Gönderen Konu: Stoeger fabrikadan geldi yine sol vuruyor  (Okunma sayısı 15814 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Stoeger fabrikadan geldi yine sol vuruyor
« Yanıtla #25 : 21 Temmuz 2015, 10:31:10 »
Kinetik tüfek için en iyi servisi ata , akdaş firması ve Özkanlar veriyor bildiğim kadarı ile. Bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #26 : 21 Temmuz 2015, 11:27:25 »
özkanlar da ayrıca ilgimi çekiyor.yolum antalyaya düşerse adamları bulup inceleyeceğim
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Yıldız SARI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 21 Temmuz 2015, 17:06:00 »
özkanların yeni çelik kasa kinetik modelini fuarda inceledim ustalık ve işçilik güzel tufegin omuzlayıp göze gelmeside çok hoşuma gitti ama hağla gurupman tesleri yok av üzerindeki yakıcılığını saçmayı ezmesini av üzerinde fitilleme yapıyormu sacma delip geçiyormu saçmanın vurdugu yerin üstü morarıyormu yani açıkcası yakıcılığı nasıl bilmiyoruz kullan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyoruz
1985 İSTANBUL

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #28 : 22 Temmuz 2015, 17:40:04 »
maalesef üreticiler bu sanal alemi hafife alıyor. artık herkes soruyor google amcama bakıyor sonuçlara ondan sonra yorumları videoları inceleyip alıyor.bi av bayiine gidip şu güzelmiş işi bitti
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 23 Temmuz 2015, 00:06:14 »
özkanların yeni çelik kasa kinetik modelini fuarda inceledim ustalık ve işçilik güzel tufegin omuzlayıp göze gelmeside çok hoşuma gitti ama hağla gurupman tesleri yok av üzerindeki yakıcılığını saçmayı ezmesini av üzerinde fitilleme yapıyormu sacma delip geçiyormu saçmanın vurdugu yerin üstü morarıyormu yani açıkcası yakıcılığı nasıl bilmiyoruz kullan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyoruz
Özkanlar bu işe 1960 yıllarında başladı.kötü tüfek yapmazlar.gözün kapalı al.avrupa tüfeği aratmaz
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 23 Temmuz 2015, 00:39:36 »
Özkanlar bu işe 1960 yıllarında başladı.kötü tüfek yapmazlar.gözün kapalı al.avrupa tüfeği aratmaz

Veli Bey ilgili firmaya söyleseniz de şöyle pattern penetrasyon denemeleri de dahil firmalarının detaylı bir tanıtımını yapsalar.Sürekli öneriyorsunuz ama keşke bu sitede aynı gayreti firmadan da görebilsek.Özellikle Benelli çakması tüfeği merak ettim acaba  yıkıcılığı grupmanı kalitesi nasıl?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 24 Temmuz 2015, 00:31:36 »
Özkanlar ile  grupman konusunda iletişeme geceyim .eskilerden çok memnunlar avcılarımız ama yeni tüfeğide doğrusu bende merak ediyorum testlerini
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 24 Temmuz 2015, 03:26:06 »
Gençlik çağlarımızda en kral tüfeğimiz tek kırmaydı. Çifte pahalıydı, poze hayaldi, yarı otomatik hayal bile değildi. Ama o tek kırma Huğlu, Üzümlü, Düzce yapısı tek kırmalarla da tek kurşun atardık ve hiç öyle sağa sola çektiğini görmezdik. Dahası arpacığın gördüğü yere deliği açardık.

Bugün çoban tüfeği diye dalga geçiyorlar ama bugünkü teknolojiye göre el yordamıyla yapılmış o silahlardaki isabet gücü bilgisayarlı tezgahlardan çıkan bugünkü tüfeklerde yoksa üreticilerin şapkalarını önüne koyup düşünme zamanı geç bile kalmıştır.
Tabi iyisini ele verip kötüsünü bize kaktırma gibi bir hinlik yoksa işin içinde....

