Gönderen Konu: akdaş superpozelerde emniyet sıkışma problemi yaşayan varmı...  (Okunma sayısı 3275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ERKOÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yaklaşık 5 ay önce aldığım dickinson superpızemde av esnasında selektorun hafif yana kayarak emniyetin o an açılmasını engelliyor. Buda benim av çıktığı zaman avı kaçırmama sebeb olduğu için emniyet açık avlanıyordum fakat gordumki emniyet açık yururken tufeğim kendiliğinde patladı acaba tetik parkamamı takıldı diye duşundum .tufeğimi kırdığımda ejektorun fırlatmamasıda kafamı karıştırdı.akdaş superpozelerde bu sorunu yaşayan varmı acaba merak ettim.bu sorunu sezon bittiğinde akdaşla goruşeceğim.yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim.
1988-ANKARA

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Selamlar Fatih bey
kendiliğinden emniyetin kayması ilginç,siz yinede emniyet kapalı gezin,sellektörü hangi tarafta tutacaksanız o tarafa iyice yanaştırın ve açarken hafif o tarafa iterek açın.
Benim Akdaş 312 SE pozemle bir kere atış yaparken emniyeti ortaya doğru ittim ve tüfek çift patlama yaptı
daha sonra anlattığım şekilde kullanmaya başladım problem olmadı
fakat siz bir fabrikayla görüşün Akdaş ilgili firmadır.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Yaklaşık 5 ay önce aldığım dickinson superpızemde av esnasında selektorun hafif yana kayarak emniyetin o an açılmasını engelliyor. Buda benim av çıktığı zaman avı kaçırmama sebeb olduğu için emniyet açık avlanıyordum fakat gordumki emniyet açık yururken tufeğim kendiliğinde patladı acaba tetik parkamamı takıldı diye duşundum .tufeğimi kırdığımda ejektorun fırlatmamasıda kafamı karıştırdı.akdaş superpozelerde bu sorunu yaşayan varmı acaba merak ettim.bu sorunu sezon bittiğinde akdaşla goruşeceğim.yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ettim.

Bende Akdaş yok, baştan belirteyim. Sadece emniyet kendi kendine nasıl hareket ediyor anlamadım. Avda emniyetin 1 sefer yana kaydığını yazmışsınız. Bir sefer de evde içi boş vaziyetteyken deneyin. Emniyete alın, kimsenin dokunmayacağı bir yere bırakın, 1-2 saat falan bekleyin. Bakalım tekrarlıyacak mı.

Ejektör için ben olsam elimle manipüle ederek kolayca hareket edip etmediğine bakardım. Bu tamamsa bir de güzel bir yağla yağlardım. Parçalar alıştıkça kendiliğinden düzelebilir belki.

Hepsinden önemlisi tüfeğin elde gezdirirken ateş aldığını bahsettiğiniz husus. Geçmiş olsun. Ciddi sorun bu.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Onursal Üyemiz
Selamlar Fatih bey
kendiliğinden emniyetin kayması ilginç,siz yinede emniyet kapalı gezin,sellektörü hangi tarafta tutacaksanız o tarafa iyice yanaştırın ve açarken hafif o tarafa iterek açın.
Benim Akdaş 312 SE pozemle bir kere atış yaparken emniyeti ortaya doğru ittim ve tüfek çift patlama yaptı
daha sonra anlattığım şekilde kullanmaya başladım problem olmadı
fakat siz bir fabrikayla görüşün Akdaş ilgili firmadır.
Uğur Bey emniyeti ortaya getirip ileri mi ittiniz? Bu nasıl olur? Anlamadım galiba.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey selamlar
Kasım ayının başında avda iken selektör sağ taraftaydı ve sanırım tüfeği omuzlayıp emniyeti düz sekilde ileri ittim tetiğe bastım iki fişek birden ateşlendi
Emniyete baktığımda tam sağda değildi
Ben çift patlamayı buna bağladım

• Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

• Onursal Üyemiz
Volkan bey selamlar
Kasım ayının başında avda iken selektör sağ taraftaydı ve sanırım tüfeği omuzlayıp emniyeti düz sekilde ileri ittim tetiğe bastım iki fişek birden ateşlendi
Emniyete baktığımda tam sağda değildi
Ben çift patlamayı buna bağladım

Tamam, bunu anladım. Akdaşım yok ama iç görünüm benim koop 103d ile aynı. Selektörün çalışma esasını biliyorum. Çok basit ama akıllıca. Lakin çok ince bir aralıkla sola-sağa seçim veriyor. Sorun olabilecek şey bu olabilir. Uzmanı değilim ama görünen o ki tamiri basit olacak bir arızadan bahsediyoruz. Yine de ustanın bakması doğru olur.
1968

Çevrimdışı Fatih ERKOÇOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan bey öncelikle emniyetin kendi kendine kaymayacağı açık . Av esnasında defalarca el değiştirmesi sırasında farkında olmadan emniyetin ortaya doğru hareket etmesi veya emniyeti açarken doğru açıyla itmeme den dolayı oluyor sanırım fakat bence emniyet mandalı ya tam sağda ya tam solda olması gerekir böyle bişeyi istesekte olmaması gerekir diye düşünüyorum saygılar...
1988-ANKARA

• Onursal Üyemiz
Volkan bey öncelikle emniyetin kendi kendine kaymayacağı açık . Av esnasında defalarca el değiştirmesi sırasında farkında olmadan emniyetin ortaya doğru hareket etmesi veya emniyeti açarken doğru açıyla itmeme den dolayı oluyor sanırım fakat bence emniyet mandalı ya tam sağda ya tam solda olması gerekir böyle bişeyi istesekte olmaması gerekir diye düşünüyorum saygılar...
Sadece genel tüfek bilgimle yorum yaptığım için sizdekinin özel durumunu bilemeyebilirim. Ya da hiç anlamadığım bir nokta olabilir. Hatamız olursa affola. Zaten burada tamir edemeyiz. Şİmdi hatırladım. Bazı pozelerde geri konumdayken (emniyette) sağda veya solda durmak yerine ortaya bir yere yaklaşıyor. İleri itmek isteyince sağa veya sola, ne tarafa gitmesini istiyorsak o yöne doğru da itmek icab ediyor. Yani sağa-öne veya sola-öne. Haklısınız. Sağdayken geri çekilmişse sağ-geride durmalı. Aynı şekilde sol için de...
1968

Çevrimdışı Gürkan ZAN

• *
slmlar Fatih bey 4 sene 312 se ve son 1 senedirde 320 se modelini kullanıyorum binlerce fişek attım ne bir çift patlatma nede emniyet hatası en ufak problem yaşamadım sorununuzu İsmail beye iletirseniz derhal yardımcı olacaktır etrafımada bu tüfekleri şiddetle tavsiye ediyorum rastgele
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2014, 08:53:37 Gönderen: Gürkan ZAN »
GÜRKAN ZAN
1974 SAKARYA
Ey Türk Oğuz Beyleri! Üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe bil ki Türk ulusu, Türk yurdu, Türk Devleti, Türk töresi bozulmaz. EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL! ''Bilge Kağan''

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
Fatih Bey merhaba,

Sorununuzun ne olduğunu tam olarak kestirmek zor. Lütfen ürünü satın aldığınız yere ulaştırın, bizimle irtibata geçip tüfeği göndereceklerdir. Dickinson markasının yetkili satıcısı Komando Av'dır. Tüfeği bize gönderdiklerinde sorun her ne ise itina ile giderilecektir. Daha önce benzer bir şey duymadığım için size net bilgi veremiyorum.

İyi günler dilerim

Çevrimdışı İlker AKYOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Fatih bey merhaba,

Sorunun ne olduğunu gayet iyi anladım.
Av esnasında özellikle parlayan avlarda refleks ile bir anda emniyet açılmaya çalışılıyor, ancak emniyet mandalı düz olarak ileriye itilemiyor, hafif sola kayıyor. Bu bazen emniyetin açılmamasına, sanırım bazı silahlarda çift patlamaya neden oluyor.

Çözüm olarak, ya ilk atışı selektör solda iken üst namlu ile yapacaksınız, tabi tüfeğiniz mobil şoklu ise ona göre şokları takmalısınız.
Yada tüfeği fabrikaya gönderin, emniyet mandalını üç parçaya bölerek sadece selektörün sağa ve sola oynaması sağlanarak çözüm bulunuyor.
Arkadaşımın Huğlu Koop. da aynı sıkıntı vardı fabrikaya göndererek hallettiler.
1977 izmit