GRUPLARA DAHiL OLMAYAN BÖLÜMLER > AVCILAR KIRAATHANESİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç'un ruhsatlı silah açıklaması

(1/8) > >>

Hakan ATASOY:
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, darbelere karşı vatandaşın ‘meşru müdafaa hakkı’nı savunması için ruhsatlı silah alınmasının önünün açılacağını söyledi.TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç şunları söyledi:

“Şimdi vatandaşın ruhsatlı silah almasında önüne engel çıkartılıyor. Bu, sayın İçişleri Bakanımız bununla ilgili yasal düzenleme talep edecek, milletimizin ruhsatlı silah almasının önü açılacak.

Türkiye’de olay oluyor, birbirini vurmalar. Bakın çoğu ruhsatsız silahlarla oluyor. Ama darbeye teşebbüs edenlere karşı milletin meşru müdafaa hakkını savunması için ruhsatlı silah verilmesinin önünün açılması lazım. Cinayetler şunlar bunlar ruhsatlı silah almıyor. Milletin meşru müdafaa hakkı için mutlaka ruhsatlı silah alınmasının önünün açılması lazım.”
Evet öyle görünüyor ki formaliteler hafifletilecek ne düşünüyorsunuz?

Selman ÇELEBİ:
Devletin daim kılınması için milis güç kaçınılmaz olduğundan vatandaşların silahlandırılması olmazsa olmazdır.madem ki millet üstündür güç milletin olması için silah eğitim bilgi ve kültürü ülkede şart olması gerekir.güçlü ülke=güçlü halk

Bülent ERDEM:
çok ince bir çizgi ! aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali . şimdi ben buraya düşüncemi yazarım , başkası farklı bir şey yazar haksızsın diyemem . öyle bir konu (özellikle bu darbe girişiminden sonra)

lakin , benim bu konudaki kanaatim şu yönde . maalesef üzülerek yazıyorum bizim toplumun eğitim ve kültür seviyesi malum ! bunu göz önüne getirince bu işin akıl karı bir iş olmadığını düşünüyorum . suistimale o kadar açık ki . böyle bir darbe olayına gerek yok , adamın hoşuna gitmeyen karşıt görüşte bir protesto dahi olsa devlet bana silahlanma hakkı verdi kullanma hakkı da verdi diyebilecek tıynette çok kişi var ülkemizde ...

bunları bir tarafa bırakalım ! spor dalı olan futbol maçını izlemeye elinde satır - bıçak ile giden bir toplumdan bahsediyoruz .

Kadri AĞRALI:
Ne demek '' eğitim ve kültür seviyesi malum'' Bu görüşe katılmıyorum.Bizim milletimiz bir Amerikan vatandaşı kadar olamayacak mı?Bir Amerikalı dan daha mı cahiliz.Amerika da bireysel silahlanma bu kadar yaygın da ne oluyor iç savaş mı çıkıyor? Şu an zaten ülkemizde üç aileden birinin evinde ruhsatsız bir tabanca varken şartlar kolaylaştırılıp bu durum yasal hale gelse kötümü olur.Evindeki tabancan senin kötün gün dostundur.Yeri gelir ailenin,milletinin,ülkenin canını,namusunu,şerefini kurtarır..

Elver ENGİN:

--- Alıntı yapılan: Kadri AĞRALI - 18 Temmuz 2016, 10:17:10 ---Ne demek '' eğitim ve kültür seviyesi malum'' Bu görüşe katılmıyorum.Bizim milletimiz bir Amerikan vatandaşı kadar olamayacak mı?Bir Amerikalı dan daha mı cahiliz.Amerika da bireysel silahlanma bu kadar yaygın da ne oluyor iç savaş mı çıkıyor? Şu an zaten ülkemizde üç aileden birinin evinde ruhsatsız bir tabanca varken şartlar kolaylaştırılıp bu durum yasal hale gelse kötümü olur.Evindeki tabancan senin kötün gün dostundur.Yeri gelir ailenin,milletinin,ülkenin canını,namusunu,şerefini kurtarır..

--- Alıntı sonu ---
Son söz olmus

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

There was an error while thanking
Thanking...
Tam sürüme git