Gönderen Konu: SARSILMAZ BOEİNG CAMO S  (Okunma sayısı 3954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
SARSILMAZ BOEİNG CAMO S
« : 12 Nisan 2012, 09:23:56 »
MRB AVCI DOSTLAR,ELİMDE BU TÜFEK VAR,EĞER KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA KEKLİK VE ÖRDEK İÇİN FİŞEK ÖNERİLERİNİZİ ALMAK İSTERİM,TÜFEK FİŞEK SEÇİYOR,DURAN HEDEFE İYİ DAĞILIM YAPIYOR AMA GEL GELELİM AVA ATTIĞIMDA SANKİ HİÇ SAÇMA TUTMUYOR GİBİ,HİÇ RANDUMAN ALAMADIM,ACABA DOĞRU FİŞEK SEÇİMİ NE OLMALI.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: SARSILMAZ BOEİNG CAMO S
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2012, 14:48:49 »
Cevap hakkımı şöyle kullanıyorum; tüfeğinizi ileriye hedef dikip denemelisiniz. Aynı markada bile tüfekler arasında fark olabilir. Birimiz beğendiğimiz fişeği yazsak size uymayabilir. Yine de kullananların önerisini denemekten zarar gelmez.

En basiti ambalajcıdan veya kırtasiyeciden 80x80 cm veya daha büyük 5-6 karton, ambalaj kağıdı falan alıp deneyin. Değişik fişek ve şokla, saçma numarasını da hesaba katarak dağılıma bakın.

Şimdi aklıma gelen, namlu kasa ile bir hizada mı, bant düzgün mü bir yoklayın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2012, 19:08:14 »
Şu mesele. O zaman iptidai bir DEŞME deneyi yapmanızı öneririm. Hakca olsun diye bir başka gaz operasyonlu tüfekle kıyaslayabilirsiniz. Diğeri tesir açısından beğendiğiniz bir tüfek olur ve aynı şoklarla, aynı fişeklerle, aynı mesafeden mesela tenekeye atış yapıp kıyas edersiniz. Daha iyisi kronograf ama nerde :) Aslında bahsettiğim test bile çok yüzeysel bir şey ve onun da mesafesi uygun seçilmeli. Yine de çok belirgin bir hız farkı oluyorsa göze batar zannederim.

Kronograf olmazsa balistik jel(sığır jelatini) de olur ama oda nerde :D Sıkıntılı işler
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2012, 20:32:32 »
slam ben sarsılmaz boeing kulanıyorum en gözde tüfegim ilk göz agrım 1994 yılında aldım beni hiç yolda brakmadı fişek seçme huyu yok yeni model kardeşim aldı yan yana koyunca tüfekler arasında uçurum kadar fark var oda memnun kalmadı satacak galiba araştırdım benim tüfek franki yapımı sarsılmaz montaj oldugunu ögrendim aynı model tüfekte bu kadar fark olamaz ben hep yerli mermi kullanıyorum yaf ve diger mermileri hiç sorun yok
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2012, 15:04:05 »
öncelikle merhabalar herkese. bence en iyisi deneme yanılma yöntemi. aynı gramajlarda  fişekleri eynı mesafeden gazeteye atarak saçma dağılımı ve tenekeye atarak gücünü bakılabilir bence. dağılma ve güce göre avda kulanıp denenebilir ben öle yapıyorum
1988-İZMİR