Gönderen Konu: Stoeger MD 2000 Atış Testleri  (Okunma sayısı 15426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Stoeger MD 2000 Atış Testleri
« : 17 Ağustos 2014, 00:03:55 »
arkadaşlar , çoğu avcı arkadaşımızdan Kinetik sistem Yerli imalat Yarı otomatik tüfeklerde dipçik omuza tam dayanmazsa , namlu havaya tam dikilirse , tetiğe hızlı basılırsa tutukluk yapıyor gibi epey bir şikayet var .. öyle olup olmadığını merak edenler için bi kaç atış testi yaptık..denedik gördük yok öyle birşey..çok tanınan tutulan anketlerde hep birinci gelen bir markanın tüfeklerinde var bu tür sorunlar..isim vermeyeceğim..istisnalar kaideyi bozmaz..bahsi geçen markanın neresinden tutsanız dökülüyor zaten..yapan ustaları bile çıkamadı işin içinden sorunları bitmiyor silahların..

amacımız kuru kuru reklam yapıp kendi silahımızı övmek olmasın diye bizzat bu silahı almak isteyenler,ve aklında hep bir soru işareti olanlar için bu videoyu çektik..bence Stoeger Türkiye'de alınabilecek en sağlam ve en kaliteli kinetik sistem yarı otomatik av tüfeğidir..

Videoları HD formatında izlerseniz daha net ve anlaşılır olacaktır iyi seyirler.

Test 1

32 gram Nike'lerde Baya sertmiş Top mermisi gibi..bi kaç fişek daha olsa tüfeğin içinde herhalde ya arabaya çarpar ya da düşerdik  ;D

Test 2

Test 3

24 Gram Fişeklerle Atış Testi

24 gramla çalışır nasıl çalışır..silahı alıp boş yatırmayacaksınız..benim gibi ördek , domuz , çulluk bol bol ava götürmeniz epeyce bir fişek atmanız lazım..ilk zamanlar biraz ağır gramajlı fişek kullanın..bol bol test atışları yapın..bol bol fişek harcayın..en az bir sezon..biraz masraflı oluyor ama o kadar olucak..mekanizmaları Benelli gibi makinada alıştırmıyorlar..mecburen kendimiz alıştırıcaz : ))
mekanizma çatalı,yay,mekanizma kızaklarınıda 2T yağla yağlayın ve o şekilde kullanın..yağı temizlemeyin..ben  Castrol marka 2T yağ kullanıyorum halada öyle..bi kere yağlasanız bir yıl gider zaten..hatta daha fazla..mekanizmanın kendisini ve döner başlığı kesinlikle yağlamayın..sadece şarjör borusu,yay,çatal,ve kızak yatakları..sonuç videoda gördüğünüz gibi..stoeger bu..araba gibi iyice açmak gerekiyor sağır kalmasın motor.. :D bununda yolu bol bol atıştan geçiyor.
saygılarımla.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 00:45:56 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Stoeger MD 2000 Atış Testleri
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2014, 09:24:19 »
şu ünlü markayıda açıklasaydınız daha aydınlatıcı olurdu.bende de 401 b var kinetik.yeni 401 lerden.millet epey şikayetçi ama ben şu an çok memnunum.her gramajda sorunsuz çalışıyor.ilk testlerini direk 24 gr fişeklerle yapmıştım.sorunsuz. kısacası yerli üretim tüfeklerde ustaların eşref saatine denk gelirseniz ala yoksa maazalah.iyi arge olmadığı için sorunu ilk başlarda çözmektense  arızalı tüfekleri tamir ederek sorunu çözmeye çalışıyorlar.yerli tüfeklerde kalite performans şans işi yabancılar işini şansa bırakmıyor.elinize sağlık....... rasgele.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2014, 10:11:02 »
şu ünlü markayıda açıklasaydınız daha aydınlatıcı olurdu.bende de 401 b var kinetik.yeni 401 lerden.millet epey şikayetçi ama ben şu an çok memnunum.her gramajda sorunsuz çalışıyor.ilk testlerini direk 24 gr fişeklerle yapmıştım.sorunsuz. kısacası yerli üretim tüfeklerde ustaların eşref saatine denk gelirseniz ala yoksa maazalah.iyi arge olmadığı için sorunu ilk başlarda çözmektense  arızalı tüfekleri tamir ederek sorunu çözmeye çalışıyorlar.yerli tüfeklerde kalite performans şans işi yabancılar işini şansa bırakmıyor.elinize sağlık....... rasgele.....

