Gönderen Konu: Sarsılmaz Concord - 28 g, 24 g fişeklerle çalışma durumu  (Okunma sayısı 12789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Bunu daha önce sormuş muydum? Concord (dıştan uzatma şoklu) tüfeği olup şoksuz haliyle 28 gram veya daha altı fişeklerle çalıştırabilen var mı? Bendeki 32 gramdan altını çalıştırmıyor.

Bendeki Franchi namlulu olanlardan ve 32, 34 g için şahane (36 kullanmadım) ama 28 g fişeklerin boşunu atamıyor. Sizin tecrübeniz nasıl?

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sarsılmaz Concord - 28 g, 24 g fişeklerle çalışma durumu
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2016, 23:22:33 »
Volkan bey bende 1999 vardı sorunsuz 24g a kadar çalışıyordu. Yalnız eski yayları fabrikada değiştiriyorlar. Yeni yayları daha yumuşak...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Lokman DERELİ

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 23:23:51 »
Çalışması lazım valfi ters takmış olabilirsiniz yada contasını takmamış
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 23:35:29 »
Volkan bey bende 1999 vardı sorunsuz 24g a kadar çalışıyordu. Yalnız eski yayları fabrikada değiştiriyorlar. Yeni yayları daha yumuşak...
Hadi ya! :) Uvv! bu tam haber bana göre. Değiştiriyorlar derken eskisi onlarda mı kalıyor, nasıl oluyor o iş Mustafa Bey?

Çalışması lazım valfi ters takmış olabilirsiniz yada contasını takmamış
Yo ondan olamaz, bendeki iki taraflı değil ve conta da yerinde zaten. Fakat bu yazdıklarınız bendeki soruna yol açabilirdi, ona katılıyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2016, 00:11:57 »
Beyaz kasa gravürlü 1999 model italyan namlu concord L tüfeği tanıdıkta var. 24 ve 28 gramlarla çok rahat çalışıyor. Bıldırcın avında kendimde denedim oyüzden söylüyorum.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2016, 00:41:42 »
Beyaz kasa gravürlü 1999 model italyan namlu concord L tüfeği tanıdıkta var. 24 ve 28 gramlarla çok rahat çalışıyor. Bıldırcın avında kendimde denedim oyüzden söylüyorum.
Vay be! Benden başka herkes işi çözmüş. Gerçi iyi ki sormak aklıma geldi ve iyi ki sizler (cevap yazan, okuyan) varsınız. Hepinize teşekkürler.
1968

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2016, 00:51:54 »
Volkan bey bende çift namlulu 61 ilave şoklu ve 71 mobil şoklu Concord L vardı 99 model 24 gr RC1 7,5 no ve 28 gr RC1 9,5 numara çok kullandım hiç sorun çıkarmazdı.
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2016, 00:53:32 »
Volkan abi bende concord l 71 namlu silindir şok lu var.trap ve skeet fişeklerinde hiçbir sıkıntı yaşamadım.61 namluda da sıkıntı çıkaracağını sanmam.piston yönü, oring in yeni olup olmaması,mekanizma yayının yumuşaklığı gaz deliklerinin temizliği gibi konular deneme yanılma yoluyla çözülebilir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2016, 00:55:38 Gönderen: Osman LİMAN »
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Hakan TUSEM

• *
  • DAİMA SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI TEMENNİSİYLE
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2016, 02:05:09 »
Yaklaşık 4 yıl kadar önce bir arkadaşıma verdiğim concord da 24 ve 28 gr kovanları çıkaramama sorunu sonradan oldu... gaz deliklerinde meydana gelen kurşun birikmesini temizledikten sonra durum düzeldi. gaz deliklerini kontrol etmeyi deneyin.
Hakan KILIÇ
BURDUR-1973

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2016, 12:04:14 »
Hadi ya! :) Uvv! bu tam haber bana göre. Değiştiriyorlar derken eskisi onlarda mı kalıyor, nasıl oluyor o iş Mustafa Bey?
Yo ondan olamaz, bendeki iki taraflı değil ve conta da yerinde zaten. Fakat bu yazdıklarınız bendeki soruna yol açabilirdi, ona katılıyorum.

Eski fabrikada kalıyor. Siz bakıma gönderin onlar zaten sormadan ücretsiz değiştirirler. Bide gitmişken mekanizma geri tepme takoz var oda deforme olduysa değiştirirler, siz onada bi bakın kontrol edin.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2016, 00:55:51 »
Volkan bey bende çift namlulu 61 ilave şoklu ve 71 mobil şoklu Concord L vardı 99 model 24 gr RC1 7,5 no ve 28 gr RC1 9,5 numara çok kullandım hiç sorun çıkarmazdı.
Bir yandan kıskanıyorum, bir yandan uygun yayı hazır varmış diye seviniyorum.

Aslında 24 gramla çalışan yay takılıyken 36-40 gram fişekler biraz sert olur. İki yay olması daha uygun ama sizdeki gibi iki taraflı pistonu olanlarda gerek olmuyordur muhakkak.

Teşekkür ederim.

Volkan abi bende concord l 71 namlu silindir şok lu var.trap ve skeet fişeklerinde hiçbir sıkıntı yaşamadım.61 namluda da sıkıntı çıkaracağını sanmam.piston yönü, oring in yeni olup olmaması,mekanizma yayının yumuşaklığı gaz deliklerinin temizliği gibi konular deneme yanılma yoluyla çözülebilir diye düşünüyorum.
Teşekkür ederm Osman Bey kardeşim. Onlardan benimkinde mevcut olan yay sertliği hususu. Bir ikincisi gaz delikleri de daha ufak olabilir ama onu ölçemiyorum. İnşallah hepi topu yay sorunudur.

Yaklaşık 4 yıl kadar önce bir arkadaşıma verdiğim concord da 24 ve 28 gr kovanları çıkaramama sorunu sonradan oldu... gaz deliklerinde meydana gelen kurşun birikmesini temizledikten sonra durum düzeldi. gaz deliklerini kontrol etmeyi deneyin.
Teşekkürler Hakan Bey. Bendeki temiz ama o konuda haklısınız.

Eski fabrikada kalıyor. Siz bakıma gönderin onlar zaten sormadan ücretsiz değiştirirler. Bide gitmişken mekanizma geri tepme takoz var oda deforme olduysa değiştirirler, siz onada bi bakın kontrol edin.
Teşekkür ederim Mustafa Bey. Yukarıda da yazdım, icap ettiği şekilde bir yayın halihazırda olduğunu öğrendiğime çok sevindim. Nerdeyse yaycıya bir tane yaptıracaktım ama deneme yanılma olacaktı. Tutardı, tutmazdı Allah bilir.

Keşke aslında sadece yayı gönderseler de kargo git-gel olmasa. Versek parasını yayı gönderseler yeterdi.
1968

The following users thanked this post: Hakan TUSEM

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2016, 10:06:23 »
Volkan bey ;

Nihal Güvenç kayıkçı ile görüşürseniz yayı  kargo ile yollar tabi yay ücreti + kargo olur kuvvetle ihtimal.

nihal.kayikç[email protected]
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2016, 21:40:21 »
Volkan bey ;

Nihal Güvenç kayıkçı ile görüşürseniz yayı  kargo ile yollar tabi yay ücreti + kargo olur kuvvetle ihtimal.

nihal.kayikç[email protected]
Çok teşekkür ederim Mustafa Bey; tüm yardımlarınız için.
1968

The following users thanked this post: Mustafa GÜRHAN

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2016, 00:50:44 »
Volkan hocam bende de aynı tüfekten var.Bizzat denedim.61 şoksuz namlu ile 28 gr sorunsuz çalışıyor.27,5 gr mirage ile iyi üveyik yaptım.
24 gr da çalışıyor.24 ü desteksiz denedim boşu atmadı..
1982 Konya

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2016, 23:08:09 »
Volkan hocam bende de aynı tüfekten var.Bizzat denedim.61 şoksuz namlu ile 28 gr sorunsuz çalışıyor.27,5 gr mirage ile iyi üveyik yaptım.
24 gr da çalışıyor.24 ü desteksiz denedim boşu atmadı..
Ohoo, benimkinden gayrı herkesinki her fişekle çalışıyormuş. 24 gramla omuzda çalışsın da başımızın üstünde taşıyalım. Gerçi öyle yay da çok gevşek bir şey olur gibi geliyor ama tam bilemiyorum. Çok teşekkürler Hasan Bey, sağolun. Selamlar..
1968

Çevrimdışı Çetin KESİCİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Nisan 2016, 23:16:04 »
Bu tufek babamin emektari abi.90 li yillarda aldi her tur fisegi marka ayirt etmeksizin atar ama 24 gr hic kullanmaz.namluda made in italy franchy yaziyor el kundagida ole.bi donem kistirma yapti firmaya yolladi yaylar artik ozelligini kaybetmis degistirdiler parasini odedi tabi.simdi gene takir takir atiyor.ayrica gazli tufeklerde her avdan sonra muhakkak temizlemek gerekir diyorlar forumda babamin en fazla bes kere temizledigini gordum.bu sezon temizlemedi mesela ama tikir tikir calisiyor tufek.61 orjinal namlu 10 cm uzatma takili surekli.bide bu tufek hakkinda bilgi verirmisiniz kullanan abilerim nasildir bende merak ediyorum.simdiden tesekkur ederim.

1988 Osmangazi / BURSA

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 04 Nisan 2016, 21:47:11 »

saw700 s dıstan şoklu var bende ama 24gr ve 28gr da sıkıntı yok
gaz pistonlarının doğru yönde olduğundan emin olun. bir de namlu içinde gaz deliklerinin tıkalı olmadığından emin olun. temizlik önemli.ben her kulanımdan sonra kesinlikle temziler delikleri kontrol eder öyle kutusuna bırakırım. hala devam ediyorsa yayını kontrel edin imkan varsa başka yay takıp deneyin büyük ihtimal sorun kalmaz yine de devam ederse fabrika yolu :)
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 21:51:24 Gönderen: Ahmet OĞUL »
1988-İZMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 05 Nisan 2016, 01:27:13 »
Sarsılmaz'la irtibata geçtim. Alakalı bir görevliyle konuştum. Yapılacak işlemin sadece yay değişimi mi, başka işlemler de mi olacağını sordum. Olacakmış ama aklıma yatmayan bir işten bahsedildi, o işten şüphelendim. İstemediğim şeyi (gaz deliklerine müdahale) yapar gönderirler diye çekindim. Üzerine de 100 Tl civarı masrafı olacak. Kendim bir şeyler düşüneceğim.
1968

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 05 Nisan 2016, 11:01:34 »
Volkan abi gönderme,ellemeyin desende elliyorlar:) sen sert yayı severdin abi noldu.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 06 Nisan 2016, 00:15:21 »
Volkan abi gönderme,ellemeyin desende elliyorlar:) sen sert yayı severdin abi noldu.
Hala aynıyım ama bu tüfeği üveyik gibi şeylerde de kullanmak istersem o biraz zor... :) Bir vakit bunlardan birini kurcalamıştım. Yayı çok fazla yumuşaktı. Böyle mıy mıy bir şey. Öyle silah da pek istemem doğrusu.

Yani ne bileyim, yumuşasa belki pişman olurum, onu da şu an bilemiyorum ki! Kafamı karıştırdın Raha Bey yav :D

Bunları da düşünerek bir çözüm düşüneyim. Geçici olsun, beğenmezsem kısa yoldan döneyim diyorum şimdi. Du' bakalım hele.
1968

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 06 Nisan 2016, 11:15:49 »
:) Abi 30 gr at gitsin,bırak sert ve mert olsun..:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 06 Nisan 2016, 22:36:25 »
:) Abi 30 gr at gitsin,bırak sert ve mert olsun..:)
:D   +1
1968

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 06 Nisan 2016, 23:35:33 »
            Bende 61 ilave şoklu sarsılmaz y.oto var.22 gr bıldırcın özel fişekleriyle bile gayet güzel çalışıyor.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2016, 21:22:16 »
            Bende 61 ilave şoklu sarsılmaz y.oto var.22 gr bıldırcın özel fişekleriyle bile gayet güzel çalışıyor.
Hocam sizdeki iki taraflı pistonu olanlardan mı, eskilerden mi? Şimdikiler çalışıyor diyorlar.

Bendekiyle RC1 (28 g) fişeklerin boşunu bile atamıyor. 32'yi atıyor ama 30'u atar mı bilmiyorum. Raha Bey yazmasa aklımda yoktu, denemedim.

Bendekinin yayı normalden sert değil. Denemek için 24 gramla çalışan bir başka tüfeğimdeki yayı buna takıp attım ama hiç fark olmadı. Yağlama yeterli, hareket akıcı. Demek istediğim yay bundan yumuşak olsa, epey yumuşak olacak gibi görünüyor ama deneyip yaşamadan beğenip beğenmeyeceğimi bilmiyorum. Yanlış anlaşılmasın, yeni yapılanlar baştan başa 24 grama uygun yapılmış oldukları için onlardan kullananlar her yönüyle memnun olabilirler.

Neyse nasılsa sezon kapalı. Bir düşünüp, denedikten sonra karar vereceğim.
1968

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 08 Nisan 2016, 23:43:39 »
            Volkan abi, seri numarasının başında 09 yazıyor, anladığım kadarıyla 2009  model benim sarsılmaz.Gaz pistonu çift yönlü, light ve mağnum yazıları mevcut.Her haliyle çok güzel bir silah.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