edip teneke uzerinde deneyin derim..ata venza cok hosuma gidiyor estetik olarak 61 namlu bildircin ve culluk icin dusunuyorum
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 03 Nisan 2015, 19:26:10 »
Bende venza bronze kullanıyorum 71 namlu silah çok güzel ama benim sorum kullandığınız kamera modeli nedir bu yakında bir kamera almayı düşünüyorum
1981 ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 03 Nisan 2015, 22:46:27 »
Gazla çalışan yarı otomatiklerin yağmura yakalanınca tutukluk yaptığını yabancı forumlarda okumuştum. Kendim o kadar ıslanarak kullanmadığım için böyle sorun yaşamadım.

Öyle sanıyorum ki bu tutukluğun yaşanması için sadece ıslanması değil, bir de oldukça isli pisli hale gelmesi gerekir. Bu durumdayken şarjöre, gaz odasına bulaşan kurumun suyla buluşunca soruna neden olacağını düşünüyorum. Onun için az pislenmiş tüfekler suya sokup çıkarılsa bile çalışabiliyor diye tahmin ediyorum.

Tabi biri çıkıp benim tüfeğim asla ve kat'a ıslansa da tutukluk yapmaz derse yapanı tebrik ederim. Dediğim gibi, yabancı forumlarda gazlılarında tutukluk yaşayanların yorumlarına dayalı yazdım.

Güzel çekimler ve avlar. Teşekkür ederiz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 04 Nisan 2015, 00:14:47 »
Enes bey kullandığım kamere sony action cam hdr as30v modeli gayet kullanışlı ama yeni modelleri çıktı as100v ve enson 4k video çeken fdr-x1000v modeli...bilginize

1980-MANİSA

The following users thanked this post: Enes MERT

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 04 Nisan 2015, 00:16:58 »
Volkan bey açıklamanız için teşekkürler...
1980-MANİSA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #34 : 04 Nisan 2015, 00:37:14 »
Gazla çalışan yarı otomatiklerin yağmura yakalanınca tutukluk yaptığını yabancı forumlarda okumuştum. Kendim o kadar ıslanarak kullanmadığım için böyle sorun yaşamadım.

Öyle sanıyorum ki bu tutukluğun yaşanması için sadece ıslanması değil, bir de oldukça isli pisli hale gelmesi gerekir. Bu durumdayken şarjöre, gaz odasına bulaşan kurumun suyla buluşunca soruna neden olacağını düşünüyorum. Onun için az pislenmiş tüfekler suya sokup çıkarılsa bile çalışabiliyor diye tahmin ediyorum.

Tabi biri çıkıp benim tüfeğim asla ve kat'a ıslansa da tutukluk yapmaz derse yapanı tebrik ederim. Dediğim gibi, yabancı forumlarda gazlılarında tutukluk yaşayanların yorumlarına dayalı yazdım.
Ozaman poze ve çifte kullananlar tebriği hakediyorlar Volkan bey, onlarda böyle bir problem yok :) şakası biryana evet açıklamanız gayet mantıklı, özellikle gaz odasının aşırı ıslanması böyle sorunlar ortaya çıkarabilir. yağmurlu bir av günü sonrası bir gazlı tüfek temizlenirken gördüğüm o manzara, piston yuvasından akan icra yayına kadar bulaşmış simsiyah çamur gibi suları görünce daha henüz otomatiğim yokken ilk ozaman gazlı tüfekten tiksinmiştim. nedense gözümde büyüttüm o temizlik olayını. aslında ıslanmadığı sürece pek bir sıkıntısı yok belki ama orada gördümya o yetmişti bana. fakat gazlı tüfeğin atış rahatlığına konforunada saygı duyarım. üstelik dipçikte yaylı olanlar daha bir konforlu. venza olsun, beretta a300 vardı tanıdığımda ondaki konfor olsun, huğlu 901 falan, bu tip tüfekler gün boyu yorulmadan fişek atılabilecek tüfekler. oyüzden Ali beyi şanslı buluyorum. Allah kaza bela göstermeden hayırlısıyla güzel günlerde güzel avlarda kullanmayı nasip etsin inşallah.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2015, 00:39:16 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Serkan ÜNVER

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #35 : 05 Nisan 2015, 00:03:30 »
Ozaman poze ve çifte kullananlar tebriği hakediyorlar Volkan bey, onlarda böyle bir problem yok :)
:) Doğru. Aslında başka maksatla yazmıştım. Gazlı otomatik türü kastetmiştim ama belirtmeyi unutmuşum.

Gerçekten gazlıların daha az tepme hissettirdiği kullananlar arasında çok yaygın. Dipçik içinde yayların barut gazları vesaireden daha az etkilenecekleri de bir gerçek ama kontrol etmesi, değiştirmesi pek kolay değil.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #36 : 07 Nisan 2015, 22:14:18 »
:) Doğru. Aslında başka maksatla yazmıştım. Gazlı otomatik türü kastetmiştim ama belirtmeyi unutmuşum.

Gerçekten gazlıların daha az tepme hissettirdiği kullananlar arasında çok yaygın. Dipçik içinde yayların barut gazları vesaireden daha az etkilenecekleri de bir gerçek ama kontrol etmesi, değiştirmesi pek kolay değil.
Gazlı türü kastettiğinizi anladım zaten espri amaçlı yazdım :) dipçikten yaylı tüfeklerin sıkıntısı birazda kullanıcı kaynaklı oluyor, bakımsız bırakılan tüfeklerde dipçik içindeki yay ve boruda paslanmalar oluşunca tüfek çalışmamaya başlıyor, dediğiniz gibi ulaşması da biraz zor, dipçiği sökmek gerekiyor, belki bu tüfekler birazda el kundağını sökünce az parça görmek isteyenlerin tercihi olabilir ama ben şahsen tüfeğimin her parçasına kolayca hakim olmak isteyenlerdenim, otomatik alırken gazlı tüfek tecihim değildi ama kinetik almış olsaydım da dipçikten yaylı almazdım. herkesin tercihi farklı tabiki
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 22:15:30 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 24 Haziran 2015, 21:26:21 »
Merhaba arkadaşlar öncelikle bütün avcı dostlara yeni sezonda kazasız belasız avlar diliyorum.Sezonu yeni aldığım ata venza tüfeğimle açtım.özellikle üveyik avında performansını deneme fırsatı buldum ve çok güzel vuruşlar gerçekleştirdim.gerek mesafe olsun gerek öldürücülüğü olsun beni fazlasıyla memnun etti.5 nolu şoku kullandım fişek olarak ise B&P nin 28 ve 30 gr yavaşçaların trap ve skeet fişeklerini  kullandım her iki fişekle de iyi sonuçlar aldım ama B&P nin fitillemesi  öldürücülüğü ve avı kanatmaması beni fazlasıyla memnun etti.ata venzayı alacak olan arkadaşlara belirtmek isterim ki tüfek biraz ağır benim ki 66 namlu ve agırlığı 3.350 kğ  ama göze gelişi ve dengesi çok güzel tepmesi yok denecek kadar az.Şimdi yaptığım avlardan bir kaç foto paylaşacağım herkese iyi günler avınız bol ve kanlı olsun...

