Gönderen Konu: HUĞLU NİTRO BEAST KULLANAN VARMII !!!  (Okunma sayısı 40453 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: HUĞLU NİTRO BEAST KULLANAN VARMII !!!
« Yanıtla #100 : 09 Mayıs 2014, 19:19:52 »

Ahmet bey özr dileyerek söylüyorum ki Huğlu ile Vursan'ı kıyasladınız ya HELAL OLSUN size,

Vursan dediğiniz firmanın ürettiği o efsane 92A benelli M1'in kopyasıdır. Vursan 95A da Benelli M3 kopyasıdır. Bununla ilgili açılan dava sonucu fabrika elden gitti. Yani kısaca üreten değil kopyalayan bir firmadır. Bence en kötü üretim bile en iyi kopyadan çok daha üstündür. Huğlunun hiç bir tüfeği kopya değildir. Dönerbaşlıklarında patenti ödenerek alınıyor. HIRSIZLIK DEİL !!

İşte sizin gibi kopya meraklısı insanlar olduğu için bu ülke ileri gitmiyor. Üretmektense kopya kolay geliyor. Üstad Sakıp Sabancı ne derdi SİZİ GİDİ KOPYACILAR SİZİ !!! Huğlu en azından üretmeye çalışıyor.

Ek Not: Ata'nın da çöküşü yakındır. Baretta kopyaları.
Konuya özürle başladığınız için polemik yapmayacaktım ama kopyacı deyince gazı verdiniz yine..kopya dediğiniz Vursanın hala bu gün 2.ci eli ilanlara çıktığı gibi alıcı buluyorsa daha da söyleyecek sözüm yok..Evet Vursan gitti,oğullar Ata yı kurdu..Ata da giderse piyasamı sallanır...başka isimle yine gelir...merdiven altı firma değil ya..Kopya diyorsunuz;Çin' in kopyaladığı neyi kullanmıyorsunuzki..bu ülke don lastiğine muhtaç günleride görmüş,bırakın kopya mopya,üretsinler...ben istiyorum Ata gibi bir çok firmamız olsun..yarın bir savaş çıksa elin 3 B si size tüfek verir,bekleyin..ambargonun kralını koyar..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı S.Emre ÇALIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #101 : 09 Mayıs 2014, 19:52:59 »
Konuya özürle başladığınız için polemik yapmayacaktım ama kopyacı deyince gazı verdiniz yine..kopya dediğiniz Vursanın hala bu gün 2.ci eli ilanlara çıktığı gibi alıcı buluyorsa daha da söyleyecek sözüm yok..Evet Vursan gitti,oğullar Ata yı kurdu..Ata da giderse piyasamı sallanır...başka isimle yine gelir...merdiven altı firma değil ya..Kopya diyorsunuz;Çin' in kopyaladığı neyi kullanmıyorsunuzki..bu ülke don lastiğine muhtaç günleride görmüş,bırakın kopya mopya,üretsinler...ben istiyorum Ata gibi bir çok firmamız olsun..yarın bir savaş çıksa elin 3 B si size tüfek verir,bekleyin..ambargonun kralını koyar..

Sen diyorsun ki iyi olsun biz dünyayı kopyalayalım.
Adamlar F18 'i yaptıktan sonra sana F16 ları satıyorlar. Çünki F 16 F 18 'e füze sıkmıyor
150 metre menzilli yapınca 100 metre menzilliyi  500 metre yapınca 400 metre menzilliyi sana satıyor. Vursan 92 A benelli M1 kopyası kıyasla bakalım aynı kalite varmı?

Kopya işini millet olarak bırakıp kendi icatlarımızı yapalım Kendi F 200 lerimizi yapalım diyorum sen bunu anlamıyormusun ?

Sen anlamazsın kopyacı. Emeğe saygın yok çünki
1982 osmaniye

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #102 : 09 Mayıs 2014, 20:05:04 »
Sen diyorsun ki iyi olsun biz dünyayı kopyalayalım.
Adamlar F18 'i yaptıktan sonra sana F16 ları satıyorlar. Çünki F 16 F 18 'e füze sıkmıyor
150 metre menzilli yapınca 100 metre menzilliyi  500 metre yapınca 400 metre menzilliyi sana satıyor. Vursan 92 A benelli M1 kopyası kıyasla bakalım aynı kalite varmı?

Kopya işini millet olarak bırakıp kendi icatlarımızı yapalım Kendi F 200 lerimizi yapalım diyorum sen bunu anlamıyormusun ?

Sen anlamazsın kopyacı. Emeğe saygın yok çünki

emre kardeşim konuyu biraz daha sakin bir uslup ile ele alırsanız hoş olur düşüncesindeyim.
saygıdan bahseden bir kişi olarak sizden ricam bu olacak
lütfen ayrıca Ahmet bey sizden yaş olarak büyük
diyebilirsiniz ki size ne ama burada bir paylaşım yapıyorsak ve bu paylaşımı da okuyan birileri varsa neticede konuya müdahil oluyor demektir.
yazımı da taraflı olarak lütfen algılamayın sizi ne kadar tanıyorsan Ahmet beyi de o kadar tanırım
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2014, 20:21:20 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #103 : 09 Mayıs 2014, 20:21:51 »
Sayın S.Emre ÇALIK lütfen tartışma üslubunuza dikkat edin.
Son cümlenizi bir daha gözden geçirin ve lütfen Ahmet Beyden özür dileyin.
Bazı Dostların dediği gibi bu konu kabak tadı verdi. Sinirler yatışsın diye bir süreliğine kilitliyorum.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK