Gönderen Konu: ATA neo 12 izlenimler  (Okunma sayısı 162038 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ATA neo 12 izlenimler
« Yanıtla #100 : 06 Mayıs 2012, 15:46:20 »
atanın 24 gram atıp atmaması hakkında küçük bir bilgi paylaşmak istiyorum.bizzat fabrika yetkililerinden aldığım cevapta,"tüfeklerimiz 24 gramda randıman sağlamamaktadır,28 ve üstü gramları tercih ediniz" denmekte.bilgi olarak aktarmak istedim...
Ata neo 12 tüfeği kullanıyorum bazı fişeklerin kullandıkları barutların basınç değerleri düşük olduğu için sorun yaşayabilirsiniz 24 gr trap fişeği olarak Zuber'i tercih ediyorum daha tüfek tık demedi.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 19 Mayıs 2012, 13:24:21 »
ata neo harika bir tüfek. bazıları fazla tepiyor falan demişler. bu tepme olayı son zamanlarda moda olmaya başladı :) çiftesi pozesi olanlar ne yapsın? onlarda hiç bir tepme azaltıcı sistem yok. ayrıca neo çok az tepiyor. biz neoyu 36 ve 40 gramla denedik gayet başarılıydı tepme çok yoktu. birde yüksek gramajlarda da bence çok iyi sonuçlar veriyor sadece düşük gramajlarda iyi diyenlere katılmıyorum yüksek gramajlı iri saçmalarda da iyi.bu tepme olayı avcı adamın konuşacağı birşey değil. ya atıcılık sporuyla uğraşanlar için olabilir yada kadınlar için .. erkek adam öyle tüfek tepiyor falan diye konuşup durmaz. ayrıca avda tepme azaltıcı sistemlerin fazla bir faydası yok çünkü atışı zaten tazeliyorsunuz. ama 89 mm super magnum fişek atıyorsanız işte ozaman tepme azaltıcı sistemler işe yarayabilir. bu da zaten beretta ve benellinin magnum fişekli tüfeklerde pazar oluşturmak için yarattığı birşey. otomatiklerin çok hızlı çalışmasını sağlamaları gibi sadece bir reklamdır. avda okadar hıza ihtiyaç yoktur çünkü avda o hızda zaten tetik çekemezsiniz..
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

The following users thanked this post: Fırat TOKATLI

Çevrimdışı Barış KÖSE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #102 : 22 Nisan 2013, 18:33:58 »
Bende bir ay önce ata neo aldım.ilk zamanlar ikilemde kaldım.yok fişek kıstırıyomuş, tutukluk yapıyomuş, randımansızmış gibi. ama seçimimi neo dan yana kullandım. hiç pişman değilim.en az 200 fişek attım 28 gr adi fişeklerden,bir defa ne kıstırdı ne tutuldu.desteksiz defalarca attım, hiç sıkıntı vermedi.bu tüfeğin en sevdiğim yönü bir pompalı gibi darbeli atış yapması(oyuncak değil).50 metre mesafeden 28 gr 5 numara yaf marka fişekle 20 ltrelik tenekeyi kalbur gibi yaptı.                                                                                                           ha birde şu rus arkadaşlar tüfeği yunanistanda benelliyle denemişler ya; hayret ettim. adamların elindeki tüfek arzalımıdır nedir bilmem.tek bildiğim en adi tüfeğin bile her atışta tutulmuycağ.adamların ne koydukları fişek gözüküyo, nede doğru dürüst tüfek markaları.vatandaş sadece konuşuyo.bana hiç inandırıcı gelmedi.               ata neo almak isteyipte kararsız olanlara kullanıcı olarak tek diyeceğim; hiç düşünmeden alın.
1979 ÇORUM

Çevrimdışı Alparslan KUŞÇU

• *
« Yanıtla #103 : 27 Nisan 2013, 04:53:38 »
Yaklaşık 1 ay önce bir ata neoda ben aldım, özel yapım, 66 namlu, sarı altın tetik, sarı işlemeli gravürlü modeli ve herşeyden önemlisi namlu kepi uzun. Deneme atışlırında değişik gramajlı birçok fişek kullandım ve sonuç sıfır hata ile çalıştı. Bugüne kadar neo hakkında birçok yorum okudum ve kafamda birçok terettüd oluşmuştu, yazılan yorumlardan en çok kafama takılan ise namlu kepinin kısa oluşuyla ilgili olanlardı ve stoegerin m3000 modelini beklemeye karar vermiştim ancak atanın bayide özel üretim bu modelini görünce kaçırmadım, benim gibi namlu kepini sıkıntı yapan avcı arkadaşlara duyrulur.
Alparslan YALÇIN
1976 ankara

Çevrimdışı Mehmet TEKİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 05 Ocak 2014, 21:53:06 »
HERKESE SELAMLAR YAKLAŞIK 2 AYDAN BU YANA TÜFEK ARAŞTIRDIM, ATA MI ARMSAN MI STOEGER Mİ AKDAŞMI DERKEN BAYA DÜŞÜNDÜM AMA SONUNDA ATA NEO 12 Yİ DÜN SATIN ALDIM. TÜFEK GAYET GÜZEL,TASARIM BAKIMINDANDA GÜZEL BİR TÜFEK. BUGÜN DE DENEMEK İÇİN BİRAZ ATIŞ YAPTIM. DAHA ÖNCE SÜPER POZE VE GAZLI Y. OTO TÜFEKLER KULLANDIM. TÜFEĞİN GERİ TEPMESİ GAZLI TÜFEKLERE GÖRE DAHA FAZLA. ANİ ATIŞLAR YAPABİLMEK İÇİN TÜFEĞİN OMUZLAMASI KOLAY OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. 3 NUMARALI ŞOKLA 25 METREDEN YAPTIĞIM ATIŞLARDA SAÇMA DAĞILIMI  GAYET İYİ. 32 GR FİŞEKLE SERİ ATIŞLAR YAPTIM HİÇBİR SORUN YOK. HERKESİN İKİ DE BİR ÖNE SÜRDÜĞÜ 24 GR FİŞEKLERDEDE TUTUKLUK SORUNUNU, BENİM İÇİN PEK ÖNEMİ OLMASADA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DENEMESİNİ YAPACAĞIM.

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #105 : 29 Ağustos 2014, 02:49:33 »
arkadaşlar bu tüfeklerin ilk çıkanlarının namluları daha kaliteli gibi geliyor(grupman patern penetrasyon fişek seçme gibi). bu konuda ne diyorsunuz görüşlerinizi alalım

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #106 : 29 Ağustos 2014, 03:58:44 »
ayrıca ata neoların iç çaplarını ölçtüm 18.26, 18.30, 18.33, 18.41, 18.43, 18.47 ve 18.51 olanlarına rastladım bunların içinde en geniş çaplı olan(18,51)  arkadaş çok memnundu yakın mesafede saçmayı dağıtıyodu ona keza uzaktada çok iyiydi. mesela 2 şokla 6 adımdada 60 adımlada vuruyodu 84 adımda keklik 92 adımda tavşan 5 şokla 70 adımda çulluk vurdu. tek şikayeti yaralı bırakıyor diyodu. diğer arkadaşlarda memnun ama  keklik avında 2 şok kullanamıyorlar hatta 3 şoku dahi 5 kişi kullanamıyo 1 i kullanıyor (18.41 iç çaplı tüfeğe sahip olan arkadaş kullanıyor). bu 3 şoku dahi kullanamayan arkadaşların sıkıntısı saçmanın çok sık bir grupman vermesi. mesela 18.26 iç çaplı tüfeği kullanan arkadaş 5 şokla çullukları parçalıyodu gerçi power tapa kullanıyodu o da tabi etkendir. ayrıca bu 18.26 iç çaplı arkadaştada yaralı kalıyo öldürmüyor lafları vardı. 18.47 dede vardı. bu arada 18.33 iç çaplı arkadaşın bir vuruşunu gördüm 11 numara bior tapa fiockki 3 şoku takarak yakın mesafede üveyiğe attığını gördüm. sanki baseball sopası yemiş gibi kuşu abartısız 3 metre iktirdi. belki daha fazlaydı. şok oldum ben bu vuruşu barthon frezenin tüfeklerinde gördüm. kuşa baktım parçalandı sandım ama ilistir olmasına rağmen parçalama yoktu. şok meselesine gelince 123 şokların birbirine yakın grupman vermesi aklıma o zaman niye 5 tane şok sorusunu getiriyor. anladığım kadarıyla aralarında çok belirgin farklar yok. bu arada atanın şoklarının 5 çentiklisi 18.40 ve fabrikanın bütün şokları aynıymış ancak aynı tüfekle iki ata neo şokunu saçma dağılımı olarak denedim iki şokta 5 şoktu. fişek 6 no 32 gr sterlingti. 20 adım yürüyüp beyaz duvara attım. bunu 10 dan fazla denedim.anladığım kadarıyla ölçülmüş olan 5 şokla (18,40) ölçülmemiş olan 5 şok aynı iç çap değil çünkü dağılım farklı bu kanıya burdan vardım biri daha geniş olduğunu anladım mesela diğeride 18.50 olabilir tabi attım kafadan ölçme fırsatım olmadı. sonra bu farkın 4 şoktada aynı olduğunu gördüm 2 tana 4 şoktan biri daha genişti. tabi ben bunu grupmandan anladım o yüzden ölçmeye gerek duymadım. ayrıca atalarda saçma dağılımının sıklığı sizce başarımı?  tüfek yakın mesafede saçmayı dağıtmalı ama grupman kendini koruyarak uzağıda vurmalı ata neolarda bunu o 18,51 iç çaplı tüfeğe sahip olan arkadaşta başarmış. mesela fabarm franki gibi tüfeklerde de aynı şeyden bahsetmişlerde yakın mesafede kalbur gibi saçmayı açıp uzağada o şekil götürüyo diyenlere denk geldim. ben ise bu olaya gefar sentetiende gördüm. velhasıl bu işler göreceli olabilir bilmiyorum ama ben böyle düşünüyorum arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum bu arada ata neonun ilk çıkanları için daha iyi diyolar düşünceleriniz neler
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2014, 13:19:59 Gönderen: Alperen TİGİN »

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #107 : 29 Ağustos 2014, 04:00:23 »
bu arada bu tüfekler 2011 ve sonrası modeller. ben 2008 ve 2009 modellerden çok memnun kalındığını duydum gerçekten böylemidir sizin duyduklarınız ve düşünceler neler
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2014, 04:20:03 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #108 : 29 Ağustos 2014, 09:05:15 »
ata neo aılesıne bende yenı katıldım gerek forumda olsun gerek başka sıtelerde olsun neo yu cok kotuledıler ama hıc de kötülenecek bısey sorun goremedım açıkçası bıldırcın ve uveyıkte kullandım maşallah tık demedı daha grupman ve delıcılık yıkkınlık süper tek kelıme daha ördek keklık tavsan da kullanmadım açıkçası ama tepmeye olayına takmışlar okuduğum yazılarda ıste desteksız atışlarda falandı felandı yaa anlamıyorum böyle yazıları okudum mu çıldırıyorum desteksız hangı hayvana veya hangı hedefe atış yapıyorlar cok merak edıyorumyapan varsa bızı bılgılendırsınler yalvarıyorum artık burdan bızede gosterın su desteksız atışları vallahı dılımın ucuna geliyor kotu kelımeler yutuyorum yazmamak ıcın onu bunu bosverın arkadaşlar ata neo yu tereddüt etmeden alın Yunanlıların rusların videosuna aldanmayan kullanan vatandaşların vıdeolarını ızleyın rıca edıyorum allahın rumu tutupta turkler güzel sılah yapmış demez zaten ezelden berı kuyruk acıları var zaten forumda yapılan anketlerde ata bası cekıyor yüzde oranında gerek yok fazla lafa kullanan yanılmaz doğru durust fısek kullanırsa ıyı paylaşımlar olsun forumdaşlar.........
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Emre GÖK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #109 : 29 Ağustos 2014, 11:30:54 »
Neo 12 de en iyi randuman aldıgınız fişekler nelerdir ?
cCc

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #110 : 29 Ağustos 2014, 12:52:28 »
ulaş bey tepme olayına takmışlar diyosunuz bu arada onuda anlatayım 7 ata neonun 2 sinde bu şahlanma aşırı tepmeyi bizzat gördük ayrıca bunların iç çapları 18.33 ve 18.47 idi. aşırı tepiyo diyen arkadaşlara bu iş erkek işi tepecek tabi gibi bir takım dalga geçen sözler sarfetmişler. ben bunu söyleyenlere diyorum ki araştırsınlar aşırı şahlanmanın veya tepmenin bir takım namlu içiyle ve ağırlığıyla ilgili sebepleri var ve bunu yaşayanlar genelde ikinci fişeğe iş düşünce tekrar avı nişana getirmede zorlanmadan tutun hedefi vuramama gibi bir takım sorunlar yaşıyor. kısacası ulaş bey şahlanma var ve bi tüfekte önemli bi sorun. insanları eleştirmeden önce araştırmak lazım diye düşünüyorum. tamam lafım yok siz memnunsunuz ama böyle durumlarda var. bu arada bende ata kullanıyorum. bu yazılarımda amaç atanın dikkat etmesi gereken noktaları vurgulamak. ata müşterinin arkasında duruyor buna lafım yok bi sorun mu çıktı gönder yapsınlar ama biz tüketici olarak cahil olmadığımızı türk silah sanayilerine göstermeliyiz. bizi dikkate alsınlar biz de ithal tüfeklere yönelmiyelim. herkes yazsın karalamak için değil üretime etki etmek için yazsın sesimiz çıksın. atada eksikleri görerek kendini düzeltsin bilinçli tüketici olalım ata armsan stoger huğlu vesaire tüfek satamazlarsa bakın o zaman nasıl bizi dinlecekler. gerçi yurt dışına tüfek yapmaları bazı firmaları böbürlendiriyo mesela %87 dışarı % 13 içeri satış yapan ata gibi. peki ben ne düşünüyorum bana göre yerli tüfeklerde ben ata diyorum ama 2008 ve 2009 yılında çıkanlar diyorum memnuniyet daha fazla çünkü.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2014, 13:18:43 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #111 : 29 Ağustos 2014, 13:20:19 »
namluyu şahlandırmayacak kadar tepme normal sayılır. kadın erkek olayı değil ikinci,üçüncü atışta tekrar hedef çizgisini aramamak lazım bence olay bu
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #112 : 29 Ağustos 2014, 14:33:59 »
Neo 12 de en iyi randuman aldıgınız fişekler nelerdir ?
ata da fısek olarak ben lambro kullanıyorum yaf kullanıyorum ama lambro yu keklık tavsan ve ördekte kullanıyorum süper randuman var etkılı
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 29 Ağustos 2014, 14:43:40 »
ulaş bey tepme olayına takmışlar diyosunuz bu arada onuda anlatayım 7 ata neonun 2 sinde bu şahlanma aşırı tepmeyi bizzat gördük ayrıca bunların iç çapları 18.33 ve 18.47 idi. aşırı tepiyo diyen arkadaşlara bu iş erkek işi tepecek tabi gibi bir takım dalga geçen sözler sarfetmişler. ben bunu söyleyenlere diyorum ki araştırsınlar aşırı şahlanmanın veya tepmenin bir takım namlu içiyle ve ağırlığıyla ilgili sebepleri var ve bunu yaşayanlar genelde ikinci fişeğe iş düşünce tekrar avı nişana getirmede zorlanmadan tutun hedefi vuramama gibi bir takım sorunlar yaşıyor. kısacası ulaş bey şahlanma var ve bi tüfekte önemli bi sorun. insanları eleştirmeden önce araştırmak lazım diye düşünüyorum. tamam lafım yok siz memnunsunuz ama böyle durumlarda var. bu arada bende ata kullanıyorum. bu yazılarımda amaç atanın dikkat etmesi gereken noktaları vurgulamak. ata müşterinin