yeni çıkan 401B kinetik tüfeği bende inceledim geçen bayide...kalem gibi tüfek..ahşabıda kaliteli..zarif..71 namlu olmasına rağmen 66 namlu gibi çabuk geliyor yüze..kışın dağda keklikte ,çullukta iyi olur .. akşama kadar gezsen yormaz..yüze gelimi çok güzel..o kadar şahane yüze gelen tüfek görmedim..uçar avları için mükemmel..ama 32gr ve altı fişeklerde sürekli tutukluk yaptığından bahsetmiş kullanan bir kaç kişi o yüzden tereddütte kaldım yoksa alıcaktım..sizdeki tüfeği kışın kullandınızmı ördekte filan..ağır gramaj fişeklerde savurtmayacak 34,35gr gibi..34 gramı seven bir tüfekse eğer alıcam..randıman aldığı fişekler hangileri mesela özellikle kışın kaç gramaj fişeklerle randımanlı av yapıyorsunuz...ünlü marka Huğlu değil tabi..Huğlunun tüfeklerinde gazlı ya da kinetik farketmiyor tamamen şansa kalmış..Allahım sen rastgetir.

« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 10:12:49 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2014, 10:30:39 »
eline sağlık Şahin abi.
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2014, 10:32:58 »
Şahin bey güzel paylaşım emeğinize sağlık yeni av dönemi tüm avcı camiasına hayırlı olsun
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Coşkun ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2014, 10:36:20 »
Emeğinize sağlık Şahin bey.stoger ile ilgili can alıcı bilgiler paylaşıyosunuz takip ediyorum.3000 hakkındada yeterli memnuniyet oluşması taktirde sezon sonu alacağım kısmet olursa. Birde yeri gelmişken sormak istiyorum 28 gr fişeklerde ilk kullanımda sıkıntı çıkartıyormu yoksa 24 gr gibi yayın biraz ezilmesimi gerekli 28in çalışması içinde. Malum sezon bıldırcında açılıyor bende 28gr kullanıyorum yüksek gramaj fişek pek kullanmıyorum
1988 BALIKESİR

Çevrimdışı Ceyhun SÖNMEZER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2014, 10:41:39 »
Şahin abi stoegerin maşallahı var gayet sorunsuz çalışıyor emeğinize sağlık selametle.
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2014, 10:52:54 »
ben teşekkür ederim cümleten..fikir edinme açısından bir nebze olsun yardımcı olabildiysek ne mutlu  :)

Emeğinize sağlık Şahin bey.stoger ile ilgili can alıcı bilgiler paylaşıyosunuz takip ediyorum.3000 hakkındada yeterli memnuniyet oluşması taktirde sezon sonu alacağım kısmet olursa. Birde yeri gelmişken sormak istiyorum 28 gr fişeklerde ilk kullanımda sıkıntı çıkartıyormu yoksa 24 gr gibi yayın biraz ezilmesimi gerekli 28in çalışması içinde. Malum sezon bıldırcında açılıyor bende 28gr kullanıyorum yüksek gramaj fişek pek kullanmıyorum

