Gönderen Konu: Av köpeği hem göze, hem de ava hitap etmeli. İşte Bella' nın ilk fermaları.  (Okunma sayısı 10829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aykut SOYTUTAN

• *
Yılın 320 günü sabah akşam bana refakat eden AV KÖPEĞİM, iyi bir AVCI vasfına sahip olması kadar, aynı zamanda güzel ve türünün özelliklerini iyi taşıyan bir köpek olmalı.
Bu videoyu neden paylaşma gereği duydum; bazı arkadaşlarımın çok bilen tavırlarla " E avı nasıl?" veya "Bize sirk köpeği lazım değil, temel eğitimi olmasa da olur." demelerinin ne kadar boş ve anlamsız olduğunu belki kafalarına sokabilirim diye. ;)

Bella, Av Doğa Dergisinde geçen yıl yazıma konu olan, çok iyi bir secereye sahip, çok ümit vaad eden, Ankara KIF değerlendirmesinde -MÜKEMMEL- ve kendi kategorisinde birincilik almış bir köpek. Bununyanında ilk kez 8 aydan sonra soktuğum av meralarında da beni şaşırtan fermalarla mest eden bir avcı adayı.

Sonuç: Bir köpek hem güzellikte, hem de avda MÜKEMMELi yakalayabilir benim sevgili arkadaşlarım.

Yılın İlk keklik eğitimleri

KIF- Akyurt/ANKARA 27 Mayıs 2012 Irk Standartları

Ve işte eğitimin sonucu; ilk keklik fermaları.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2012, 00:33:55 Gönderen: Aykut SOYTUTAN »
Aykut SOYTUTAN
AV DOĞA DERGİSİ YAZARI
1969 ANKARA
İngiliz Av Köpekleri ve Yivsiz Av Tüfekleri

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Maşallah. İyi kansa zaten  problem yok.  Fiziğide, kafa yapısı da gayet güzel  Düzenli bir eğitimden de geçirildimi sahibine keyifli avlar yaptıracağına inanıyorum. Rastgele.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
Gerçekten güzel köpekmiş maşaallah
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
Bravooo..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
Maşallah........
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Köpeğim yok ama uluslararası tescilli köpeklerin ülkemizde bulunması ve tescilinin nesilleri boyunca devam ettrilmesinin ülkemiz için başta ekonomik olmak üzere çok faydalı olacağına inanıyorum. Avcılık yetenekleri konusuna gelince; Bu ırklar zaten görünüş, mizaç dışında avcılık yetenekleri yönünden de beğenilip soylarının devam ve tescili kabul edilmiş. Tüm dünya bunu böyle kabul ediyor. Onlara göre sebepleri nelerse, bizde de geçerli olmalı. Hangi seçilmiş ırk olsa aynı şekilde... Birlikte zevkle avlanmanızı dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Yılın 320 günü sabah akşam bana refakat eden AV KÖPEĞİM, iyi bir AVCI vasfına sahip olması kadar, aynı zamanda güzel ve türünün özelliklerini iyi taşıyan bir köpek olmalı.
Bu videoyu neden paylaşma gereği duydum; bazı arkadaşlarımın çok bilen tavırlarla " E avı nasıl?" veya "Bize sirk köpeği lazım değil, temel eğitimi olmasa da olur." demelerinin ne kadar boş ve anlamsız olduğunu belki kafalarına sokabilirim diye. ;)

Bella, Av Doğa Dergisinde geçen yıl yazıma konu olan, çok iyi bir secereye sahip, çok ümit vaad eden, Ankara KIF değerlendirmesinde -MÜKEMMEL- ve kendi kategorisinde birincilik almış bir köpek. Bununyanında ilk kez 8 aydan sonra soktuğum av meralarında da beni şaşırtan fermalarla mest eden bir avcı adayı.

Sonuç: Bir köpek hem güzellikte, hem de avda MÜKEMMELi yakalayabilir benim sevgili arkadaşlarım.

Yılın İlk keklik eğitimleri

KIF- Akyurt/ANKARA 27 Mayıs 2012 Irk Standartları

Ve işte eğitimin sonucu; ilk keklik fermaları.

HERŞEY ÇOK GÜZEL SN.SOYTUTAN ancak eğitimde olsa çok çok iyi niyetlede yapılsa üreme döneminde yabanıl hayatın özelliklede yıllar sonra yeni yeni görünmeye başlayan ÇİL KEKLİKLERİN rahatsız edilmesi ETİK OLMADIĞI GİBİ AYNI ZAMANDA 4915 SAYILI KARA AVCILIĞI KANUNUNA GÖREDE YASAK diye biliyorum.. ve bu konuyu çok çok iyi bilmesi gereken sizin gibi bir arkadaşımızın daha hassas davranması gerektiğini düşünüyorum... UMARIM YANLIŞ ANLAŞILMAM ...SELAMLAR.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Salih POLAT

• *
Hakan bırak şu doğa sever ayakları memlekette anası ağlatılmayan yer kalmadı,iki çil uçurtuncamı akla geliyor tabiat severlik bunu bir draktar yapsaydı yere göğe sığdıramazdınız.bir insan emek vermiş para vermiş almış getirmiş yetiştirmiş önce bir tebrik et.bu kadar fanatizme gerek yok.
Aykut bey maşallah emeğinize sağlık tüyü kadar hayrını görün.
Salih POLAT
 KAYSERİ  0532 7318008
TAM OLAN SUKUT EDER,EKSİK OLAN İSBATA KALKAR...

ZAFER İÇİN ACELE EDEN,YENİLMEYE MAHKUMDUR

Çevrimdışı İbrahim EBİL

• Müdavim Üyemiz
maşallah çok güzel
İbrahim EBİL
1969-İstanbul

Çevrimdışı Batuhan BALTA

• *
  • Dalından Kopan Yaprağın Akıbetini , Rüzgar Tayin E
şekil , şemal harika MAŞAALLAH ! sanırım çok genç bir seter ! Tüyü kadar avı olsun ! sadece merak ettim kuyruk çıkıntısını traş ettin mi Aykut abi !
Batuhan BALTA 0505 8043553
1975 ZONGULDAK

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
Komutanım başlıkta bir şeyi eksik bırakmışsınız, av köpeği aynı zamanda şiir gibi olmalı,
Maşallah şiir gibi akıyor köpeğiniz.
Ömrü uzun Avınız bol olsun
RASGELE
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Rüştü PEHLİVAN

• *
maşallah hayırı olsun
Rüştü PEHLİVAN
1987-Antalya

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Güzel köpek Maaşallah.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Aykut SOYTUTAN

• *
Nuri Ağabey seni dergilerde de okumayı özledik, mesajın ne güzel, çok teşekkür ederim. Ayrıca Salih Bey içimden geçeni benim adıma özetlemişiniz, teşekkür ederim, doğaya , hayvana ne denli saygı ve sevgi dolu olduğumu beni tanıyan tüm arkadaşlarım bilir ama Hakan Bey in eleştirisine de gönül koymadım, O da haklı.  Batuhan; Ankara KIF değerlendirmesi öncesi kuyruk dibini ve boynu biraz traşladık daha estetik ve atletik görünmesi için. Onun dışındaki yerler, özellikle sırtın kesilmesi doğru değil. Av sezonunda pıtıraktan korunmak için -bebe yağı- kullanabilirsiniz, faydasını göreceksiniz. Ayrıca kene için kullandığım -Chrysamed- de hem keneden koruyor, hem de ilginçtir ama pıtırak çok yapışmıyor.  Son olarak tüm yorumlara ayrı ayrı teşekkür ederim, güzel insanlardan güzel sözler duymak bizleri cesaretlendiriyor ve mutlu ediyor. En başta belirttiğim gibi ben internette paylaşmayı çok sevmiyorum reklam gibi oluyor ama bunu Şiir gibi av köpeği iyi av yapamaz zihniyetini kıramayan arkadaşlarıma inat koydum. Selam ve saygılarımla.
Aykut SOYTUTAN
AV DOĞA DERGİSİ YAZARI
1969 ANKARA
İngiliz Av Köpekleri ve Yivsiz Av Tüfekleri

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Hakan bırak şu doğa sever ayakları memlekette anası ağlatılmayan yer kalmadı,iki çil uçurtuncamı akla geliyor tabiat severlik bunu bir draktar yapsaydı yere göğe sığdıramazdınız.bir insan emek vermiş para vermiş almış getirmiş yetiştirmiş önce bir tebrik et.bu kadar fanatizme gerek yok.
Hem etik değil hemde kanunen yasak olan bir konuyu size hatırlatmış arkadaş .Gayette iyi yapmış .Yasak olduğunu bilin ve etik olmadığını . Doğa seversen etik olmadığını da kabul etmen gerekir. Konunun drahthaar ile en ufak bir alakası yok .  Ne alakası var olayı köpek cinsine getirmişsiniz ?  Yapılan şeyin yanlış olduğunu hatırlatmak çok doğrudur . Hakan Bey tebrik ederm
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Bu arada Aykut bey ; Asıl yazıcağımı unuttum o msj ı görünce :) Maşşllah gerçekten çok güzel çok yakışıklı bir köpeğiniz var .
Ayrıca Hakan Bey , i haklı bularak dürüstlüğünüz için de teşekkürler . Bir de şeyi merak ettim , kuluçka dönemlerinde falan çil kekliğin kokusunun sıfıra yakın olduğunu duymuştum . Yani bir çeşit hayvanın savunma mekanizması oluyormuş yumurtalarını yavrularını korumak için . Doğrumudur bu ? Bu mevsmde köpek için kuşları bulmak da daha zor olsa gerek  eğer doğru ise?
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Erol SÜMER

• Müdavim Üyemiz
maşallah güzel setter avı bol ömrü uzun olsun
Erol SÜMER
1974 ANKARA ETİMESGUT

Çevrimdışı Salih POLAT

• *
Hem etik değil hemde kanunen yasak olan bir konuyu size hatırlatmış arkadaş .Gayette iyi yapmış .Yasak olduğunu bilin ve etik olmadığını . Doğa seversen etik olmadığını da kabul etmen gerekir. Konunun drahthaar ile en ufak bir alakası yok .  Ne alakası var olayı köpek cinsine getirmişsiniz ?  Yapılan şeyin yanlış olduğunu hatırlatmak çok doğrudur . Hakan Bey tebrik ederm
bu konu Aykut beyin konusu oduğu için saygısızlık yapmak istemem ama madem cevap hakkı doğuyor.istatiskler kimin gönlünde ne olduğunu gösteriyor ayrıca hakan benim çok yakın dostum araya giripte konuyu bulandırmayalım.
Salih POLAT
 KAYSERİ  0532 7318008
TAM OLAN SUKUT EDER,EKSİK OLAN İSBATA KALKAR...