Satın aldığım tüfekler içinde özel üretmelerine rağmen Akdaş fena halde beni hayal kırıklığına uğratmıştı. 50 metrede 50 cm den fazla sağ üst vuruyordu. Gitti geldi fabrikaya içine kalite kontrol kağıdını da koymuşlar ama aynı namlu geri geldiği için vuruşta aynı olmuştu ve iade ettim sonunda silahı. Yani bir silahın nişan alınan yeri vurması bu kadar zor mudur?

Daha burada yazılmayan hatalar var. Namlunun kasaya sağ veya sol açılı girmesi, fişek borusunun kasa doğrultusuyla aynı eksende olmaması gibi.

Dipçik işini bence hiç karıştırmamak lazım çünkü dipçik ayarı ani atışlarda silahı omuzladığımızda nişan hattının kusursuz şekilde gözümüzün önüne gelmesi içindir. av tüfeklerinde genel olarak gez yoktur ve gez görevini gözümüz görür. Arpacıkla aynı hatta buluşacak olan gözdür ve bu hattı yavaş atışta boynumuzu bükerek de olsa kendimiz yine de kurarız.
Yani nişan alarak atışta dipçik şusunun busunun önemi yoktur. Yivsizde dipçik ölçüsü ve ayarı tamamen ani yapılan atışlarda atıcıya kolaylık sağlamak, arpacık göz hattının doğru olarak kurulmasını doğallaştırmak içindir.
Askerde sağ omuzuna tüfeği yaslayıp esas gören gözü sol olduğu için sol gözüyle nişan alan ve attığını vuran arkadaşlarımı biliyorum. dipçik olayı olsa bu adamların hedefi vurması mümkün olmazdı.

« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2015, 03:29:10 Gönderen: Merdan KAÇAR »
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

The following users thanked this post: Hasan AKSU, Erol ÖZTÜRK, Gökhan AKDOĞAN, Berkay TOPUZ

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #33 : 24 Temmuz 2015, 09:44:59 »
merdan beyin dipcik mevzuuna katılıyorum.nişan alınarak yapılan atışlarda dipcikte bir yere kadar.eskiden st etienne gibi bişey yazan bi tek kırmamız vardı 16 numara üstüne tanımazdım.şimdi de otomatikle kafayı bozduk .özlemiyorum değil hatta 3 sene önce diana 76 cm tek kırmamla kış avına gitmiştim güzeldi :)
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 24 Temmuz 2015, 19:32:46 »
İsmail kardeş  benim tüfek gelsin , olmaz ise iade yollarına başvuracağım...
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 25 Temmuz 2015, 03:05:48 »
       Ersan Bey, inşallah sorun en kısa zamanda çözülür.Zira tüfeğini almadan önce stoeger ile ilgili sana olumlu tavsiyede bulunmuştum.Bundan dolayı şu anda inanki rahatsızlık duyuyor ve üzülüyorum.Artık bu hadiseden sonra kimseye yerli herhangi bir tüfekle ilgili tavsiyede bulunmamaya karar verdim.Çünkü inan ki hiç bir firmaya güvenim kalmadı.6 aydır 2 yerli oto. tüfeğimin de sağa sola veya alta atma yüzünden namluları değişti anlayın artık olayın vehametini.Gerçekten durum çok vahim.Tüfek ister 500 tl olsun, ister 2000 tl. olsun hiç birine güvenmeyin.Tüfek alırsanız , DENEMEDEN KESİNLİKLE ALMAYINNN  diyorum ve bu herkesin kulağına KÜPE OLSUN diyorum.İnsanımızdaki kalite düşüklüğü tüfeğede, gıdaya da, inşaata da  her şeye  maalesef yansıyor.Bir işi yaparken tek amacı PARA kazanmak olan insandan herşeyi beklemek gerek.Her işte olduğu gibi dürüst, kendini geliştiren ve tutkulu insanlara ihtiyacımız var.
         Belki ilginç olacak ama 40 yıl önceki imkanlarla üretilen Huğlu, Üzümlü ve Düzce tüfeklerininin bile bu gün üretilenlerden daha kaliteli olduklarını görüp halimize üzülüyorum.Yurdum insanı halen kendi insanını kazıklayarak , bindiği dalı kestiğinin farkında bile değil.Tekrar söyleyim, kesinlikle  yerli tüfek şans işidir.İnsanımız bir işe başlarken  tutkulu başlar, iyi işler yapar ama çabuk su koyuverir.Ürünü piyasada tutulunca kaliteyi bozmaya, işe hile katmaya, tüketiciyi hafife almaya, fiyatı artırmaya ve kendisini dev aynasında görmeye ve şımarmaya başlar.Ayrıca yurdum avcısını hor görmeye ve malın iyisini, seçilmişini elin yabancısına göndermeye başlar.Hemde aynı tüfeği yada daha iyisini üstelik daha ucuza yabancılara satar.Biz yurdum insanına sattığı tüfekte bir sıkıntı veya arıza çıktığında  malın kusurunu kabul etmek istemez, markasının büyüklüğünü bize anlatmak ve ya övmek için, BİZ BİLMEM KAÇ ÜLKEYE İHRACAT YAPAN BİR FİRMAYIZ gibilerden yüksek perdeden atıp tutmalar başlar.
        Bazı yerli tüfek firmalarının sahiplerininin ne yazık ki içlerinden avcı olanların kendi ürettiği tüfekler ile değil de, ünlü ithal tüfeklerle avlandıklarını yine bu sitenin SATILIK TÜFEKLER bölümündeki satılık ithal tüfek ilanlarından gördük.BÖYLECE KENDİLERİ DE,İYİ TÜFEK YAPAMADIKLARINI BİR ANLAMDA KABUL ETMİŞ OLDULAR.
        Bu devirde  yaptıkları tüfek hedefin sağına soluna, alta veya üste atıyorsa söylenecek söz yok maalesef....
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 25 Temmuz 2015, 03:49:43 »
          Dürüst çalışan,daha iyisini hedefleyen, yerli avcıya değer veren , tutkulu ve samimi üreticileri yukarıdaki  yazılanların dışında tutuyorum ve onlara saygı duyuyorum.Bu az sayıdaki müstesna insanların hakkını kesinlikle teslim etmek isterim.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: İsmail DAL 01

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #37 : 25 Temmuz 2015, 08:52:53 »
mehmet GÖNEL hocam benim tüfeği araştırırkende sizden tavsiye almıştım .bu sizinle alakalı bir sorun değil siz bize yardımcı olmaya çalıştınız.
şu bir gerçek ki denemek kesinlikle denemek gerekiyor. Hakkımı arayacağım bu tüfeğim bozduğu psikolojimi bundan 7 yıl önce aldığım kral quen tüfeğimle telafi edeceğim.adamlar belki ömürlük tüfek üretmiyor ama 4 arkadaş aldık hepimiz memnunuz.hem kurşun hem saçma atışından. Yazık isimlerine yakışmayacak tüfek yapıyorlar. üzüntü verici bir olay
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 25 Temmuz 2015, 09:15:56 »
Mehmet hocam üzülmenize gerek yok, siz bu tüfekten memnun kalmışsınızki bize tavsiyede bulunmuşsunuz.Vardır bundada bir hayır.Ata neo deneyerek satabilecek av bayii vardı ama bende ataya güvenemedim, fişek seçiyormuş, kış avı performansı düşükmüş diye duyumlar aldım.Aslında en güzeli avrupa ama paraya kıyamıyoruz..Bi ara avrupa tüfek almak  için   baya paraya kıymıştım ama  teklif ettiğim fiyata alamadım, vazgeçtim.
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 25 Temmuz 2015, 09:20:36 »
Yerli markaların ürettiği genelde bütün tüfeklerde sorun olduğunu ve  piyasada belki binlerce hatalı tüfeğin olduğunu tahmin ediyorum.Ama tüfeklerini bizim gibi deneyen olduğunu düşünmüyorum ve hatalı tüfeklerde arada kaynıyor.Bayilerde sattığı mala sahip çıkmadığı için DENEMEDEN TÜFEK ALMAMALI...
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Hüseyin ŞEKER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 25 Temmuz 2015, 11:05:08 »
Arkadaşım bende de vursan 92a var alt atma sorunu var.Tüfeği bantının üstüne arpacığını sökerek yatır, kasaya elinle bastırarak namlu ucundaki mesafeye bak benim tüfeğimde yaklaşık 3-3,5 mm aralı kalıyor şarşör somununu sıktığımda namlu ucu aşağıya düşüyor.benim tüfeğimde durum böyle alt atma sebebininde bu olduğunu düşünüyorum çünkü somunu sıktıkça namlu ucu düşüyor
Hüseyin ŞEKER
1979 İZMİR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #41 : 25 Temmuz 2015, 11:12:53 »
Arkadaşım bende de vursan 92a var alt atma sorunu var.Tüfeği bantının üstüne arpacığını sökerek yatır, kasaya elinle bastırarak namlu ucundaki mesafeye bak benim tüfeğimde yaklaşık 3-3,5 mm aralı kalıyor şarşör somununu sıktığımda namlu ucu aşağıya düşüyor.benim tüfeğimde durum böyle alt atma sebebininde bu olduğunu düşünüyorum çünkü somunu sıktıkça namlu ucu düşüyor
İlginç  ??? şu dillerden düşmeyen efsane 92a`dan bahsediyorsunuz değil mi ? Nasıl bir efsaneymiş o öyle  ???
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Hüseyin ŞEKER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 25 Temmuz 2015, 11:16:55 »
Ayrıca otomatik tüfeklerde namlu ile kasa birleşim yerinde verilen boşluklar daha az tölaranslı Olmalı çünkü nişan hattı çok çabuk bozulabilir.saçmada belki hata belli olmuyor ama kurşun atarken hata bariz ortaya çıkıyor.
Hüseyin ŞEKER
1979 İZMİR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #43 : 25 Temmuz 2015, 13:21:10 »
erol bey in söylediğini deneyeceğim olabilir fabrikada naluyu söküp kontrol ediyorlar.çünkü usta bana namlununbiri gönderdim diğerinde d sorun varmı diyordu.ben kasasına bakın dedim ama dinlememişler
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 25 Temmuz 2015, 20:52:06 »
Benim stoeger 2000 de dikkatimi çeken şu oldu, namlu kepi kısa.... namluyu yataklara yerleştiriyorsun namlu oynuyor, bu boşluğuda el dipçiğini sıkan kalın somunla alıyorsun, bu sistem bana sağlıklı gelmedi
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 27 Temmuz 2015, 22:34:33 »
BUgün aradım fabrikayı erhan bey bakalım tekrar kontrol edelim dedi.. hayırlısı artık..
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #46 : 28 Temmuz 2015, 06:49:13 »
Abi erhan bey benim tüfekle ilgilendi sonuç biraz iyileşti ama sol değiyor.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 28 Temmuz 2015, 10:11:51 »
Sayın Ersan ARGIÇ; maalesef yazdığınız doğru  piyasada  binlerce hatta onbinlerce hatalı kusurlu tüfek var.
Ben  büyük bir hevesle  aldığım ATA  CY Otomatikten hiç ama hiç randıman alamamıştım.Neredeyse vurduğum tüm avlar canlı kalıyordu.
Sonra  bir bayiiye  neredeyse yarı fiyatına  sattım.  O sattığım tüfeği alan adam   tüfeğin devri için  gittiğimde  bana "tüfeğin vurmayanı yakmayanı olmaz " demişti. Ama  bir  süre sonra " Ben bu tüfekle tavşan filan vuramıyorum " demiş , o da  tüfeği  bayiye  geri bırakmış . Sonra  öğrendim ki  o tüfek  Kastamonu'nun    Çatalzeytin İlçesine satılmış.  Yani  piyasadaki   hatalı  dandik  tüfekler  "elden ele"    " evden eve" geziyor.
"ESERİNLE GURUR DUY ATA ARMS!"
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 10:13:51 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• *
« Yanıtla #48 : 28 Temmuz 2015, 14:27:32 »
Hep diyorum ben ata arms da kullandım şonuç çok farklı değildi. bıldırcın peşinde gezmekten yoruldum kış sezonu 2 hafta av yaptım hemen sattım. stoeger sol değiyor ama en azından peşinden koşmuyorum avın. 2 saçma bir saçma orda kalıyor.memnun kaldığım tek yönü budur
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Nuri KOPLAY

• *
« Yanıtla #49 : 17 Aralık 2015, 22:47:50 »
Yazmıştım, sildim.