hayır 28 gramlarla sorunsuz çalışır..28gr saga ve 28gr RC2 kullanırım ben ilk aldığım günden beri şıkır şıkır çalışıyor ve çokta güzel uzak mesafelerden üveyik vuruyorum 28 gramlarla..Model 2000'de 28gramlar için mekanizmanın alışmasına gerek yok..Model 3000'de nasıldır bilemem..dediğim 2 markanın fişekleri MD 3000de ilk atacağınız fişekler olsa bile problem çıkaracağını sanmam...ayrıca bıldırcında 30gr yaf bior 9 no kullanın..Stoegerin sezon başında sevmediğim bir huyu varsa saçmayı hedefe çok hızlı gönderen bir silah olması ve aşırı penetrasyon..vurduğunuz kuşların içinde asla saçma çıkmayacak bundan sonra onu söyliyeyim.delip geçiyor..28 gram zaten çok hızlı fişek..en az fişekteki hız kadarda namlu hızlandırıyor saçmayı gerisini siz düşünün..o yüzden namlu çıkış hızı daha yavaş fişekler kullanın..30gram yaf  gibi..bior tapa 9 no atarım ben bıldırcınlara 5 şokla attığım kuş paket..bi tane değsin saçma yeter..hiç çelgin bıldırcınım olmadı..illa ki 28 gram atıcam derseniz yine yaf 28gram atın bior tapasını..yafın namlu çıkış hızı piyasadaki çoğu fişekten daha düşüktür..artı bior tapa..çelgin kuş olmaz hiç..ama üveyikte 3 şok ve 28gr saga,28gr RC2 kesinlikle..birde 32gr power tapa 6 no yaf..gözetlemek bile istemez..kuştan tarafa çevirip atmanız yeterli..dün ölmüş gibi düşer.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2014, 11:02:29 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2014, 13:18:27 »
emeğine saglık şahın bey çok guzel bır calısma olmus...
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Coşkun ÇAKIR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2014, 19:28:35 »
Açıklama için teşekkür ederim Şahin bey.Bu silahın sevdiği fişekleri şimdiden stoklama niyetindeyim beni memnun ederse ki öyle görünüyor başka tüfeğe ihtiyacım olmaz gibi geliyor evladiyelik olur bende. Birde dispersante tarzı fişekler kullandınızmı öneriniz nedir ? Yelve avı için rc,mirage,bp markalarının bu tarz fişeklerini kullanma niyetindeyim
1988 BALIKESİR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2014, 20:03:28 »
Açıklama için teşekkür ederim Şahin bey.Bu silahın sevdiği fişekleri şimdiden stoklama niyetindeyim beni memnun ederse ki öyle görünüyor başka tüfeğe ihtiyacım olmaz gibi geliyor evladiyelik olur bende. Birde dispersante tarzı fişekler kullandınızmı öneriniz nedir ? Yelve avı için rc,mirage,bp markalarının bu tarz fişeklerini kullanma niyetindeyim

mirage 9 no disparsenteyi çok sever çullukta..

Çevrimdışı Adnan AYDIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2014, 23:21:58 »
Şahin bey  öncelikle teşekkürler paylaşımınız için.Elinize emeğinize sağlık. Benim bi sorum olacak  tüfegin el kondağında plastik beyez bi  şey görünüyor  plastik kelepçemidir ben çözemedim  eğer öyleyse takma nedeniniz nedir. Selamlar saygılar  hayırlı geceler.
BoDrUm    1976

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 17 Ağustos 2014, 23:53:59 »
Şahin bey  öncelikle teşekkürler paylaşımınız için.Elinize emeğinize sağlık. Benim bi sorum olacak  tüfegin el kondağında plastik beyez bi  şey görünüyor  plastik kelepçemidir ben çözemedim  eğer öyleyse takma nedeniniz nedir. Selamlar saygılar  hayırlı geceler.
onu ben kendim taktım..akşam evin yanında bahçede domuz beklıomda elektrik takıyorum tüfeğe..o lastiğin altına elektiriğin düğmesini geçiriyorum boşda sallanmasın kablo diye...kendim bağladım..sorun yok yani..