arkasında duruyor buna lafım yok bi sorun mu çıktı gönder yapsınlar ama biz tüketici olarak cahil olmadığımızı türk silah sanayilerine göstermeliyiz. bizi dikkate alsınlar biz de ithal tüfeklere yönelmiyelim. herkes yazsın karalamak için değil üretime etki etmek için yazsın sesimiz çıksın. atada eksikleri görerek kendini düzeltsin bilinçli tüketici olalım ata armsan stoger huğlu vesaire tüfek satamazlarsa bakın o zaman nasıl bizi dinlecekler. gerçi yurt dışına tüfek yapmaları bazı firmaları böbürlendiriyo mesela %87 dışarı % 13 içeri satış yapan ata gibi. peki ben ne düşünüyorum bana göre yerli tüfeklerde ben ata diyorum ama 2008 ve 2009 yılında çıkanlar diyorum memnuniyet daha fazla çünkü.
alperen haklısın ben okadar araştırma yapmadım ama benım aldığım yenı olanı yanı benım arkadaşım da 2012 almıştı onunla bıle arasında fark var elkundagı boykundagı uzerı yazıları ele daha kıbar geliyor eskıye nazaran ben tepme olayına takılmıyorum benım acımdan sorun yok eskı trapcıyım benı hedefle aramda ufak sorun yaratmadı teknolojik detaylarını araştırma yapmadım gerek ıc cap soklarına falan malın guvenırlıgı cezbettı aldım sorunum olmadı yenı aldım daha keklık tavsan ördek çulluk yapmadım ama bıldrıcın ve uveyıkte hayvan çaput oluyor sıktın mı benım acımdan sorun gormedım ve sezon acılısında cankırıdaydım ve bı cok kez kalkan 3 lu bıldırcını vurdum arka arkaya onemlı olan doğru omuzlama yüzleme yaparsan sılahı zaten ıplık sokugu gıbı geliyor su var bende bılmıyordum el kundağını bıcogumuz yanlış alıyoruz elımıze bende egıtmenıden ogrenmıstım bununla ılgılı bılal arabacıda gereklı paylaşımları yapmıştı bakarsanız yararı olur burdan atıcılığınıza soz etmıyorum sonuçta bırbırımızı tanımıyoruz kardesım atayıda savunmuyorum tabıkı dedıklerıne katılıyorum sorunları kulak ardı etmeyip goz onune alırlarsa bızım kendı ınsanımızda benellı çılgınlığından vazgecıp ata neo derler belkı ılerıde herseyın hayırlsıı
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #114 : 29 Ağustos 2014, 17:04:46 »
ulaş kardeş dipçikten falan bahsetmişsin nasıl vurduğundan bahsetmişsin dipçik sorunu var ve yahutta ata ile kuş vurulmuyo demedim yanlış anlamışsın ve yahut konu başka yere kaymış bu arada ben ata ile 110 çulluk 87 keklik 4 domuz 5 tavşan vurdum ayrıca havada iki zeytin çekirdeğini bi birine bi birine vuruyorum hatta 3 tane boş fişek kartuşunu yere düşmeden üç atışta vuruyorum yazılarımı istersen bir daha oku ben hiç vuramamaktan bahsetmedim sadece 7 tane ata neo kullanıcısından izlenimlerimi anlattım ve canlı şahit olarak yaşadım ve araştırdım. Bu arada video çekimlerim var ata ile nasıl vurduğumu sadece sen olmak kaydıyla izletebilirim amacımız kimseye artistlik yapmak değil amacımın ne olduğunu yazdım bu arada sen aşırı şahlanan namluyu görmemişsin biz bunu gördük ve araştırdık büyük bi kısmı iç açılarla alakalı olduğunu öğrendik mesela fişek yatağından sonra 18,49 dan başlayıp 18,41 e daralanda var 18,55 den 18,50 ye daralanda var yani iç çaplar sabit değil ve farklı şeyler ortaya çıkıbiliyor bu birleştirme konisinin açısı önemliymiş hatta bir takım ustalarla konuştuk
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 12:02:23 Gönderen: Alperen TİGİN »