Bütün avcı dostlara selam olsun bu sezon Ata venza ile yaptığım üveyik avlarından sonra keklik avlarının da bazı foto ve videolarını  paylaşıyorum bu avlarda çoğunluğu 5 nolu şok olmak üzere 4 ve 5 nolu şok kullandım fişek olarak sıcak havalarda RC PROFOSYONEL GAME 7 no 30 gr keçe tapa,soğuk havalarda B&PGİGANTE 32gr 7 no keçetapa kullandım güzel mesafelerden etkileyici vuruşlar yaptım ben gayet memnun kaldım ve ayrıca her fotoda iki keklik venza ile vuruldu.Ha şunuda söyleyeyim iyi tüfeğim olacağına iyi köpeğim olsun bu avlarda aslan payı köpeklerimizin.Artık yorum sizlerin hepinize gelecek sezon için şimdiden rasgele....

https://www.youtube.com/watch?v=KsvGX9GvnWYhttps://www.youtube.com/watch?v=_p7PAh3L6mAhttps://www.youtube.com/watch?v=g2yUlNJ6qP8https://www.youtube.com/watch?v=rFuvyQZyOHYhttps://www.youtube.com/watch?v=667fm06DEdEhttps://www.youtube.com/watch?v=1dMgF46FH9E
merhabalar...tüfeğinizin kasa rengi cok hosmus bende bu tufekten almayı dusunuyorum da bu kasa rengi hangisi gri modeli mi yeşil modelimi?
1987-Merzifon

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 25 Haziran 2015, 00:11:07 »
kasa rengi gri okan bey.

1980-MANİSA

The following users thanked this post: Okan İMECİ

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 25 Haziran 2015, 17:17:54 »
abi birde bunun yeşil kasası var fotografta senin tüfek ona benziyorda o yuzden sordum. eminsin dimi gri olarak geçtiğine yeşili ile birbirine cok benzıyo o yuzden. yarım saat once elımde gormeden bakmadan sadece senın fotografa bakarak ve senın cevabınla gri venza siparişi verdimo yuzden soruyorum yanlıs anlama.:)
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 17:39:46 Gönderen: Okan İMECİ »
1987-Merzifon

The following users thanked this post: Mesut DOLAZ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #40 : 25 Haziran 2015, 22:41:42 »
Fotoğraflar Özler Av'ın sitesinden. Fotoların üzerine tıkladığınızda büyür.

http://www.ozlerav.com.tr/urun-gruplarimiz/1068/ata-arms-venza.aspx

Yeşil

Bronz

Gri

« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 22:43:12 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 25 Haziran 2015, 22:58:45 »
bu fotograflardan karşılaştırılacak olursa da yeşil gibi görünüyor..teşekürler fotolar için
1987-Merzifon

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 26 Haziran 2015, 00:18:05 »
sen içini ferah tut okan bey bendeki gri 1 senedir kullanıyorum ayrıca fotoğraflarda gri olduğu çok net belli sıkıntı yapma. :)
1980-MANİSA

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 26 Haziran 2015, 02:46:42 »
tamam abı saolasın siparişi cektik hayırlısıyla ana distributor ozler av'a yarın gelir heralde hayırlısıyla bakalım. arkadasla beraber aldık arkadas o bronzunu aldı ben hıc begenmedım sıyah falan alacaktım.ama senın tufegı gorunce grı almaya karar verdım gayet guzel olmus gri. alıyoruz bu kadar saglam tufek ama bakalım hakkını verebılecez mı:)
1987-Merzifon

The following users thanked this post: Mesut DOLAZ

Çevrimdışı Ali AKKAYA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 27 Haziran 2015, 01:11:38 »
hayırlı olsun ozaman okan bey emin ol pişman olmassın güzel tüfek.
1980-MANİSA

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 27 Haziran 2015, 12:23:03 »
bende venzalandım artık.:)şimdilik görünüş olarak hakkaten güzel tüfekmiş...

1987-Merzifon

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 27 Haziran 2015, 12:35:39 »

Bende bronze olanı sevdim :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1981 ankara

Çevrimdışı Okan İMECİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 27 Haziran 2015, 13:24:44 »

Bende bronze olanı sevdim :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hayırlı olsun tüfeğiniz bizde iki arkadas tüfek aldık arkadasta bronz aldı.:) oda cok guzel.hepsi cok ıyı tasarım olarak renklerı iyi oturtmuslar.
1987-Merzifon

The following users thanked this post: Enes MERT