Çevrimdışı Adnan AYDIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2014, 14:42:13 »
 Slm Şahin bey  oalyı şimdi anladım teşekkür ederim. Size  güzel ve kanlı avlar dilerim rast gele.
BoDrUm    1976

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2014, 19:03:19 »
Hocam eline koluna saglik halen daha kinetik tufege seri calismiyor diyenlerin hangi hayvana nasil tetik dusurduklerini merak ediyorum tom knap kinetik tufekle 10 plak kiriyor yetmezmi bu hiz avciya.

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 18 Ağustos 2014, 20:43:28 »
Hocam eline koluna saglik halen daha kinetik tufege seri calismiyor diyenlerin hangi hayvana nasil tetik dusurduklerini merak ediyorum tom knap kinetik tufekle 10 plak kiriyor yetmezmi bu hiz avciya.

ben teşekkür ederim..bunun yarı hızında bile arka arkaya ateş edilse bi hayvana o serilikte namluyu arpacıgı hizayı kaybedersiniz .... hiçbir ava bu kadar hızlı ateş edilmez..mecburen 2.atışda bekleme payı veriyoruz kuş kendini düzeltsin nişanımızı duzeltelim diye.

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2014, 23:03:31 »
Merhaba Şahin kardeşim.
benim stoegerden halen tam randıman alamadım.hele 24gr.kesinlikle atmıyor.Ama 28 grda pek sıkıntı yaratmadı.Her hafta sonu
fırsat bulduğumda poligonda en az 50 fişek atıyorum.ona rağmen gramaj 24 gelince çalışmıyor.Basıncın az olmasından boş kovanı namludan çıkarmıyor.Hoş, avda 24gr kullanmam ama poligonda madara oluyorsun.
Ayrıca bu sefer tetik düştü,fişek patlamadı, patlamayan fişeği çıkarmak için 20 dk uğraştık.
Fabrikayla görüştük.Sezonda da aynı sorun olursa tekrar geri göndereceğim.
Yerli üretimde beyaz eşya gibi şanş işi.
Yeni sezonda rastgele ...
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2014, 23:25:29 »
Merhaba Şahin kardeşim.
benim stoegerden halen tam randıman alamadım.hele 24gr.kesinlikle atmıyor.Ama 28 grda pek sıkıntı yaratmadı.Her hafta sonu
fırsat bulduğumda poligonda en az 50 fişek atıyorum.ona rağmen gramaj 24 gelince çalışmıyor.Basıncın az olmasından boş kovanı namludan çıkarmıyor.Hoş, avda 24gr kullanmam ama poligonda madara oluyorsun.
Ayrıca bu sefer tetik düştü,fişek patlamadı, patlamayan fişeği çıkarmak için 20 dk uğraştık.
Fabrikayla görüştük.Sezonda da aynı sorun olursa tekrar geri göndereceğim.
Yerli üretimde beyaz eşya gibi şanş işi.
Yeni sezonda rastgele ...

patlamayan fişek nasıl çıkmıyor ki..kurma kolunu bi kaç kere ileri geri yapın kuvvetlice asılınca çıkması lazım..o sorun genelde fişek tablalarının standart olmamasından kaynaklı..her zaman her fişekte olmaz..bazen bazı fişeklerin kutudakilerin hepsi birbirinin aynı olmayabiliyor..ben şevrotin,36gr,34gr ne bulursam atıyorum iyice açıldı silah..24gramların bazıları serttir bazıları yumuşak..çeşitli markalardan birer kutu alıp atın..trap fişekleri genelde sert olur 28gr fişeklerden bile daha sert patlıyor bazen çalışması lazımdı ama bende anlamadım..tüfeği alalı ne kadar oldu..poligonda hep 24gram atıyorsunuz onla olacak iş değil..yay ve mekanizma hemen alışmaz hafif gramaj fişeklerle... en az bir birbuçuk sezon 32,34,35,36gram fişek atmanız lazım..