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #115 : 29 Ağustos 2014, 17:12:36 »
alperen haklısın ben okadar araştırma yapmadım ama benım aldığım yenı olanı yanı benım arkadaşım da 2012 almıştı onunla bıle arasında fark var elkundagı boykundagı uzerı yazıları ele daha kıbar geliyor eskıye nazaran ben tepme olayına takılmıyorum benım acımdan sorun yok eskı trapcıyım benı hedefle aramda ufak sorun yaratmadı teknolojik detaylarını araştırma yapmadım gerek ıc cap soklarına falan malın guvenırlıgı cezbettı aldım sorunum olmadı yenı aldım daha keklık tavsan ördek çulluk yapmadım ama bıldrıcın ve uveyıkte hayvan çaput oluyor sıktın mı benım acımdan sorun gormedım ve sezon acılısında cankırıdaydım ve bı cok kez kalkan 3 lu bıldırcını vurdum arka arkaya onemlı olan doğru omuzlama yüzleme yaparsan sılahı zaten ıplık sokugu gıbı geliyor su var bende bılmıyordum el kundağını bıcogumuz yanlış alıyoruz elımıze bende egıtmenıden ogrenmıstım bununla ılgılı bılal arabacıda gereklı paylaşımları yapmıştı bakarsanız yararı olur burdan atıcılığınıza soz etmıyorum sonuçta bırbırımızı tanımıyoruz kardesım atayıda savunmuyorum tabıkı dedıklerıne katılıyorum sorunları kulak ardı etmeyip goz onune alırlarsa bızım kendı ınsanımızda benellı çılgınlığından vazgecıp ata neo derler belkı ılerıde herseyın hayırlsıı
ulaş kardeş dipçikten falan bahsetmişsin nasıl vurduğundan bahsetmişsin dipçik sorunu var ve yahutta ata ile kuş vurulmuyo demedim yanlış anlamışsın ve yahut konu başka yere kaymış bu arada ben ata ile 110 çulluk 87 keklik 4 domuz 5 tavşan vurdum ayrıca havada iki zeytin çekirdeğini bi birine bi birine vuruyorum hatta 3 tane boş fişek kartuşunu yere düşmeden üç atışta vuruyorum yazılarımı istersen bir daha oku ben hiç vuramamaktan bahsetmedim sadece 7 tane ata neo kullanıcısından izlenimlerimi anlattım ve canlı şahit olarak yaşadım ve araştırdım. Bu arada video çekimlerim var ata ile nasıl vurduğumu sadece sen olmak kaydıyla izletebilirim amacımız kimseye artistlik yapmak değil amacımın ne olduğunu yazdım bu arada sen aşırı şahlanan namluyu görmemişsin biz bunu gördük ve araştırdık büyük bi kısmı iç açılarla alakalı olduğunu öğrendik mesela fişek yatağından sonra 18,49 dan başlayıp 18,41 e daralanda var 18,55 den 18,50 ye daralanda var yani iç çaplar sabit değil ve farklı şeyler ortaya çıkıbiliyor bu birleştirme konisinin açısı önemliymiş hatta bir takım ustalarla konuştuk
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2014, 12:01:52 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #116 : 29 Ağustos 2014, 18:10:03 »
ULAŞ KARDEŞ DİPÇİKTEN FALAN BAHSETMİŞSİN NASIL VURDUĞUNDAN BAHSETMİŞSİN BEN SANA DİPÇİK SORUNU VAR VE YAHUTTA ATA İLE KUŞ VURULMUYO DEMEDİM YANLIŞ ANLAMIŞSIN VEYAHUT KONU BAŞKA YERE KAYMIŞ BU ARADA BEN ATA İLE 84 ÇULLUK 72 KEKLİK 4 DOMUZ 5 TAVŞAN VURDUM. AYRICA HAVADA İKİ ZEYTİN ÇEKİRDEĞİNİ Bİ BİRİNE BİRİNE VURUYORUM HATTA 3 TANE BOŞ FİŞEĞİ HAVAYA ATTIĞINDA ÜÇ FİŞEKTE ÜÇÜNÜDE YERE DÜŞMEDEN VURUYORUM. YAZILARIMI İSTERSEN BİR DAHA OKU BEN HİÇ VURAMAMAKTAN BAHSETMEDİM SADECE 7 TANE ATA NEO KULLANICISINDAN İZLENİMLERİMİ ANLATTIM OLANLARA CANLI ŞAHİDİM VE AYRICA ARAŞTIRDIM. BU ARADA VİDEO ÇEKİMLERİMDE VAR NASIL ATTIĞIMI SADECE SEN OLMAK ŞARTIYLA İZLEYEBİLİRSİN AMACIMIZ KİMSEYE ARTİSTLİK YAPMAK DEĞİL AMACIMIN NE OLDUĞUNU YAZDIM. BU ARADA SEN AŞIRI ŞAHLANAN NAMLUYU GÖRMEMİŞSİN BİZ BUNU GÖRDÜK VE ARAŞTIRDIK BÜYÜK Bİ KISMI İÇ AÇILARLA ALAKALI OLDUĞUNU ÖĞRENDİK MESELA FİŞEK YATAĞINDAN SONRA 18.49 DAN BAŞLAYIP 18,41 DARALAN NAMLUDA VAR 18,55 DEN 18,50 YE DARALANDA VAR. YANİ İÇ ÇAPLAR SABİT DEĞİL VE FARKLI ŞEYLER ORTAYA ÇIKABİLİYO BU BİRLEŞTİRME KONİSİNİN AÇISI BU KONUDA ÖNEMLİYMİŞ HATTA Bİ TAKIM USTALARLADA GÖRÜŞTÜK.
estafurullah alperen kardesım artıstlık degıl amacım belkı ustun koru okumuş olabılırım afedersın namlu sahlanması bende olmadı olan bı yabancı sılahımda vardı haklısın ıc cap oranı yerlıde degıl yabancıda da aynı problem olabılıyor suda var sımdı ata sılah sanayısıyle bı beratta fabrıkasında yapılan sılah arasında fark olabılıyor makıne malzeme ıscılık yapılan urunede yansıyor haklısın hata ve sorun olabılıyor kul yapısı sonuçta bunu fabrıkada levent bey olsun teknık destek gerek yurtıcı ozan bey gerçekten sorunlara yardımcı olabilecek babayıgıt ınsanlar sorunları onlara yazılı ve görüşülerek bıldırılırse daha ıyı bı sonuç yakalanır tahmınımce kusura bakma kardesım 3 lu atışları namlu sahlanmasına ornek verdım amacım cok ıyıyım demek degıl herkesın atış teknıgı ve sılahın kullanışı farklıdır yanlış bısey yazıldıysa ozur dılerım ıyı paylasımlar
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #117 : 29 Ağustos 2014, 18:37:48 »
Alperen Bey, foruma hoşgeldiniz. Güzel vakit geçirmenizi dilerim. Yazılanları okuyamadım ama sürekli büyük harfle yazılması dikkatimi çekti, hatırlatmak istedim. Forumumuzda mesajın tamamını büyük harflerle yazmıyoruz. Çünkü bu her forumda bağırarak konuşma anlamına gelir. Sevgiler, selamlar..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 29 Ağustos 2014, 19:41:24 »
ulaş kardeş canlı görüşmediğimiz için bazen yanlış anlayabiliriz birbirimizi asıl ben özür dilerim bu arada artistlik derken ben sizin için değil kendim için yazdım o kelimeyi yazımı iyi okursanız anlarsınız kendi videolarımı gösterme konusunda yazdım o kelimeyi. burda amacımız hem eğlenmek hem arkadaş edinmek hemde avcı camiasına hizmet etmek
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2014, 19:45:27 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #119 : 30 Ağustos 2014, 00:37:15 »
Sayın Alperen TİGİN

Yukarıda anlattığınız ürünler aynı markanın farklı karakterdeki ürünleri bizim yerli sanayide ürünler her ne kadar standart fabrika ürünü olsa da aralarında özellik bakımından farklar ortaya çıkıyor. Üzerinde durduğunuz konuda haklı olmanız mümkün çünkü yerli firmalar piyasada söz sahibi olabilmek adına ilk üretimlerini yüksek kalitede üretmeye çalışıyorlar ve belli bir ivme yakaladıktan sonra kalitede düşmeler yaşanıyor veya yorumlara göre ürünlerde değişiklik yapma ihtiyacı hissediyorlar. Bazı serilere belli iç çapları denemek amacıyla üretimler yapılıp piyasaya sürülüyor olumsuz dönüşler olan serilerin üretimini bırakıp müşterinin memnun olduğu iç çaplı ürünlere ağırlık veriliyor.  Bundan dolayıdır ki farklı yılların üretimleri farklı performans ortaya koyabiliyor. Avrupa bu konuda bize göre standardı yakalamış görünüyor bizde iki ürün birbirinden farklı iken onlarda seride tek tük farklı ürün ortaya çıkıyor. Bu yüzden eski seri belli kalitede bir ürün elde ettiyseniz yeni seri daha kalitelidir diye düşünerek hareket etmemeniz menfaatinize olacağı kanısındayım.  GELEN GİDENİ ARATABİLİR, macera seviyorsanız deneme yanılma yolu en iyisini bulmak adına faydalı olacaktır.

