Gönderen Konu: AK 212 S AVI NASIL?  (Okunma sayısı 3046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muammer ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AK 212 S AVI NASIL?
« : 21 Kasım 2014, 16:47:28 »
Değerli dostlar akdaş ak 212 s silah almayı düşünüyorum. acaba avı nasıldır. kullanan arkadaşlar bilgilerinize ihtiyacım var.
1971 Yenice-Çanakkale

Çevrimdışı Muammer ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AK 212 S AVI NASIL?
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2014, 11:06:23 »
arkadaşlar ak 212 s kullananlar yok mu? av konusunda öldürücülüğü nasıl/ hangi fişekle iyi av yapıyor? bilgilerinizi bekliyorum..
1971 Yenice-Çanakkale

Çevrimdışı Ahmet TUNÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2014, 13:53:47 »
Muammer  bey bu yıl sezon başlamadan  ak-212 w aldım, bıldırcın,üveyik ve ördek avlarında kullandım şu ana kadar.  ayırt edici özellikleri nedir dersen 1.si grupmanıdır daha önce kullandığım tüfeklere göre bariz bir şekilde fark var tüfeği aldığımdan bu yana hep 3 no şok kullandım ördek de bile 1 no şok takmak gerekmedi yani  birde tüfeğim 66 namlu.Fişek olarak bıldırcın ve üveyik de Apport kullandım uzak yakın güzel randıman verdi.
ördekde ise RC daha güzel.
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Muammer ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2014, 10:52:02 »
Muammer  bey bu yıl sezon başlamadan  ak-212 w aldım, bıldırcın,üveyik ve ördek avlarında kullandım şu ana kadar.  ayırt edici özellikleri nedir dersen 1.si grupmanıdır daha önce kullandığım tüfeklere göre bariz bir şekilde fark var tüfeği aldığımdan bu yana hep 3 no şok kullandım ördek de bile 1 no şok takmak gerekmedi yani  birde tüfeğim 66 namlu.Fişek olarak bıldırcın ve üveyik de Apport kullandım uzak yakın güzel randıman verdi.
ördekde ise RC daha güzel.
Ahmet bey teşekkürler bilgilerin için. Avı öldürücülüğü nasıl yaralı bırakıyor mu? avcı tabiriyle yakıcılığı nasıl? onu merak ediyorum.
1971 Yenice-Çanakkale

Çevrimdışı Ahmet TUNÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2014, 13:51:37 »
muammer bey tüfeği ilk aldığım da bir kaç kutu meca fişek kullanmıştım birkaç üveyik yaralı düşmüştü daha sonra arkadaşların tavsiyesiyle 1 koli Apport aldım yaralı kaçan kuş çok nadir oldu apport un saçması daha yumuşak sanırım. tüfeğe gelince ak 212 nin yıkıcılığı ise ördek de anlaşılıyor abi vurduğum kuşların %80 inin hava da canı gidiyor.
1992 ANTALYA

Çevrimdışı Muammer ÇETİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2014, 16:01:14 »
Ahmet bey bende ak 212 s modelinin 71 cm olanından almak istiyorum. ben genelde tahtalı avına giderim ama olmadığı zamanlarda da diğer avlara domuz, üveyk ve çulluk vb. giderim. daha önce hiç kinetik sistem tüfekle avlanmadım. bir de onu deneyeyim diyorum. av yakıcılığı bakımından belki daha iyidir diye düşündüm. onun için araştırdım. genelde yerli üretimler içinde akdaş tavsiye ediliyor. bir kullanan olarak da senin görüşlerin önemli. kullanmayanların şöyle böyle demeleri çok önemli değil. benim için avı genelde ölü olarak düşürmesi. ağırlık, grupman vb. önemli değil. eğer dediğin gibiyse doğru karar verdiğimi düşünüyorum. inşeALLAH yanılmamışızdır. değerli görüşlerini tüfekle ilgili tecrübelerini bekliyorum...
1971 Yenice-Çanakkale

Çevrimdışı Ahmet TUNÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2014, 11:54:34 »
Muammer bey bende tahtalı avına giderim ama daha ak 212 ile gitme şansım olmadı .ayrıca ak 212 nin icra yayı el kundağının içinde olduğundan geri tepmesi diğer kinetiklere göre daha az ve temizlemesi daha kolay yani ak 212 alırsanız pişman olmazsınız ve iyiki almışım dersiniz bence ama nihayetinde karar sizin tabi.Muammer bey av arkadaşlarım dan sadece bir kişi gazlı otomatik kullanıyor. ama yakında oda bir ak 212 almayı düşünüyor.ayrıca akdaş ın tüm silahları 2 yıl fabrika garantili herhangi bir sorun olsa dahi direk fabrika ile temasa geçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 11:56:03 Gönderen: Ahmet TUNÇ »
1992 ANTALYA