çok dert etmeyin 24gramı..bende hiç heves edip uğraşmadım taaki bu yıla kadar..alalı bir yılı geçti..geçen denedim baktım tıkır tıkır çalışıyor..ilk zaman sizin dediğiniz gibi boşunu bile atamıyordu o kadar sertti yay..çıkmayan fişek binde bir olur...kolay kolay öyle bir sorun yapmaz stoegerler..ben geçen kış bir kutu jet bior tapa aldım aynı dediğiniz olaylar oldu her 3,4 fişekten birinin tablası sorunluydu..onun haricinde binlerce fişek attım..bir sürü marka fişek kullandım halende kullanıyorum bi sıkıntı yok..bi tane fişekte o sorun oldu diye fabrikaya göndermeye gerek yok..ha sürekli fişek kıstırıyorsa,döner başlık boş fişekleri atmıyorsa dışarı o zaman gönderirsiniz..
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2014, 23:29:20 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2014, 23:52:14 »
Ocak ayında almıştım.Şimdiye dek 150 fişek attım.Demekki yay hala sert.Attığım 24gr poligonda kullanılan standart skeet fişeği.Galiba meca idi.Zaten benim için 28- 34 gr arası çalışması önemli.Fişek çıkarmama sorunu nuksederse demekki fişek yatağı ince bir perda istiyor.
Bu arada nanlu iç çapları 18.3 ile 18.57 arasında değişiyormuş.Bilgin olsun.
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2014, 01:48:33 »
Ocak ayında almıştım.Şimdiye dek 150 fişek attım.Demekki yay hala sert.Attığım 24gr poligonda kullanılan standart skeet fişeği.Galiba meca idi.Zaten benim için 28- 34 gr arası çalışması önemli.Fişek çıkarmama sorunu nuksederse demekki fişek yatağı ince bir perda istiyor.
Bu arada nanlu iç çapları 18.3 ile 18.57 arasında değişiyormuş.Bilgin olsun.

Anladım Atınç Bey..150 fişekle olacak iş değil..ben aldı alalı 2000 fişek attım gibi..iki üç kere fişek stoğumu doldurdum boşalttım..dediğim gibi tüfeğin dolu dolu bir sezon geçirmesi lazım..ördek,domuz,keklik,üveyik,tahtalı..ağır gramaj kullanın bol bol..ben aldığım ilk gün 10 paket fişeği dağda havaya sıkmıştım :D her ava gidişimdede 5,6 paket fişek harcamışımdır..zaten ördeğe gittimmi bir sırt çantası fişek götürüyordum 34,36gr 15,20 paket olur çantada..bişey bulamayınca ya da vuramayınca kafam atar başlarım fişekleri boşa atmaya..bir stoeger'in sevdiği fişeği bulayım ya da yay alışsın diye bir kaç benelli parasını fişeğe yatırdım..halada öyleyim..

bu Ice Berg'in görünen yüzü daha bunun gibi bi kaç yerinde daha var evin..her kıyıda köşede bir kaç paket fişek..geçen sezon 3,4 kez boşalttım stoğu yeniden tamamladım..ördek sezonuna varmadanda bitmiş olur yine...alıştı 24 grama ama nasıl alıştı birde bana sorun  :) dediğiniz gibi yerli firmaların işi tamemen Allah'ım sen rastgetir..bir benelli alsanız tüfek,mekanizma yayı ve mekanizma  alıştırılmış vaziyette gelir..alır almaz başlarsınız 24gr atmaya..stoeger için değil tüm firmalar için geçerli bu..yerliyse kinetiği geçtim,gazlı bile atmaz 24gr 28 gramları  ilk aldığınızda..zamanlada atmayanları var tabi..hatta zamanla sorun yumağı olanlarıda.:D

