Gönderen Konu: Yeni YILDIZ Elegant A3-TME Çelik Kasa Çiftem  (Okunma sayısı 13077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni YILDIZ Elegant A3-TME Çelik Kasa Çiftem
« Yanıtla #25 : 03 Aralık 2012, 23:53:47 »
Öncelikle geçmiş olsun diyorum Rabbim birdaha yaşatmasın..Tüfeğinize gelince uzun süredir yıldız poze kullanmış birisi olarak gerçekten çiftede alsam yıldızdan şaşmam..Adı gibi yıldızdan kuş düşürüyor..Açıkçası hiç çifte kullanmadım aslında çifteyede merakım var ve de sizdeki gibi oluklu olana..Fakat bazı ustalarım otomatiğe ve pozeye alışan çiftede uyum sorunu yaşar demişti demek doğruymuş..
Bence zamanla alışırsınız..Tüfeğinizi kazasız belasız kullanmanız dileği ile selametle..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
Ynt: Yeni YILDIZ Elegant A3-TME Çelik Kasa Çiftem
« Yanıtla #26 : 04 Aralık 2012, 11:47:50 »
öncelikle geçmiş olsun .

yeni tüfeğinizi iyi günlerde kullanmanızı diliyorum.
Öncelikle geçmiş olsun diyorum Rabbim birdaha yaşatmasın..Tüfeğinize gelince uzun süredir yıldız poze kullanmış birisi olarak gerçekten çiftede alsam yıldızdan şaşmam..Adı gibi yıldızdan kuş düşürüyor..Açıkçası hiç çifte kullanmadım aslında çifteyede merakım var ve de sizdeki gibi oluklu olana..Fakat bazı ustalarım otomatiğe ve pozeye alışan çiftede uyum sorunu yaşar demişti demek doğruymuş..
Bence zamanla alışırsınız..Tüfeğinizi kazasız belasız kullanmanız dileği ile selametle..

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. çifteme baya baya alıştım. pitch ayarı, çukur bant vs. diye ilk önce kafamda bir sürü soru işareti vardı. ama artık hepsi geride kaldı. tüfeği hedefe oturtmak için üstüne yatmanıza hiç gerek yok. rahat nişan alma pozisyonunda arpacığı hedefe doğrultun yeter, gerisini yıldız zaten kendisi yapıyor :) 2 tane tahtalı ve 1 tane de tavşan vurdum çiftemle, 32 gram 6 no fişek gayet güzel iş yaptı.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova