Gönderen Konu: Ramazan Aknarçay  (Okunma sayısı 18113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Ramazan Aknarçay
« : 12 Mart 2011, 20:53:09 »
Kendisine öncelikle teşekkürlerimi sunarak kendisiyle ilgili izlenimlerimi ifade edebildiğim kadarıyla paylaşmak istiyorum müsade edeseniz.
Bu zamana kadar gerek web ortamını av silahları ve tamirciler bazında oldukça iyi taramış ve ülkemizde de en iyi bilinen ustalarla da kendi silahlarım konusunda çalışmış biri olarak beni Sayın Ramazan Aknarçay kadar yetenekleri ve yaklaşım sistematiği konusunda etkileyebilmiş birisiyle karşılaşmadığımı belirtmek istiyorum.Öncelikle konusuna son derece hakim,bilgisi üst düzeyde.Allah vergisi olduğunu düşündüğüm bir yeteneği ve zekası var(mekanik zeka yanında genel anlamda da zeki bir insan).Muhatabına empatisi üst düzeyde.Alışılmışın dışında bir istek te olsa aklınızdaki projeyi birebir anlıyor ve eldeki imkanlarla becerisini optimum kaynaştırarak sizin bile beklentinizin üzerinde ve istemediğiniz hiç bir fazlalığı da olmayan bir sonuca ulaştırıyor.
Bunların yanında nezaketinden ve makul ötesi fiyatlandırmasından da bahsetmeliyim.Açıkçası hoş bir şaka yapılıyor sandım kendisiyle olan bu tamir bakım süreci boyunca.
Benim görüşüme göre kendisi sadece ülkemiz ölçeğinde değil evrensel ölçekte yetkin bir usta.Herhangi bir büyük firmanın veya butik tüfek imal eden büyük isimlerin atelyesinde direkt çalışabilecek bilgi ve yetenekte bir üstad.
Hiç mi eleştirilecek yönü yok mu derseniz.Sadece işlerinin yoğunluğunu sebep olarak gösterdiği yapılan işin normalden epey uzunca bir süre almasını söyleyebilirim.
Ben kendisine son olarak tekrar teşekkür edip saygılarımı sunarken kendisini silahıyla ilgili herhangi bir projesi olan tüm avcılara hararetle tavsiye ediyorum.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

• Expert Üye
Ynt: Ramazan Aknarçay
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2011, 09:32:30 »
Bu noktada bir güncelleme yapmak luzumu hissettim.Zira üstteki mesajı yazarken sadece mailime gelen resimlerle yorum yapmıştım.Silah elime geçtiğinde yapılan kundaktaki ölçülerin orijinal kundaktan farklı olduğunu gördüm.Bunu siparişin üstünden uzun bir süre geçtiğinden ayrıntıların unutulmasına bağladım.Usta ile neler yapılıp kundakta gerekli ayar ve düzeltmeleri sağlayabiliriz uzun uzun msn de tartıştık ve bunu kompanse edecek ama biraz iskonto rica ettiğim yeni bir kundak ta kesin doğru bir konfigürasyon için şart gibi.
Üstteki yazıyı ustanın reklamını yapma düşüncesiyle değil de ne denli iyi bir usta olduğu bilinsin gayesiyle yazdığımdan böyle bir update gerekti.Yine çok iyi usta ama üretim sürecinde devamlı çek etmekte fayda var gidişatı ve sipariş ayrıntılarını.

• P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2011, 21:39:42 »
Belki unutmuş olabilir. Bir de kendimden örnek vereyim: Ben de 1,5 ay önce kendisiyle bir işim için konuşmuştum. Yakın zamanda haberleştiğimizde her ayrıntı aklındaydı veya not almıştı, neyse artık.  Aranızda halledebileceğinize eminim. Saygılarımla
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2011, 22:07:55 »
Unutulması gayet mümkün zira 5 ayrı işlem yapıldı ve teslim süresi normalden epey bir uzadı ve bu işlemler başarıya ulaşırsa ekstra bir kundak gündeme gelecekti, ve belki de o esnada tekrar ölçüler konuşulmadı , bir ihtimal en baştada konuşulmadı zaman sebebiyle net anımsayamıyorum doğrusu ,sadece ölçü önemli olduğundan illaki söylemişimdir diye kuvvetli bir inancım var daha çok ve konuştum gibi geliyor.Evet bir çözüm bulucaz beraber.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Bülent SALIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2011, 07:40:46 »
Ramazan ustamdan çok memnunum gönderdiğim her tüfeğimi saat gibi yaptı kendisinden Allah razı olsun
Bülent SALIK
0 Rh + 1969 MANİSA ikamet TEKİRDAĞ
Özkanlar fx 15 cesa süperpoze vursan 92 a

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2011, 20:31:21 »
Şu mesajı yazdıktan sonra bilemedin en geç 20 martta tüfeğim Ramazan ustaya ulaşmış olmalı.İlk ay neredeyse her gün diyebileceğim şekilde aradığım halde,Usta hiçbirine yanıt vermez lütfedip 10 günde bir ya çıkar ya kendi arar işte şöyleydi böyleydi, msn de olduğu zamanlar saatlerce genel tüfek muhabbeti sektör sorunları vs 1-2 dakika konu benim işime geliro da gelirse tamam usta sana bıraktım der kapatırız.En son 15 gün önce kundak yaptığımız makinada sorun var dedi.Tamam 1 ay bekleyelim olmazsa klasik yöntemlerle yaparsın dedim.1 aydır msn de yok bir kaç gündür günde 3-4 kez arıyorum meşgül çalıyor mesela 5 dk sonra ara açmıyor.Bundan önceki süreçte aynı böyleydi bi takım sıkıntılar oldu kusura bakmayın dedi bir eloksal işlemi bir vernik bir  kromaj işlemi bir yeni kundak tam 5.5 ayda tüfek elime geçti onda da kromajın ve verniğin tonları tutmamış yeni kundağın da ölçüleri istediğim gibi değil.Yeniden gönderdik iki ayı geçti daha bir haber yok.
Kendisine iş yaptıran pek çok insan buralara yazıyor ve genelde aslında benimde yaptığım gibi memnuniyetlerini dile getiriyor.
Benim sormak istediğim bu yaşadığım tecrübeyi benden başka yaşıyanlar var mı iletişim ve servis süresi anlamında.Ne kadar sürede işleri bitti cevap verebilirlerse sevinirim.
Ustanın kendisi de konuya bir açıklık getirmeli bence.Sadece benim yaşadığım bir durumsa neden, sebebi ne?
Unutulması gayet mümkün zira 5 ayrı işlem yapıldı ve teslim süresi normalden epey bir uzadı ve bu işlemler başarıya ulaşırsa ekstra bir kundak gündeme gelecekti, ve belki de o esnada tekrar ölçüler konuşulmadı , bir ihtimal en baştada konuşulmadı zaman sebebiyle net anımsayamıyorum doğrusu ,sadece ölçü önemli olduğundan illaki söylemişimdir diye kuvvetli bir inancım var daha çok ve konuştum gibi geliyor.Evet bir çözüm bulucaz beraber.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 20:32:22 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2011, 22:24:17 »
bende kundak yaptırmıştım..5 günde yapılıp gelmişti....anlaşılan ustanın işi yogunlaşmış...işlere yetişmekte zorlanıyordur.....ay aylar çok uzun zaman....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Expert Üye
« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2011, 22:39:42 »
Tam 7,5 ay oldu(tekrar göndermeden önce de 5,5 ay geçmişti)M.Birol bey,şaka olduğunu söylesen kimse inanmaz.Yanıtınıza teşekkürler normali de o civarlarda birşey olması lazım zaten hadi bilemedin en fazla 1 ay olsun.
bende kundak yaptırmıştım..5 günde yapılıp gelmişti....anlaşılan ustanın işi yogunlaşmış...işlere yetişmekte zorlanıyordur.....ay aylar çok uzun zaman....
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2011, 22:43:57 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Osman ÇALIŞÖREN

• *
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2011, 00:17:53 »
ustaya tufek yaptırdım vede çevremdeki birçok avcı arkadasımın tufegini revizyondan geçirttik gayet guzel işçilk sergiledi vede en uzun kalan tufegimiz 1 ayı gecmedi şimdi bu yorumları okuyunca bende şaşırdım ??????
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

• Expert Üye
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2011, 00:23:28 »
İşçiliğinden bende şikayetçi değilim.Yeteneklerininde farkındayım.Fakat süreler ve iletişim durumu tam bir facia global ölçekte.
ustaya tufek yaptırdım vede çevremdeki birçok avcı arkadasımın tufegini revizyondan geçirttik gayet guzel işçilk sergiledi vede en uzun kalan tufegimiz 1 ayı gecmedi şimdi bu yorumları okuyunca bende şaşırdım ??????
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2011, 00:26:10 »
Kamil bey konu hakkında yaptığınız eleştiriyi arkadaşlarımız Kişisel Şikayetler bölümüne taşımışlar
Ramazan Usta en son 17 mayısta online olmuş
kendisine mesajınız ile ilgili linki gönderdim
eminim bir açıklamayı isterse size özelden, isterse forumdan yazacaktır teşekkürler
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2011, 00:31:45 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• *
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2011, 00:29:04 »
gündüz saatlerinde bende  ulasamıyordum ama aksam 6 ...7  gibi arayıpta ulasamadıgım olmadı...
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2011, 00:29:09 »
Teşekkür ederim Tuncay bey.Bende zaten yeni başlık açmıştım orda.Umarım kırgınlık tatsızlık olmadan hoşuma gidecek bir şekilde sonuçlanır.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2011, 21:42:02 »
kendisine bir tüfekte ben gönderdim süper derecede güzel yapmış.fakat işleri çok yoğun bende  bir kaç kere  hatırlattım .iyi insan iyi esnaf  çok iyi usta. müşteriye ilgi alaka süper. kendisine teşekkür ediyorum. tavsiye ederim
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #14 : 17 Şubat 2012, 21:23:17 »
arkadaşlar ustayı hem övmüşler hemde yermişler biraz ilginç usta bunlara yanıt verecektir
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 28 Haziran 2012, 23:38:21 »
bende dün kendisine namlu şeritini değiştirmek için  tüfeğimi gönderdim, bakalım artık sonucunu göreceğiz,
  tabiki iyiyse öveceğiz ,kötüyse eleştireceğiz

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 16:19:13 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #16 : 28 Haziran 2012, 23:50:05 »
Ne demiş Mevlana Hz ''Hamdım Piştim''..... :D :D

Sezona hazırlanırken bu işler de tadı tuzu biberi....İyi ustalar,iyi esnaflar her zaman kazanır,her zaman işleriyle anılır...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2012, 00:03:55 »
.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 16:26:51 Gönderen: Ramazan HAK »

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2012, 00:12:05 »
Benimde anlamadığım konu,çoğu arkadasımızdan dinlediğim,orjinal olan tüfeğin üstünde oynamaları...Yıllardır avlandığım tüfeği ve çokta güzel avlar yaptığım tüfeğimin el kundağını kestirdim,ingiliz kundak yaptırdım..Daha sonra ilk gittigim avda psikolojikmidir nedir istedigim avları yapamadım moralim bozuldu tüfeğimi sattım...Pişmanım..

Ben anlamıyorum,orjinal olan,av yapılan tüfeğin üstünde neden oynanır?Hafiflesin diye kundagını sildiren,namlusunu kestiren,kamuflaj yaptıran,çizildi diye namluyu komple boyatan,şeritsiz tüfeğe şerit eklettiren vb...Bana biraz tuhaf geliyor..Mantıklı tamirler,işlemeler,vb zorunlu durumlar hariç...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 29 Haziran 2012, 00:18:43 »
evet haklısın ahmet, şerit  namludan ayrıldığında ortasını kendim kesmiştim hiç bir sorun yoktu ,aynı slug namlu gibi görünüyordu ,dedim bir şerit yaptırayım ,burnumdan geldi ,orijınaline benzemiyor daha doğrusu yapamadılar doğru dürüst,

bir arkadasşımda sarsılmaz franki vardı onunda kundak inglizdi ,o da yapamadı o kundakla gönderdi fabrikaya türk kundağı yaptırdı şimdi memnun kullanıyor

• *
« Yanıtla #20 : 29 Haziran 2012, 00:24:51 »
Bu serıt sıkıntısını bende cok cektım ramazan ustaya verdım gecen sene yapmadı sag olsun bende busene tekrar gonderdım baska bı ustaya. Cok guzel yapmıs
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 29 Haziran 2012, 00:27:25 »
Bu serıt sıkıntısını bende cok cektım ramazan ustaya verdım gecen sene yapmadı sag olsun bende busene tekrar gonderdım baska bı ustaya. Cok guzel yapmıs

ramazan usta yapmadımı ,yapamadımı konuyu anlamadım ,biraz açarsanıs iyi olur

• *
« Yanıtla #22 : 29 Haziran 2012, 00:36:27 »
Yapmadı
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 29 Haziran 2012, 00:40:45 »
Yapmadı

ben kendisiyle önceden telefonla görüştüm yapacağını  söyledi ve dün kargoyla gönderdim

• *
« Yanıtla #24 : 29 Haziran 2012, 00:46:16 »
Devamlı gıdıp geldıgım degerlı bı abım  samımıyetten dolayı olsa gerek salladı bızım ısı bende baskasına yaptırdım uzumlude nadır ustalardan bırısıdır ramazan usta
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....