stoeger 24 grama alışır giderde o zamana kadar epey para harcanır..32 gramın üstüne çıkınca namludan çıkan saçmanın nereye gittiğini bulamadım hala..ister 2 metre önündeki kuşa atın ister 20 metre önündeki..kinetiği gazlısı yok..avruppasıda aynı,yerliside..otomatikse 32 gramdan sonrasıyla av yapmak imkansız..hele yeni üretilen tüm silahlar..pozeler çifteler..28 gram olur gider anlarım üveyikte bide yakın kalkan kekliklerde..kışın ne yapıcak bu insanlar ördeğe 28 grammı sıkacak diye düşünen bir firma yok daha..18.3 iç çap nedir ? yakında 17'ye düşürürler..18.3,,18.4 diye çıkardıkları tüfeklerin içinde vardır zaten bi kaç tane 17 iç çaplı  :D +0.1 - 0.1 sapma payı olur giderde +17 - 19 gibi farklarda olmaz ki..aynı şeyi ağırlıklardada yaşıyoruz..adam tüfeğin ağırlığını yazmış ürettiği +3.250 - 3.500 o kadar standart değilmiş yani..çoğu özel siparişle çifte veya poze yaptıran avcılar namlu iç çapını özellikle 18.5 yaptırıyorlar..28 gramda atacak 36 gramda..fişek seçmeyecek..benim bir pozem var 103D 24 GRAMLADA AV YAPILIYOR YAZ,KIŞ,40 GRAMLADA...numara olarak en sevdiği numaralar,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 numara :D 99 model tüfek..

bide dolma fişeğide çok sever..kendi yaptığım fişekleri.kısacası dünyanın en berbat fişeğini al gel kuşa at ..kuş havada takla atar bohça gibi düşer yere..bazen avda tüfeğim sıkı seçiyor diyen arkadaşlarla dalga geçerim beğenmediğiniz fişekleri bana verin diye..öyle olmalı silah..

ama yeni ürettikleri pozelere bakın Huğlunun , içler acısı..standartlar ötesi..yok daha öyle bir imalat..namlu iç çapını bilen yok daha..ustalarıda dahil.. eski pozeleri 18.4 genelde..benim poze bana 18.5 gibi geliyor..ağır gramaj iri saçmayıda çok seviyor hafif gramaj ince saçmayıda..uzun bi yazı oldu ama otomatik işi masraftan başka bişey değil..pozeyle gittimmi sadece fişekliği takıp gidiyorum belime..otomatikle gittimmi fişeklikten hariç yeleğin arkasınada karışık 3,4 paket fişek atıp gidiyorum..acaba hangisini sever hangisiyle randıman alır diye..şok kutusunuda eksik etmiyoruz o kadar ağırlığın içinde..vuramayınca acaba şu fişeğimi atsaydım acaba bu şokumu taksaydım deli eder adamı..

POZE 1/2 Sabit şok benim..ama 34,36 gram fişekleri ister alt gözle ister üst gözle atın randıman alırsınız..iş şokta bitmiyor çünkü..şokun gerisi namlunun geri kalan kısmı önemli..otomatikle özellikle kinetik sistemlerle ağır gramaj atarken 4 şok veya 5 şok takın diye tavsiyelerde bulunuyorlar hep..iyi güzelde onu kullanan bilir..namlunun gerisi daracık şoku 5 taksanız ne olucak..istersen 105 şok tak..yine savurtuyor yine savurtuyor..şoka gelinceye dek gireceği kadar strese giriyor saçmalar namlu içinde...tüfekte bol bol saçmalıyor tabi..otomatiği domuz avında tercih ediyorum sadece..tek kurşun ve şevrotinler saf kurşundan ve ağır olduğu için savurtamıyor mecburen hedefe gidiyor atınca :D

mobil şokuda çifte ve pozelerde asla tercih etmiyorum..her zaman şu soru oluyor insanın aklında vuramadıkca..acaba diğer şokumu taksaydım..şok anahtarının şekli şemali değişip gidiyor her tarafından parça atıyor şok söküp takmaktan..bunları kolay kolay yazmazlar mobil şoklu silah kullanan arkadaşlar  :D ama %99 eminim ki genelde avı unutup şok söküp takmakla şok değiştirmekle geçiriyorlardır av gününün büyük bir kısmını.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 02:25:05 Gönderen: Şahin BİTEN »