İyi geceler.
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Erhan AKALIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #120 : 29 Eylül 2014, 19:50:51 »
merhaba arkadaşlar bende foruma yeni katıldım. 3 yıldır ata neo 12 combo kullanıyorum 61 ve 66 namlu şimdiye kadar binlerce fişek attım hiçbir sorun yaşamadım en güzelide fazla temizlik istememesi öldürücülüğüne zaten lafım yok tavşan ve domuza gidiyorum genelde tavşanda bp 34 gr 4 no saçmada çok iyi randıman aldım bilginize.
1982 BOLU 0rh(-)

Çevrimdışı Mehmet MIZRAKLI

• *
  • Ata Arms Neo 12
« Yanıtla #121 : 30 Aralık 2014, 15:44:21 »
çulluk : 8-9 numara BP 32 gr
keklik 3-4 numara RC2
tavşan : 4 numara MEGA
üveyik: 7 numara Zuber

Silah: Ata Arms Neo 12

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #122 : 09 Şubat 2015, 20:50:10 »
2011 yilinda satin aldim attigim fisegin sayisini hatirlamiyorum 28-34 gr bircok marka denedim hicbir sikistirma vs sorunla karsilasmadim beretta verseler vermem tufeğimi saygilar dostlar..
1978 istanbul

Çevrimdışı Enes MERT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #123 : 27 Aralık 2015, 09:22:22 »
Ata ve armsan bu ülkede ki en kaliteli ve stabil av tüfeklerini yapan firmalar biri çıkıpta bu silah hakkında kötü eleştiri yaptığı zaman benim aklıma ilk gelen daha ilk defa eline silah almış ve aldığı gün kendini silah profesörü sanan elemanlar geliyor fişek seçiyormuş da vırt zırt 80-100000 tl verip aldığımız araçlar mazot seçiyor ama 10-15 bin tl lik araçlar mazot seçmiyor ne koysan yakıyor şimdi kötü olan yüz bin tl lik son teknoloji araba mı yoksa taka tuka ne koysan yakan folloş olmuş araba mı insan bile insan seçiyor tüfek tabiki fişek seçecek ata silahları çok pahalı olmayan rc ve BP fişekleri ile harika randuman verir shell mazotu gibi 17-18 tl ye dandik özkursan atacağınıza 22-25 tl ye rc atın keyfinize bakın  binde bir belki ama bu silahlara kötü diyecek kişi önce silah ve av hakkında ki tecrübesini gözden geçirsin 20 yaşında internetten okuma ile silah profesörü olunmaz elimden 100 çeşit marka geçti yerli Avrupa ben bile cahilim bu konuda daha ki ilk kez eline silah almış kişiler konuşmak ve yorum yapmak için en az 10 yıl beklemeli
1981 ankara

Bahri Tugrultekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #124 : 03 Ocak 2016, 22:36:43 »
Aslinda haklisiniz enes bey ama akıl yaşta değil bbaşta. Forumlar eğlence arkadaş edinme ve bilgilendirme amaçlı olduğu icin kimseye senin yaşın küçük büyü de gel diyemeyiz dimi. Mesela benimde bi gorusum var bu konuda yasi m 33 izin verirseniz konuşmak istiyorum. Birincisi En iyi firma teknik servisi en az meskul eden firmadır. İkincisi teknik servise dusen müşterinin sorununu halledebilendir. Tesekkur ederim. Buyuklerimin ellerinden küçüklerimin gozlerinden öperim.