ZAFER İÇİN ACELE EDEN,YENİLMEYE MAHKUMDUR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
sevgili SALİH doğa sever ayaklarına falan takıldığım yok ,, şahsen ben hiç bir meranın anasını ağlatmıyorum ,, yeni yetiştirdiğim 9 aylık bir drahthaarım var ama antrenman adı altında av meralarına çıkartmıyorum ,,gezdireceksem hıdırlığın arkasında ,,karaağaç boğazında askeriyenin terk ettiği alanda yarım saat bir saat gezdirmekle yetiniyorum.. köylerden haberler geliyor ekinlerin içi bıldırcın sesinden yıkılıyor diye ama ben gitmem ,,köpek avı avda öğrenecek yavru zamanı yumurta üstünde yatan kuşta değil ,, yoksa çil olduğunu bildiğim en az 10-15 mera var her imkanım var ben şimdiden gidip köpeğimi eğitemezmiyim ,, HEM VİCDANEN BENİM İÇİN ETİK DEĞİL,, HEMDE BİR VATANDAŞ OLARAK KANUNİ DEĞİL bunun savunulacak neresi varda savunuyorsun ... bu tür durumları ben yapmadığım için yapılmış bir olayıda nazikçe eleştirmek en doğal hakkım unutulmamalıki <<İMAM YELLENİRSE ,,CEMAAT NE YAPAR >> orasınıda kamuoyunun takdirine bırakıyorum...SETTER ,, DRAHTHAAR,,POİNTER,,KUURZHAAR ırklarla ne alakası var bu durumun SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYALIM......
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
DEĞERLİ ARKADAŞLAR zamanında yasaktı ,,limitti,,şuydu,,buydu olmadığı yıllarda bizlerde arada sırada bu tür eğitimleri büyüklerimizden gördüğümüz üzere azda olsa yaptık ama o zamanlarda bunlar yasak olmadığı gibi bizimde bilgi eksikliğimiz gençliğin verdiği yeterince düşünememiz neticesinde yanlışlarımız oldu hiç birimiz <<SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİLİZ>> ancak artık devir değişti uzay,,bilgi ve teknoloji çağında yaşıyoruz ,,bilgi bir tık ötemizde saniyeler içerisinde istediğimiz bilgiye ulaşabiliyoıruz ,, dolayısı ile bu tür bir paylaşımda şahsen tanımadığım ancak net ortamından ismini bildiğim ve yer yer paylaşımlarını görme fırsatımın olduğu SN.AYKUT SOYTUTAN bey gibi bilgili ve tecrübeli bir karakterin bu tür olumsuz örnek olabilecek bir paylaşımda bulunmuş olmasını kendisinin sosyo kültürel birikimiyle bağdaştıramadığım için bir eleştiride bulundum ve konunun başındada belirttim UMARIM YANLIŞ ANLAŞILMAM dedim.. neyse fazla uzatmayayım ÇOK GÜZEL BİR KÖPEK ,, DEMEKKİ EĞİTİM İLE HEM FİZİKEN HEMDE İŞLEVSEL OLARAK AV KABİLİYETİ YÜKSEK KÖPEKLER YETİŞTİRİLEBİLİYORMUŞ.... herkese selam ve saygılarımla......
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Mehmet TURAN

• *
    • http://www.silvercare.com.tr
Köpeğinizi Yaban tv de de  seyretme fırsatım olmuştu gerçekten cinsinin nadidelerinden bir köpek,aldığı başarılarda gösteriyor zaten.inşallah daha uzun seneler burda başarılarını seyrederiz.

[/quote

konuyu nasıl DRAHTHAR a getirip bağladınız doğrusu anlamış değilim. >:(
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 13:42:12 Gönderen: Mehmet TURAN »
Mehmet TURAN
1980 PENDİK

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
Şekilli köpek kaymak olur ; şekilsiz olup av yapanı da ekmek kadayıfı..Hem şekilli hem de avcı olursa da kaymaklı ekmek kadayıfı olur :)

Çevrimdışı Volkan ŞENGÜL

• *
Sevgili Aykut ,
Öncelikle seni ve Bella'yı tebrik ediyorum avdaki ve podyumdaki başarınızın devamının geleceğine de eminim.

Her köpek sahibi kadar avcıdır,

Saygılarımla
Volkan ŞENGÜL
1967 GEBZE

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Sevgili Aykut ,
Öncelikle seni ve Bella'yı tebrik ediyorum avdaki ve podyumdaki başarınızın devamının geleceğine de eminim.

Her köpek sahibi kadar avcıdır,

Saygılarımla

Benim yazmayı düşündüklerimi Volkan bey yazmış kopyalayım dedim. :) ayrıca yanlış hatırlamıyorsam dişi setter iniz de çok mükemmel Volkan bey
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Volkan ŞENGÜL

• *
Övgünüz için teşekkürler Emin bey,
 :)
Volkan ŞENGÜL
1967 GEBZE