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2014, 02:23:19 »
Bu arada son olarak stoeger firmasıda diğer yerli firmalar gibi saçmalamış namlu iç çapında..18.3 le 18.57 arasında dağlar kadar fark var..18.57 nerdeyse 18.6 demek..18.6 back bored namlu sınıfına giriyor zaten..18.3 nereeee 18.6 nere..nasıl bir standartsa..aklımızla alay ediyorlar işde..

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 21 Ağustos 2014, 00:01:15 »
Şahin, yunan harbi çıksa Muğla'dan geçit vermicen anlaşılan. :)
Stoegeri almamda ki amaç, genelde keklik avına giderim,  yükümü biraz hafifletmek.Geçen sezon baktım dağlar büyümüş :)
Aslında tercihim hep süper poze.90 yılında aldığım üzümlü koop.mka çeliği 71 namlu 3-1 şoklu tüfeğimle kasım sonuna kadar,aralık girdimi huğlu 104a 76 namlu 4/2- 4/4 full şoklu tüfeğimle avlanırım.
Her ikiside sağ elim gibi oldu.Bu tüfeklere yakın güçte otamatik olsun istediğimden m2000 aldım.
Keklik sezonunun ilk haftalarında deneyeceğim.Randıman alamassam Çivril ördek avlarına kadar elime almam.

selamlar...
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 21 Ağustos 2014, 08:54:18 »
Şahin abi kusura bakma da stoeger için bu kadar fişek atıp alıştırmaktansa direk benelli alıp geçseydin keşke diyesim geldi :)
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #23 : 21 Ağustos 2014, 09:27:43 »
Şahin elbise dolabında dürülmüş kıyafet yanında fişek stok vs. olmaz  :D
Av dolabın olcek  :D
Evin orasına burasına fişek tüfek koyulmaz hanımla aran açılır   :D
Avcı dağınık olmaz aslan yatağından belli olur  :)

Bende mevcut fişeklerimle bir av bayii açimmm bari   :)

Franchinin kıymetini bil stoger mtoger hikâye   8)

17 yıldır Black Magicle attığım fişeğin hesabı yok   8) 

BU arada Cüneyt Kardelşim de haklı   :D 
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2014, 09:36:44 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 21 Ağustos 2014, 10:51:24 »
Şahin abi kusura bakma da stoeger için bu kadar fişek atıp alıştırmaktansa direk benelli alıp geçseydin keşke diyesim geldi :)

aynen öyle Cüneyt kardeşim bende diyorum onu hep :D

Şahin elbise dolabında dürülmüş kıyafet yanında fişek stok vs. olmaz  :D
Av dolabın olcek  :D
Evin orasına burasına fişek tüfek koyulmaz hanımla aran açılır   :D
Avcı dağınık olmaz aslan yatağından belli olur  :)

Bende mevcut fişeklerimle bir av bayii açimmm bari   :)

Franchinin kıymetini bil stoger mtoger hikâye   8)

17 yıldır Black Magicle attığım fişeğin hesabı yok   8) 

BU arada Cüneyt Kardelşim de haklı   :D 

Hanımla kavga edip duruyoruz zaten Ziya abi..ben genelde dağınık bi adamım zaten pantalonu çıkarır oraya atarım , çorabı çıkarır başka yere atarım..hanım toplayıp koydumu hayatta bulamıyorum ..oysa bıraksalar dağınık kalsa bulması kolay oluyor hemen bulurum.. :D
Franchi'yi kekliğe saklıyorum abi..onun yeri başka zaten tartışılmaz..