Gönderen Konu: 2 günlük yağmur  (Okunma sayısı 4128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
2 günlük yağmur
« : 03 Eylül 2014, 20:30:18 »
Arkadaşlar ilçeye yakın küçük bir söğütlük topluluğu vardı , güzelde üveyik vardı , ağaçlara  konan üveyiklere bile etik değil diye  tüfek atmadım , 2 gün  gök gürültülü ve şimşekli çok aşırı yağmur yağdı , meramda  hiç üveyik kalmamış. acaba  hava şartlarından dolayı göç  etmiş olabilirlermi?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2 günlük yağmur
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2014, 21:49:14 »
Arkadaşlar ilçeye yakın küçük bir söğütlük topluluğu vardı , güzelde üveyik vardı , ağaçlara  konan üveyiklere bile etik değil diye  tüfek atmadım , 2 gün  gök gürültülü ve şimşekli çok aşırı yağmur yağdı , meramda  hiç üveyik kalmamış. acaba  hava şartlarından dolayı göç  etmiş olabilirlermi?
kalmaz abı uveyık soğuk gordumu gıder ama yınede kalmıştır önceden nasıldı kus bılemem ama tek tuk kalmıştır .eger hava ufaktan bozmaya başladıysa güzel bıldırcın çalışır aslında
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2014, 22:33:05 »
kalmaz abı uveyık soğuk gordumu gıder ama yınede kalmıştır önceden nasıldı kus bılemem ama tek tuk kalmıştır .eger hava ufaktan bozmaya başladıysa güzel bıldırcın çalışır aslında

bu senenın yavruları ne kadar uzaga gıdebılırki
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2014, 22:40:54 »
bu senenın yavruları ne kadar uzaga gıdebılırki
Filmlerde "Fazla uzağa gitmiş olamaz, bulun onu" derler ya ;) Göçe yetecek yağı depolamadan gideceklerini ben de sanmam.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Anıl SARAN

• *
  • Waltter Target / Derya / Torun / Alperen
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2014, 00:06:51 »
İnşallah benim burdakilerde gitmemiştir :) Herşey yarın belli olacak
LÜTFEN DOĞUM YILINIZI VE BULUNDUĞUNUZ YERİ YAZIN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• *
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2014, 10:31:50 »
Üveyik yağmurla birlikte mutlaka yer değiştirir. Bu her yerde böyledir.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2014, 11:14:50 »
Üveyik yağmurla birlikte mutlaka yer değiştirir. Bu her yerde böyledir.
+10 aynen oyle bıldırcın nasıl karamanda akif ?
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• *
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2014, 12:40:13 »
Son üç senedir çok zayıf. Zayıf derken bıldırcın yok değil. Çok. Ama mısır ekimi yaygınlaşalı bıldırcın avı bitti. Çıkmıyor mısırdan , rahat tabi ,biz de oraya giremiyoruz. Hasat zamanı çiftçi arkadaşım buğday tarlasında biçer döverin önünden kalkan palazların haddi hesabı yoktu diyor. Şimdi hepsi mısırda. 4-5 kişi ava gidenler 10 kuşu bulan yok. Yine de ben dün bir kaç çiftçi arkadaşın yardımıyla kuşun mecburi sıkıştığı bir yerde çok güzel bir av yaptım üç beş dönümlük bir arazide. Ama gözüm üveyikte. Tabi buralarda havaların biraz daha serinlemesi lazım üveyik için. Geçen sene ufacık bir ayçiçeği tarlasında çok güzel avlar yapmıştım. Bakalım bu sene nasıl olacak. Sen de yakınsın bize oralarda da durum aynıdır sanırım.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2014, 13:07:29 »
Son üç senedir çok zayıf. Zayıf derken bıldırcın yok değil. Çok. Ama mısır ekimi yaygınlaşalı bıldırcın avı bitti. Çıkmıyor mısırdan , rahat tabi ,biz de oraya giremiyoruz. Hasat zamanı çiftçi arkadaşım buğday tarlasında biçer döverin önünden kalkan palazların haddi hesabı yoktu diyor. Şimdi hepsi mısırda. 4-5 kişi ava gidenler 10 kuşu bulan yok. Yine de ben dün bir kaç çiftçi arkadaşın yardımıyla kuşun mecburi sıkıştığı bir yerde çok güzel bir av yaptım üç beş dönümlük bir arazide. Ama gözüm üveyikte. Tabi buralarda havaların biraz daha serinlemesi lazım üveyik için. Geçen sene ufacık bir ayçiçeği tarlasında çok güzel avlar yapmıştım. Bakalım bu sene nasıl olacak. Sen de yakınsın bize oralarda da durum aynıdır sanırım.
ben ıstanbuldan antalaya ya tasındım aslen Ereğliliyim ama su an antalyaya tasındım burda v yok ozellıkle bıldırcın onun ıcın allah kısmet ederse haftaya karaman ve çumraya gelicez.ondan sorayım dedım ben burda kopegın bıldırcına verdıgı bı ferma gormedım o yüzden hemde kendı memeleketımde hıc tüfek atmadım o yüzden o taraflara gelme nıyetımız var olursa .
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2014, 13:18:21 »
dün belki beşyüzlük bir grup üveyik gördüm güneş inmişti, hafifte yağmur yağdı, ya gidiyorlar yada geliyorlar, akşama kadar çok fişek attım karavana ama limitleri doldurduk, çumrada felan avlanacak yer yok her yer yeşil kuş var ama et vermior, bundan sonra göç başlar zaten eylül ilk haftası ikinci haftası büyük göçler oluyor
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2014, 13:28:13 »
dün belki beşyüzlük bir grup üveyik gördüm güneş inmişti, hafifte yağmur yağdı, ya gidiyorlar yada geliyorlar, akşama kadar çok fişek attım karavana ama limitleri doldurduk, çumrada felan avlanacak yer yok her yer yeşil kuş var ama et vermior, bundan sonra göç başlar zaten eylül ilk haftası ikinci haftası büyük göçler oluyor
mahmut zaten ben üveyik sevmıyorum oldumu sıkıyoruz ama bıldırcın daha cok hoşuma gıdıyor bı abımız mısafır edıcek kısmet olursa karaman da  taraflarda güzel bıldırcın çalışıyor dedıler bıde az evel de dedıgım gıbı kendı memleketımde hıc tüfek atmadım ıcımde bı ukte var:)turkıyede bı cok yere gıttım kendı memleketime kısmet olmadı bakalım kısmet olursa haftaya oralarda olucam
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı